Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa1957

Bez usuwania macicy

Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa1957

Postprzez Ewa1957 » 7 sie 2022, o 15:33

Witam i dziękuję za przyjęcie do grupy ...:) .Opiszę mój przypadek, może ktoś mi coś podpowie, może któraś z Was przechodziła właśnie coś podobnego ? Może zacznę od tego , że w lutym br. odszedł mój młodszy brat - rak nerki z przerzutami .. Mój starszy brat pokonał raka prostaty. Skłoniło to mnie do zrobienia badań genetycznych i potwierdziły się moje obawy. Stwierdzono obecność wariantu ryzyka w genie CHEK2 w obu kopiach genu CHEK2 oraz występowanie predyspozycji genetycznej zwiększającej ryzyko rozwoju nowotworów CHEK2 zależnych m.in.nowotworów piersi , jajnika, jelita grubego, nerki , prostaty,i raka brodawkowatego tarczycy. W tym samym czasie miałam zabieg histeroskopi diagnostycznej - z powodu przerostu endometrium. (14 mm.) Odebrałam w tym tygodniu rozpoznanie : W materiale wyskrobinowym z jamy macicy stwierdza się utkanie gruczolakoraka endometrialnego G1. Natychmiast pojechałam do ginekologa - onkologa do Warszawy , który stwierdził że napewno będę musiała usunąć "wszystko " ze względu na wiek i obciążenie genetyczne. Ale pocieszał mnie, że ten rodzaj nowotworu jest do wyleczenia. Teraz czekam na konsultację w szpitalu i termin operacji . Czy mam się czego obawiać ? Czy podejść do tego ze spokojem ? Ile czeka się na operację - prawdopodobnie laparoskopową ? Mam już swoje lata (64) chociaż wcale do tej pory tego nie czułam..Czy po operacji długo się dochodzi do siebie , ile się czeka na wyniki
badań histopatologicznych ? Czy kartę Dilo
wystawia szpital w którym będę miała
konsultację, czy mam się zwrócić do
lekarza I kontaktu i czy to ma jakieś znaczenie kto wystawia? Mam tych pytań jeszcze wiele ale , tak jak napisałam
wcześniej ... jestem jeszcze w szoku... Z
góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i
porady.
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez olikkk » 9 sie 2022, o 19:28

Ewo witaj :ymhug:
Dużo pytań ;)
Syrenki onkologiczne więcej podpowiedzą niż ja :kolobok_yes:
Termin oczekiwania na operacje zależy od szpitala i trudno to określić :-?
Oczywiście podejść ze spokojem i zadaniowo z nadzieją, że wszystko ułoży się dobrze :kolobok_yes3:
Na wyniki czeka się kilka tygodni, to też jest różnie :-?
Co do reszty to już podpowiedzą doświadczone w leczeniu Syrenki onko :x
Ja Cię przytulam :ymhug: i życzę wiary w skuteczne leczenie, bo wiara czyni cuda :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Gonia » 10 sie 2022, o 09:37

Witaj Ewo :)
Jestem po operacji laparoskopowej. W szpitalu po operacji byłam 2 dni. Szybko dochodziłam do zdrowia. Nie ma znaczenia jaki lekarz wystawia kartę DILO. Może to zrobić również lekarz pierwszego kontaktu. Na wyniki histopatologiczne po operacji czekałam 2 tygodnie. Do tematu choroby podejdź spokojnie ale zdecydowanie :) Rak G1 to najniższy stopień złośliwości ale i tak trzeba wszystko usunąć. Im szybciej, tym lepiej. Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego dochodzenia do zdrowia %%- %%- %%-
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Anita71 » 10 sie 2022, o 20:03

Ewo miałam wystawiana kartę DILO po usunięciu macicy z powodu onkologicznego i wystawil ją dopiero szpital po operacji miałam stan przednowotworowy. Teraz ostatnio do diagnostyki trzustki miałam też wystawioną przed skierowaniem do szpitala przez poradnię chirurgii onkologicznej. Czyli różnie bywa z tym wystawieniem karty. Wynik po usunięciu macicy miałam chyba wcześniej niż po 3 tygodniach. :ymhug:
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 11 sie 2022, o 13:23

Serdecznie dziękuję wszystkim Paniom, które się odezwały. Właśnie jadę na konsultację do lekarza i mam nadzieję, że dowiem się czegoś więcej ... Napewno będzie operacja usunięcia " wszystkiego " ale kiedy to będzie i czy nie będzie jakiś niespodzianek , to się okaże. Chyba coraz gorzej ze mną , jeśli chodzi o psychikę. . Postaram się napisać , co usłyszę od lekarza i jakie są rokowania. Pozdrawiam i dziękuję
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Magda08 » 11 sie 2022, o 14:38

Ewa1957 napisał(a):Chyba coraz gorzej ze mną , jeśli chodzi o psychikę. . Postaram się napisać , co usłyszę od lekarza i jakie są rokowania. Pozdrawiam i dziękuję

Kochana musisz znaleźć pomoc psychologiczną, wiem z doświadczenia, że samej ciężko sobie poradzić. Ja się trzymałam do operacji (usunięcie części żołądka z rakowiakiem) po wszystko wystrzeliło. Musiałam szybko korzystać z porady już nawet nie psychologa ale psychiatry.
Magda08
 
Posty: 144
Dołączył(a): 5 sie 2022, o 14:36
Wiek: 47
Data operacji: 6 czerwca 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: endometrioza, macica mięśnikowata, torbiele endometrialne jajnika, nadmierne krwawienia , anemia, adenomioza
Zakres operacji: usunięcie macicy, prawy jajowód, szyjka macicy
Wynik HP: po łyżeczkowaniu: polipowate endometrium z cechami wydzielania,
wycinki z tarczy szyjki pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym i gruczołowym bez cech dysplazji
po operacji: endometrioza wewnątrz macicy,
Terapia hormonalna: nie mam

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 11 sie 2022, o 17:10

Ja też nie wiem czy dam radę... Podobno jestem " panikarą" .. ale staram się nie obarczać wszystkich tym problemem . Raczej bez pomocy psychologa nie podołam ..Byłam w lutym przy śmierci mojego brata, nie mogę do tej pory uwierzyć , że rak może tak szybko zabić. Płakałam i mówiłam mu , że " to ja powinnam być pierwsza bo jestem starsza ". Nie miałam pojęcia , że mnie też dopadnie ta choroba ..
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez ASAJ75 » 20 sie 2022, o 19:15

Ewo- operacja laparoskopowa daje Ci szanse na szybkie dojście do siebie. Ja tego samego dnia jak mnie wypuścili - w sumie 3 dni, byłam już na krótkim spacerze. Nie bolało, tylko tak jakby ciągnęło. Przygotuj się na to, że jelita dostaną więcej miejsca jak Ci wszystko usuną i będą się inaczej zachowywać. Postaraj się jeść lekko i niech Cię nie przeraża, że będą do Ciebie głośno gadać i pluskać. Boże broń nie dźwigaj! Dużo wypoczywaj i myśl pozytywnie o wynikach hist- pat. Ja na swój wynik czekałam dwa tygodnie. Na samą operację ( tę ostateczną docinającą jajniki i węzły) też do trzech. No właśnie - to ważne, czy będą też wycinać węzły? W moim przypadku dało to trochę przykrych dolegliwości.
Jesteś w dużo lepszej sytuacji niż ja- masz tylko G1,( świetne rokowania), ja miałam G3, zakładam że jesteś po menopauzie, ja właśnie w wieku 47 lat ją przechodzę nagle, i u mnie jeszcze jeden przerzut do węzła. Więc biorę chemię. U Ciebie po operacji, sama się przekonasz, będzie miód- malina. Macica nie jest nam do niczego już potrzebna i żyje się bez niej zupełnie normalnie. Życzę Ci szybkiej operacji, szybkiego powrotu do formy i głowa do góry. Myśl tylko o dobrych rzeczach, bo jak będziesz tworzyć czarne scenariusze to się jeszcze spełnią.
Szczerze Ci współczuję śmierci brata…
ASAJ75
 
Posty: 855
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez hugnonot » 20 sie 2022, o 19:53

nawet jeśli jest po menopauzie zjazd hormonów do zera będzie odczuwalny jako meno, cudów w tym względzie nie ma
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 20 sie 2022, o 22:01

Dziękuję za ciepłe słowa i dodanie mi otuchy .Udało mi się zrobić na Cito tomografię komputerową i już w poniedziałek pewnie dowiem się kiedy będę operowana Jestem świadoma , że po usunięciu narządów kobiecych i częściowo węzłów, nie będę czuła się zbyt dobrze. Dla mnie jest jednak najważniejsze , żeby nie było przeżutów ...Pozdrawiam wszystkie Panie i jeszcze raz dziękuję za wsparcie. Napiszę wkrótce co dalej ze mną ...
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Gonia » 20 sie 2022, o 22:13

Przed operacją byłam już kilka lat po menopauzie. Po operacji przez miesiąc każdej nocy tak się pociłam, że musiałam zmieniać koszulę nocną a poduszkę i kołdrę przekładać na drugą stronę. Potem wszystko unormowało się. Teraz właściwie nie dostrzegam żadnych dolegliwości związanych z brakiem hormonów. Zobaczymy co będzie za jakiś czas.
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez hugnonot » 20 sie 2022, o 22:17

Gonia napisał(a):Przed operacją byłam już kilka lat po menopauzie. Po operacji przez miesiąc każdej nocy tak się pociłam, że musiałam zmieniać koszulę nocną a poduszkę i kołdrę przekładać na drugą stronę. Potem wszystko unormowało się. Teraz właściwie nie dostrzegam żadnych dolegliwości związanych z brakiem hormonów. Zobaczymy co będzie za jakiś czas.


To już nie wróci - organizm się dostosował do poziomu hormonów.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 21 sie 2022, o 00:02

U mnie wybuchy gorąca , nadmierna potliwość występują już od jakiegoś czasu , pomimo że jeszcze jestem przed operacją. Menopauzę już przeszłam kilka lat temu , nie brałam żadnych leków , trochę się męczyłam z typowymi objawami w tym okresie ale wszystko ustąpiło po jakimś czasie. Może powinnam wówczas brać jakieś leki ? Może to uchroniłoby mnie przed nowotworem ? Tak myślę że obecnie te wybuchy gorąca są związane z moimi zmianami nowotworowymi. ...
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez hugnonot » 21 sie 2022, o 07:58

Ewa1957 napisał(a):U mnie wybuchy gorąca , nadmierna potliwość występują już od jakiegoś czasu , pomimo że jeszcze jestem przed operacją. Menopauzę już przeszłam kilka lat temu , nie brałam żadnych leków , trochę się męczyłam z typowymi objawami w tym okresie ale wszystko ustąpiło po jakimś czasie. Może powinnam wówczas brać jakieś leki ? Może to uchroniłoby mnie przed nowotworem ? Tak myślę że obecnie te wybuchy gorąca są związane z moimi zmianami nowotworowymi. ...

raczej z poziomem hormonów, jeśli nowotwór jest hormonozależny to wpływa ten fakt na ich poziom, objawy meno występują przy spadku poziomu hormonów w stosunku do ich wcześniejszego
poziomu - takiego na którym organizm się ustabilizował.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 21 sie 2022, o 17:44

Czy nowotwór hormonozależny to coś gorszego ? Czy szybciej atakuje ?
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez hugnonot » 21 sie 2022, o 18:36

Ewa1957 napisał(a):Czy nowotwór hormonozależny to coś gorszego ? Czy szybciej atakuje ?

to przede wszystkim rodzaj, hormonozależny może być leczony przez obniżenie poziomu hormonów, w przypadku raka piersi stosuje się antyestrogenowy tamoxifen.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 21 sie 2022, o 21:38

Dziękuję za informację .. jeszcze niewiele na ten temat wiem...
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Ewa1957 » 6 wrz 2022, o 12:27

Witam. Mam ustalony termin operacji
nowotworu trzonu macicy za pomocą laparoskopu. Kilka dni temu wezwano mnie na wizytę do szpitala (350 km) ażeby uzyskać zgodę na operację pokazową. Mają uczyć się lekarze z Polski tej metody operacji. Mam wobec tej okoliczności pytanie. Czy ktoś się spotkał z czymś takim ! Czy jest to bezpieczne? Czy to nie jest tak , że lekarze uczą się , operując ? .Rozumiem , ze kiedyś muszą się uczyć ale dlaczego na mnie ? Pani doktor poinformowała mnie , że tylko będą się przyglądać . Wyraziłam zgodę , ale mam wątpliwości czy ta " nauka" jest dla mnie bezpieczna..
Ewa1957
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2022, o 07:10
Wiek: 64
Data operacji: 19 sierpnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Gruczolakorak endometrialny G1
Zakres operacji: Prawdopodobnie laparoskopia , ze względu na obciążenie genetyczne i wiek ... wycięcie ... wszystkich narządów kobiecych , macicy , jajników , węzłów...
Wynik HP: Nie wiem
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez Anita71 » 6 wrz 2022, o 19:02

Ewa ale jeżeli pokazowa i lekarze obiecali Ci że inni będą się tylko przyglądać no to chyba tak zrobią. A może niech to wpisza w dokumenty że inni tylko będą obserwować i że nie wyrażasz zgody na operowanie Ciebie przez uczących się.
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Jestem w szoku .. - Gruczolakorak endometrialny G1 - Ewa

Postprzez ASAJ75 » 7 wrz 2022, o 09:37

Ewa, nie denerwuj się. Od 19 lat pracuję blisko lekarzy, co prawda kardiologów i diabetologów, i na 100 % żaden lekarz prowadzący operację nie odda skalpela czy laparoskopu studentowi- wierz mi, on by za to odpowiedział, gdyby coś Ci się stało. Więc się nie bój- studenci będą tylko patrzeć. To jest w pełni bezpieczne. Poza tym myślmy przyszłościowo- to się szkolą operatorzy, którzy będą być może pomagać naszym dzieciom( oby nie było takiej potrzeby oczywiście). Więc niech się szkolą, to dla dobra innych.
Nie denerwuj się- wszystko będzie dobrze. Proszę- myśl tylko pozytywnie. Pomyśl że operacja i czas po niej to parę gorszych dni, które musisz przejść, bo to jedyna droga do wyzdrowienia. Widzę, że masz takie same obawy jak ja miałam-„ oby nie było przerzutów”. Czaruj rzeczywistość, żeby nie było, a jak będą to Ci je wytną. Ja miałam jeden, przechodzę chemię, jestem dzielna i na koniec roku otworzę szampana. A zobaczysz - u Ciebie pójdzie to sprawniej, ja miałam pecha. W ogóle mój rak był pechowy- wszyscy się dziwią, bo za młoda na niego jestem, zbyt wiele dobrych rzeczy w życiu dawałam swemu ciału (ciąże, karmienia piersią, branie hormonów, coroczne kontrole u gin, powinny mnie uchronić) a jednak się wydarzył.
Mam radę- pewnie po operacji przyjdzie do Ciebie rehabilitant- pytaj o wszystko. On Ci będzie mówił jak wstawać, jak się poruszać, jak się wypróżniać i co jeść, ale wypytaj co w sytuacji, gdy zaczniesz puchnąć, gdyby usunęli Ci jakieś węzły. Mnie z tym lekarze zbywają, każą czekać, a rehabilitanta nie pytałam, bo się NIE SPODZIEWAŁAM! A to szalenie męcząca sprawa!!!
Weź na oddział słuchawki, słuchaj muzyki, niespecjalnie przysłuchuj się o czym gadają kobietki, mam wrażenie że niektóre czerpią radość ze straszenia swoimi historiami kobiet, które są tam świeże. Słuchaj tylko tych mądrych, szybko się zorientujesz które to…
Co do menopauzy. Są na świecie gorsze rzeczy niż uderzenia gorąca. Mam dni, że kilka razy dziennie zlewa mnie pot, są że wcale. Mam teraz łysą łepetynkę, to mi niewątpliwie pomaga. Swoją drogą, przedziwne uczucie czuć przeciąg na skórze głowy😜. Znacznie poważniejsze jest to, że serce czasem kołacze, a nigdy wcześniej nie miałam z sercem problemów. Wiem, że jak tylko skończę chemię w listopadzie, muszę iść do kardiologa, żeby sprawdził czy wszystko ok. Bo takie nagłe wygaszenie hormonów to właśnie niestety ryzyko nadciśnienia, nawet niewydolności serca, ale też kłopotów z pamięcią czy gęstością kości. Jak się żyło dotąd zdrowo, powinno się obyć bez dramatów, typu zawały i udary, ale trzeba się częściej badać, bardzo dbać o dietę i rozpieszczać się dobrymi emocjami.
POWODZENIA! Trzymam kciuki- odezwij się jak już będziesz mogła❤️
ASAJ75
 
Posty: 855
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Następna strona

Powrót do Operacja usunięcia mięśniaków



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość