Termin pierwszego okresu bez macicy 🫣

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój post, a chcesz porozmawiać, napisz tutaj, znajdziemy dla Ciebie miejsce :)

Termin pierwszego okresu bez macicy 🫣

Postprzez ivoneM » 5 mar 2024, o 07:34

Dzień dobry😊
Wstydzę się swojej niewiedzy, ale mówię nieśmiało zapytam może mnie jie wyśmiejecie moje doświadczone koleżanki bez macicy 🤗

Jestem w 11 dobie po usunięciu przezpochwowym macicy z szyjką, jajniki i jajowody zostały, ponieważ nie było do nich dostępu poprzez sieć zrostów tak gęsto utkaną, że nawet mój doktor nie mógł pooglądać jajników jak się prezentują🤷‍♀️

1. Dziewczyny wczoraj miałam dostać okres, mój reguralny co do godziny co 25 dni krwotoczny czas. Co teraz z tymi jajnikami i jajowodami? Jak one pracują? One wiedzą, że nie mają już gdzie yyy owulować? Że to jajeczko już przez ten jajowód nie trafi tam gdzie dotychczas? To co ono teraz wpada do otrzewnej? Ratunku jaka ja niedouczona😶😶😶

2. Dostałam receptę na gynalgin i zalecenie podawania 2x1 (nie za dużo to jak rano i wieczorem🤔? miała ktoraś taki sposób dawkowania?) przez 10 dni Martwi mnie jak długo może się utrzymywać ta leciutko podkrwawiona wydzielina? Jest bez zapachu i malutkie ilości. Czy to naturalne, że tak długo się oczyszczam? Też podobnie miałyście?

3. Kiedy zaczną się wydalać szwy z mojego szczytu kikuta (Boooooosze jak to brzmi🫢), bo teraz je tam czuję jak wprowadzam tabsa i mnie to przeraża 😳😳😳

4. Panicznie boję się terminu "suchość pochwy" proszę napiszcie z doświadczenia jak TO co mi tam zostało będzie teraz funkcjonować bez naturalnego nawilżacza, który mi usunięto? Czy ja zawczasu mogę poczynić jakieś kroki, aby ona nie zdążyła wyschnąć tylko od początku była zdrowa jędrna prawidłowo nawilżona i miała właściwe parametry ph itp? Czy te reklamowane probiotyki dla kobiet na tamte sprawy i doustne i dopochwowe faktycznie mogłyby mi wspomóc tę jej florę i nawilżenie teraz odpowiednio ukształtować w tej nowej rzeczywistości?

Może tyle wystarczy na początek z moich niepokojów 🙄
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
Zdrowia dla Was dziewczyny🤗🤗🤗
ivoneM
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 mar 2024, o 10:32
Wiek: 45
Data operacji: 23 lutego 2024
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: adenomioza, wtórna anemia, krwotoczne miesiączki
Zakres operacji: histerektomia przezpochwowa amputacja szyjki wraz z trzonem macicy
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: wykluczona przy mojej trombifilii

Re: Termin pierwszego okresu bez macicy 🫣

Postprzez Klaudia1985 » 5 mar 2024, o 08:00

Witaj….Ja jestem po operacji 14 dni…To nie jest długo…plamienia mogą występować do 6tygodni ,wiec spokojnie musisz poczekać…jajniki pracują normalnie…komórka jajowa w twoim przypadku zostaje w jajowodzie…organizm nie wie że tej macicy nie ma …co do suchości pochwy to nie pomogę …ale ona nawilża się sama …to nie macicy zasługa że pochwa jest nawilżona…szwy wewnętrzne goją się znacznie dłużej…bo wilgoć,brak tlenu…dziwne że czujesz szwy wewnątrz🫣 Ja nie na szczęście nie dosięgam do szwu. Mam nadzieję że chociaż odrobinkę pomogłam… z pewnością wypowiedzą się też bardziej doświadczone syrenki.🙂
Klaudia1985
 
Posty: 65
Dołączył(a): 12 sty 2024, o 09:56
Wiek: 39
Data operacji: 20 lutego 2024
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Duży mięśniak
Zakres operacji: Usunięcie guza a planowane usunięcie macicy
Wynik HP: Nieznany
Terapia hormonalna: Niewiadomo

Re: Termin pierwszego okresu bez macicy 🫣

Postprzez ivoneM » 5 mar 2024, o 09:16

😘
ivoneM
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 mar 2024, o 10:32
Wiek: 45
Data operacji: 23 lutego 2024
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: adenomioza, wtórna anemia, krwotoczne miesiączki
Zakres operacji: histerektomia przezpochwowa amputacja szyjki wraz z trzonem macicy
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: wykluczona przy mojej trombifilii

Re: Termin pierwszego okresu bez macicy 🫣

Postprzez ASAJ75 » 5 mar 2024, o 12:47

Ivone!
Nie ma głupich pytań, a lekarze też nie o wszystkim nam mówią. Więc pytaj śmiało.
Miesiączek już nie będzie, a jajniki będą sobie pracować. Jesteś już po czterdziestce i pewnie w ciągu 5 lat zaczną spowalniać, nie stresuj się tym, przyjdzie menopauza i będzie po zabawie.
Gynalgin brałam raz na dobę, sprawdź jak to jest w ulotce, to dość silna globulka. Albo zdzwoń choć do swego lekarza i odpytaj,
Plamić możesz nawet 6-8 tygodni. Szwy rozpuszczają się i wypadają częściowo nawet do pół roku.
Skoro masz jajniki, to i wydzielają się hormony, a jak one pracują to pochwa się nawilża. W razie dyskomfortu używaj żelu i globulek z kwasem hialuronowym( ja mam Mucovagin), u mnie sprawa trudniejsza bo wycięli mi też jajniki, więc menopauza wpadła do mnie nagle po dwóch dniach. Trzeba wtedy pilnować tego nawilżania z zewnątrz.
Możesz też używać probiotyków dopochwowych, na pewno nie zaszkodzą a odbudowują florę pochwy.
Nie dźwigaj i nie męcz mięśni brzucha, u Ciebie operacja była chwilkę temu.
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Termin pierwszego okresu bez macicy 🫣

Postprzez eli-50 » 5 mar 2024, o 13:32

IvoneM :ymhug:
Przez dłuższy czas nie miałam problemu z suchością. Jakiś czas temu miałam zalecony przez gin Mucovagin ( 1×noc, 2× w tygodniu ) i Feminum żel.
Śmiało pytaj i rozwiewaj swoje wątpliwości ;)
Pozdrawiam ciepło :x %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Termin pierwszego okresu bez macicy 🫣

Postprzez CichoSza » 5 mar 2024, o 17:53

Ja mam usunięte jajniki i żadnych problemów w związku z suchością pochwy nie odczuwam. Menopauza też mnie omija, więc jak widać, każdy organizm może reagować nieco inaczej. Po operacji również brałam Gynalgin raz dziennie, więc może faktycznie warto byłoby przedzwonić do lekarza i podpytać.

Witaj na forum, Kochana! (*)
It's wonderful what a smile can hide
If the teeth shine bright and it's nice and wide
It's so magical all you can keep inside
And if you bury it deep no one can find a thing, no

So come on now, open wide, open up now
Don't you think it's time

(Patrick Wolf)
Avatar użytkownika
CichoSza
 
Posty: 193
Dołączył(a): 4 sty 2024, o 18:51
Wiek: 33
Data operacji: 5 grudnia 2023
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G2 1A
Zakres operacji: wycięcie szyjki, macicy i przydatków
Wynik HP: rak trzonu macicy G1 1B
Terapia hormonalna: brak


Powrót do Jesteś zagubiona ? Chcesz porozmawiać ? Napisz tutaj :)



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości