Jak trafiłyście na nasze forum ?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój post, a chcesz porozmawiać, napisz tutaj, znajdziemy dla Ciebie miejsce :)

Jak trafiłyście na nasze forum ?

Postprzez olikkk » 27 paź 2014, o 11:53

Jak w tytule, chciałam Was zapytać jaką drogą trafiłyście na nasze forum ?
Mamy już trzeci adres, więc troszkę się błąkamy w necie, co może nieco utrudnić dotarcie do nas osób zainteresowanych :-?
Interesuje mnie czy trafiłyście do nas szukając interesujacych informacji w wyszukiwarkach, czy przypadkiem trafiając gdzieś w internecie na link kierujący na nasze forum, albo z polecenia kogoś, kto nas już poznał wcześniej ?
Pytam ponieważ chciałam się zorientować jak najlepiej trafić do osób, które potrzebują naszej pomocy :-)
Będę Wam bardzo wdzieczna za podanie Waszego źródła informacji i początków przygody z Syrenkami :kolobok_give_rose:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Jak trafiłyście na nasze forum ?

Postprzez Migdala » 27 paź 2014, o 19:03

Długo przed operacją szukałam w internecie informacji na temat mastektomii, histerektomii, usunięcia jajników i tym podobnych spraw.
Przeglądałam różne fora - kafeterię, gazetę... Jakoś w kilka dni po zabiegu, gdy wróciłam do domu, google przekierował mnie na wątek na gazeta pl, gdzie znalazłam wiadomość o syrenkach - z adnotacją, że teraz zapraszamy na forum syrenki net.
Tak się zaczęło - zajrzałam, przeczytałam większość postów, odpowiedzi... i mam nadzieję, że zostanę! :)
Migdala
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 14:07
Wiek: 33
Data operacji: 14 października 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mutacja BRCA1 BRCA2
Zakres operacji: histerektomia z usunięciem jajowodów, jajników.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: oesclim50

Re: Jak trafiłyście na nasze forum ?

Postprzez vika45 » 27 paź 2014, o 21:09

oj ja zaczęłam szukać w październiku 2011 gdy zapadła decyzja o operacjii. Była to jeszcze kafeteria.Czytałam czytałam ale było tak brzydko i powstała gazeta gdzie też długo czytałam aż otworzyłam dziób i do dzisiaj nie zamykam =)) =)) Przygotowałyście mnie do zabiegu, przetrwałam z Wami operację, głaskałyście mnie po i teraz mam najlepsze przyjaciółki wirtualne i rzeczywiste :x :x przeszłam wszystkie postacie forum :D
Ostatnio edytowano 27 paź 2014, o 21:47 przez vika45, łącznie edytowano 1 raz
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Jak trafiłyście na nasze forum ?

Postprzez iwon62510 » 27 paź 2014, o 21:43

Ja w drugim tygodniu po operacji,jak wszystko mnie bolało i byłam przerażona takim długim stanem ( :)) ) niemocy..zaczełam szukać informacji i pomocy w necie...natrafiłam na forum kobiet "usunięcie macicy"...i tak już zostałam do dzisiaj..1 marca 2015..będzie 4 lata... :) ..DZIĘKUJĘ ŻE JESTEŚCIE... :-* :-*
Obrazek usunięta macica 1 marzec 2011.łódzkie..1965..
Avatar użytkownika
iwon62510
 
Posty: 3827
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:04
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 51
Data operacji: 1 marca 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica
Zakres operacji: usunięcie macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: HTZ Estrofem..2,5 roku...teraz przerwa

Re: Jak trafiłyście na nasze forum ?

Postprzez ismena » 27 paź 2014, o 21:44

ja..... nie pamietam :( chyba ( tylko sie nie smiejcie) wpisalam w wyszukiwarke "usuniecie macicy i co dalej?". pamietam, ze bylo to jedyne pytanie ktore tluklo mi sie po glowie, od momentu gdy lekarz zadal mi pytanie "a jakby to wszystko w diably wyrzucic? skknczylyby sie wszystkie problemy" do chwili gdy tu trafilam minely ..... 3 godziny
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Jak trafiłyście na nasze forum ?

Postprzez 5anioleczek5 » 2 lis 2014, o 11:35

ja szukałam jakiś wiadomości na temat operacji i jeszcze na forum duszków trafiłam i przez dłuższy czas was czytałam nie miałam odwagi
ale pomału po operacji przyszedł moment , że nabrałam zaufania i zaczęłam pisać o swoich problemach i tak jest do dzisiaj , z tą różnica , że teraz staram sie jeszcze pomagać innym na miarę swoich doświadczeń
DZIEKUJE WAM <ŻE JESTEŚCIE
Avatar użytkownika
5anioleczek5
 
Posty: 505
Dołączył(a): 25 kwi 2014, o 12:43
Lokalizacja: podkarpackie
Wiek: 50
Data operacji: 10 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usuniecie macicy z przydatkami
amputacja trzonu
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Fem 7 combi
systen conti
Estroden MX 50 pół plasterka
teraz SYSTEN 50

Re: Jak trafiłyście na nasze forum ?

Postprzez Yona1968 » 2 lis 2014, o 11:48

Ja najpierw trafiłam na forum gazetowe. Niestety było to już po operacji - tej pierwszej i bardzo tego żałuję, bo gdybym trafiła wcześniej to pewnie nie byłoby drugiej operacji (upierałabym się w usunięciu wszystkiego za jednym zamachem). Forum potrzebne jest, bo rozwiewa wiele wątpliwości. No i przede wszystkim można się podzielić doświadczeniami. Jesteście cudowne drogie Koleżanki-Syrenki!
Avatar użytkownika
Yona1968
 
Posty: 261
Dołączył(a): 16 lut 2013, o 18:50
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 51
Data operacji: 11 grudnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: (operacja 1) macica mięśniakowata, hiperplazja endometrium, chroniczny stan zapalny szyjki
(operacja 2): torbiele
Zakres operacji: (operacja 1 - 11.12. 2012) - usunięcie macicy i szyjki bez przydatków;
(operacja 2 - 6. 05. 2014) - usunięcie obydwu jajników i torbieli (wkręconej w jelita)
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Już nie

Re: Jak trafiłyście na nasze forum ?

Postprzez ewikaa » 3 lis 2014, o 08:24

U mnie wszystko potoczyło się bardzo szybko.w lutym poszłam na wizytę kontrolną do gina ,był to dla mnie nie znany lekarz ,z innego miasta ,potem dopiero się dowiedziałam ,że to lekarz z ogromnym doświadczeniem ,pracował wiele lat w klinice lodzi ,potem bylł10 lat ordynatorem ,a w moim mieście zupełnie nie znany ,to okazało się ogromnym plusem ,bo dotąd moi miejscowi lekarze nie widzieli u mnie problemu,więc mój gin z ogromnym zdziwieniem stwierdził ,że mam ogromnego mięśniaka i to z płynną treścią ,uświadomił mi ,ze to może w każdej chwili pęknąć , że w 3 mieś muszę się poddać operacji ,po zrobieniu markerów ,wyszły mi bardzo złe wyniki,byłam załamana ,zaczełam szukać w necie wszystkich informacji na temat usuniecia macicy i tak znalazlam nasze forum . czytalam najpierw jako gosc ,a przed operacją założyłam konto ,bardzo mi pomogło syrenkowo ,bo wiedziałam dzięki wam ,że po operacji mozna wrócić do normalnego życia , byłam najlepiej przygotowaną syrenką na oddziale .
dzięki ci oliczku że stworzyłaś to forum i wam syrenki że jesteście . :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug:
ewika
Avatar użytkownika
ewikaa
 
Posty: 948
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 08:50
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiek: 49
Data operacji: 16 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, endometrioza
Zakres operacji: wycięcie trzonu macicy
jajniki zostały ,ale nie pracują jak powinny
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Lady Bon tabletki
Plastry Climara
plastry systen 50
od lipca 2017 nie stosuję
powrót do plastrów Systen 50

Re: Jak trafiłyście na nasze forum ?

Postprzez sten.ia » 3 lis 2014, o 22:27

Jak sie dowidziałam ze musze iść do szpitala na łyzeczkowanie to okropnie sie wystraszyłam i tak zaczełam szukac informacji w necie i na forum gazetowym dowiedziałam sie żeby sie nie bac bo wszystko jest w znieczuleniu.wiec choc oczywiscie z wielkim strachem pojechałam do szpitala.
Jak juz miałam wynik to poszłam do gina zadowolona ze nie ma ognisk rakowych, znów usłyszałam ze musze isc do szpitala bo jednak tam cos jest.
Zrobiono mi histeroskopie i własnie po tym sie zalogowałam na forum.Równiez bardzo dziekuje Oliczku :-* pamietam jak miłam problem zalogowac sie na nowe forum :D a Wy odpisywałyscie w moim watku :) i tak juz jestem tutaj 9 m-cy :)
sten.ia
Avatar użytkownika
sten.ia
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 5 lut 2014, o 21:51
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiek: 56
Data operacji: 23 września 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: nawracający polip ,endometrium
Zakres operacji: usuniecie trzonu z przydatkami
Wynik HP: nie potrzeba
Terapia hormonalna: nie potrzeba

Re: Jak trafiłyście na nasze forum ?

Postprzez konwali@ » 3 lis 2014, o 22:51

Szukałam w necie informacji na temat zabiegu i tak Was znalazłam :D
Obrazek
Avatar użytkownika
konwali@
 
Posty: 464
Dołączył(a): 26 gru 2013, o 13:43
Lokalizacja: małopolska
Wiek: 37

Re: Jak trafiłyście na nasze forum ?

Postprzez olikkk » 3 lis 2014, o 23:39

Dziękuję Wam bardzo , że piszecie jak tu trafiłyście i cieszę się, że forum Wam pomogło :-)
O to nam chodzi :ymsmug:
Interesuje mnie też czy google Was pokierowały na duszki, czy gazete.pl , czy na syrenki.net, czy może w innym miejscu trafiłyscie na adres do nas ?
W Waszym przypadku wszystkie drogi wiodły do nas O:-)
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Jak trafiłyście na nasze forum ?

Postprzez sten.ia » 4 lis 2014, o 08:34

Tak własciwie to forum gazetowe czytałam juz dawno,ale o dzieciach bo temat był był aktualny i przy okazji przegladałam rózne tematy :) i dlatego dla mnie nie było problemu znależć takie forum.
sten.ia
Avatar użytkownika
sten.ia
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 5 lut 2014, o 21:51
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiek: 56
Data operacji: 23 września 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: nawracający polip ,endometrium
Zakres operacji: usuniecie trzonu z przydatkami
Wynik HP: nie potrzeba
Terapia hormonalna: nie potrzeba

Re: Jak trafiłyście na nasze forum ?

Postprzez Diara » 4 lis 2014, o 20:43

Ja trafiłam przez google szukając informacji co mnie czeka w zw. z koniecznością operacji - najpierw na kafeterię, później ktoś na kafeterii powiedział o forum na gazecie, a z gazety do Duszków i jakoś tak się zadomowiłam . :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Jak trafiłyście na nasze forum ?

Postprzez laguna » 4 lis 2014, o 20:49

ja też przez google, prosto na forum gazetowe chyba wtedy :) I tak się od tego czasu przyczepiłam jak rzep do psiego ogona :)
Avatar użytkownika
laguna
 
Posty: 1055
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 07:32
Wiek: 45
Data operacji: 20 października 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Zakres operacji: Usunięcie jajnika
Wynik HP: endometrialny guz jajnika granicznej złośliwości
Terapia hormonalna: Nie

Re: Jak trafiłyście na nasze forum ?

Postprzez electra » 8 lis 2014, o 18:09

Przed operacją musiałam podpisać deklarację,w której była cała lista powikłań po usunięciu macicy.Jak to przeczytałam,to zbladłam.Niepodpisanie deklaracji = brak zgody na operację. No i miałam wyjście? Chciałam się jak najszybciej pozbyć tej bomby z opóźnionym zapłonem :kolobok_bomb:
Po powrocie ze szpitala,cóż ja miałam do roboty? Leżałam,jęczałam,spałam (-| ,a w tych krótkich momentach,kiedy działały leki,czytałam :kolobok_read: i serfowałam po necie :kolobok_gamer1: w poszukiwaniu informacji.Wpisałam w wyszukiwarkę "skutki usunięcia macicy" no i wyskoczyła mi cała lista artykułów,m.in.forum na gazecie.pl.,a tam przekierowanie na forum Syrenki.Od tego momentu byłyście dla mnie kopalnią wiedzy i siły...dzisiaj cieszę się,że jestem z Wami Syrenki.
Avatar użytkownika
electra
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7 lis 2014, o 18:38
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 51
Data operacji: 22 października 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Guz jajnika,wysoki wskaźnik ROMA
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: jeszcze nie wiem
Terapia hormonalna: na razie nic

Re: Jak trafiłyście na nasze forum ?

Postprzez 77martita » 22 lis 2014, o 11:46

Ja zaraz po odebraniu wyników cytologii łez przerażenia strachu również zaczęłam szukać informacji w sumie zeby sama się pocieszyć
jak również przygotowac się na różne ewentualności. Też trafiłam najpierw na gazete dlatego miałam taki wielki problem
z logowaniem sie bo cały czas próbowałam przez tamtą stronę. Siedziałam czytałam non stop dopiero po jakims czasie się zalogowalam i odezwałam. Żałuję jednego że nie zalogowałam się przed pierwszą operacją juz na pewno łatwiej bym ją zniosła
na druga już szłam może nie spokojniejsza ale z dużo większą wiedzą .
Otrzymałam tutaj pomoc jakiej szukałam pod każdym względem:)
77martita
 
Posty: 114
Dołączył(a): 18 lip 2014, o 23:23
Lokalizacja: wielkopolska
Wiek: 37
Data operacji: 5 sierpnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Cin3
Zakres operacji: Usuniecie macicy jajowodow i szyjki
po wysokiej konizacji
Wynik HP: ok :))
Terapia hormonalna: Na razie niepotrzebna oby jak najdłużej

Re: Jak trafiłyście na nasze forum ?

Postprzez mioduszka » 22 lis 2014, o 13:16

Ja trafiłam po operacji jak wróciłam do domu i miałam dostęp do komp. chyba w googlach znalazłam pierwszy sygnał, ale faktycznie potem w gazecie 8-}
Być z Wami to ogromnie dla mnie ważne. Cieszę się, że mnie Oliczku tak ładnie poprowadziłaś i jeszcze raz dziękuję wszystkim Syrenkom, które mnie powitały na moim profilu :ymhug:
Avatar użytkownika
mioduszka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 12 cze 2014, o 23:15
Lokalizacja: Mazowieckie; Warszawa
Wiek: 67
Data operacji: 3 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: guz potworniak i komórki nowotworowe w trzonie macicy G2
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i węzłami chłonnymi i usunięcie guza (potworniak)
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: bez terapii hormonalnej; naświetlania (brachyterapia 3 razy)

Re: Jak trafiłyście na nasze forum ?

Postprzez Alicja » 22 lis 2014, o 14:28

na forum trafiłam w styczniu 2014r. Lezałam w domku chora z laptopkiem w łozeczku i szukałam informacji o czekajacej mnie operacji... Trafiłam na forum gazetowe... czytałam post po poście aż zaszłam na sam koniec, gdzie okazało sie , że to forum jest zamkniete... Na szczescie był link do nowego i jestem :)
Dzięki Wam wiedziałam co mnie czeka, w szpitalu czułam wasze ciepłe mysli i modlitwę. Dziekuję Ci Olikkku za to wspaniałe miejsce. Dziekuje mojej kochanej Vikuni, która była ze mną w szpitalu i wspierała mnie jak siostra :). Dzieki temu forum mam duzo wirtualnych przyjaznych duszyczek i dwie prawdziwe przyjaciółki w realu Lenkę i Vikę :x No i daleko w Mielcu Cioska. Nie widziałysmy się "na zywo" ale rozmawiałysmy przez telefon i jest miedzy nami porozumienie dusz :)
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 14 sty 2014, o 00:40
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 49
Data operacji: 11 marca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak
Zakres operacji: Laparotomia. Exstripatio uteri cum andexis m Richardson.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Jak trafiłyście na nasze forum ?

Postprzez Kruszynka97 » 30 lis 2014, o 20:27

Ja podobnie jak wiekszosc dziewczyn zaczelam wpisywac w google cos jak zyc po usunieciu macicy i najpierw zawleklam sie na gazeta.pl a pozniej stamtad juz zostalam przekierowana do Syrenkowa

Nie ma co ukrywac ale rzeczywiscie jestescie ogromnym wsparciem dla mnie rowniez Kobietki Niby sie nie znamy i jestesmy w roznym wieku na roznych etapach swojego zycia ale laczy nas jedno problemy ginekologiczne te czy inne O mniejszym lub wiekszym nasileniu

Dzieki za to ze jestescie i ze wspieracie Bo slowo takze pisane ma ogromna moc Moze stlamsic totalnie i zagniesc czlowieka ale moze rowniez zagrzac do walki o lepsze jutro i Wy to robicie:):):)

Ja:)
"Tyle o sobie wiemy ile nas sprawdzono"
Kruszynka97
 
Posty: 43
Dołączył(a): 31 sie 2014, o 20:09
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 34
Data operacji: 11 sierpnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium złożony z atypią z ogniskiem gruczorakolaka/ rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przyległościami (bez węzłów chłonnych), znieczulenie ogolne
Wynik HP: B1/ na wyniki czekałam 6 tygodni - koszmar
Terapia hormonalna: nie wskazana

Re: Jak trafiłyście na nasze forum ?

Postprzez antonina_j » 5 lut 2016, o 20:27

przed operacją....zapewne szukalam po necie co mnie czeka
gdy wszystko skończy się jak myślałem
wsyp mnie do ziemi, stąd przyjechałem
Avatar użytkownika
antonina_j
 
Posty: 3066
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 18:39
Wiek: 58
Data operacji: 19 czerwca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: histerektomia
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Następna strona

Powrót do Jesteś zagubiona ? Chcesz porozmawiać ? Napisz tutaj :)



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości