Czekam wrzesień operacja w Łodzi - plastyka pochwy i krocza

Re: Czekam wrzesień operacja w Łodzi.

Postprzez agnez40 » 17 sie 2014, o 10:00

nelarosa, ja miałam dwie cesarki w Matce Polce i opłaconego w tym celu lekarza. Operacje przebiegły bez komplikacji, ale ból pooperacyjny, szczególnie po drugim razie, był dosć mocny. Lekarz zrobił co swoje i poszedł z dyżuru do domu, a pielęgniarki, generalnie mówiąc, miały w d.... moje jęki i prośby o coś przeciwbólowego. Dawały pyralginę na zmianę z paracetamolem. Dopiero na noc (po 10 godzinach od porodu) dali morfinę, po której już bólu nie czułam.
Mnie sie wydaje, ze "dogadanie się" z pielęgniarkami w kwestii niwelowania bólu pooperacyjnego, ma niebagatelne znaczenie. One z reguły najwięcej potrafią pomóc i najmniej chcą - niestety. Jak będziesz na oddziale, to wyczaj jakąś sensowną pielegniarkę i pogadaj może o wynajęciu na pierwszą dobę... No niestety, na Rzgowskiej tak jest:(. Lekarze, zwłaszcza jak ma sie swojego - super, ale pielegniarki... no zależy na kogo trafisz.
agnez40
 
Posty: 281
Dołączył(a): 1 mar 2014, o 00:51
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 40
Data operacji: 18 września 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica, nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych, anemia z niedoboru zelaza
Zakres operacji: histerektomia - usunięcie macicy i szyjki
Wynik HP: OK:))) !!!!!!!!!!
Terapia hormonalna: po operacji nic nie biorę

Re: Czekam wrzesień operacja w Łodzi.

Postprzez bulbinka536 » 17 sie 2014, o 10:20

Nelarosa ja też myślałam że 3 września masz operację :-?
Co do środków przeciwbólowych ,to pielęgniarka morfiny bez zgody lekarza nie może podać .
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Czekam wrzesień operacja w Łodzi.

Postprzez agnez40 » 17 sie 2014, o 10:32

Wiesz, moje miały zgodę na wszystko, i od lekarza prowadzącego i od anestezjologa. A to, gdzie one prywatnie miały tę zgodę i na co czekały w związku z wprowadzeniem jej w życie, to juz inna kwestia... Ja o 20 wykonałam błagalny telefon do mojego lekarza, któy robił mi cc i był szczerze zdziwiony, ze od 10.30 rano nie dostałam nic konkretnego. Powiedział, że "zaraz to naprawimy". Chwilę po telefonie weszłą "oburzona" pielegniara i podłaczyła morfinę z komentarzem "nie trzeba było skarżyc lekarzowi, wystarczyło pwoiedzieć nam". Setnie mnie tym ubawiła, tym bardziej, że ja od 10 godzin nic innego nie robiłam jak tylko "mówiłam" - jak grochem o ścianę.
Ja nie mówię, ze tak jest wszędzie, na każdym piętrze, zapewne pielęgniarki też są różne, ale warto "prześwetlić" jakąś konkretną i zapytać o mo żliwosć wynajęcia na noc.
Podobną sytuacje do mojej miała pani farmaceutlka z apteki znajdujacej sie niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Miałą operację w 2002r. w Matce Polce także. Operacja - super, ból "po" okropny. Leżała wbita głową w tylne szczebelki łóżka 8 godzin, dostawałą paracetamol, pyralginę i to wszystklo. Zmieniło sie natychmiast po wizycie jej siostrzenicy, która narobiła rumoru w pokoju pielegniarek i zagroziła pisemna skargą. momentalnie została podana morfina i było po bólu. Trzeba tylko CHCIEĆ.
Ja po drugim porodzie mam ogromną traumę w związku z bólem pooperacyjnym, dlatego właśnie zdecydowałam sie na operacje w prywatnej klinice. Nie umiem "załatwiać" na lewo "opieki", a wiem, że przynajmniej na oddziale, na którym leżałam do porodu, bez tego ani rusz. Wolę konkretną sumę dać w konkretnej klinice, mieć podpisaną umowę z tą kliniką i świadomosć, ze będę potraktowana po ludzku. Chociaż wiadomo.... wszędzie można trafić nie tak, jakby się chciało...
agnez40
 
Posty: 281
Dołączył(a): 1 mar 2014, o 00:51
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 40
Data operacji: 18 września 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica, nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych, anemia z niedoboru zelaza
Zakres operacji: histerektomia - usunięcie macicy i szyjki
Wynik HP: OK:))) !!!!!!!!!!
Terapia hormonalna: po operacji nic nie biorę

Re: Czekam wrzesień operacja w Łodzi.

Postprzez nelarosa » 17 sie 2014, o 11:25

Najpozniej musze dostac 24 wrzesnia zeby w ciagu tygodnia sie skonczyla. Mam 7 dniowe mocne krwawienia:-(
nelarosa
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2 lip 2014, o 21:33
Wiek: 34
Data operacji: 3 września 2014
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: obniżenie narządów, wypadanie macicy
Zakres operacji: Metoda Manchestera. Podwiązanie macicy. Plastyka przedniej i tylniej ściany pochwy. Skrócenie szyjki macicy. Wagino plastyka. Plastyka krocza
Wynik HP: brak
Terapia hormonalna: nie

Re: Czekam wrzesień operacja w Łodzi.

Postprzez vika45 » 17 sie 2014, o 14:06

W moim szpitalu w pierwszej dobie serwują cztery zastrzyki morfiny-są w standardowym pakiecie.Pomiędzy w razie potrzeby inne środki.Ja już przeszłam tyle różnych operacji że przywykłam, ale po tej, następnego dnia śmigałam po korytarzu. Sama polazłam pod prysznic, tak mniej więcej po 27 godzinach od zabiegu :( Po dwóch dniach zjeżdżałam windą samodzielnie do bufetu po zakupy dla tych bardziej obolałych!
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Czekam wrzesień operacja w Łodzi.

Postprzez olikkk » 17 sie 2014, o 14:11

A ja nie wiem co mi dawali :-? ale na ból nie narzekałam :) wstałam sama dobę po operacji, bo kilka godzin wcześniej z pomocą pielęgniarki, jeszcze nie dałam rady :-s
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Czekam wrzesień operacja w Łodzi.

Postprzez agnez40 » 17 sie 2014, o 15:42

Vika to tak jak ja po cesarce. Dobę po cięciu zjechałam winda na dół do apteki po zaopatrzenie, i laktator. Kobitka w aptece nie mogła uwierzyć, zę poprzedniego dnia byłam cięta. Pamietam, ze wtedy brałam tylko jedną morfinę na pierwszą noc po operacji. Wystarczyło. Acha, no i rano przed wstanem poprosiłam o pyralginę - nie bolało, ale tak "na zaś". Wstałam i... nie pamietam anwet, żebym zgięta wpół chodziła, jak moje koleżanki z sali.
Nelarosa a Ty tę @ to musisz dostac najpoźniej chyba do 24 SIERPNIA, nie wrzesnia, nie? 24 września, to, według prognoz tutejszych wróżek, będziesz już "inną osobą":) i o żadną miesiaczkę nie będziesz sie musiała martwić ani jej wyglądać :D
agnez40
 
Posty: 281
Dołączył(a): 1 mar 2014, o 00:51
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 40
Data operacji: 18 września 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica, nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych, anemia z niedoboru zelaza
Zakres operacji: histerektomia - usunięcie macicy i szyjki
Wynik HP: OK:))) !!!!!!!!!!
Terapia hormonalna: po operacji nic nie biorę

Re: Czekam wrzesień operacja w Łodzi.

Postprzez nelarosa » 17 sie 2014, o 18:12

Tak 24 sierpień. Dlaczego nie będę się martwić. Miesiączkować będę nadal...
nelarosa
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2 lip 2014, o 21:33
Wiek: 34
Data operacji: 3 września 2014
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: obniżenie narządów, wypadanie macicy
Zakres operacji: Metoda Manchestera. Podwiązanie macicy. Plastyka przedniej i tylniej ściany pochwy. Skrócenie szyjki macicy. Wagino plastyka. Plastyka krocza
Wynik HP: brak
Terapia hormonalna: nie

Re: Czekam wrzesień operacja w Łodzi.

Postprzez agnez40 » 17 sie 2014, o 21:01

No tak, przepraszam Cię, Kochana. Dopiero doczytałam, że u Ciebie inny zakres operacji. Całe szczęście:0. Wszystkiego dobrego życzę ! %%-
agnez40
 
Posty: 281
Dołączył(a): 1 mar 2014, o 00:51
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 40
Data operacji: 18 września 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica, nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych, anemia z niedoboru zelaza
Zakres operacji: histerektomia - usunięcie macicy i szyjki
Wynik HP: OK:))) !!!!!!!!!!
Terapia hormonalna: po operacji nic nie biorę

Re: Czekam wrzesień operacja w Łodzi.

Postprzez agnez40 » 28 sie 2014, o 14:23

nelarosa no i jak sie czujesz? Dostałaś tę @? termin zbiegu sie nie zmienił?
agnez40
 
Posty: 281
Dołączył(a): 1 mar 2014, o 00:51
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 40
Data operacji: 18 września 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica, nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych, anemia z niedoboru zelaza
Zakres operacji: histerektomia - usunięcie macicy i szyjki
Wynik HP: OK:))) !!!!!!!!!!
Terapia hormonalna: po operacji nic nie biorę

Re: Czekam wrzesień operacja w Łodzi.

Postprzez eli-50 » 29 sie 2014, o 20:53

Nelarosa %%- %%- %%- :-*
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Czekam wrzesień operacja w Łodzi.

Postprzez nelarosa » 30 sie 2014, o 13:13

Dostałam, ale musiałam iść prywatnie do ginekologa żeby przepisał luteinę. Szkoda gadać, jeśli chodzi o Polna w Poznaniu (największy szpital ginekologiczno-polozniczy) . Dzwoniłam 2 tygodnie temu żeby umówić się do mojego ginekologa, ale pech chciał ze miał urlop. To proszę położną mojego lekarza żeby mnie pilnie umówiła do kogoś kto jego zastępuje, a ona tekst " a czym się Pani martwi ma Pani jeszcze 2 tygodnie do operacji, wiec w czym problem" i umówiła mnie do mojego lekarza na ta środę 27 sierpnia. Ręce tylko załamać, szybko znalazłam lekarza i w piątek tydzień temu byłam, dał luteinę i dostałam po 3 dniach brania, wiec w poniedziałek mi sie skończy. Wszystko na styk. Ale nie omieszkam poinformować mojego lekarza, że przez guły które z nim pracują o mało nie odwołałam operacji. A miesiączki bez tabletek bym nie dostała, bo wg lekarza około jeszcze tygodnia musiałabym czekać. Czyli dokładnie dziś albo jutro, a w środę operacja.
nelarosa
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2 lip 2014, o 21:33
Wiek: 34
Data operacji: 3 września 2014
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: obniżenie narządów, wypadanie macicy
Zakres operacji: Metoda Manchestera. Podwiązanie macicy. Plastyka przedniej i tylniej ściany pochwy. Skrócenie szyjki macicy. Wagino plastyka. Plastyka krocza
Wynik HP: brak
Terapia hormonalna: nie

Re: Czekam wrzesień operacja w Łodzi.

Postprzez ismena » 30 sie 2014, o 15:38

ja nie wiem, na prawdę, czy zawsze nam kobietom muszą jakieś kłody "spadać" pod nogi???

ech...

Grunt kochana, że jakoś się wyklarowało, mam nadzieję, że już nic po drodze się nie zdarzy. Trzymam kciuki :)
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Czekam wrzesień operacja w Łodzi.

Postprzez dziabdol » 31 sie 2014, o 19:36

nellarosa,witaj.pochodze z lowicza,wiec do lodzi mam niedaleko.w ktorym szpitalu bedziesz.ja zawsze tzn chyba z 3razy bylam w matce polce i ten szpital polecam,warunki w miare,trafialam na 2osobowe sale z lazienkami,pielegniarki byly mile,kadra lekarska dobra,czas pobytu ok tyg.jakby co to pisz na pv.a jesli hodzi o bol,kazda z nas odbiera go inaczej,zreszta za kazdym razem moze byc inne odczucie.tu jest nas tyle i dalysmy rade,ty dasz tez napewno,trzymam kciuki
Obrazek
Avatar użytkownika
dziabdol
 
Posty: 95
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 12:19
Lokalizacja: srodkowe wybrzeze baltyku
Wiek: 45
Data operacji: 13 maja 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: torbiele wielokomorowe,miesniak,endometrioza
Zakres operacji: usuniecie macicy z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: fem7

Re: Czekam wrzesień operacja w Łodzi.

Postprzez olikkk » 31 sie 2014, o 23:05

Nelarosa no to Ci się udało z miesiączką wyrobić w terminie :-)
Oczywiście dzięki Twojej zapobiegliwości i determinacji, czego Ci gratuluję :-bd
Nie raz tu już czytałyśmy jak bardzo musimy same zadbać o swoje zdrowie i własne interesy :-(
Rozumiem, że już jesteś gotowa do operacji, a spakowna również :-\
Mam nadzieję, że pakując się zerknęłaś do naszej sciągi, ale na wszelkie wypadek podam Ci link
viewtopic.php?f=6&t=32
Daj znać kiedy jedziesz, czy jutro czy dopiero we wtorek, ale już dziś zyczę Ci opiekuńczych pielegniarek i gorliwych lekarzy, a przede wszystkim, żeby wszystko poszło dobrze i jak najmniej bolało :-*
Jak zwykle będziemy czekać na Ciebie po powrocie, a jak się da zdawac relację na bieżąco ze szpitala, to byłoby jeszcze fajniej :-)
Będziemy Cię wtedy trzymac za raczkę cały czas i wspierać na wszelkie możliwe sposoby :ympray:
Mocno Cię przytulam i niech Cię strzegą wszystkie ziemskie i niebiańskie Anioły O:-)
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Czekam wrzesień operacja w Łodzi.

Postprzez agnez40 » 1 wrz 2014, o 14:36

Nelarosa, podpisuję sie pod oliczkiem wszystkimi kończynami:). Na końcu zabrakło mi tylko sakramentalnego AMEN :). będzie dobrze, Kochana, nic się denewuj i wracaj szybciutko do nas zdać nam realcję. Będziemy myślami z Tobą - załatw sobie "korespondenta wojennego", to będziemy na bieżąco. Buziaki!
agnez40
 
Posty: 281
Dołączył(a): 1 mar 2014, o 00:51
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 40
Data operacji: 18 września 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica, nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych, anemia z niedoboru zelaza
Zakres operacji: histerektomia - usunięcie macicy i szyjki
Wynik HP: OK:))) !!!!!!!!!!
Terapia hormonalna: po operacji nic nie biorę

Re: Czekam wrzesień operacja w Łodzi.

Postprzez Lena » 1 wrz 2014, o 16:18

Nelarosa- myślami będę przy Tobie, jak tylko będziesz miała siły daj znać. Buziaki mocne i trzymam kciuki :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug:
%%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%-
Lenka
Lena
 
Posty: 2468
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 18:59
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 0
Data operacji: 16 sierpnia 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, obfite krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i szyjką
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Climara 50

Re: Czekam wrzesień operacja w Łodzi.

Postprzez ismena » 1 wrz 2014, o 20:25

NELAROSA trzymam mocno kciuki, daj znac konieczznie jak juz bedziesz mogla. :)
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Czekam wrzesień operacja w Łodzi.

Postprzez sten.ia » 1 wrz 2014, o 21:48

Nelarosa trzymaj sie kochana %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%-
sten.ia
Avatar użytkownika
sten.ia
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 5 lut 2014, o 21:51
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiek: 56
Data operacji: 23 września 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: nawracający polip ,endometrium
Zakres operacji: usuniecie trzonu z przydatkami
Wynik HP: nie potrzeba
Terapia hormonalna: nie potrzeba

Re: Czekam wrzesień operacja w Łodzi.

Postprzez ismena » 2 wrz 2014, o 21:22

NELAROSA trzymam kciuki, jezeli nic sie nie zmienilo w miedzyczasie, to juz jutro. Buziaki na droge i %%- na szczescie :ymhug:
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plastyka pochwy i krocza



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość