Po plastyce

Po plastyce

Postprzez yusca » 16 cze 2013, o 09:59

Witajcie Syrenki, Jestem 3 doby po operacji, zaczęłam Was czytać tuż przed operacją. .Myślałam że to nic takiego a tu po operacji złe samopoczucie, problemy z oddawaniem moczu. Wyszłam ze szpitala 24h po operacji . Chciano mnie wypisać po 10 godzinachz cewnikiem, kraków Rydygier, zanim wstałam po znieczuleniu podpajęczynówkowym.Po wyjęciu cewnika , na początku długo nie mogłam oddać moczu potem bardzo boleśnie po parę kropli a następnie pojawiły się parcia naglące .Po wstaniu do nie zdążam toalety i mocz trafia w podpaskę. Raz zrobiłam małą kałuże koło łóżka. Wczasie oddawania moczu boli mnie brzuch. Czy to ustąpi? Czy któraś tak miała?
Avatar użytkownika
yusca
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 cze 2013, o 14:16
Wiek: 51
Data operacji: 13 czerwca 2013
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: obniżeni przedniej i tylnej ściany pochwy
Zakres operacji: Plastyka przedniej i tylnej ściany pochwy z wycięciem uchyłka cewki moczowej
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie

Re: Po plastyce

Postprzez Diara » 16 cze 2013, o 10:13

Witaj Yusca w Syrenkowie
Ja niestety poradzić Ci nie potrafię, ponieważ moje doświadczenia pooperacyjne były zupełnie inne, bo miałam inny rodzaj operacji, ale jestem pewna, że nasze Syrenki coś Ci podpowiedzą, nikogo nie pozostawią bez pomocy. :)
Współczuję dolegliwości, bo wiem jaki człowiek jest bezradny i nie wie co jest normalne a czego się obawiać. ściskam Cię mocno :ymhug:
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Po plastyce

Postprzez olikkk » 16 cze 2013, o 12:52

Yusca witam Cię bardzo cieplutko u nas :-*
Zdaje się, że miałaś nieco inna operacje niż większość z nas, ale jak sobie przypominam to 1grazia42 miała podobna operacje do Twojej i może będzie mogła Cię troszkę wesprzeć swoimi doświadczeniami :)
Ja też miałam problemy po usunięciu cewnika, tyle że wcale nie umiałam się załatwić :( Troszkę pisałam o tym ja i Gula na pierwszym forum

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,119103310,119368776,Re_Najczestrze_dolegliwosci_po_operacji.html?wv.x=2
http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,119103310,119431491,Re_Najczestrze_dolegliwosci_po_operacji.html?wv.x=2

Jednak u nas wyglądało to nieco inaczej ... Gdyby problem się utrzymywał, powinnaś koniecznie skontaktować się ze szpitalem, gdzie byłaś operowana.
Pozdrawiam Cię bardzo cieplutko i życzę, żeby wszystko się szybko unormowało :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Po plastyce

Postprzez yusca » 16 cze 2013, o 13:18

Dziekuję za dobre słowo, troche teraz rzadziej latam do toalety i cześciej jestem tam w porę albo popuszczam tylko parę kropli, więc jestem dobrej myśli,ze się unormuje.Strasznie mnie ciagnie w środku ale wiem z Waszych postów że tak jest na początku. czytam sobie forum powoli i biorę sobie do serca że muszę o siebie dbać. Z tym było różnie bo czwórka dzieci ,praca zawodowa i od ostatniego porodu uczucie guli w kroczu ,problemy z siusianiem i wypróżnianiem się. I jeszcze niekomfortowe wspólżycie z mężem, róznica temperamentów.
Avatar użytkownika
yusca
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 cze 2013, o 14:16
Wiek: 51
Data operacji: 13 czerwca 2013
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: obniżeni przedniej i tylnej ściany pochwy
Zakres operacji: Plastyka przedniej i tylnej ściany pochwy z wycięciem uchyłka cewki moczowej
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie

Re: Po plastyce

Postprzez cios » 16 cze 2013, o 13:59

Yusco i ja się z Toba witam. Wiesz, ja po łyżeczkowaniu dowiedziałam się od córki która była zapytać lekarza prowadzącego co ze mną, że On powiedział, że mam problem " z przodem", tak się wyraził...Myślałam więc, że Mu się pacjentki pomyliły bo nigdy mi się nic takiego nie zdarzyło. Jednak ja na zawołanie w domu bolący, piekący pęcherz, ja oczywiście wypisana do domu bez antybiotyku i furaginu. Na szczęście dość szybko to opanowałam bez poważniejszych leków ale przy operacji właściwej lekarz ten pęcherz podciągał i było ok. Myslę sobie, że to specyfika operacji w tej chwili decyduje o twoim samopoczuciu. Poczekaj cierpliwie, tutaj są same anioły, które na pewno cos Ci poradzą. Trzymaj się dzielnie, najgorsze masz za sobą.
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Po plastyce

Postprzez Rybka_piła » 16 cze 2013, o 16:05

Yusca, witaj w Syrenkowie! Niestety, również nie potrafię Ci nic doradzić, bo jeśli o mnie chodzi, to przynajmniej ze strony dróg moczowych nie dopadły mnie żadne niemiłe niespodzianki, a wręcz poprawiło mi się w tym temacie i to natychmiast po operacji. Jedyne, co chciałam podkreślić i to grubą kreską, to to, żebyś się oszczędzała (ło matko! Toć to dopiero Twoja trzecia doba! Że też Cię tak szybko wypuścili! :-o Może raczej wygonili?) i przede wszystkim NIC NIE DŹWIGAĆ, nie podnosić, nie szarpać! I bez operacji wszelkie ciężary są bardzo dla pęcherza obciążające, a co dopiero po. Tak więc trzymaj się cieplutko i daj sobie trochę czasu na rekonwalescencję! Pozdrawiam! :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rybka_piła
 
Posty: 104
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 15:45
Wiek: 0
Data operacji: 21 listopada 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Zakres operacji: Usunięty trzon macicy
Wynik HP: O.K.
Terapia hormonalna: Nie

Re: Po plastyce

Postprzez bulbinka536 » 16 cze 2013, o 16:23

Witam Cię cieplutko Yusco :ymhug: :-*
Przerażające ,że tak szybko wypuścili Cię ze szpitala :(
Spróbuj może zażyć coś na drogi moczowe typu urosept ,fitolizyna ,te środki są bez recepty .Mnie przy pierwszej operacji ,
jak miałam problemy po cewnikowaniu pomogło .Jednak po drugiej musiałam brać już antybiotyk .
Jak nadal będziesz miała problemy ,to maszeruj do gina i nie męcz się :-*
Tak jak pisały dziewczyny, uważaj na siebie na każdym kroku .
Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia :ymhug: :ymhug:
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Po plastyce

Postprzez cios » 16 cze 2013, o 20:11

Yusco mnie po usunieciu wszystkiego wypuscili w trzeciej dobie, a panią po takim zabiegu jak Twój w drugiej dobie a chcieli na drugi dzień, także w moim szpitalu to nikogo nie dziwi. Nieważne więc chyba jak szybko się wychodzi ze szpitala ale jak szybko dochodzi do siebie. A to niestety musi trwać jakis czas. Uważaj na siebie i słuchaj BUlbinki bo dobrze mówi....
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Po plastyce

Postprzez Rybka_piła » 16 cze 2013, o 22:29

Nieważne więc chyba jak szybko się wychodzi ze szpitala ale
... w jakim stanie. Yusca od zaraz po operacji czuła się źle, uważam, że jeszcze w szpitalu powinni się zająć jej problemem, bo w końcu to jest następstwo operacji, czyli jakaś komplikacja. W moim szpitalu też pani dostała zapalenia płuc, ale słyszała tylko: "kaszle pani, bo pani leży" i że to "od rurki intubacyjnej". No i po co były te wyjaśniania przyczyn, skoro nie dostała żadnej pomocy przez 3 dni? Dopiero jak zmieniła się ekipa nocnego dyżuru, to okazało się, że może ją zbadać internista, zlecić rtg i podać leki. Ech!
Yusco, trzymam kciuki, żeby wszystko jak najszybciej wróciło do normy! :-bd
Obrazek
Avatar użytkownika
Rybka_piła
 
Posty: 104
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 15:45
Wiek: 0
Data operacji: 21 listopada 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Zakres operacji: Usunięty trzon macicy
Wynik HP: O.K.
Terapia hormonalna: Nie

Re: Po plastyce

Postprzez olikkk » 21 cze 2013, o 11:38

Yusca minęło już 6 dni od Twoje wizyty u nas i nie wiem jak się czujesz, czy wszystko wraca do normy ?
Mam taką nadzieję i czekam na dobre wieści, życząc Ci szybkiego powrotu do zdrowia :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Po plastyce

Postprzez 1grazia42 » 22 cze 2013, o 21:35

Witaj Yusca,odpowiem na każde twoje pytanie jeśli potrzebujesz jeszcze pomocy ,troszkę się spóźniłam,Mam nadzieję że już wszystko w porządku :) pozdrawiam cieplutko
Po operacji 27.01.13 z powodu NTM metodą TVT.
Avatar użytkownika
1grazia42
 
Posty: 116
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 19:11
Lokalizacja: śląskie
Wiek: 43


Powrót do Plastyka pochwy i krocza



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości