Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Tu zapraszamy nowe kobietki przygotowujące się do operacji - razem z nami będzie Wam łatwiej

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez Stynka » 23 paź 2022, o 14:38

%%- %%- %%- %%- %%-
Ostatnio edytowano 23 paź 2022, o 19:03 przez Stynka, łącznie edytowano 1 raz
Stynka
 
Posty: 4349
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez Marzena17 » 23 paź 2022, o 18:33

%%- @};- :-bd
Marzena17
 
Posty: 2614
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez olikkk » 24 paź 2022, o 08:39

Powodzenia Magdo :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez Gonia » 24 paź 2022, o 20:58

Szybkiego powrotu do zdrowia %%- @};-
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez edisonka89 » 25 paź 2022, o 11:37

Hej, Magda jak po operacji? Mogę zapytać jak się czujesz? Jak ją zniosłaś? Mnie też czeka i szukam informacji…
edisonka89
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 wrz 2022, o 14:45
Wiek: 34
Data operacji: 22 listopada 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy, jestem przed operacją
Zakres operacji: jeszcze jej nie miałam
Wynik HP: gruczolakorak endometrialny
Terapia hormonalna: obecnie brak

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez Magda08 » 25 paź 2022, o 16:10

Jestem już w domku,
dzisiaj miałam zabieg i przed rano dostałąm okres już się bałam że mi nie zrobią łyżeczkowania ale nie było problemu. Czuję się bardzo dobrze jeszcze krwawię ale jest ok. Jestem słaba ale anemia robi swoje więc teraz organizm musi się zregenerować. Oby tylko na tym się skończyło. Torbiel, która była jest ale znacznie mniejsza najprawdopodobniej krwotoczna bo się zmniejszyła wieć tylko do obserwacji. Teraz czekam 6 tyg na wynik hist-pat.
Dziękuję wszystkim Wam za kciuki. :x :x :x :x :x :x
Magda08
 
Posty: 144
Dołączył(a): 5 sie 2022, o 14:36
Wiek: 47
Data operacji: 6 czerwca 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: endometrioza, macica mięśnikowata, torbiele endometrialne jajnika, nadmierne krwawienia , anemia, adenomioza
Zakres operacji: usunięcie macicy, prawy jajowód, szyjka macicy
Wynik HP: po łyżeczkowaniu: polipowate endometrium z cechami wydzielania,
wycinki z tarczy szyjki pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym i gruczołowym bez cech dysplazji
po operacji: endometrioza wewnątrz macicy,
Terapia hormonalna: nie mam

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez Stynka » 25 paź 2022, o 19:16

:-bd teraz cierpliwości %%- %%- %%-
Stynka
 
Posty: 4349
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez Magda08 » 25 paź 2022, o 20:09

oj tak trzeba się uzbroić w cierpliwość :x
Magda08
 
Posty: 144
Dołączył(a): 5 sie 2022, o 14:36
Wiek: 47
Data operacji: 6 czerwca 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: endometrioza, macica mięśnikowata, torbiele endometrialne jajnika, nadmierne krwawienia , anemia, adenomioza
Zakres operacji: usunięcie macicy, prawy jajowód, szyjka macicy
Wynik HP: po łyżeczkowaniu: polipowate endometrium z cechami wydzielania,
wycinki z tarczy szyjki pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym i gruczołowym bez cech dysplazji
po operacji: endometrioza wewnątrz macicy,
Terapia hormonalna: nie mam

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez eli-50 » 25 paź 2022, o 22:32

Magda pomyślnego wyniku i wracaj do zdrówka %%- :ymhug:
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez edisonka89 » 26 paź 2022, o 09:15

Magda08 napisał(a):Jestem już w domku,
dzisiaj miałam zabieg i przed rano dostałąm okres już się bałam że mi nie zrobią łyżeczkowania ale nie było problemu. Czuję się bardzo dobrze jeszcze krwawię ale jest ok. Jestem słaba ale anemia robi swoje więc teraz organizm musi się zregenerować. Oby tylko na tym się skończyło. Torbiel, która była jest ale znacznie mniejsza najprawdopodobniej krwotoczna bo się zmniejszyła wieć tylko do obserwacji. Teraz czekam 6 tyg na wynik hist-pat.
Dziękuję wszystkim Wam za kciuki. :x :x :x :x :x :x



Cierpliwości... Własnie to czekanie na wynik najgorsze... Może będzie szybciej. Dobrze, że zrobili ten zabieg mimo miesiączki. Długo byłaś w narkozie do zabiegu? Kiedy masz kontrolę u ginekologa i jakie są planowane dalsze kroki?
edisonka89
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 wrz 2022, o 14:45
Wiek: 34
Data operacji: 22 listopada 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy, jestem przed operacją
Zakres operacji: jeszcze jej nie miałam
Wynik HP: gruczolakorak endometrialny
Terapia hormonalna: obecnie brak

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez Magda08 » 26 paź 2022, o 14:44

edisonka89 napisał(a):Cierpliwości... Własnie to czekanie na wynik najgorsze... Może będzie szybciej. Dobrze, że zrobili ten zabieg mimo miesiączki. Długo byłaś w narkozie do zabiegu? Kiedy masz kontrolę u ginekologa i jakie są planowane dalsze kroki?

w narkozie chyba krótko byłam bo 11,15 weszłam na salę zabiegową a o 12 już byłam na zwykłej sali w między czasie byłam na sali wybudzeń. O wizycie kontrolnej nic nie wiem nie miałam jak zapytać swoją panią doktor. Ale jak będę miała wynik to do niej podjadę, albo napiszę sms z pytaniem kiedy mam się pojawić na wizycie ona zawsze odpisuje. Co do dalszych kroków to pewnie wszystko zależy od wyniku hist-pat i od tego jaka będzie kolejna miesiączka. W między czasie mam państwowo usg to też coś będę wiedzieć
W tej chwili lekko jeszcze krwawię, no jestem osłabiona ale już przed zabiegiem miałam anemię więc to pewnie to.
Magda08
 
Posty: 144
Dołączył(a): 5 sie 2022, o 14:36
Wiek: 47
Data operacji: 6 czerwca 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: endometrioza, macica mięśnikowata, torbiele endometrialne jajnika, nadmierne krwawienia , anemia, adenomioza
Zakres operacji: usunięcie macicy, prawy jajowód, szyjka macicy
Wynik HP: po łyżeczkowaniu: polipowate endometrium z cechami wydzielania,
wycinki z tarczy szyjki pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym i gruczołowym bez cech dysplazji
po operacji: endometrioza wewnątrz macicy,
Terapia hormonalna: nie mam

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez edisonka89 » 27 paź 2022, o 10:35

Magda08 napisał(a):
edisonka89 napisał(a):Cierpliwości... Własnie to czekanie na wynik najgorsze... Może będzie szybciej. Dobrze, że zrobili ten zabieg mimo miesiączki. Długo byłaś w narkozie do zabiegu? Kiedy masz kontrolę u ginekologa i jakie są planowane dalsze kroki?

w narkozie chyba krótko byłam bo 11,15 weszłam na salę zabiegową a o 12 już byłam na zwykłej sali w między czasie byłam na sali wybudzeń. O wizycie kontrolnej nic nie wiem nie miałam jak zapytać swoją panią doktor. Ale jak będę miała wynik to do niej podjadę, albo napiszę sms z pytaniem kiedy mam się pojawić na wizycie ona zawsze odpisuje. Co do dalszych kroków to pewnie wszystko zależy od wyniku hist-pat i od tego jaka będzie kolejna miesiączka. W między czasie mam państwowo usg to też coś będę wiedzieć
W tej chwili lekko jeszcze krwawię, no jestem osłabiona ale już przed zabiegiem miałam anemię więc to pewnie to.


Rozumiem. Po narkozie dobrze się czułaś? Ja nigdy nie miałam i trochę mnie to Martwi, bo różne rzeczy slyszałam począwszy od silnych mdłości i wymiotów aż po masowe wypadanie włosów. Na ile czasu dostałaś zwolnienie z pracy? Widziałam, że u Ciebie skończyło się na samym łyżeczkowaniu pomimo początkowych planów operacji radykalnej. Mnie martwi jak ten czas rekonwalescencji ogarnąć zawodowo, nie wiem na co się nastawiać w ogóle...
edisonka89
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 wrz 2022, o 14:45
Wiek: 34
Data operacji: 22 listopada 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy, jestem przed operacją
Zakres operacji: jeszcze jej nie miałam
Wynik HP: gruczolakorak endometrialny
Terapia hormonalna: obecnie brak

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez eli-50 » 27 paź 2022, o 11:45

Edisonka :ymhug:
Teraz narkozy są inne. Nie ma aż takich dolegliwości. Miałam operację jakiś czas temu. Po narkozie miałam tylko odruch wymiotny i nic więcej. Parę lat później po innej narkozie nawet odruchu wymiotnego nie było. Uszy do góry. To nie jest duży problem. A co do powrotu do pracy to zależy jakie masz warunki pracy. Nie można dźwigać i dłuższe siedzenie może stanowić problem zanim się wszystko zagoi.
Pozdrawiam serdecznie i życzę pomyślnego powrotu do zdrowia :x %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez Magda08 » 27 paź 2022, o 13:51

Edisonka - narkozy są różne do krótkich zabiegów to nawet nie wiesz, że miałaś narkozę. Mnie najgorzej było po laparoskopii jak miałam usuwane przydatki lewe. Wtedy mnie mdliło koszmarnie ale po innych nie. Po znieczuleniu w kręgosłup nawet mnie głowa nie bolała ale moja koleżanka pielęgniarka anestezjologiczna powiedziała , że broń Boże mam nie podnosić głowy przez dobę. Ja się tego trzymałam. Włosy po każdej mi wypadały ale dopiero za jakiś miesiąc.
Co do operacji radykalnej to jeszcze nic nie przesądzone zobaczymy po następnej miesiączce. Ścieżka jest taka, najpierw łyżeczkowanie jak nie pomoże to wtedy lecimy dalej :). Ogólnie nie ma się czego bać.
tak sobie myślę jak tak lekko krwawię, że gdyby to łyżeczkowanie nie było takie inwazyjne to przy każdej miesiączce mogłabym mieć, przynajmniej zaoszczędziłabym na podpaskach, praniu i lataniu co chwilę do kibelka hmm muszę to przemyśleć :D :D :D
Edisonka ja zwolnienia brałam tylko za pobyt bo mam jeszcze urlop to wzięłam do końca tyg. W szpitalu położna mówiła, że po takim zabiegu dają max tydzień a później najwyżej rodzinny może przedłużyć. Jednak wydaje mi się, że wszystko zależy od lekarza. Myślę, że jak powiedziałabym swojej ,że chcę 2 tyg. to by mi dała .
Magda08
 
Posty: 144
Dołączył(a): 5 sie 2022, o 14:36
Wiek: 47
Data operacji: 6 czerwca 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: endometrioza, macica mięśnikowata, torbiele endometrialne jajnika, nadmierne krwawienia , anemia, adenomioza
Zakres operacji: usunięcie macicy, prawy jajowód, szyjka macicy
Wynik HP: po łyżeczkowaniu: polipowate endometrium z cechami wydzielania,
wycinki z tarczy szyjki pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym i gruczołowym bez cech dysplazji
po operacji: endometrioza wewnątrz macicy,
Terapia hormonalna: nie mam

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez edisonka89 » 28 paź 2022, o 12:31

eli-50 napisał(a):Edisonka :ymhug:
Teraz narkozy są inne. Nie ma aż takich dolegliwości. Miałam operację jakiś czas temu. Po narkozie miałam tylko odruch wymiotny i nic więcej. Parę lat później po innej narkozie nawet odruchu wymiotnego nie było. Uszy do góry. To nie jest duży problem. A co do powrotu do pracy to zależy jakie masz warunki pracy. Nie można dźwigać i dłuższe siedzenie może stanowić problem zanim się wszystko zagoi.
Pozdrawiam serdecznie i życzę pomyślnego powrotu do zdrowia :x %%-




Dziękuję :) Staram się być dobrej myśli, ale to nie zawsze wychodzi. Warunki pracy są ok, mogę częściowo zdalnie, bo to praca przy komputerze, ale podobno z siedzeniem przy biurku też słabo po zabiegu no i się martwię, bo nie wiem na jak długą nieobecność trzeba się przygotować. Wiesz chodzi o to żeby być fair wobec pracodawcy i powiedzieć jeśli będzie potrzeba szukać dłuższego zastepstwa
edisonka89
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 wrz 2022, o 14:45
Wiek: 34
Data operacji: 22 listopada 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy, jestem przed operacją
Zakres operacji: jeszcze jej nie miałam
Wynik HP: gruczolakorak endometrialny
Terapia hormonalna: obecnie brak

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez edisonka89 » 28 paź 2022, o 12:33

Magda08 napisał(a):Edisonka - narkozy są różne do krótkich zabiegów to nawet nie wiesz, że miałaś narkozę. Mnie najgorzej było po laparoskopii jak miałam usuwane przydatki lewe. Wtedy mnie mdliło koszmarnie ale po innych nie. Po znieczuleniu w kręgosłup nawet mnie głowa nie bolała ale moja koleżanka pielęgniarka anestezjologiczna powiedziała , że broń Boże mam nie podnosić głowy przez dobę. Ja się tego trzymałam. Włosy po każdej mi wypadały ale dopiero za jakiś miesiąc.
Co do operacji radykalnej to jeszcze nic nie przesądzone zobaczymy po następnej miesiączce. Ścieżka jest taka, najpierw łyżeczkowanie jak nie pomoże to wtedy lecimy dalej :). Ogólnie nie ma się czego bać.
tak sobie myślę jak tak lekko krwawię, że gdyby to łyżeczkowanie nie było takie inwazyjne to przy każdej miesiączce mogłabym mieć, przynajmniej zaoszczędziłabym na podpaskach, praniu i lataniu co chwilę do kibelka hmm muszę to przemyśleć :D :D :D
Edisonka ja zwolnienia brałam tylko za pobyt bo mam jeszcze urlop to wzięłam do końca tyg. W szpitalu położna mówiła, że po takim zabiegu dają max tydzień a później najwyżej rodzinny może przedłużyć. Jednak wydaje mi się, że wszystko zależy od lekarza. Myślę, że jak powiedziałabym swojej ,że chcę 2 tyg. to by mi dała .



Kurczę boje się tego wypadania, bo już jestem po terapii od dermatologa, po tym jak po covidzie prawie wyłysiałam.

Hahaha dobrze, że znajdujesz dobre strony zabiegu, to znaczy, że chyba lepiej się czujesz :D To planujesz już od przyszłego tygodnia powrót do pracy?
edisonka89
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 wrz 2022, o 14:45
Wiek: 34
Data operacji: 22 listopada 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy, jestem przed operacją
Zakres operacji: jeszcze jej nie miałam
Wynik HP: gruczolakorak endometrialny
Terapia hormonalna: obecnie brak

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez Magda08 » 28 paź 2022, o 16:32

Edisonka po covidzie bardziej mi wypadały. Tak planuję od poniedziałku wrócić do pracy muszę raporty porobić.
To wolne pozwoliło mi ogarnąć pracę dyplomową.
Magda08
 
Posty: 144
Dołączył(a): 5 sie 2022, o 14:36
Wiek: 47
Data operacji: 6 czerwca 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: endometrioza, macica mięśnikowata, torbiele endometrialne jajnika, nadmierne krwawienia , anemia, adenomioza
Zakres operacji: usunięcie macicy, prawy jajowód, szyjka macicy
Wynik HP: po łyżeczkowaniu: polipowate endometrium z cechami wydzielania,
wycinki z tarczy szyjki pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym i gruczołowym bez cech dysplazji
po operacji: endometrioza wewnątrz macicy,
Terapia hormonalna: nie mam

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez Marzena17 » 29 paź 2022, o 16:21

Dziewczyny. Tak na początek to życzę Wam, aby wszystko się u Was jak najlepiej ułożyło. %%- %%-
Odnośnie wypadania włosów.
Też miałam taki problem kilka miesięcy po operacji, ale dość szybko przestały wypadać. To, co zauważyłam, to trzeba pilnować poziomu żelaza, magnezu i cynku. A najbardziej żelaza.

Co do łyżeczkowania, to można maksymalnie 2,3 razy, bo macica może pęknąć.
Miałam dwa razy łyżeczkowanie i też dostałam
miesiączkę, ale to nie przeszkadza.
Niestety u mnie skończyło się operają, ale moja znajoma miała dwa razy łyżeczkowanie przy krwotocznych miesiączkach, ale ona nie miała mięśniaków. Wchodziła w menopauzę.

Najważniejsze jest myśleć o sobie, o powrocie do zdrowia, a praca może poczekać.
Najlepiej zostać na zwolnieniu ok. 3 miesięcy, ale to zależy od samopoczucia i rodzaju pracy.

Pozdrawiam serdecznie :x
Marzena17
 
Posty: 2614
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez Magda08 » 29 paź 2022, o 18:52

Marzenko nie planuję więcej łyżeczkowania ale życie pokaże co i jak. Teraz czekam na PET-a ale wcześniej pełna morfologia i jeszcze kilka innych badań przed wizytą u reumatologa. Wizyta w grudniu. W sumie powinnam jeszcze gastrologa odwiedzić ale chyba pójdę już z wynikiem PET bo to może wiele wyjaśnić.
A gina odwiedzę po miesiączce.
Magda08
 
Posty: 144
Dołączył(a): 5 sie 2022, o 14:36
Wiek: 47
Data operacji: 6 czerwca 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: endometrioza, macica mięśnikowata, torbiele endometrialne jajnika, nadmierne krwawienia , anemia, adenomioza
Zakres operacji: usunięcie macicy, prawy jajowód, szyjka macicy
Wynik HP: po łyżeczkowaniu: polipowate endometrium z cechami wydzielania,
wycinki z tarczy szyjki pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym i gruczołowym bez cech dysplazji
po operacji: endometrioza wewnątrz macicy,
Terapia hormonalna: nie mam

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez Marzena17 » 29 paź 2022, o 20:05

Madziu tak trzymaj. Wszystko się powoli ułoży.
Jestem trzy i pół roku po operacji usunięcia wszystkiego i żyję normalnie, tak jak przed operacją, może nawet za szybko. Staram się tylko nie dźwgać. Mam trochę problemów zdrowotnych, ale wiem że bez operacji nie dałabym rady ze względu na kilkudniowe krwotoczne miesiaczki, które później zamieniły się w kilkunastodniowe. Żałuję tylko, że dałam się namówić na usunięcie zdrowych jajników. Ale czasu już nie cofnę,
Marzena17
 
Posty: 2614
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czekam na operację



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości