za 3 dni operacja

Już są po operacji

za 3 dni operacja

Postprzez BZAJ » 24 kwi 2020, o 10:58

Cześć Kochane , jestem tutaj po raz pierwszy. Nie mogłam się zalogować dlatego dopiero teraz piszę. 27.04 idę do szpitala na usunięcie macicy i prawdopodobnie obydwu jajników. Na jednym jest torbiel 8 cm (w lutym miała 3 cm), drugi bez zmian. Pytanie czy zostawiać sobie 1 jajnik czy pozbyć się wszystkiego. Operacja jajników jest planowana laparoskopowo a macicy prze pochwę. Mam tez problem z wypadaniem narządów 3-4 stopnia. Mam do Was prośbę o wskazówki, pomoc, wsparcie. Boję się operacji i tego co będzie później, po operacji.
Bea
BZAJ
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 kwi 2020, o 22:54
Wiek: 50
Data operacji: 29 kwietnia 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: torbiel jajnika, endometrioza, wypadanie macicy
Zakres operacji: usunięcie jajników i macicy, plastyka pochwy, usunięcie laparoskopowe endometriozy naciekającej 4 stopnia, naprawa rectocele
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE

Re: za 3 dni operacja

Postprzez Szklanka » 24 kwi 2020, o 11:29

Witaj BZAJ,
cóż, ja nie mam obu jajników, czuję się z tym źle bo mam wcześniejszą menopauzę ze wszystkimi jej objawami. Pierwotnie miałam mieć jeden jajnik zostawiony, wyszło jak wyszło. Jesli drugi jajnik jest zdrowy, to bym zostawiła dla hormonów. Jesli jednak jest jakakolwiek wątpliwość, że w ptrzyszłości może coś się zadziać i tzreba bedzie ponownie operować to może wyciąć od razu oba. To trudna decyzja, Ufam, że podejmiesz dobrą dla siebie.
Tu za chwilę pewnie wpadnie niezawodna Olikkk nasz wódz, namiestnik, admin, kierownik, kapo* i podzruci Ci garśc linków jak sie spakować do szpitala i co zabrac, i co pytać itd. itp. Ja uciekam, bo mnie czas goni.

Pozdro, Szklanka

*niepotrzebne skreslić :D
Kochać i tracić, pragnąć i żałować,
Padać boleśnie i znów się podnosić,
Krzyczeć tęsknocie "precz!" i błagać "prowadź!"
Oto jest ŻYCIE: nic, a jakże dosyć...

/Leopold Staff/
Avatar użytkownika
Szklanka
 
Posty: 1380
Dołączył(a): 16 gru 2018, o 00:04
Lokalizacja: Zagłębie Miedziowe
Wiek: 46
Data operacji: 19 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Pierwsza operacja 19.12.2018: mięśniaki na macicy, guz na lewym jajniku
Druga operacja 14.03.2019: zły wynik HP z pierwszej operacji
Zakres operacji: Pierwsza operacja: macica z szyjką i przydatkami, cięcie poziome
Druga operacja: sieć większa, węzły chłonne biodrowe, ściana otrzewnej, cięcie pionowe
Wynik HP: Pierwsza operacja: rak endometrioidalny jajnika lewego G2, Figo IA
Druga operacja: OK
Terapia hormonalna: Nie mam takiej jeszcze

Re: za 3 dni operacja

Postprzez Stynka » 24 kwi 2020, o 11:56

Witaj Bzaj :ymhug:
Ja ze względu na rozpoznanie (i wiek) miałam usunięte wszystko. Nie miałam wyboru :(
Nic Ci nie poradzę. Mogę jedynie zadać pytania: czy lekarz który taką decyzję podjął będzie Cię operował? Czy to operacja na NFZ?
Stynka
 
Posty: 4324
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: za 3 dni operacja

Postprzez Ania55 » 24 kwi 2020, o 12:49

I ja sie z Tobą witam BZAJ :-h ja miałam operację przez pochwę z powodu wypadania macicy. Lekarz zostawił mi jajniki, bo stwierdził, że te mi się jeszcze przydadzą, a jestem starsza od Ciebie. Myślę, że to była dobra decyzja. Czy będziesz miała plastykę pochwy, i czy wiesz jak będzie podwieszony kikut pochwy ? Pewnie sobie poczytalaś wątek jak się przygotować do operacji, A jeśli nie, to polecam poczytaj, bo są tam bardzo pomocne rady. Przytulam Cię mocno :ymhug: :-bd i nie bój się, będzie ok
Ania55
 
Posty: 296
Dołączył(a): 31 maja 2018, o 12:56
Wiek: 58
Data operacji: 10 kwietnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Wypadanie macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy wraz z szyjką. Zostawione jajniki.
Wynik HP: OK.
Terapia hormonalna: Od początku menopauzy, czyli 3 lata stosuje Climea forte, a obecnie aktiv meno. Preparaty z wyciągiem z soi.

Re: za 3 dni operacja

Postprzez Anita71 » 24 kwi 2020, o 17:33

Hej Bzaj Nasza Krewetko! Zacznę od próby przełamania Twojego strachu odnośnie operacji, nie bój się. Zadaniem personelu jest zadbać o Twoje bezpieczeństwo i na pewno zrobią wszystko co w ich mocy aby było dobrze. Jeżeli jest pewność tego że jajnik jest zdrowy to możnaby zaryzykować i go zostawić. Ale dobrze żeby coś podpowiedział operator. U mnie był stan przednowotworowy i to taki, gdzie częściej po wycięciu w hispacie wychodzi rak, dlatego od razu za wskazówka operatora zdecydowałam się na usunięcie całości. Czyli operacje usunięcia macicy są teraz przeprowadzane, mimo pandemii?
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: za 3 dni operacja

Postprzez hugnonot » 24 kwi 2020, o 18:09

BZAJ napisał(a):Cześć Kochane , jestem tutaj po raz pierwszy. Nie mogłam się zalogować dlatego dopiero teraz piszę. 27.04 idę do szpitala na usunięcie macicy i prawdopodobnie obydwu jajników. Na jednym jest torbiel 8 cm (w lutym miała 3 cm), drugi bez zmian. Pytanie czy zostawiać sobie 1 jajnik czy pozbyć się wszystkiego. Operacja jajników jest planowana laparoskopowo a macicy prze pochwę. Mam tez problem z wypadaniem narządów 3-4 stopnia. Mam do Was prośbę o wskazówki, pomoc, wsparcie. Boję się operacji i tego co będzie później, po operacji.
Bea

Gdybym mogła wybierać zostawiłabym jeden. Oczywiście jest ryzyko, że nie podejmie pracy i będzie pełnił swojej roli, ale jest i szansa, że jednak podoła.
Brak własnych hormonów jest bardzo doskwierający, a plasterki to jak już kiedyś napisałam dżem z buraka zamiast z wiśni, jak komuś do szczęścia wystarczą buraki OK, ale niektórym trudno żyć tylko z buraczaną pulpą.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: za 3 dni operacja

Postprzez olikkk » 24 kwi 2020, o 18:50

BZAJ witaj :ymhug:
W podobnym wieku miałam operację i u mnie od razu wycięto wszystko :kolobok_yes3:
Fakt, brak jajników i własnych hormonów jest uciążliwy w większości przypadków, ale nie jest to regułą w 100%.
Ja i wiele innych Syrenek radzimy sobie stosując plasterki, choć ostatnio ich brak w aptekach troszkę sprawę komplikuje ...
U mnie minęło już 10lat od operacji i należę do tej grupy Syrenek, które po operacji mają się dobrze, czego i Tobie z całego serca życzę :kolobok_give_heart:

Co do wskazówek, to warto przeczytać wątki, w których sporo piszemy o tym jak się przygotować do operacji i pobytu w szpitalu.

https://syrenki.net/viewtopic.php?f=6&t=32

https://syrenki.net/viewtopic.php?f=6&t=649

https://syrenki.net/viewtopic.php?f=6&t=457

No i warto wiedzieć na co uważać po operacji ...

https://syrenki.net/viewtopic.php?f=11&t=61

https://syrenki.net/viewtopic.php?f=11&t=413

https://syrenki.net/viewtopic.php?f=11&t=625

Po tym co napisała o mnie Szklaneczka boję się sama siebie :-ss
Z wyliczanki skreślam wszystko prócz admin ;)

Dobrze że jesteś BZAJ :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: za 3 dni operacja

Postprzez BZAJ » 24 kwi 2020, o 19:14

Ania55 napisał(a):I ja sie z Tobą witam BZAJ :-h ja miałam operację przez pochwę z powodu wypadania macicy. Lekarz zostawił mi jajniki, bo stwierdził, że te mi się jeszcze przydadzą, a jestem starsza od Ciebie. Myślę, że to była dobra decyzja. Czy będziesz miała plastykę pochwy, i czy wiesz jak będzie podwieszony kikut pochwy ? Pewnie sobie poczytalaś wątek jak się przygotować do operacji, A jeśli nie, to polecam poczytaj, bo są tam bardzo pomocne rady. Przytulam Cię mocno :ymhug: :-bd i nie bój się, będzie ok


Ja tez mam wypadanie macicy 3-4 stopnia. czy po operacji nie miałaś powikłań w postaci wypadania pochwy? jak długo dochodzi się do siebie po operacji przez pochwe. Ja rodziłam 25 lat temu i bardzo długo dochodziłam do siebie (mój syn wazył prawie 6 kg :))
BZAJ
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 kwi 2020, o 22:54
Wiek: 50
Data operacji: 29 kwietnia 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: torbiel jajnika, endometrioza, wypadanie macicy
Zakres operacji: usunięcie jajników i macicy, plastyka pochwy, usunięcie laparoskopowe endometriozy naciekającej 4 stopnia, naprawa rectocele
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE

Re: za 3 dni operacja

Postprzez Ania55 » 24 kwi 2020, o 21:52

Do zdrowia dochodziłam bardzo ładnie. Uważałam, oszczędzałam się i do pół roku było wszystko ok, a na kolejnej wizycie dowiedzialam się, że mam obniżoną tylną ścianę pochwy w stopniu miernym. Nie mam bladego pojęcia dlaczego? Podobno mam zrobiona plastykę przednią i tylną pochwy i nie miało prawa nic mi się obniżać. Tak mnie zapewniał lekarz po operacji. Powiem, że jakoś specjalnie tego nie odczuwam i czuje się całkiem dobrze. W czerwcu pójdę na kolejną wizytę i zobaczę, co mi powie. W styczniu byłam w sanatorium i teraz ciekawostka, bo lekarz ginekolog, który mnie tam badał przed zleceniem zabiegów stwierdził, że żadnego obniżenia nie widzi :-o dlatego dowiedz się, czy będziesz miała plastykę pochwy i jak będą mocować kikut. Ja niestety tego nie wiem, a podobno sposób podwieszenia ma znaczenie.
Ania55
 
Posty: 296
Dołączył(a): 31 maja 2018, o 12:56
Wiek: 58
Data operacji: 10 kwietnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Wypadanie macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy wraz z szyjką. Zostawione jajniki.
Wynik HP: OK.
Terapia hormonalna: Od początku menopauzy, czyli 3 lata stosuje Climea forte, a obecnie aktiv meno. Preparaty z wyciągiem z soi.

Re: za 3 dni operacja

Postprzez hugnonot » 24 kwi 2020, o 22:11

Ania55 napisał(a):Do zdrowia dochodziłam bardzo ładnie. Uważałam, oszczędzałam się i do pół roku było wszystko ok, a na kolejnej wizycie dowiedzialam się, że mam obniżoną tylną ścianę pochwy w stopniu miernym. Nie mam bladego pojęcia dlaczego? Podobno mam zrobiona plastykę przednią i tylną pochwy i nie miało prawa nic mi się obniżać. Tak mnie zapewniał lekarz po operacji. Powiem, że jakoś specjalnie tego nie odczuwam i czuje się całkiem dobrze. W czerwcu pójdę na kolejną wizytę i zobaczę, co mi powie. W styczniu byłam w sanatorium i teraz ciekawostka, bo lekarz ginekolog, który mnie tam badał przed zleceniem zabiegów stwierdził, że żadnego obniżenia nie widzi :-o dlatego dowiedz się, czy będziesz miała plastykę pochwy i jak będą mocować kikut. Ja niestety tego nie wiem, a podobno sposób podwieszenia ma znaczenie.

Tak sposób podwieszenia i zakres wycięcia ma ogromnie znaczenie, potrzebny doświadczony lekarz.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: za 3 dni operacja

Postprzez KaSta » 24 kwi 2020, o 23:34

BZAJ, i ja Cię witam, powodzenia życzę i trzymam kciuki %%- :-bd
Avatar użytkownika
KaSta
 
Posty: 810
Dołączył(a): 5 mar 2019, o 17:16
Lokalizacja: na zachód od Warszawy
Wiek: 50
Data operacji: 19 lutego 2019
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy g2/g3 (częściowo surowiczy)
Zakres operacji: Wycięta macica z przydatkami, węzły chłonne, wycięcie sieci
Wynik HP: Rak trzonu macicy g2/g3 (endometrialny - to lepiej, niż surowiczy- tak powiedział gin-onko)
Terapia hormonalna: Nie

Re: za 3 dni operacja

Postprzez BZAJ » 24 kwi 2020, o 23:57

Dziękuje za wszystkie słowa otuchy. Szczegóły dotyczące operacji będę znała dopiero w szpitalu. Mam nadzieję, że lekarz powie o sposobie mocowania. Oczywiście sama zadam mu to pytanie i wiele innych które spisuje na kartce, żeby nic nie umknęło. Dam znać kobietki jak będę po operacji. :kolobok_kiss2:
BZAJ
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 kwi 2020, o 22:54
Wiek: 50
Data operacji: 29 kwietnia 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: torbiel jajnika, endometrioza, wypadanie macicy
Zakres operacji: usunięcie jajników i macicy, plastyka pochwy, usunięcie laparoskopowe endometriozy naciekającej 4 stopnia, naprawa rectocele
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE

Re: za 3 dni operacja

Postprzez Ania55 » 25 kwi 2020, o 07:46

Powodzenia kochana. Trzymam kciuki i czekam na dobre wieści po operacji :-bd %%- :ymhug:
Ania55
 
Posty: 296
Dołączył(a): 31 maja 2018, o 12:56
Wiek: 58
Data operacji: 10 kwietnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Wypadanie macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy wraz z szyjką. Zostawione jajniki.
Wynik HP: OK.
Terapia hormonalna: Od początku menopauzy, czyli 3 lata stosuje Climea forte, a obecnie aktiv meno. Preparaty z wyciągiem z soi.

Re: za 3 dni operacja

Postprzez eli-50 » 25 kwi 2020, o 10:43

Witaj BZAJ :ymhug:
Nigdy do końca nie wiadomo co lepsze. W zasadzie lekarze nie wycinają tego co jest zdrowe. Jeśli zmiany są wokół to jest prawdopodobieństwo wystąpienia zmian też w zdrowym jajniku. I tu powstaje dylemat. Wiek kobiety też ma znaczenie. Menopauza bywa uciążliwa u jednych bardziej u innych mniej albo wcale. I z czasem ustępuje.
Życzę dobrych rozwiązań i cieplutko pozdrawiam :) %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: za 3 dni operacja

Postprzez hugnonot » 25 kwi 2020, o 11:41

eli-50 napisał(a):Witaj BZAJ :ymhug:
Nigdy do końca nie wiadomo co lepsze. W zasadzie lekarze nie wycinają tego co jest zdrowe. Jeśli zmiany są wokół to jest prawdopodobieństwo wystąpienia zmian też w zdrowym jajniku. I tu powstaje dylemat. Wiek kobiety też ma znaczenie. Menopauza bywa uciążliwa u jednych bardziej u innych mniej albo wcale. I z czasem ustępuje.
Życzę dobrych rozwiązań i cieplutko pozdrawiam :) %%-

No i tu bym polemizowała z tym nie wycinają tego co zdrowe, w Polsce wycinają zazwyczaj na zapas, bardzo na zapas, we Francji uważają że wycinanie radykalne gdy nie ma takiej potrzeby to okaleczanie kobiety. Popatrzcie jak długo żyją i jak wyglądają Francuzki a jak Polki.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: za 3 dni operacja

Postprzez Anita71 » 25 kwi 2020, o 12:18

Hugus!!! Nie podobają Ci się Polki!!!??? Nie ma chyba różnic między nami a nimi jedno co widzę i o tym już pisałam to to, że są raczej szczupli i kobiety i mężczyźni. Musialybysmy porównywać kobiety między sobą grupami te co mają macicę, te co są po operacji oszczędzającej i te po całkowitym wycięciu.
A propos metody zabezpieczenia pochwy po operacji, nawet jeżeli lekarz powie jaką zastosuje technikę to czy jesteśmy w stanie zrozumieć, czy to ta właściwa? Od razu musiałby powiedzieć jaka i wytłumaczyć na czym polega i jeszcze dać wskazówki która lepsza a! i jeszcze którą wybrałby gdyby miała ta operacja dotyczyć jego. Sama technika operacji raczej nam zwykłym Syrenkom nic nie powie no nie? :ymhug:
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: za 3 dni operacja

Postprzez hugnonot » 25 kwi 2020, o 12:56

Anita71 napisał(a):Hugus!!! Nie podobają Ci się Polki!!!??? Nie ma chyba różnic między nami a nimi jedno co widzę i o tym już pisałam to to, że są raczej szczupli i kobiety i mężczyźni. Musialybysmy porównywać kobiety między sobą grupami te co mają macicę, te co są po operacji oszczędzającej i te po całkowitym wycięciu.
A propos metody zabezpieczenia pochwy po operacji, nawet jeżeli lekarz powie jaką zastosuje technikę to czy jesteśmy w stanie zrozumieć, czy to ta właściwa? Od razu musiałby powiedzieć jaka i wytłumaczyć na czym polega i jeszcze dać wskazówki która lepsza a! i jeszcze którą wybrałby gdyby miała ta operacja dotyczyć jego. Sama technika operacji raczej nam zwykłym Syrenkom nic nie powie no nie? :ymhug:


Chodzi o stan zadbania i wygląd w odniesieniu do liczby lat. Właśnie to, że są szczupłe, nie mają wielkich brzuchów, rozlazłych bioder ani zmarszczek. Hormony o tym decydują.
U nich naprawdę musi być bardzo źle żeby wycinali cokolwiek. U nas jest śmiertelność ludzi na poziomie ponad 11 na tysiąc u nich 9 na tysiąc. Długość życia u nich 82 u nas 78.
Mi opis wiele mówi, nie wiem czy potrafię określić czy jest to właściwa technika, ale mając do wyboru dwa warianty myślę, że wiedziałabym, który lepszy mechanicznie.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: za 3 dni operacja

Postprzez Anita71 » 25 kwi 2020, o 14:29

Ale L-) nie wiemy że ta ładna bez brzucha, ma czy też nie ma tych hormonów jak i ta z brzuchem czy ma, czy nie. Czyli może być tak, że jest to kwestia diety, zadbania, stylu życia, czy też innych chorób a nie akurat wycięcia jako takiego macicy już nawet nie wchodząc głębiej czy z, czy bez przydatków. Tu akurat Hugus bym się do końca z Tobą nie zgodziła. :ymhug: :x Jednakowoż wiesz, że cenią sobie Twoje opinie, oceny i podpowiedzi. @};-
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: za 3 dni operacja

Postprzez hugnonot » 25 kwi 2020, o 15:08

Pewnie masz rację Anitko, no cóż chciałabym być taka chuda i wysoka jak one.
Pani Bukowa mówi że ona ma dobrą wagę tylko wzrost nie ten.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: za 3 dni operacja

Postprzez Anita71 » 25 kwi 2020, o 21:28

? :-? :-??
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Następna strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość