Wypadanie szyjki po zabiegu usunięcia trzonu macicy - Mośka

Wypadanie szyjki po zabiegu usunięcia trzonu macicy - Mośka

Postprzez Mośka » 8 sty 2023, o 21:24

Dzień dobry. Poszukując informacji o tym " jak to będzie po usunięciu trzonu macicy" , gdzieś na innych forach pewna Pani napisała o tym , że jesteście :) . Dziękuję za przyjęcie %%- .
Ja starałam się wyczerpać wszystkie możliwe metody leczenia, ale patrząc z perspektywy 1,5 roku jestem u punktu wyjścia ( +8kg po proverze). W przyszłym tygodniu mam już termin zabiegu operacyjnego ( pomyślnie przeszłam badania ogólne i kwalifikację anestezjologiczną) . Zabieg operacyjny ( jak mi uprzejmie pani anestezjolog zwróciła uwagę na "operacyjny" po moim zdziwieniu " że intubacja") mam mieć za pomocą laparoskopu, ale wszystko może się zmienić w tzw trakcie . Do brzegu - nie znajduję jednak informacji jak to jest z tym wypadaniem szyjki . Pytam dlatego , że pamiętam iż moja ŚP mama miała koszmarne przeżycia właśnie z wypadaniem. Zakładała jakieś krążki, które powodowały stany zapalne i dyskomfort . Byłam wtedy podlotkiem i nie rozmawiało się jak dziś z rodzicami otwarcie na "takie " tematy. Zatem jak to jest ? Czy obecna wiedza i możliwości pozwalają na komfortowe życie z (brzydko to brzmi bardzo) kikutem ?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi w temacie.
Mośka
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 sty 2023, o 19:09
Wiek: 53
Data operacji: 16 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, endometrium bez atypi
Zakres operacji: trzon macicy ( tak ma być)
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brałam przez 6mcy proverę

Re: Wypadanie szyjki po zabiegu usunięcia trzonu macicy

Postprzez vika45 » 8 sty 2023, o 22:23

Witaj, jest tu nas sporo ale chyba, żadna nie miała tego problemu. Ja co prawda mam zabezpieczenie bo doktorek podwiesił mi na taśmach. Sporo dźwigam i jest ok.
Po zabiegu nie odczuwam zmian fizycznych w moim organiźmie, małżonek twierdzi, że teź nic się nie zmieniło. Pewno dziewczyny się niebawem odezwą.
Operacja jak operacja. Strach ma wielkie oczy. Będzie dobrze. Znieczulenie ogólne- intubują jak śpisz- małe blizny. Ja kręgosłupowe ale spora blizna.
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7121
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Wypadanie szyjki po zabiegu usunięcia trzonu macicy

Postprzez Mośka » 9 sty 2023, o 16:10

Bardzo dziękuję. To jest krzepiąca informacja. Czym bliżej tym bardziej się denerwuje.
Mośka
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 sty 2023, o 19:09
Wiek: 53
Data operacji: 16 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, endometrium bez atypi
Zakres operacji: trzon macicy ( tak ma być)
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brałam przez 6mcy proverę

Re: Wypadanie szyjki po zabiegu usunięcia trzonu macicy

Postprzez vika45 » 9 sty 2023, o 16:44

Ku pocieszeniu- dostałam potwierdzenie lutowego zabiegu. 21 raz na stole!
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7121
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Wypadanie szyjki po zabiegu usunięcia trzonu macicy

Postprzez Anita71 » 9 sty 2023, o 19:54

Dla mnie pochwa ogromnie jest zmieniona po operacji. Czuję w środku strzępy pustej dziury. Po operacji miałam ziarninę bardzo długo się goiłam przeszłam zabieg usunięcia ziarniny. Dopadła mnie atrofia i to bardzo szybko, suchość, swędzenie, stan zapalny, wychodzi w każdej cytologii z pochwy. Dyskomfort współżycia, inaczej odczuwany, ograniczona przyjemność. Popuszczanie moczu, inny zapach. Brak szyjki daje dyskomfort współżycia. Pochwa jest taką pustą dziurą, że nawet globulki od razu po niewłaściwym zaaplikowaniu wypadają. Moja pochwa stanowi dla mnie problem fizyczny i emocjonalny ale jest jak jest i lepiej nie będzie.
Anita71
 
Posty: 8670
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Wypadanie szyjki po zabiegu usunięcia trzonu macicy

Postprzez Danka » 9 sty 2023, o 20:08

Witaj
Jestem trzy i pół roku po operacji. Mam usuniętą szyjkę (całą, inaczej się nie dało, operacja onkologiczna).Nic mi nie wypada ,nie wiem jak mam podwiązane (nie pytałam).Normalnie pracuję, staram się tylko nie dżwigać dużo, ale różnie to wychodzi.
Byłam intubowana, nie jest to takie straszne.
Żyję normalnie, chociaż początki były trudne, dużo pomogło mi to forum. Na wszystko jest potrzebny czas i poukładanie sobie w głowie.
Danka
 
Posty: 656
Dołączył(a): 9 lip 2019, o 07:17
Lokalizacja: Małpolska
Wiek: 48
Data operacji: 11 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór
Zakres operacji: Macica przydatki węzły chłonne
Wynik HP: Nie do końca ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Wypadanie szyjki po zabiegu usunięcia trzonu macicy

Postprzez Szklanka » 9 sty 2023, o 20:24

Witaj Mośka!!
Ja mam wycięte wszystko macicę z szyjką, jajniki i jajowody. Kikut pochwy został podwieszony na czymś tam obłym. Nic mi nie wypada. Ale jeśli masz takie obawy, że może Ci wypadać ta szyjka, to porozmawiaj z lekarzem. Myślę, że lekarz rozwieje Twoje obawy. Poza tym medycyna poszła daleko do przodu. I pewnie techniki operacyjne też. Będzie dobrze %%- %%-

Pozdrawiam,
Szklanka
Kochać i tracić, pragnąć i żałować,
Padać boleśnie i znów się podnosić,
Krzyczeć tęsknocie "precz!" i błagać "prowadź!"
Oto jest ŻYCIE: nic, a jakże dosyć...

/Leopold Staff/
Avatar użytkownika
Szklanka
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 16 gru 2018, o 00:04
Lokalizacja: Zagłębie Miedziowe
Wiek: 46
Data operacji: 19 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Pierwsza operacja 19.12.2018: mięśniaki na macicy, guz na lewym jajniku
Druga operacja 14.03.2019: zły wynik HP z pierwszej operacji
Zakres operacji: Pierwsza operacja: macica z szyjką i przydatkami, cięcie poziome
Druga operacja: sieć większa, węzły chłonne biodrowe, ściana otrzewnej, cięcie pionowe
Wynik HP: Pierwsza operacja: rak endometrioidalny jajnika lewego G2, Figo IA
Druga operacja: OK
Terapia hormonalna: Nie mam takiej jeszcze

Re: Wypadanie szyjki po zabiegu usunięcia trzonu macicy

Postprzez olikkk » 9 sty 2023, o 21:17

Hej Mośka :ymhug:
13 lat po operacji usunięcia macicy, jajników, jajowodów szyjki macicy.
U mnie nic się nie zmieniło, nic nie wypada, jest wilgoć, nic nie doskwiera, nic nie boli, zero stanów zapalnych, mąż zadowolony, czyli jest ok, czego i Tobie życzę i wszystkim Syrenkom :kolobok_give_heart:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19222
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Wypadanie szyjki po zabiegu usunięcia trzonu macicy

Postprzez ASAJ75 » 9 sty 2023, o 23:54

Mośka, wycięte mam wszystko. Nic nie wypada, do pochwy, z racji nagłej menopauzy, używam globulek z kwasem hialuronowym i jest ok. Szczerze i bez nich też bym dała radę, z nimi jest łatwiej zacząć. Orgazmy są słabsze, ale… ja mam w głowie bałagan bo miałam raka i siłą rzeczy jakoś tak mam jeszcze problem z całkowitym wyluzowaniem się. Poza tym jestem jeszcze łysa i jakoś tak dziwię się mojemu mężowi że ma na sex ze mną ochotę. Ale fakt - ciało zrobiło mi się ładniejsze bo schudłam , więc…
Nic się nie przejmuj, jak nie będziesz dźwigać nic Ci nie będzie wypadać.
ASAJ75
 
Posty: 872
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Wypadanie szyjki po zabiegu usunięcia trzonu macicy

Postprzez hugnonot » 13 sty 2023, o 18:00

Mośka napisał(a):Dzień dobry. Poszukując informacji o tym " jak to będzie po usunięciu trzonu macicy" , gdzieś na innych forach pewna Pani napisała o tym , że jesteście :) . Dziękuję za przyjęcie %%- .
Ja starałam się wyczerpać wszystkie możliwe metody leczenia, ale patrząc z perspektywy 1,5 roku jestem u punktu wyjścia ( +8kg po proverze). W przyszłym tygodniu mam już termin zabiegu operacyjnego ( pomyślnie przeszłam badania ogólne i kwalifikację anestezjologiczną) . Zabieg operacyjny ( jak mi uprzejmie pani anestezjolog zwróciła uwagę na "operacyjny" po moim zdziwieniu " że intubacja") mam mieć za pomocą laparoskopu, ale wszystko może się zmienić w tzw trakcie . Do brzegu - nie znajduję jednak informacji jak to jest z tym wypadaniem szyjki . Pytam dlatego , że pamiętam iż moja ŚP mama miała koszmarne przeżycia właśnie z wypadaniem. Zakładała jakieś krążki, które powodowały stany zapalne i dyskomfort . Byłam wtedy podlotkiem i nie rozmawiało się jak dziś z rodzicami otwarcie na "takie " tematy. Zatem jak to jest ? Czy obecna wiedza i możliwości pozwalają na komfortowe życie z (brzydko to brzmi bardzo) kikutem ?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi w temacie.


kikut szyjki jest lub nie jest podwieszany w różny sposób, zależy to od chirurga - jego umiejętności i wybranej techniki operacyjnej,
czasem jest przyszywany do więzadeł, czasem mocowany do kręgosłupa czasem zostawiony sam sobie
krążki które miała Twoja mama to na pewno tzw. pessary - zapobiegają wypadaniu, blokują obniżanie macicy, stany zapalne są typowe, po usunięciu macicy marna szansa na ich stosowanie - nie miałyby się na czym trzymać
operacje naprawcze są różne przyszywanie, zaszywanie, taśmy obecnie na zachodzie są zabronione, wrastają w ciało i powodują stany zapalne (ciało obce) a usunięcie jest niemożliwe - trzeba wyciąć z tym w co wrosło, są zakazane,
dlaczego w Polsce się je stosuje nie wiem, jest też wariant mocowania z tzw. tkanek świńskich bardziej naturalny ale nie każdemu odpowiada posiadanie elementów ze świnki
wypadać może zarówno pochwa lub odbyt (enterocele lub rectocele), wszystko zależy od budowy, czynników, podszycia , stopnia ingerencji itp.
prawdopodobieństwo wypadania pochwy po histerektomii szacuje się na 40% (tyle mówią statystyki amerykańskie), w praktyce zależy to od tego czy nosi się ciężary, od poziomu hormonów, ilości kolagenu, skłonności dziedzicznych
co do pochwy potwierdzam słowa Anity
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Wypadanie szyjki po zabiegu usunięcia trzonu macicy

Postprzez Anita71 » 13 sty 2023, o 23:19

:(
Anita71
 
Posty: 8670
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Wypadanie szyjki po zabiegu usunięcia trzonu macicy

Postprzez tessunia49 » 14 sty 2023, o 16:38

Witaj Mośka :-h
Jestem 11 lat po zabiegu usunięcia macicy i jak czytam to procentowym wyjątkiem bo u mnie doszło do wypadania przedniej ścianki pochwy już w pierwszym roku po zabiegu. Da się z tym żyć chociaż bywa różnie z komfortem życia...
Pozdrawiam
tessuniaObrazek
Avatar użytkownika
tessunia49
 
Posty: 527
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 21:09

Re: Wypadanie szyjki po zabiegu usunięcia trzonu macicy

Postprzez Blondas 56 » 1 lut 2023, o 14:46

Cześć dziewczyny-syrenki. Obserwuję Wasze posty od jakiegoś czasu.14.02.2022 miałam wycięty polip z macicy i łyżeczkowanie. Niestety wynik badania wykazał atypię, czyli komórki przednowotworowe. Ginekolog zalecił wycięcie macicy żeby zapobiec rozwojowi raka w przyszłości. 16.05 2022 r miałam operację cięcie poprzeczne brzucha. Cóż wynik ,kóry był już po 2 tyg poprzedzony telefonem ze szpitala narobił wiele strachu. Okazało się ,że był już tam rak na szczęście G1 ,czyli początkowe stadium .Teraz tylko co 3 miesiące kontrole u ginekologa, onkologa. USG brzucha ,piersi, mmamgorafia. Czuje się w mirę właściwie dobrze ,choć staram się nie dżwigać ale i tak pojawiają się pobolewania brzucha zawsze z lewej strony. Lub takie wrażenie ciężkiego brzucha jak chodzę. Moim problemem chyba jest psychika, bo z każdą wizyta dowiaduję sie czegoś nowego. Miała być wycięta macica ,a potem powiedziano, że wycięto też jajowody.na opisie badań wyczytałam, że nie mam szyjki, lekarz potwierdził. Teraz usłyszałam od onkolog, że mam kikut pochwy. Rozumiem, że dla zdrowia jest to konieczne, ale co potem? Boję sie tego wypadania pochwy, nietrzymania moczu ,itp. Teraz zaczęłam chodzić na aqua aerobic i nie wiem czy mogę robić te wszystkie ćwiczenia? Doradźcie coś proszę ,bo wizyta u ginekologa dopiero w kwietniu. Pozdrawiam.
Blondas 56
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 sie 2022, o 07:37
Wiek: 57
Data operacji: 16 maja 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Wynik usunięcia polipu macicy przez pochwę 14.02.2022 wskazał na komórki przednowotworowe,był w opisie z atypią.Zaproponowano usunięcie macicy.
Zakres operacji: W trakcie operacji usunięto macicę wraz z szyjką i jajowody.
Wynik HP: Wynik HP wskazał -rak trzonu macicy-.Na szczęście G1,który nie wymagał radioterapii ani chemioterapii.
Terapia hormonalna: Nie zastosowano terapii hormonalnej.

Re: Wypadanie szyjki po zabiegu usunięcia trzonu macicy

Postprzez hugnonot » 1 lut 2023, o 21:58

Blondas 56 napisał(a):Cześć dziewczyny-syrenki. Obserwuję Wasze posty od jakiegoś czasu.14.02.2022 miałam wycięty polip z macicy i łyżeczkowanie. Niestety wynik badania wykazał atypię, czyli komórki przednowotworowe. Ginekolog zalecił wycięcie macicy żeby zapobiec rozwojowi raka w przyszłości. 16.05 2022 r miałam operację cięcie poprzeczne brzucha. Cóż wynik ,kóry był już po 2 tyg poprzedzony telefonem ze szpitala narobił wiele strachu. Okazało się ,że był już tam rak na szczęście G1 ,czyli początkowe stadium .Teraz tylko co 3 miesiące kontrole u ginekologa, onkologa. USG brzucha ,piersi, mmamgorafia. Czuje się w mirę właściwie dobrze ,choć staram się nie dżwigać ale i tak pojawiają się pobolewania brzucha zawsze z lewej strony. Lub takie wrażenie ciężkiego brzucha jak chodzę. Moim problemem chyba jest psychika, bo z każdą wizyta dowiaduję sie czegoś nowego. Miała być wycięta macica ,a potem powiedziano, że wycięto też jajowody.na opisie badań wyczytałam, że nie mam szyjki, lekarz potwierdził. Teraz usłyszałam od onkolog, że mam kikut pochwy. Rozumiem, że dla zdrowia jest to konieczne, ale co potem? Boję sie tego wypadania pochwy, nietrzymania moczu ,itp. Teraz zaczęłam chodzić na aqua aerobic i nie wiem czy mogę robić te wszystkie ćwiczenia? Doradźcie coś proszę ,bo wizyta u ginekologa dopiero w kwietniu. Pozdrawiam.

Sprawdź sobie w histopacie i w wypisie tam powinno być napisane czego nie masz, to co jest w histopacie tego w Tobie nie ma. Co do uczciwości lekarzy w informowaniu o tym długo by pisać.
W sumie nie tak ważne co wycieli bo to już po fakcie, jak ważne to w jaki sposób umocowali to co zostało. Pobolewania mam, zależy od jedzenia, zwróć uwagę na pokarmy wzdymające - lepiej je ograniczyć. Ćwiczeń siłowych, podskoków lepiej nie. Ale ćwiczenia w wodzie powinny być OK, tylko uważaj żeby czegoś w wodzie nie złapać bo o to łatwo.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Wypadanie szyjki po zabiegu usunięcia trzonu macicy

Postprzez Blondas 56 » 11 lut 2023, o 11:02

Dziękuję za odpowiedz, to właśnie z wypisu doczytałam, ze nie mam szyjki. Na pewno spytam na wizycie o wszystko, bo wcześniej nie miałam pojęcia .Co do zarazków to fakt boję sie ,bo mam psychiczne wrażenie, że tam jest teraz pusto i łatwiej o infekcje. Zwracam uwagę na produkty wzdymające, staram się unikać i gazowanych. Wiem, od lekarzy ,ze w miejsce macicy przesuwają się jelita, dlatego trzeba uważać. Teraz jeszcze onkolog zaleca kolonoskopię, a ja się boję .
Blondas 56
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 sie 2022, o 07:37
Wiek: 57
Data operacji: 16 maja 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Wynik usunięcia polipu macicy przez pochwę 14.02.2022 wskazał na komórki przednowotworowe,był w opisie z atypią.Zaproponowano usunięcie macicy.
Zakres operacji: W trakcie operacji usunięto macicę wraz z szyjką i jajowody.
Wynik HP: Wynik HP wskazał -rak trzonu macicy-.Na szczęście G1,który nie wymagał radioterapii ani chemioterapii.
Terapia hormonalna: Nie zastosowano terapii hormonalnej.

Re: Wypadanie szyjki po zabiegu usunięcia trzonu macicy

Postprzez ASAJ75 » 11 lut 2023, o 11:50

Zrób tę kolonoskopię, bo rak macicy bywa powiązany z zespołem Lyncha. Wtedy łatwiej można zapaść na raka jelita grubego- też tak mi sugerowano, zrobiłam, wiem że nią mam tam raka i z badań ( z krwi się je robi) wynika, że zespołu `Lyncha też nie( to ważne jak ma się dzieci bo ten zespół jest dziedziczny). Kolonoskopii się nie bój- ja nie rozumiem o co ten szum z tym badaniem, a tolerancję bólu mam kiepską. Można za dodatkową opłatą zrobić to pod głupim Jasiem. Mi robiono na żywca- odczucia jak przy nieprzyjemnym wzdęciu, ale to dyskomfort a nie ból i trwa około minuty.
Blondas, nie stresuj się- będziesz bez tego co wycięli żyć prawie normalnie. Ważne ze skorupiaka przy okazji wycięli, było wcześnie, więc ominęło Cię przykre leczenie. U mnie robili operacje na raty, wierz mi więcej stresu a i tak skończyłam jeszcze z radio i chemioterapią.
Głowa do góry- będziesz tańczyć, pływać, chodzić, sexować jak zechcesz- uważaj tylko na skakanie, bakterie i dźwiganie. Nic Ci nie będzie wypadać i popuszczać- wierz w to mocno, to się nie wydarzy…
Swoją drogą jestem w szoku, że dopiero z wypisu dowiedziałaś się co Ci powycinali. Mi przed obiema operacjami mówili co usuną i jakie będą konsekwencje. I dostałam też informator na te tematy do poczytania. I robiłam to w dwóch różnych odległych od siebie ośrodkach. Dziwne…Może w stresie tego po prostu nie słyszałaś?
ASAJ75
 
Posty: 872
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Wypadanie szyjki po zabiegu usunięcia trzonu macicy

Postprzez eli-50 » 11 lut 2023, o 12:20

U mnie zaczęto na żywca, a skończono przy znieczuleniu.
Pozdrawiam ciepło Blondasku %%- :ymhug:
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Wypadanie szyjki po zabiegu usunięcia trzonu macicy

Postprzez olikkk » 11 lut 2023, o 12:57

Przy tym badaniu zawsze pytają czy była operacja na brzuch...
Ponieważ była, sugerowali mi znieczulenie i tak było :)
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19222
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Wypadanie szyjki po zabiegu usunięcia trzonu macicy

Postprzez Gonia » 11 lut 2023, o 15:11

Blondas jestem po cesarce i laparoskopii. W życiu miałam dwie kolonoskopie. Obie bez znieczulenia. O wiele gorzej wspominam przygotowywanie się niż sam zabieg. Tak jak pisze Asaj momentami odczuwałam ból jak przy kolce ale wtedy od razu reagowała pielęgniarka, naduszała odpowiednie miejsce i wszystko od razu mijało. Nie masz się co zastanawiać. Taką diagnostykę na pewno trzeba zrobić. Powodzenia :x %%-
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: Wypadanie szyjki po zabiegu usunięcia trzonu macicy

Postprzez Joanna80 » 16 lut 2023, o 21:20

ASAJ75 napisał(a):Swoją drogą jestem w szoku, że dopiero z wypisu dowiedziałaś się co Ci powycinali. Mi przed obiema operacjami mówili co usuną i jakie będą konsekwencje. I dostałam też informator na te tematy do poczytania. I robiłam to w dwóch różnych odległych od siebie ośrodkach. Dziwne…Może w stresie tego po prostu nie słyszałaś?


W moim przypadku też nie mówili, że wycięty będzie także górny odcinek pochwy.
Joanna80
 
Posty: 85
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 20:08
Lokalizacja: Opole
Wiek: 42
Data operacji: 19 marca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G-1 (adenocarcinoma)
Zakres operacji: macica z przydatkami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: na razie nie stosuję

Następna strona

Powrót do Możliwe problemy po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość