przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Tu zapraszamy nowe kobietki przygotowujące się do operacji - razem z nami będzie Wam łatwiej

przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 25 lut 2023, o 18:02

Witam bardzo się boję klimakterium mam juz od ponad 10 lat szybko dostałam ,nigdy nic nie miałam tzn mięsniaków itd ,cały czas regularnie chodze do lekarza ostatnio do dobrego ginekologa-onkologa chociaz ostatnio byłam ponad 2 lata temu stale cos nie pasowało i zmieniałam termin .Teraz wizyte mam na 16 marca ,ok miesiąca temu zakrwawiłam tak tylko na 2 podpaski ale wystraszyłam sie strasznie no bo nie powinnam ,Myslałam ,ze to od dzwigniecia gdyz rano podniosłam dosc duzy cieżar a krzywo chodzę mam noge po operacjach,do tego zrosty po cesarce niestety .Zaczał mnie bolec wieczorem brzuch jak przy okresie i nagle ta krew .Poniewaz mąz z synem wyjezdzali na wczasy poleciałam do pierwszej ginekolog tak na szybko ta stwierdziła ,ze to przerost endometrium 15 nastraszyła rakiem trzonu macicy ,zrobiła cytol. Cytol wyszła 1 tak ze dobra zrobiłam badania kwi z markerem ca125 ,wyniki dobre ob tez crp 6, ale doczytałam ze 1 to moze byc od stresu.Do tego mam haschimoto ale wyniki tez wyszły bardzo dobre jakbym nic nie miała /Podczytuję Was juz od jakiegos czasu i jestem załamana gdyz pewnie czeka mnie walka o zycie a dosc mam codziennego bólu ( z powodu nogi) do tego jestem newrósem cały czas na lekach uspokajajacych.Nie wyobrazam sobie operacji itd chciałabym chyba eutanazję by juz sie nie meczyc ..Całe zycie dbam o siebie a tu takie cos .
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji

Postprzez Gonia » 25 lut 2023, o 21:47

Witaj Grażynko. Martwienie się na zapas jest stratą energii. Przyczyn krwawienia może być dużo. Najpierw musisz być porządnie zdiagnozowana... a potem się wyleczyć :) Nie poddawaj się panice, bo to zły doradca. Pozdrawiam serdecznie :)
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: przerost endometrium boję się operacji

Postprzez ASAJ75 » 25 lut 2023, o 23:25

Grażyna, powodów krwawienia jest mnóstwo. Nie wkręcaj sobie choroby. Wstępne wyniki masz dobre( ca125 i cytologia), nie masz powodu do strachu. Diagnozuj się dalej ale na spokojnie. Nie zakładaj najgorszego. Ja wyleczyłam rak endometrium( trzonu macicy), to się leczy dobrze jak szybko złapane. Poza tym zakrwawiłaś tylko raz.
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: przerost endometrium boję się operacji

Postprzez Anita71 » 26 lut 2023, o 12:15

Grażyna Hej na pewno nie możesz już bagatelizować badań i powinnaś iść do lekarza dobrego, rozumiem, że ten z wizytą marcowa jest dobry? Pewnie najpierw będzie pogłębiał diagnostyka o np. łyżeczkowanie, dopiero wtedy coś bliżej będzie wiadome, zrobi też zapewne dobre badanie USG. Natomiast marker ca125 chyba nie służy do diagnozowania trzonu macicy tylko raczej jajnika i innych organów. No i oczywiście nie wolno zamartwiać się na zapas czegoś, czego może wcale nie ma. Daj znać co powie lekarz na wizycie w marcu, ale idź nie przekładaj! Pozdrawiam
Anita71
 
Posty: 8672
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez olikkk » 26 lut 2023, o 15:35

Grażynko witaj :ymhug:
Strach zawsze pojawia się w takich sytuacjach, natomiast wcale nie pomaga ;)
Przez 13 lat od operacji naczytałam się tutaj o lękach i strachach naprawdę dużo, ale ostatecznie każda z nas szczęśliwie uporała się z operacją i leczeniem , a teraz pomagamy podobnym do Ciebie paniom , bo wiemy, że strach ma wielkie :kolobok_shok:
Na spokojnie wszystko wyjaśnisz ze swoim lekarzem i zrobisz to co Ci poradzi, żeby odzyskać zdrowie i spokój :kolobok_yes:
Tymczasem meliska na spokojność, zaglądaj do nas, a my Cię przytulimy :ymhug: i będzie ok 👍 :x
Pozdrawiam Cię cieplutko :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 26 lut 2023, o 23:36

Dziękuję Wam za odzew ,jesteście kochane wszystkie .Mąz bagatelizuje ,moja rodzinka typu ciotka ,kuzynka juz mnie pochowały,mama była położna uspokaja zresztą nie mogę jej denerwować ,reszta znajomych stwierdziła ,ze tez są po usunięciu tzn ich znajome ,makabra co się dzieje,,lekarza mam na 16 nie 15 cos mi sie pomyliło pewnie da łuzeczkowanie ,doczytałam ,ze cytologia nic nie znaczy gdyz to inny rak pewnie trzonu macicy ,przez dwa lata myslałam ,ze covid albo zawał mnie zabije a tu to ,doczytałam o operacjach robotem da vinci ale potem dorwałam artykuł o błędach i powikłaniach potem dam w linku moze ? i namiar jakby jednak ktos chciał gdzie robią za darmo w ramach dotacji unijnych .,ale myslę ,ze najlepsza opcja jest przez pochwe laparyskopią mam nadwagę do tego zniszczoną nogę po wypadku ,ale mój lekarz z tego co czytałam to tradycjonalista chyba.
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez eli-50 » 26 lut 2023, o 23:56

Witaj Grażyna :ymhug:
Przede wszystkim trzeba zapanować nad nerwami i zacząć walkę o zdrowie. Jest na naszym forum dużo Syrenek, które tę walkę wygrały.
Pozdrawiam ciepło i życzę powodzenia %%- :x
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 27 lut 2023, o 09:57

Dziękuje wrzucę tutaj info o robocie ,tyle zachwalali szczególnie chyba Kraków specjalizuje sie w endometriozie i tym robocie da vinci ale ten artykuł https://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie- ... 88995.html.
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez olikkk » 27 lut 2023, o 10:27

ASAJ i Sabinka miały tą metodą robioną operację :kolobok_yes:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 27 lut 2023, o 12:01

Dziękuje poczytam w Krakowie i Poznaniu robią operacje tym robotem .Moja babcia umarła na raka macicy lub jajnika dokładnie nie wiem gdyz lekarze wpisali ustanie akcji serca ale babcia nie chodziła do ginekologa paliła jak smok,,jak ją brzuch juz bolał tak ,ze nie mogła wytrzymac poszła do lekarza niestety było już za pózno ,pamiętam bo byłam dziekiem ,ze tylko rozcieli i zszyli nic nie robiąc tzn wywołali żółtaczkę dodatkowo. Mój lekarz twierdził ,ze jesli rak wystepuje w rodzinie po 40 tce nie jest genetyczny .,marne pocieszenie .
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez ASAJ75 » 27 lut 2023, o 13:26

Grażynka, a co Ty się tak rwiesz do tego, że coś Cię ma zabić?
Myśl, że co Cię nie zabije, to Cię wzmocni!
Nie pozwól mężowi, żeby bagatelizował, On za jakiś czas będzie musiał Ci pomagać- nie będzie Ci wolno dźwigać! Dzień po operacji też nie polecisz do sklepu i nie będziesz stać nad garami, tylko będziesz musiała parę tygodni odpoczywać, trochę tam jednak ciągnie w środku potem jak się goi. A już po tradycyjnej operacji z cięciem powłok brzusznych to tym bardziej.
Ja pierwszą operację miałam laparoskopowo, kolejne docinanie( jajniki i węzły chłonne) robotem DaVinci. Fajnie bo nie ma blizn, tylko takie małe gwiazdeczki na brzuchu-w moim przypadku po dwóch operacjach 8. Trzy dni i wychodziłam na lekkie spacery. Na dietę musisz uważać, nic wzdymającego, małe porcje a często.
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 27 lut 2023, o 16:00

O fajnie ,ze sie odezwałas co myślisz o operacji tym robotem w jakim miałas mieście??.Po robocie jak długo byłas w szpitalu? .mąz nie batelizuje w sensie ewentualnego pomagania ,pomaga mi od ponad 20 lat po moim wypadku ,ból jest za mną od zawsze ,raczej mąz twierdzi ,ze nic mi nie jest .
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 27 lut 2023, o 16:05

Asaj a mozesz napisać jak z cytologią miałaś ja ok? tzna krótko przed zdiagnozowanym rakiem?
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez Anita71 » 27 lut 2023, o 17:04

Grażyna przy chorobach trzonu macicy cytologia nie jest wyznacznikiem. Ona dotyczy szyjki macicy a endometrium to odniesieniu do trzonu, dlatego tak ważne jest tu np. łyżeczkowanie.
Anita71
 
Posty: 8672
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 27 lut 2023, o 17:21

No własnie ale doczytałam ,ze łyzeczkowanie tez moze byc ok a po operacji wychodzi nieraz gorzej , zresztą masakra bo to inwazyjny zabieg wykonywany nie przy rutynowych kontrolach .Tak niby medycyna poszła do przodu a nie ma jak inaczej szybko diagnozować raka tego typu..Doczytałam o płynnej cytologii ale droga i chyba tez dotyczy tylko raka szyjki.
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez Anita71 » 27 lut 2023, o 17:27

Histeroskopia diagnostyczna może być zamiast łyżeczkowania, ale to lekarz powinien ocenić, stosowana jest np do wycięcia polipów. Ale gdy jako takie endometrium to raczej łyżeczkowanie. A i tak najważniejszy jest wynik hispat po operacji. Z drugiej strony jak po łyżeczkowaniu wynik będzie czysty i obraz USG też czysty to może lekarz nie skieruje na operację? Cytologia czy na szkiełko czyli zwykła czy też ta bardziej dokładna czyli płynna dotyczy szyjki macicy.
Anita71
 
Posty: 8672
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 27 lut 2023, o 17:29

Mam zresztą odrobinę nadzieji ,ze lekarka się pomyliła ,i moze to dzwigniecie czy cos , byłam zreszta kiedyś u lekarza ginekologa zbadał mnie tak ,ze serio 3 dni mnie wszystko bolało bardzo dziwne bo nie spotkałam sie z czyms takim w całym zyciu i stwierdził ze mam polipa ,poszłam tak wtedy odkryłam mojego ginekologa onkologa ,który nic nie zobaczył po wszelkich badaniach ,zreszta nie miałam zadnych objawów itd .ba mojej kuzynce lekarz powiedział ,ze dziecko /Płód jest chore i to bardzo a ma zdrowe więc tez się mylą .
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 27 lut 2023, o 19:39

A powiedzzcie jak sobie radzic z kaszlem po operacji,aalbo rotawirusem świeżo po operacji?, ja mam kaszel na tle nerwowym od lat ,biore clemastinum ale i tak kaszlę ,jak sie zdenerwuje to sie duszę ,martwi mnie to do tego moze dojsc zatrucie /przeziebienie. Mam jedyne dziecko ,które prawie nie straciłam po rotawirusie złapanym własnie w 3 miesiącu w szpitalu.Na oddział patologii przyniósł nam ktoś z odwiedzających.Do tego słabo chodzę jakos nie wyobrazam sobie po operacji. :kolobok_cray:
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez eli-50 » 27 lut 2023, o 19:53

Myślę, że syrop przeciwkaszlowy i coś na nerwy. W razie kaszlu trzeba przytrzymywać brzuch. Po operacji chodzenie wskazane, ale bez przesady . Odrobina ruchu powinna wystarczyć. Ważne, żeby cały czas nie leżeć.
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 27 lut 2023, o 22:15

Dziękuję co ma być to będzie muszę poczekać do wizyty .
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Następna strona

Powrót do Czekam na operację



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości