Faktycznie się pogubiłam... Zojka

Już są po operacji

Re: Faktycznie się pogubiłam... Zojka

Postprzez Anita71 » 7 lis 2019, o 18:39

No no coś w tym stylu...
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Faktycznie się pogubiłam... Zojka

Postprzez Zojka » 7 lis 2019, o 19:21

Kochane syrenki wiem że to dziwne że on nic nie wie,ale to tylko z boku tak wygląda,przez teściową z którą mieszkamy nie jest różowo w naszym małżeństwie wcale,gdyby nie dzieci pewnie już by mnie tu nie było,a nawet jeśli mu powiem że ide do szpitala albo na operację to nie wiem czy będę szczera na co idę,albo czy zgodzę się żeby lekarz mu udzielał informacji,możecie mnie krytykować ale tak już mam,on nawet nie wie że wcześniej byłam u lekarza,idzie do pracy i już.... tak boje się zostawić dzieci i iść do szpitala i co będzie potem,po operacji jeśli się zgodzę,to ja noszę zakupy,kto to za mnie zrobi? A jak będę robić po operacji to zrobię sobie chyba jeszcze większą krzywdę niż jak bym na nią nie szła wcale......jeśli się da będę chciała uniknąć jej albo odłożyć w czasie .....pewnie nie jedna z was uzna że to moja wina bo jak powiem to się wszystko zmieni... wątpię ....i nie wiem czy chce jeszcze i czy mam siłę żeby walczyć o cokolwiek...
Ale macie tu utrapienie ze mną przynudzam jak stara baba,ale sorki jesteście jedyne z którymi o tym rozmawiam,jak się znudze to możecie mi powiedzieć wprost....i dziękuję wam za troskę i za pamięć 😘
Ostatnio edytowano 13 lis 2019, o 06:22 przez Zojka, łącznie edytowano 1 raz
Zojka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 18 paź 2019, o 20:32
Wiek: 42
Data operacji: 1 grudnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: ---

Re: Faktycznie się pogubiłam... Zojka

Postprzez Zojka » 7 lis 2019, o 19:24

I wcale bym nie chciała żeby mnie odwiedzał w szpitalu,mógłby się dziećmi zająć wtedy.sorki nie powinnam wam zawracać głowy moimi problemami.
Zojka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 18 paź 2019, o 20:32
Wiek: 42
Data operacji: 1 grudnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: ---

Re: Faktycznie się pogubiłam... Zojka

Postprzez antonina_j » 7 lis 2019, o 20:40

zojka...tylko ze dopoki dostaniesz termin to chyba wiosna bedzie sie konczyc i juz przynajmniej palenie w piecu odpadnie
gdy wszystko skończy się jak myślałem
wsyp mnie do ziemi, stąd przyjechałem
Avatar użytkownika
antonina_j
 
Posty: 3066
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 18:39
Wiek: 58
Data operacji: 19 czerwca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: histerektomia
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Faktycznie się pogubiłam... Zojka

Postprzez Zojka » 7 lis 2019, o 20:45

Zobaczymy co powie,ostatnio mówił że jak się zdecyduje to mam przyjść i skierowanie dostanę od razu.
Zojka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 18 paź 2019, o 20:32
Wiek: 42
Data operacji: 1 grudnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: ---

Re: Faktycznie się pogubiłam... Zojka

Postprzez antonina_j » 7 lis 2019, o 20:48

i dlatego wpisalas sobie date operacji 1. grudnia? :p
gdy wszystko skończy się jak myślałem
wsyp mnie do ziemi, stąd przyjechałem
Avatar użytkownika
antonina_j
 
Posty: 3066
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 18:39
Wiek: 58
Data operacji: 19 czerwca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: histerektomia
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Faktycznie się pogubiłam... Zojka

Postprzez olikkk » 7 lis 2019, o 20:54

Zojko uwierz, że jeśli chodzi o relacje z mężem, to nie tylko Ty jesteś w takiej sytuacji =((
Sporo tu już się naczytałam i to nie jedyny taki przypadek :(
Nie zmienia to faktu, że o zdrowie musisz powalczyć.
Może jak się mąż zorientuje w powadze sytuacji, zmieni swoje zachowanie ? Może dotrze do niego ile znaczysz w Waszej rodzinie i małżeństwie ?
Skoro tak jest, może faktycznie szokowe zadziałanie będzie rozsądniejsze :-? Zostanie sam z dziećmi to może się otrząśnie ...
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Faktycznie się pogubiłam... Zojka

Postprzez Anita71 » 7 lis 2019, o 20:58

Zojka:
Po pierwsze nie przynudzasz, po to jesteśmy, żeby wysłuchać to co nas trapi zdrowotnie i osobiście
Po drugie wiesz, że jak ta choroba się pogłębi to tak czy siak i tak operacji nie unikniesz
Po trzecie już rozmawiałyśmy o tym, że masz dla kogo żyć, a ta operacja jest dla zdrowia ale też może być dla życia :kolobok_yes3:
Po czwarte trzeba jeszcze zadać sobie tak na spokojnie pytanie, czy jest ktokolwiek kto może Ci pomóc chociaż w dzwiganiu, bo w domu powolutku zaczniesz sama ogarniać
Po piąte pisz pisz i jeszcze raz pisz gdy tylko masz potrzebę. A wiesz, że my będziemy Ciebie namawiać do tej operacji bo dla nas Ty i Twoje zdrowie to ważna sprawa! @};- :x
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Faktycznie się pogubiłam... Zojka

Postprzez Zojka » 7 lis 2019, o 21:09

Dzięki Anita71,antonina_j przy logowaniu trzeba było podać datę i wpisałam tak po prostu nie wiem czemu taką ale może sobie wykrakam kto wie....może to intuicja nie wiem.....i dziękuję za słowa wsparcia i za to że mogę się gdzieś wyżalić,wiem że macie racje i chcecie dobrze ...
Zojka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 18 paź 2019, o 20:32
Wiek: 42
Data operacji: 1 grudnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: ---

Re: Faktycznie się pogubiłam... Zojka

Postprzez Stynka » 7 lis 2019, o 21:12

Olikkk ma rację :kolobok_yes3: I Anita i Tośka...
Ty też masz swoje racje, ale... zawsze jest jakieś wyjście. Może zaplanować operację na czas ferii zimowych i na ten czas dzieciom zorganizować wyjazd? Do babci? Cioci? Na zimowisko?
Co do zakresu operacji możesz zastrzec, że nie chcesz by ktokolwiek był informowany, ale... moim zdaniem nie ma sensu robić z tego tajemnicy, bo... nieznane może się z niekorzyścią odbić na najbliższych (np. na najstarszym dziecku).
Stynka
 
Posty: 4323
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Faktycznie się pogubiłam... Zojka

Postprzez Marzena17 » 7 lis 2019, o 23:56

Zojka @};- Jesteś rozżalona na męża i czujesz się odrzucona, na drugim miejscu za jego mamą..
Ale czasem trzeba odłożyć dumę i to jest taki czas, musisz zawalczyć o swoje zdrowie i możesz naprawić swoje relacje z mężem. Widzę w Tobie tyle żalu, zranienia..
spróbuj Kochana, jesteście razem związani, macie dzieci...ja też mogłabym tyle razy rozejść się z mężem i nie jedna z nas na forum, ale odrzuciłyśmy żale i dumę... samej jest ciężko, zamykasz się coraz bardziej, nie wstydź się prawdziwego powodu operacji. Zacznij od szczerej rozmowy z nim....skoro jest Twoim mężem, to musiało być między Wami uczucie...Zojka jesteś jeszcze młoda, a życie jest długie i ciężkie. Teściowa wiecznie nie będzie żyła.... Nie chcę Cię martwić, ale te problemy ze zdrowiem same nie przejdą, niestety...przytulam Cię :ymhug: i przepraszam, jeśli Cię czymś uraziłam. Ale jestem trochę starsza i wiekiem i doświadczeniem naszej choroby..
Marzena17
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Faktycznie się pogubiłam... Zojka

Postprzez Kama » 10 lis 2019, o 23:37

Witaj Zojka,
my kobiety często mamy takie myślenie że bez nas świat się zawali a rodzina nie poradzi sobie. Wymienienie głośno konkretów o które się obawiamy dużo pomaga bo pozwala spojrzeć na to z dystansem. Piszesz że martwisz się zakupami i paleniem w piecu. Czy naprawdę dla tych dwóch rzeczy warto ryzykować zdrowie? Czy naprawdę Twój mąż nie zrobił by tego "za Ciebie" w czasie gdy byłabyś w szpitalu i po powrocie? Przecież nie siedziałby z dziećmi i swoją mamą w zimnej chałupie i z pustą lodówką... Dwoje dorosłych ludzi i troje niemałych już dzieci. Poradzą sobie na bank.
Daj przykład swoim dzieciom że należy dbać o siebie,pomagać i oczekiwać pomocy od najbliższych. Wierzę w Ciebie,dasz radę, pomyśl o sobie tak jak my wszystkie myślimy teraz tu o Tobie. :kolobok_give_rose:
Avatar użytkownika
Kama
 
Posty: 164
Dołączył(a): 25 kwi 2019, o 21:36
Wiek: 39
Data operacji: 7 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak srodscienny w trzonie macicy
Zakres operacji: Wyłuszczenie mięśniaka oraz usuniecie licznych zrostów otrzewnowych
Wynik HP: .OK
Terapia hormonalna: .

Re: Faktycznie się pogubiłam... Zojka

Postprzez Kama » 10 lis 2019, o 23:46

A skierowanie a kolejka do zabiegów w szpitalu to też dwie różne sprawy szczególnie pod koniec roku. Idź do lekarza, sprawdź jak wygląda sytuacja, weź skierowanie i zapisz się na dogodny dla Ciebie termin. Jeżeli nawet będą chcieli/mogli wziąć Cię na cito to zawsze możesz poprosić o inny termin: po świętach,na ferie,po sezonie grzewczym... Ważne żeby sprawdzić jakie są możliwości i podjąć decyzję. Trzymam mocno kciuki.
Avatar użytkownika
Kama
 
Posty: 164
Dołączył(a): 25 kwi 2019, o 21:36
Wiek: 39
Data operacji: 7 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak srodscienny w trzonie macicy
Zakres operacji: Wyłuszczenie mięśniaka oraz usuniecie licznych zrostów otrzewnowych
Wynik HP: .OK
Terapia hormonalna: .

Re: Faktycznie się pogubiłam... Zojka

Postprzez Zojka » 11 lis 2019, o 08:04

Kama masz rację , pogubiłam się dokładnie,szukam najmniejszego powodu żeby nie iść a nie widzę tych przez które powinnam,nawet jak mnie braknie będą musieli sobie poradzić,wyjścia nie mają, pójdę zobaczymy co powie jeśli nadal rosną tak szybko to myślę że nie ma na co czekać.....nawet lekarz mówił że skoro zależy mi na dzieciach to czemu nie leczę się tylko chce je zrobić sierotami- fakt ostro ale może tak trzeba z takimi niezdecydowanymi jak ja ....
Zojka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 18 paź 2019, o 20:32
Wiek: 42
Data operacji: 1 grudnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: ---

Re: Faktycznie się pogubiłam... Zojka

Postprzez Anita71 » 11 lis 2019, o 12:44

Zojka jeżeli lekarz juz tak ostro postawił sprawę to weź to proszę poważnie pod uwagę i nie zwlekaj!!
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Faktycznie się pogubiłam... Zojka

Postprzez Zojka » 11 lis 2019, o 18:15

Do środy coraz bliżej x_x a ja boje się coraz bardziej..... Czytałam dziś was bardzo dużo i przerażają mnie to że może się rana nie goić , że przytyję bo już ciężko mi zrzucić chociaż trochę a co dopiero potem, że może mi coś opadać wypadać itd...po prostu się boje ale muszę iść boli mnie brzuch przy śniadaniu,wstawaniu ,chodzeniu po schodach ....czemu to tak po prostu nie może przejść.....czemu akurat ja...?
Zojka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 18 paź 2019, o 20:32
Wiek: 42
Data operacji: 1 grudnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: ---

Re: Faktycznie się pogubiłam... Zojka

Postprzez anulek » 11 lis 2019, o 18:45

Zojka uszy do góry nie jesteś sama🤗🤗🤗 Jestem już 4 lata po operacji onkologicznej. Nic się ze mną złego nie dzieje. Mogę tylko powiedzieć że dostałam nowe życie bez bólu. Cieszę się każdym dniem a bardzo bałam się iść do lekarza kiedy było już źle. Silne bóle kręgosłupa, brzucha, nóg, ogólne zmęczenie, niechęć do wszystkiego, zmuszanie się do wysiłku bo obowiązków masa. Też myślałam że beze mnie świat się zawali. U mnie było dużo gorzej nowotwór niestety zaatakował, więc nie ma na co czekać. Moja choroba była dla wszystkich bliskich szokiem ale też chwilą refleksji nad tym gdyby mnie zabrakło. Do dziś doświadczam większy szacunek i docenienie szczególnie że strony męża. Sytuacja w której się znalazł pozwoliła mu dorosnąć do prawdziwej roli męża i partnera. Między nami jest dużo lepiej pod każdym względem więc czasami to co nas spotyka jest bardzo potrzebne by docenić życie. Zadbaj o siebie a reszta się ułoży a przynajmniej wyjaśni na czym naprawdę stoisz. Na pewno odzyskasz zdrowie, a tym samym jakość życia się zmieni💛
anulek
 
Posty: 687
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 11:13
Wiek: 46
Data operacji: 8 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: macica,przydatki,węzły chłonne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Faktycznie się pogubiłam... Zojka

Postprzez Marzena17 » 11 lis 2019, o 18:51

Zojka nie nakręcaj się, zawsze jest ryzyko powikłań, ale to jest niewielki procent. Co do tycia, to nie tyje się przez operację, ale z niewłaściwego odżywiania i braku ruchu. Zmieniłam dietę ok. pół roku przed operacją, w szpitalu schudłam 3kg , jestem prawie pół roku po i nie przytyłam. Pilnuję wagi, jem zdrowo, ważę się codziennie po powrocie z pracy ...na kolację jem płatki owsiane lub coś równie delikatnego. W mojej diecie jest dużo owoców, warzyw, nabiału, płatki, kasze...ograniczyłam mięso, słodycze, cukier, piję dużo wody, żadnych napojów słodzonych. Uwierz mi, strach ma wielkie oczy, Tu się ciesz dziewczyno, że masz lekarza za dwa dni przy Twoich dolegliwościach. Na operację trzeba czekać 3,4 miesiące, chyba, ze będziesz miała szczęście i uda się zrobić wcześniej. Ja czekałam 7 miesięcy, bo zostałam wprowadzona w błąd i brałam qlairę, musiałam, bo krew by mnie zalała. Ale pod koniec brzuch urósł jak balon, czułam kamień, nie mogłam spać, biegałam do kibelka....dużo razy i w nocy. Doszło do tego, ze nie mogłam doczekać się operacji. Zojka pamiętaj, że my to wszystkie przeszłyśmy, większość dziewczyn nie ma na forum, zazwyczaj piszą kobietki z problemami. Będzie dobrze :ymhug: :-bd
Marzena17
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Faktycznie się pogubiłam... Zojka

Postprzez Zojka » 11 lis 2019, o 18:55

Anulek jesteś bardzo dzielna i pewnie bardzo dużo przeszłaś ale nie wiem czy ja też tak potrafie,a co jeśli się okaże że jestem tak chora jak ty? Co wtedy....nawet nie chce myśleć.....
Po prostu boje się.
Zojka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 18 paź 2019, o 20:32
Wiek: 42
Data operacji: 1 grudnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: ---

Re: Faktycznie się pogubiłam... Zojka

Postprzez Zojka » 11 lis 2019, o 19:00

Marzena dzięki wiem że chcecie dobrze,
Zojka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 18 paź 2019, o 20:32
Wiek: 42
Data operacji: 1 grudnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: ---

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości