Pomocy - Patrycja

Tu zapraszamy nowe kobietki przygotowujące się do operacji - razem z nami będzie Wam łatwiej

Pomocy - Patrycja

Postprzez Patrycja » 28 sie 2020, o 09:42

Witam wszystkie Syrenki, jestem na forum po raz pierwszy. Mój problem dotyczy dwóch mięśniaków aktualnie o średnicy ok.6cm. Szukając odpowiedzi po internecie wylądowałam na tym wspaniałym forum. Czuć u was wsparcie, którego tak bardzo teraz potrzebuję, chciałam poczuć że nie jestem sama :(. Dziękuje wam.
Ginekolog kategorycznie mówi o konieczności usunięcia albo mięśniaków albo trzonu macicy. Krwawienia nie są super obfite biorąc pod uwagę niektóre wasze wpisy o konieczności spania na ręcznikach. Główną dolegliwością jest anemia przez która człowiek nie ma siły na nic, a chyba raczej nie mogę do końca życia funkcjonować na podawaniu sobie żelaza w tabletkach, a może jednak tak można? Przez 7 lat mięśniaki urosły 2 cm, nie wiem czy to dużo czy mało, może Syrenki napiszą swoje doświadczenia. 7 lat temu ginekolog stwierdził aby je zostawić i obserwować, niestety aktualnie są uciążliwe powodując anemię. Bije się ciągle z myślami. Dzieci nie mam, i raczej mieć nie będę, nie wiem jeszcze jaką decyzję podjąć, chciałabym się skonsultować z kilkoma specjalistami, zaznaczam iż bardzo ale to bardzo zależy mi na laparoskopowej operacji. Niestety nie mogę sobie pozwolić na bardzo długie dochodzenie do siebie po operacji :(. Embolizacja, laser itp podobno mnie nie dotyczy bo mięśniaki są za duże. Czy poleciłybyście kogoś w województwie dolnośląskim , mogą być nawet ościenne województwa. Bardzo proszę o informacje na priv. Dziękuje .
Patrycja
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 sie 2020, o 13:43
Wiek: 40
Data operacji: 3 grudnia 2020
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: miesniaki macicy
Zakres operacji: laparaskopowe usuniecie miesniakow lub usuniecie macicy
Wynik HP: nie dotyczy
Terapia hormonalna: nie dotyczy

Re: Pomocy

Postprzez SijaM » 28 sie 2020, o 16:59

Cześć Patrycja, jestem 10 dni po usunieciu macicy,też przez miesniaka.duuzego.
Jestem z wlkp tu mogłabym polecić specjalistę, ale u Ciebie w rejonie niestety nie.
Jeśli będziesz miała inne pytania to chętnie odpowiem.
Z laparoskopią nie jest tak łatwo,to zależy jak duża jest macica teraz z miesniakami. Musi być
miejsce i widoczność w środku.To może stwierdzić jedynie operator.
Póki co przesyłam ciepłe myśli, rozumiem co czujesz.
SijaM
 
Posty: 41
Dołączył(a): 29 cze 2020, o 22:04
Wiek: 37
Data operacji: 20 lipca 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Miesniak
Zakres operacji: Usunięcie macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Pomocy

Postprzez Anita71 » 28 sie 2020, o 18:38

Patrycjo witam się z Tobą na Naszym Forum. Niestety nie odpowiem na Twoje pytanie, bo jestem z zupełnie innego rejonu. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia %%- %%- %%-
Anita71
 
Posty: 8670
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Pomocy

Postprzez Stynka » 28 sie 2020, o 20:21

Patrycjo, napisałam do Ciebie rano... i post wcięło :( Teraz zauważyłam, że jest w innym wątku

Witaj Patrycjo w Syrenkowie :ymhug: Dobrze, że do nas trafiłaś :-!
Na pewno konsultacje z innymi lekarzami-ginekologami są wskazane. Pewnie odezwą się się Syrenki z Twojego województwa.
Moim zdaniem, warto też szczerze porozmawiać z lekarzem rodzinnym lub internistą czy to aby na pewno mięśniaki są przyczyną anemii. Może kilka spraw się na to złożyło?
Pozdrawiam Cię serdecznie ze Śląska :)
Stynka
 
Posty: 4339
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Pomocy - Patrycja

Postprzez olikkk » 28 sie 2020, o 23:30

Patrycjo witaj :ymhug:
Obyś trafiła na dobrego lekarza, który poprowadzi Cię do skutecznego wyleczenia :x
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19222
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy


Powrót do Czekam na operację



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości