przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Tu zapraszamy nowe kobietki przygotowujące się do operacji - razem z nami będzie Wam łatwiej

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez olikkk » 25 kwi 2023, o 11:56

Grażyno dobrze, że już po :-bd
Teraz leż, wypoczywaj, nabieraj sił :kolobok_give_heart2:
Życzę Ci uspakajających wyników badań :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19228
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez ASAJ75 » 25 kwi 2023, o 12:12

A nie mówiłam?! A Ty sobie raka wmawiałaś. Dolegliwości po narkozie miną szybko. Zdrowiej i śmiechem się szeroko!!!!
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez Gonia » 25 kwi 2023, o 14:35

Grażynko wzięłaś byka za rogi i jesteś już po operacji. Brawo dla Ciebie :ymapplause: Teraz już będzie tylko coraz lepiej :x
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez Marzena17 » 25 kwi 2023, o 20:03

Grażynko odpoczywaj i dbaj o siebie.
Będzie dobrze. :ymhug: :x :-bd
Marzena17
 
Posty: 2616
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 26 kwi 2023, o 09:15

Hej juz dzis lepiej tylko gardło jeszcze boli i szyja ale wczoraj ledwo wlokłam się do ubikacji nie tyle brzuch co plecy nie mogłam z bólu wyprostowac cos strasznego no i jelita ,ale to pikus szpital i opieka cudowna wszyscy mili i uśmiechnieci takie Anioły w takim miejscu. Wyniki mam za miesiąc więc jeszcze poczekam ,,nie wiem co z tą torbielą na jajniku bo w wypisie mam ze polip usuniety .,u mnie były te straszne zrosty i mieli cięzko sie przebijac do tego ten polip podobno wszystko tam wypełniał @-) stąd była to własciwie operacja a nie tak jak myslałam hmm zabieg .
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 26 kwi 2023, o 09:18

ASAJ75 napisał(a):A nie mówiłam?! A Ty sobie raka wmawiałaś. Dolegliwości po narkozie miną szybko. Zdrowiej i śmiechem się szeroko!!!!
tego jeszcze nie wiem gdzies dziewczyny pisały o polipach ze sa zdradzieckie musze niestety czekac za hist pat i potem co dalej .
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez ASAJ75 » 26 kwi 2023, o 09:28

Grażynka, nie czarnowidź proszę🙏, idzie ku lepszemu, operacja za Tobą, wszystko będzie dobrze, proszę włączyć guzik z optymizmem…
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 26 kwi 2023, o 09:48

ASAJ75 napisał(a):Grażynka, nie czarnowidź proszę🙏, idzie ku lepszemu, operacja za Tobą, wszystko będzie dobrze, proszę włączyć guzik z optymizmem…
no oby ale o sadzeniu moge zapomnieć lekarz przy wyjsciu bezwzglednie zakazał 2 tyg odpoczynek zresztą jestem jakas jeszcze słaba i kurcze zapominam ,a w formie humoru napiszę ,ze wiecie co zrobiłam pakując sie wsadziłam o zgroza koszulkę szpitalną masakra :)) , nie wiem jak co i kiedy zadzwoniłam na oddział babeczka sie smiała i mówiła ,ze tak moze się zdarzyć po lekach :)) ,ale nawet dzis jem tabletki i za chwilę zastanawiam się ile zjadłam :)) .Koszulkę oddam jak pojadę po wyniki tak ustaliłam .,ale chyba takiej modelki nie mieli.
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez Marzena17 » 26 kwi 2023, o 20:05

Tak bywa, to stres, ale najważnejsze, że wycieli polipa. Jeszcze się trochę podenerwujesz czekając na wyniki. Duża szansa, że nie jest to nic złośliwego. Trzymam kciuki za dobry wynik :-bd :ymhug:
Marzena17
 
Posty: 2616
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 27 kwi 2023, o 07:29

Marzena17 napisał(a):Tak bywa, to stres, ale najważnejsze, że wycieli polipa. Jeszcze się trochę podenerwujesz czekając na wyniki. Duża szansa, że nie jest to nic złośliwego. Trzymam kciuki za dobry wynik :-bd :ymhug:


No tak jesli złosliwy to kicha bo wypełniał całą macicei naciskał na jelita moze to on tez powodował bóle?,wczoraj az zamarłam bo prawie sie przewróciłam ,jestem jeszcze słaba bo próbowałam wieszac pranie i tak mnie boli od wczoraj do tego brzuch taki spuchniety ale plecy mniej bolą zastanawiam sie tylko jak długo szyja boli po intubacji i jest taka spuchnieta jakby ktos mnie dusił ?u mnie było trudno przez te zrosty musiałam podpisywac rózne zgody na wszystko jakby co czyli tradycyjne itd ,kombinacja narkoz itd bo własnie w badaniu zrosty zasłaniają itd tak sie zastanawiam czy mozna je jakos wypalic czy cos bo cos tez moze sie w nich tworzyc i ukrywac .Zresztą dziwne bo blizny ładnie mi sie goją wiec jakis xxxxxxxx to wtedy przy cesarce mnie tak zszył xxxxxxxxxxx..
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez kasia7915c » 27 kwi 2023, o 09:29

Grażyna, a czy Ty Kobietko potrafisz posiedzieć trochę na swojej JLo (pupie)?
grazyna napisał(a): lekarz przy wyjsciu bezwzglednie zakazał 2 tyg odpoczynek

Chcesz narobić sobie kłopotów ? Odpoczywaj, regeneruj się. Pranie nie zając, a jeśli nawet było konieczne, to myślę, że gdyby kto inny je rozwiesił to by się nie obraziło ;) Uwolnij proszę głowę od tych czarnych myśli %%-
kasia7915c
 
Posty: 279
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 23:28
Wiek: 43
Data operacji: 9 grudnia 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Złe wyniki cytologi.
Zakres operacji: Całkowite, radykalne usnięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima- Meigsa. Znieczulenie ogólne.
Wynik HP: Gruczolakorak endometrioidalny szyjki macicy Ib1G1
Terapia hormonalna: Niewskazana.

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 27 kwi 2023, o 09:52

kasia7915c napisał(a):Grażyna, a czy Ty Kobietko potrafisz posiedzieć trochę na swojej JLo (pupie)?
grazyna napisał(a): lekarz przy wyjsciu bezwzglednie zakazał 2 tyg odpoczynek

Chcesz narobić sobie kłopotów ? Odpoczywaj, regeneruj się. Pranie nie zając, a jeśli nawet było konieczne, to myślę, że gdyby kto inny je rozwiesił to by się nie obraziło ;) Uwolnij proszę głowę od tych czarnych myśli %%-


wiesz mam starszą mamę ,a mąz był w pracy ,ale tez pomaga nawet mnie opieprzył własnie bo przy tym był blada sie zrobiłam bo mam takie własnie skrety jelit ,starałam sie lekkie rzeczy ale jednak cos mma na jelitach zreszta lekarz wypisał mi rózne czopki i tabletki ,ale ceny szok np 7 tabletek na recepte 50 zł wariactwo państwo powinno kurcze choc po operacjach cos finansowac normalnie skandal.
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez kasia7915c » 27 kwi 2023, o 10:37

grazyna napisał(a): wiesz mam starszą mamę ,a mąz był w pracy ,ale tez pomaga nawet mnie opieprzył własnie bo przy tym był blada sie zrobiłam bo mam takie własnie skrety jelit ,starałam sie lekkie rzeczy ale jednak cos mma na jelitach zreszta lekarz wypisał mi rózne czopki i tabletki ,ale ceny szok np 7 tabletek na recepte 50 zł wariactwo państwo powinno kurcze choc po operacjach cos finansowac normalnie skandal.

Kochana, ja to wszystko rozumiem, tylko jak Ty teraz nie zadbasz o siebie, to za chwile nie będziesz mogła dbać o innych.
Mąż bardzo dobrze zrobił ;) mam nadzieję, że choć troszkę się przestraszyłaś tego opierdzielu :D
Jeśli chodzi o leki, to ceny powalają z nóg. Przyjmuje leki na stałe i jak idę do apteki po kolejną porcję "dobroci", to zastanawiam się czy coś na uspokojenie nie powinnam łyknąć.
kasia7915c
 
Posty: 279
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 23:28
Wiek: 43
Data operacji: 9 grudnia 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Złe wyniki cytologi.
Zakres operacji: Całkowite, radykalne usnięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima- Meigsa. Znieczulenie ogólne.
Wynik HP: Gruczolakorak endometrioidalny szyjki macicy Ib1G1
Terapia hormonalna: Niewskazana.

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez eli-50 » 27 kwi 2023, o 10:46

Grażynko uważaj na siebie, jeśli nie chcesz iść ponownie na stół :-? %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 27 kwi 2023, o 10:50

kasia7915c napisał(a):
grazyna napisał(a): wiesz mam starszą mamę ,a mąz był w pracy ,ale tez pomaga nawet mnie opieprzył własnie bo przy tym był blada sie zrobiłam bo mam takie własnie skrety jelit ,starałam sie lekkie rzeczy ale jednak cos mma na jelitach zreszta lekarz wypisał mi rózne czopki i tabletki ,ale ceny szok np 7 tabletek na recepte 50 zł wariactwo państwo powinno kurcze choc po operacjach cos finansowac normalnie skandal.

Kochana, ja to wszystko rozumiem, tylko jak Ty teraz nie zadbasz o siebie, to za chwile nie będziesz mogła dbać o innych.
Mąż bardzo dobrze zrobił ;) mam nadzieję, że choć troszkę się przestraszyłaś tego opierdzielu :D
Jeśli chodzi o leki, to ceny powalają z nóg. Przyjmuje leki na stałe i jak idę do apteki po kolejną porcję "dobroci", to zastanawiam się czy coś na uspokojenie nie powinnam łyknąć.
nie było przerzutów itd itd masakra

no dokładnie same takie leki /paraleki ,które własciwie powinnysmy brac nawet profilaktycznie czy by nie było przerzutów itd to tez sa koszty, super piszą o kurkumie,imbirze,oleju lnianym ziołach własnie mniszka itd wit d ,c kwercytynie ,zastanawiam sie o dr,Podbielskim tam fundacja wysyła za darmo nie mówiąc o innych ,sam letrox mam tani ale juz ten dodatkowy to szok ,mama ma serce chore to tez osłonowe i te co trzeba 500 zł no i na uspokojenie to inna bajka .
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 27 kwi 2023, o 10:56

eli-50 napisał(a):Grażynko uważaj na siebie, jeśli nie chcesz iść ponownie na stół :-? %%-
wiem tak najbardiziej, to boje sie przewrócic bo mam te noge niestabilną a ugina mi sie nagle bez ostrzezenia ale musze chodzić bo potem juz w ogóle nie moge wstac wstyd przyznac ale dobrze ,ze mam podpaski bo do toalety nie zdążyłam :)) nie wiem czemu kregosłup mnie tak boli w okolicy lędzwi ze chodze wpół
potem jakos sie rozchodzi ale do południa makabra .
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez olikkk » 27 kwi 2023, o 11:21

Kobieto weź daj sobie trochę czasu po tym zabiegu na regenerację :-t
Łazisz i robisz rzeczy, których nie powinnaś i dziwisz się, że boli :kolobok_facepalm:
Narobisz sobie nowych problemów i po co Ci to ?
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19228
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez grazyna » 27 kwi 2023, o 11:46

olikkk napisał(a):Kobieto weź daj sobie trochę czasu po tym zabiegu na regenerację :-t
Łazisz i robisz rzeczy, których nie powinnaś i dziwisz się, że boli :kolobok_facepalm:
Narobisz sobie nowych problemów i po co Ci to ?


dzis siedze i własciwie leze bo fakt cos jestem słaba .macie racje jeszcze weekend majowy gdzie zawsze cos mi sie działo smiałam sie nawet ze powinnam sie ubezpieczyc na ten weekend bo zawsze cos @};-
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez ASAJ75 » 27 kwi 2023, o 12:34

Boli bo za bardzo się męczysz- tam wszystko masz poskrobane, pocięte, rany pootwierane, a Ty się po pranie schylasz a potem ręce podnosisz. Poza tym mokre rzeczy są ciężkie. Odpuść- nawet jak będą chodzić w brudnych to nie umrą przez parę dni. żadnego kopania,dźwigania, gotowania, prasowania, stania- połóż się, weź gazetę czy książkę i siedź na JLO. No co Cię korci- mama Twoja też zrozumie. Zamówicie jakieś jedzenie jak nie ma kto ugotować i już. A ja nie to kiełbaska w łapkę plus chlebek. Tydziien siedź i nie rób nic, bo Cię znajdę, przyjadę i ja to dopiero opieprzę. Wierz mi, potrafię😜. Zaczniesz krwawić, szwy Ci się w ś®odku porozłażą to dopiero będziesz miała. Tak- celowo straszę, bo do Ciebie widzę trzeba z kijem…
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: przerost endometrium boję się operacji-Grażyna

Postprzez olikkk » 27 kwi 2023, o 14:57

Podpisuję się :kolobok_ok:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19228
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czekam na operację



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości