przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Tu zapraszamy nowe kobietki przygotowujące się do operacji - razem z nami będzie Wam łatwiej

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 27 kwi 2023, o 15:31

wiem jestem głupia własnie dostałam skok goraczki ale mam pytanie praktycznie nic mi nie leciało a teraz leci mi krew tez tak miałyscie ???? i czy szpital ten co operował przyjmie tak w razie czego???? jeszcze poczekam nie jade ale napiszcie??? czy moze byc tak ze nie leciało a teraz juz na 4 podpaski dopiero wstałam bo spałam teraz
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 27 kwi 2023, o 15:34

ASAJ75 napisał(a):Boli bo za bardzo się męczysz- tam wszystko masz poskrobane, pocięte, rany pootwierane, a Ty się po pranie schylasz a potem ręce podnosisz. Poza tym mokre rzeczy są ciężkie. Odpuść- nawet jak będą chodzić w brudnych to nie umrą przez parę dni. żadnego kopania,dźwigania, gotowania, prasowania, stania- połóż się, weź gazetę czy książkę i siedź na JLO. No co Cię korci- mama Twoja też zrozumie. Zamówicie jakieś jedzenie jak nie ma kto ugotować i już. A ja nie to kiełbaska w łapkę plus chlebek. Tydziien siedź i nie rób nic, bo Cię znajdę, przyjadę i ja to dopiero opieprzę. Wierz mi, potrafię😜. Zaczniesz krwawić, szwy Ci się w ś®odku porozłażą to dopiero będziesz miała. Tak- celowo straszę, bo do Ciebie widzę trzeba z kijem…
no własnie nie wiem czy to jakis szew nie poszedł czy macica normalnie teraz zaczeła sie czyscic???? szpital mam daleko narazie nie usmiecha mi sie jechac
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez ASAJ75 » 27 kwi 2023, o 18:45

No plamienie raczej niż krwawienie miałam. Coś nie halo się dzieje. Dali Ci pewnie kartkę z kontaktami- dzwoń do dyżurnego
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez olikkk » 28 kwi 2023, o 11:53

Grażyno i co tam u Ciebie ?
Jakaś niepokojąca cisza :-?
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 28 kwi 2023, o 14:33

Wczoraj padłam, konsultowałam sie telefonicznie i tak po tym co ja miałam to 3 tyg musze sie oszczędzac ,cały czas lezałam i poszłam spac na szczescie dzis juz ok .,ale nic nie robię ,brzuch boli ale juz prawie nie leci,,boje sie dosłownie chwycic cokolwiek,wczoraj to najdziwniejsza była taka skacząca gorączka dziwne,mąz mnie spakował i jakby co to bysmy podjechali do szpitala ale szczescie ufff. Dziękuje dziewczyny za troskę chciałam być taka dzielna jak Wy szybko chodziłyscie na spacerki itd a ja kiepsko słaba jestem .
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez olikkk » 28 kwi 2023, o 19:13

No widzisz ? Cały czas mówimy, że trzeba uważać i się oszczędzać, a Ty swoje x_x
Miałyśmy już tu takie bohaterki, które musiały się sparzyć na własne życzenie, żeby się przekonać, że miałyśmy rację L-)
I na co Ci to było ?
Teraz będziesz już mądrzejsza mam nadzieję :ympray:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez Anita71 » 28 kwi 2023, o 22:39

Nie no sorki ale się pogubiłam. Co Ty Grażyna miałaś robione? Histeroskopię, jakiś zabieg czy operację. I jak mogło być tak że myślałaś, że idziesz na badanie diagnostyczne a skończyło się na zabiegu. Ja tego nie kumam. Jeżeli był usuwany tylko polip to miałaś szwy? :-? Nie kumam tego wszystkiego :-??
Anita71
 
Posty: 8672
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez eli-50 » 29 kwi 2023, o 09:40

Trudno się rzeczywiście połapać. Najważniejsze, że usunięto przyczynę dolegliwości %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 29 kwi 2023, o 11:12

Anita71 napisał(a):Nie no sorki ale się pogubiłam. Co Ty Grażyna miałaś robione? Histeroskopię, jakiś zabieg czy operację. I jak mogło być tak że myślałaś, że idziesz na badanie diagnostyczne a skończyło się na zabiegu. Ja tego nie kumam. Jeżeli był usuwany tylko polip to miałaś szwy? :-? Nie kumam tego wszystkiego :-??



tak dokładnie podpisałam zgode na wszystko ,na rózn e narkozy i na wyciecie tego co bedzie potrzebne szczegołów nie znam poznam pewnie za miesiac lekarza operujacego juz nie było a ten co wypisywał no wiadomo.......wszzyscy zabiegani wiem tylko ze było chirurgiczne przez pochwe wyciecie polipa tak duzego ze """udawał endometrium czyli musiał miec ok 12 cm masakra i naciskał na jelita bo miałam obrzmiałe przed badaniami w szpitalu tzn podczas badań ,do tego pewnie cos wycieli zrosty bo blokowały wejscie do macicy stad mogło sie tak nie udac i pewnie dlatego jestem taka słaba wczoraj tez znowu ale poplamiałam ale nic zupełnie nie dzwigam boli mnie brzuch ale nie biore nic przeciwbolowego boli mnie pewnie tak mocno bo wczoraj mimo leków mam zatwardzenie i zginało mni na toalecie z nerwów chyba nic nie jem no prawie zupełnie zmuszam sie do jedzenia ogólnie znowu ide lezec
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 29 kwi 2023, o 11:14

tak sobie mysle ze jesli bedzie złosliwy to masakra bo taki był duzy i moze gdzies naciekał???
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 29 kwi 2023, o 11:20

Anita71 napisał(a):Nie no sorki ale się pogubiłam. Co Ty Grażyna miałaś robione? Histeroskopię, jakiś zabieg czy operację. I jak mogło być tak że myślałaś, że idziesz na badanie diagnostyczne a skończyło się na zabiegu. Ja tego nie kumam. Jeżeli był usuwany tylko polip to miałaś szwy? :-? Nie kumam tego wszystkiego :-??
szwy moze w srodku albo tylko rany nie wiem naprawde wiesz nikt nie tłumaczy jak sie nie umówisz potem prywat z lekarzem mam czekac za hist pat i wtedy zdecydują co dalej nawet nie wiem czy te torbiel wycieli z jajnika zapomniałam zapytac zresztą zakrecona byłam po tej narkozie
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 29 kwi 2023, o 11:23

olikkk napisał(a):No widzisz ? Cały czas mówimy, że trzeba uważać i się oszczędzać, a Ty swoje x_x
Miałyśmy już tu takie bohaterki, które musiały się sparzyć na własne życzenie, żeby się przekonać, że miałyśmy rację L-)
I na co Ci to było ?
Teraz będziesz już mądrzejsza mam nadzieję :ympray:
teraz sie boje nic nie chwytam ale tez słaba jestem kompletnie znowu mi sie noga ugina i tylko modle sie ,zeby sie nie przewrócic bo przeciez musze chodzic
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez ASAJ75 » 29 kwi 2023, o 14:10

No ale przecież musiałaś dostać wypis- tam jest co wycięli, skąd, jaką metodą…Hist pat swoją drogą. Będzie dobrze, nie histeryzuj z wynikiem.
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 29 kwi 2023, o 14:31

ASAJ75 napisał(a):No ale przecież musiałaś dostać wypis- tam jest co wycięli, skąd, jaką metodą…Hist pat swoją drogą. Będzie dobrze, nie histeryzuj z wynikiem.

no tak tylko o polipie nic wiecej oraz ze mam choroby współtowarzyszące tą histereskopią.metoda chirurgiczna
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez Anita71 » 29 kwi 2023, o 23:34

x_x Grażynko to naprawdę jest dziwne. Myślę że to po prostu była histeroskopia, bo poprzez to badanie usuwa się materiał do badania czyli u Ciebie np. polip. Wg mnie miałaś normalne znieczulenie jak do łyżek tylko może wydłużone. Nie podejrzewam intubacji to już jest normalna narkoza, przygotowanie do operacji, poprzedzający wywiad anestezjologa. Teraz trzeba poczekać na wynik.
Anita71
 
Posty: 8672
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 30 kwi 2023, o 11:14

Anita71 napisał(a):x_x Grażynko to naprawdę jest dziwne. Myślę że to po prostu była histeroskopia, bo poprzez to badanie usuwa się materiał do badania czyli u Ciebie np. polip. Wg mnie miałaś normalne znieczulenie jak do łyżek tylko może wydłużone. Nie podejrzewam intubacji to już jest normalna narkoza, przygotowanie do operacji, poprzedzający wywiad anestezjologa. Teraz trzeba poczekać na wynik.


ja byłam u anestozjologa ,robili ekg ,szczegółowe badania ginekol,usg itd juz pisałam podpisałam mase dokumentów ,ze miałam tyle badan przed ,ze az sie zdziwiłam miło oczywisie .,badania krwi itd ,szczegóły to dowiem sie musze sie umówic na wizyte bo tez jestem ciekawa co z ta torbiela na jajniku a nie było słowa trzeba samemu przypilnowac
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez Marzena17 » 30 kwi 2023, o 12:25

Grażynko teraz dbaj o siebie, odpoczywaj, nie dźwigaj...porozpieszczaj siebie.
Anitka napisała, że polipy złośliwieją ok. 2%, więc jest to maleńka możliwość.
Myśl pozytywnie. Będzie dobrze. :x
Marzena17
 
Posty: 2614
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 4 maja 2023, o 13:48

Tak ogólnie czekam za tymi wynikami zwariować mozna ,kłuje mnie jescze brzuch ale ogólnie juz mam siłe opusciła mnie ta dziwna niemoc ,dziwne to było .nadal nie dzwigam bo jeszcze plamie.,no chyba sie zapisze wczesniej na wizyte bo nic nie mam w opisie o wycieciu torbieli na jajniku ,
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez kasia7915c » 4 maja 2023, o 22:25

grazyna napisał(a):Tak ogólnie czekam za tymi wynikami zwariować mozna ,kłuje mnie jescze brzuch ale ogólnie juz mam siłe opusciła mnie ta dziwna niemoc ,dziwne to było .nadal nie dzwigam bo jeszcze plamie.,no chyba sie zapisze wczesniej na wizyte bo nic nie mam w opisie o wycieciu torbieli na jajniku ,

Grażyna, dopóki nie będzie wyniku histopatologicznego lekarz nie powie Ci nic więcej niż w wypisie. Niestety pozostało tylko czekać, ewentualnie możesz zadzwonić i dowiedzieć się czy wynik już jest.
kasia7915c
 
Posty: 279
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 23:28
Wiek: 43
Data operacji: 9 grudnia 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Złe wyniki cytologi.
Zakres operacji: Całkowite, radykalne usnięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima- Meigsa. Znieczulenie ogólne.
Wynik HP: Gruczolakorak endometrioidalny szyjki macicy Ib1G1
Terapia hormonalna: Niewskazana.

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez Marzena17 » 6 maja 2023, o 08:31

Grażynko teraz musisz uzbroić się w cierpliwość.
Wszystko zależy od wyniku hp, ale najpewniej na wycięciu polipa się skończy i za to trzymam kciuki :-bd :x
Marzena17
 
Posty: 2614
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czekam na operację



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości