ASC-US po usunięciu mięśniaków - ayartaa

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój post, a chcesz porozmawiać, napisz tutaj, znajdziemy dla Ciebie miejsce :)

ASC-US po usunięciu mięśniaków - ayartaa

Postprzez ayartaa » 11 kwi 2022, o 18:17

Hej dziewczyny! Potrzebuję wsparcia psychicznego. W listopadzie miałam wycinane mięśniaki (laparotomia), bardzo się wtedy bałam, ale operacja poszła ok, a zmiany były łagodne. Myslałam, że teraz już wszystko będzie dobrze... W październiku miałam cytologię, grupa II, stan zapalny i tyle. Dziś odebrałam wyniki kolejnej cytologii z marca i... ASC-US, odczyn zapalny, pojedyncze nieprawidłowe komórki, trudne do jednoznacznej interpretacji. Czy to rak? Jakie są na to szanse? Skąd to się w ogole wzięło??? Jestem przerazona. Każda kolejna wizyta u ginekologa przynosi coś nowego złego, jakbym nie mogła po prostu mieć już spokoju. Chce mi się płakać, cały strach, który czułam przed operacją, wrócił. W przyszłym tygodniu idę do lekarza w związku z tymi wynikami, ale obawiam się nieciekawych wieści. Ja juz nie wiem, co robic...
ayartaa
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 paź 2021, o 10:10
Wiek: 29
Data operacji: 10 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak
Zakres operacji: Mięśniak
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: ASC-US po usunięciu mięśniaków

Postprzez Gosiak » 11 kwi 2022, o 20:39

Niestety nie pomogę Ci w tym temacie, ale bardzo mocno Cię przytulam i przekazuję pozytywną energię :ymhug: :ymhug: :ymhug:
Uwierz, że dla Ciebie też zaświeci słoneczko i wszystko się wreszcie poukłada 😊😊😊
Gosiak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 21 mar 2022, o 10:30
Wiek: 51
Data operacji: 10 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Wynik hist-pat po abrazji : drobne fragmenty endocervix z metaplazją plaskonablonkowa oraz drobne fragmenty polipa endometrialnego mikroogniskowo z cechami małej atypii (w kilku sąsiednich cewach groczolowych)
Zakres operacji: Laparoskopia. Rozszerzone zmodyfikowane usunięcie macicy z przydatkami obustronnie /HP/
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Brak

Re: ASC-US po usunięciu mięśniaków

Postprzez ayartaa » 11 kwi 2022, o 21:19

Gosiak napisał(a):Niestety nie pomogę Ci w tym temacie, ale bardzo mocno Cię przytulam i przekazuję pozytywną energię :ymhug: :ymhug: :ymhug:
Uwierz, że dla Ciebie też zaświeci słoneczko i wszystko się wreszcie poukłada 😊😊😊

Dziękuję ❤️❤️❤️ Mam nadzieję...
ayartaa
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 paź 2021, o 10:10
Wiek: 29
Data operacji: 10 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak
Zakres operacji: Mięśniak
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: ASC-US po usunięciu mięśniaków

Postprzez hugnonot » 11 kwi 2022, o 21:31

ayartaa napisał(a):Hej dziewczyny! Potrzebuję wsparcia psychicznego. W listopadzie miałam wycinane mięśniaki (laparotomia), bardzo się wtedy bałam, ale operacja poszła ok, a zmiany były łagodne. Myslałam, że teraz już wszystko będzie dobrze... W październiku miałam cytologię, grupa II, stan zapalny i tyle. Dziś odebrałam wyniki kolejnej cytologii z marca i... ASC-US, odczyn zapalny, pojedyncze nieprawidłowe komórki, trudne do jednoznacznej interpretacji. Czy to rak? Jakie są na to szanse? Skąd to się w ogole wzięło??? Jestem przerazona. Każda kolejna wizyta u ginekologa przynosi coś nowego złego, jakbym nie mogła po prostu mieć już spokoju. Chce mi się płakać, cały strach, który czułam przed operacją, wrócił. W przyszłym tygodniu idę do lekarza w związku z tymi wynikami, ale obawiam się nieciekawych wieści. Ja juz nie wiem, co robic...

ASC-US to nie rak ale przewlekły stan zapalny, z tego może się rozwinąć rak jeśli będzie nieleczone - stan zapalny może (nie musi) po długim czasie skutkować rakiem.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: ASC-US po usunięciu mięśniaków

Postprzez ayartaa » 12 kwi 2022, o 07:19

ASC-US to nie rak ale przewlekły stan zapalny, z tego może się rozwinąć rak jeśli będzie nieleczone - stan zapalny może (nie musi) po długim czasie skutkować rakiem.

Od 3 lat mam stan zapalny, ale wcześniejszy ginekolog bagatelizował sprawę i uspokajał, mówił, że grupa II to normalna grupa, a ja wierzyłam... Wychodzi na to, że nieleczony stan zapalny się rozwinął...
ayartaa
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 paź 2021, o 10:10
Wiek: 29
Data operacji: 10 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak
Zakres operacji: Mięśniak
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: ASC-US po usunięciu mięśniaków

Postprzez monte » 12 kwi 2022, o 16:48

Mi 2 lata leczyli nieprawidlowa cytologie globulkami na stan zapalny az trafiłam na stół.
Zrób dobra płynną cytologię w dobrym labolatorium
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: ASC-US po usunięciu mięśniaków

Postprzez ayartaa » 13 kwi 2022, o 08:07

monte napisał(a):Mi 2 lata leczyli nieprawidlowa cytologie globulkami na stan zapalny az trafiłam na stół.
Zrób dobra płynną cytologię w dobrym labolatorium

To była płynna cytologia właśnie. Czemu trafiłaś na stół?
ayartaa
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 paź 2021, o 10:10
Wiek: 29
Data operacji: 10 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak
Zakres operacji: Mięśniak
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: ASC-US po usunięciu mięśniaków

Postprzez monte » 13 kwi 2022, o 16:41

Bo jak trafilam do operatora to juz byla dysplazja dyzego stopnia,HSIL I IV grupa ☹Nieprawidlowe komórki byly tez w macicy.2 razy mialam nieskuteczny LEEP i zadecydowano usuniecie resztek szyjki macicy i jajowodów
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: ASC-US po usunięciu mięśniaków

Postprzez Anita71 » 13 kwi 2022, o 17:26

Moje córki z cytologii szyjki i ja z cytologii pochwy zawsze mamy stan zapalny. Niby globulki są lub nie ale niby bez paniki ale wiecie jak to jest.
Anita71
 
Posty: 8670
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: ASC-US po usunięciu mięśniaków

Postprzez ayartaa » 14 kwi 2022, o 11:19

monte napisał(a):Bo jak trafilam do operatora to juz byla dysplazja dyzego stopnia,HSIL I IV grupa ☹Nieprawidlowe komórki byly tez w macicy.2 razy mialam nieskuteczny LEEP i zadecydowano usuniecie resztek szyjki macicy i jajowodów

Masakra, ufasz lekarzowi, a on liczy na cuda przez 2 lata, zamiast szybko działac :(

Anita71 napisał(a):Moje córki z cytologii szyjki i ja z cytologii pochwy zawsze mamy stan zapalny. Niby globulki są lub nie ale niby bez paniki ale wiecie jak to jest.

Własnie ja panikuję 😭
ayartaa
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 paź 2021, o 10:10
Wiek: 29
Data operacji: 10 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak
Zakres operacji: Mięśniak
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: ASC-US po usunięciu mięśniaków

Postprzez Anita71 » 15 kwi 2022, o 21:38

No bo masz wynik do kontroli i masz obawy. Musisz to przypilnować, może teraz powinni zrobić ci dodatkową diagnostyke?
Anita71
 
Posty: 8670
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: ASC-US po usunięciu mięśniaków - ayartaa

Postprzez ayartaa » 3 lip 2022, o 11:57

Hej dziewczyny! Mały update: posiew wyszedł mi czysty, HPV negatywne, ale ze względu na plamienia kontaktowe zostałam wysłana na kolposkopię. Pani doktor, podczas badania, zwróciła uwagę, że leci trochę krwi po "przetarciu" szyjki. Wzięła 2 próbki do badania histopatologicznego, a poza tym stwierdziła, że to ektopia. Czekam na wyniki już od 3 tygodni. Dziś śniło mi się, że otrzymałam diagnozę raka. Psychicznie jestem małą kulką nieszczęścia, bo nie wiem, co się dzieje. Przez wszystkie lata nic się nie działo, a nagle w pół roku po operacji pogorszenie wyników cyto, plamienia, ektopie, nie wiadomo co... czy to możliwe, że po operacji wystąpiło powikłanie w postaci ektopii szyjki macicy? Skąd to się tak nagle wzięło?
ayartaa
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 paź 2021, o 10:10
Wiek: 29
Data operacji: 10 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak
Zakres operacji: Mięśniak
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: ASC-US po usunięciu mięśniaków - ayartaa

Postprzez hugnonot » 3 lip 2022, o 13:25

ayartaa napisał(a):Hej dziewczyny! Mały update: posiew wyszedł mi czysty, HPV negatywne, ale ze względu na plamienia kontaktowe zostałam wysłana na kolposkopię. Pani doktor, podczas badania, zwróciła uwagę, że leci trochę krwi po "przetarciu" szyjki. Wzięła 2 próbki do badania histopatologicznego, a poza tym stwierdziła, że to ektopia. Czekam na wyniki już od 3 tygodni. Dziś śniło mi się, że otrzymałam diagnozę raka. Psychicznie jestem małą kulką nieszczęścia, bo nie wiem, co się dzieje. Przez wszystkie lata nic się nie działo, a nagle w pół roku po operacji pogorszenie wyników cyto, plamienia, ektopie, nie wiadomo co... czy to możliwe, że po operacji wystąpiło powikłanie w postaci ektopii szyjki macicy? Skąd to się tak nagle wzięło?

jeśli to endometrialna to może być powikłaniem po operacji - efekt uszkodzenia tkanki
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: ASC-US po usunięciu mięśniaków - ayartaa

Postprzez monte » 3 lip 2022, o 17:19

To ciezki temat.Ja mialam 2 Leepy czyli usuwanie zmienionych komórek szyjki a 3 mce po drugim leepie Hsil i cytologia IV...
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: ASC-US po usunięciu mięśniaków - ayartaa

Postprzez ayartaa » 3 lip 2022, o 20:30

hugnonot napisał(a):jeśli to endometrialna to może być powikłaniem po operacji - efekt uszkodzenia tkanki

Po cichu liczę, że to to, niż rak. Chyba szanse na nowotwór są bardzo małe, skoro wszystkie wyniki czyste... Ale tak czy inaczej z tyłu głowy siedzi strach...
Już pomijam, że dopiero co mi wycinali mięśniaki, a już mam nowego. Wiem, że lubią wracać, ale tak szybko... Zastanawiam się, kiedy, i czy w ogóle, to się skończy:(

monte napisał(a):To ciezki temat.Ja mialam 2 Leepy czyli usuwanie zmienionych komórek szyjki a 3 mce po drugim leepie Hsil i cytologia IV...
Monte, to okropne :( Mam nadzieję, że się trzymasz dobrze kochana
ayartaa
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 paź 2021, o 10:10
Wiek: 29
Data operacji: 10 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak
Zakres operacji: Mięśniak
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: ASC-US po usunięciu mięśniaków - ayartaa

Postprzez hugnonot » 3 lip 2022, o 22:22

ayartaa napisał(a):
hugnonot napisał(a):jeśli to endometrialna to może być powikłaniem po operacji - efekt uszkodzenia tkanki

Po cichu liczę, że to to, niż rak. Chyba szanse na nowotwór są bardzo małe, skoro wszystkie wyniki czyste... Ale tak czy inaczej z tyłu głowy siedzi strach...
Już pomijam, że dopiero co mi wycinali mięśniaki, a już mam nowego. Wiem, że lubią wracać, ale tak szybko... Zastanawiam się, kiedy, i czy w ogóle, to się skończy:(

Endometrialny to nie rak.
Ostatnio edytowano 4 lip 2022, o 08:23 przez hugnonot, łącznie edytowano 1 raz
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: ASC-US po usunięciu mięśniaków - ayartaa

Postprzez ayartaa » 4 lip 2022, o 07:46

hugnonot napisał(a):Endometrialny to nie rak.

Chodziło mi o to, że mam nadzieję, że te niepokojące krwawienia i objawy wynikają z ektopii, która może być powikłaniem pooperacyjnym, a nie z rodzącego się nowotworu. Lekarka nie stwierdziła, jakiego rodzaju to ektopia, powiedziała tylko, że "jej zdaniem to to" i że muszę czekać na wyniki 2 "podejrzanych" wycinków, które pobrała. Ja naturalnie szukam przyczyn nagłego pogorszenia, zawsze człowiek szuka odpowiedzi na niewytłumaczalne rzeczy :(
ayartaa
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 paź 2021, o 10:10
Wiek: 29
Data operacji: 10 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak
Zakres operacji: Mięśniak
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: ASC-US po usunięciu mięśniaków - ayartaa

Postprzez Anita71 » 4 lip 2022, o 20:07

Hugus endometrialny co?
Anita71
 
Posty: 8670
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: ASC-US po usunięciu mięśniaków - ayartaa

Postprzez hugnonot » 4 lip 2022, o 20:36

Anita71 napisał(a):Hugus endometrialny co?

ektopia endometrialna
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: ASC-US po usunięciu mięśniaków - ayartaa

Postprzez ayartaa » 2 sie 2022, o 20:00

Mam wyniki histopatologii, ale wizyta dopiero za 1.5 miesiąca, może pomożecie Syrenki w interpretacji, żebym się mogła jakoś psychicznie nastawić?

1. Wycinek szyjki macicy: Fragment tarczy szyjki macicy z ektopią gruczołową, częściowo w stanie epidermizacji, z ogniskowym przewlekłym procesem zapalnym w podścielisku. Brak cech dysplazji, brak infekcji wirusowej.

2. Wycinek szyjki macicy: Drobne fragmenty błony śluzowej pokryte nabłonkiem gruczołowym endocervix bez cech atypii.

3. Wyskrobiny kanału szyjki macicy: Fragmenty endometrium z cechami wczesnej serekcji, bez atypii. Drobne fragmenty błony śluzowej pokryte nabłonkiem gruczołowym endocervix bez cech atypii.

HPV i posiew miałam negatywne, cytologia ASCUS i plamienia kontaktowe.

Zastanawia mnie co to jest stan epidermizacji, to dobrze czy źle?
ayartaa
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 paź 2021, o 10:10
Wiek: 29
Data operacji: 10 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak
Zakres operacji: Mięśniak
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Następna strona

Powrót do Jesteś zagubiona ? Chcesz porozmawiać ? Napisz tutaj :)



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość