Pomocy-mięśniak śródścienny obniżenie macicy - Serina

Pomocy-mięśniak śródścienny obniżenie macicy - Serina

Postprzez Serina » 23 lut 2021, o 13:55

Witam wszystkie Panie pisze bo mam duży problem za parę dni mam operacje menchesterska (plastyka ) ale mam też mięśniaka 1 szt5 cm ale nie da się go usunąć bo jest w trudnym miejscu Jeden fachowiec stwierdził żeby się nie okaleczać plastyka a mięśniak do obserwacji drugi stwierdził usuwać ze względu na mięśniaka macica też mocno obniżona no i pewnie w znacznym stopniu szyjka do amputacji niestety za długo z tym nic nie robiłam Jeszcze trochę i zwariuje w listopadzie byłam dzień przed zabiegiem usunięcia niestety Ciovid popsuł plany teraz mam termin na plastykę u drugiego niestety daleko od domu Wiem że nikt nie podejmie za mnie decyzji ale ja nie potrafię jej podjąć bo nie umiem sobie odpowiedzieć co będzie po? Czy lepiej nie narażać się na raka? I usunąć?
Serina
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 lut 2021, o 09:06
Wiek: 42
Data operacji: 1 marca 2020
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak śródścienny obniżenie macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy lub zabieg Manchesterski
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: ?

Re: Pomocy

Postprzez eli-50 » 23 lut 2021, o 14:56

Witaj Serina wśród nas :ymhug:
To bardzo trudna decyzja, tym bardziej gdy lekarze mają odmienne zdanie :-? .
Mięśniaki miałam do obserwacji przez parę lat, aż zaczęły się niebezpiecznie rozrastać, a szczególnie jeden. I wtedy 2 lekarzy zdecydowało o usunięciu macicy. Czy u Ciebie jest też taka tendencja ? Jeśli tak to rozsądek podpowiada pozbyć się problemów przy jednym podejściu. A może jeszcze jeden lekarz mógłby się wypowiedzieć ?
Trzymaj się mocno, weź coś na uspokojenie, zaglądaj do nas i pisz %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Pomocy

Postprzez Anita71 » 23 lut 2021, o 18:39

Cześć Serina może warto posłuchać lekarza któremu bardziej ufasz. Może napisz dokładniej na czym polegałby u Ciebie ten zabieg plastyki i jaki jest ewentualny zakres planowanej operacji usunięcia macicy, czy tylko trzon, czy całość?
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Pomocy

Postprzez hugnonot » 23 lut 2021, o 19:04

Serina napisał(a):Witam wszystkie Panie pisze bo mam duży problem za parę dni mam operacje menchesterska (plastyka ) ale mam też mięśniaka 1 szt5 cm ale nie da się go usunąć bo jest w trudnym miejscu Jeden fachowiec stwierdził żeby się nie okaleczać plastyka a mięśniak do obserwacji drugi stwierdził usuwać ze względu na mięśniaka macica też mocno obniżona no i pewnie w znacznym stopniu szyjka do amputacji niestety za długo z tym nic nie robiłam Jeszcze trochę i zwariuje w listopadzie byłam dzień przed zabiegiem usunięcia niestety Ciovid popsuł plany teraz mam termin na plastykę u drugiego niestety daleko od domu Wiem że nikt nie podejmie za mnie decyzji ale ja nie potrafię jej podjąć bo nie umiem sobie odpowiedzieć co będzie po? Czy lepiej nie narażać się na raka? I usunąć?


Poszłabym do trzeciego. Nie spieszyłabym się z wycinaniem ale nie znam Twojej sytuacji. Mięśniaki po meno zasuszają się, jeśli cytologia jest OK to czy jest powód żeby to ruszać?
Masz tylko mięśniak?
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Pomocy

Postprzez Gabi17 » 3 mar 2021, o 09:26

Hej. Z mojego doświadczenia wiem ze trzeba z miesniakiem cos robic. Ja tez mialam i to w dziwnym miejscu. Jeden lekarz nie kazal ruszac, inny od razu zrobil lyzeczkowanie i wynik zly, niejednoznaczny, po długiej diagnostyce okazało się że juz rak tam siedzial. Jesli nie planujesz juz dzieci to usun narzad i zyj spokojnie. Jajniki napewno ci zostawią wiec nie zauwazysz roznicy. Rob wsxystko by nie dopuscic do najgorszego!!
Gabi17
 
Posty: 30
Dołączył(a): 28 sie 2020, o 12:29
Wiek: 37
Data operacji: 21 maja 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: niejednoznaczny wynik hp
Zakres operacji: usuniecie macicy z szyjką, jajników, węzłów biodrowych
Wynik HP: rak trzonu macicy A1G1
Terapia hormonalna: nie

Re: Pomocy

Postprzez eli-50 » 3 mar 2021, o 11:24

Cytologię miałam dobrą. Mięśniaki pomimo zbliżającej się meno nie zasuszały się, wręcz przeciwnie. W trakcie operacji okazało się, że są też zmiany na jajnikach. Wycięto wszystko. Moja mama nie miała tyle szczęścia niestety.
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Pomocy-mięśniak śródścienny obniżenie macicy - Serina

Postprzez olikkk » 6 mar 2021, o 13:38

Serina witaj wśród nas :ymhug:
Minęło kilka dni...
Czy coś się zmieniło w sprawie operacji ?
A może już po ?
Daj znać proszę co u Ciebie :x
Pozdrawiam cieplutko :kolobok_give_heart2:

Ps.
Nastąpiła mała korekta tytułu wątku ;)
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy


Powrót do Wypadanie pochwy, macicy i plastyka pochwy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość