Strona 1 z 10

Zagubiona w akcji :( - Jagienka

PostNapisane: 11 paź 2019, o 13:23
przez Jagienka
Dzień dobry Wszystkim Dziewczynom :)

Przeglądając internety trafiłam na to forum, i całe szczęście, bo nieco mi lepiej, kiedy wiem że człowiek nie jest do końca taki sam..

Do rzeczy, wstępnie jestem umówiona na operację 5 listopada -amputacja trzonu macicy z pozostawieniem jajników. Strasznie się boję.. Ewentualne powikłania mnie przerażają..
Jest jednak jeszcze jedna sprawa, która nie daje mi spokoju. Inny doktor, z którym konsultowałam jeszcze wczoraj swoją sprawę, zaproponował mi terapię tabletkami Esmya, celem zmniejszenia wielkości mięśniaka (obecnie ma 7,5 cm) i zrobienie operacji laparoskopem. Mam zatem pytanie, czy któraś z Was brała te tabletki, jakie macie doświadczenia? Czy faktycznie guz się zmniejszył? Jestem bezradna, nie wiem co zrobić? Mięśniak jest usytuowany fatalnie, zajmuje prawie całą jamę macicy, mam 43 lata.

Pozdrawiam serdecznie, będę wdzięczna za wszelkie opinie.
Jagienka

Re: Zagubiona w akcji :(

PostNapisane: 11 paź 2019, o 15:15
przez olikkk
Witam Cię Jagienko :ymhug:
Pytasz o lek Esmya. O tym leku dyskutowałyśmy już 7 lat temu, bo chyba wtedy trafił do naszych aptek, jeśli dobrze pamiętam.
Dawał duże nadzieje na zmniejszenie mięśniaków, ale tylko w celu ułatwienia operacji, która i tak była nie unikniona.
Wtedy dawał nadzieję i zapewniano o tym jaki jest dobroczynny, choć dopiero go wprowadzano.
Dziś po latach doświadczeń już jest nieco inne zdanie na temat tego leku ...
Przeczytaj ...

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/195215,wycofac-natychmiast.html

Nie wiem czy lekarz Ci mówił ile ten lek kosztuje ....
To jest spory wydatek, a operacja tak czy inaczej pacjentki nie omija, tyle że jest nadzieja na inną metodę, ale nie gwarancja, ponieważ w trudnych przypadkach i tak zaczyna się od laparoskopii, a kończy na cięciu brzucha :-?

Nie jestem lekarzem, to moja opinia, ale jeśli bym miała się poddać operacji, szkoda by mi było wydawać tyle kasy dla innej metody operacji i jeszcze przy okazji uszkodzić wątrobę =((

Jeśli chcesz jeszcze poczytać o doświadczeniach innych kobiet z tym lekiem, to zerknij do tych wątków:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,216,1363 ... iakom.html

https://syrenki.net/viewtopic.php?f=17&t=88&p=88&hilit=Esmya#p88

https://syrenki.net/viewtopic.php?f=17&t=88&hilit=Esmya

Re: Zagubiona w akcji :(

PostNapisane: 11 paź 2019, o 15:58
przez Aneczka15
Witaj:) Mój mięśniak miał 6 cm, ale byla jeszcze torbiel jajowodu. Miałam laparotomię cięcie poprzeczne. Wszystko poszło gładko, dobrze, już prawie zapomniałam, a to było 4 mce temu. Decyzja co do leku należy do Ciebie. Lekarze czasem mieszają nam w glowach. Pozdrowionka:)

Re: Zagubiona w akcji :(

PostNapisane: 11 paź 2019, o 17:40
przez Jagienka
Dziękuję bardzo za podpowiedzi. Ehh.. chciałabym nie mieć tego problemu.. A najgorsze to chyba jest to czekanie. Gonitwa myśli i głowa pełną obaw. Nie polecam. #:-s Oczywiście staram się myśleć pozytywnie, ale różnie wychodzi. Jestem aktywną osobą- biegam, trenuję na silowni. Zbliżającą się dużymi krokami operacja oraz to co będzie po -przeraża :-o

Re: Zagubiona w akcji :(

PostNapisane: 11 paź 2019, o 17:49
przez monte
Bedzie dobrze :-bd

Re: Zagubiona w akcji :(

PostNapisane: 11 paź 2019, o 21:06
przez Anita71
Jagienka cześć, wiesz ja z innej tabletkowej beczki i mącenia w głowie przez lekarza hormonoterapią na polipa trzonu macicy, gdybym wiedziała to czego dowiedziałam się o moim polipie po łyżeczkowaniu i po usunięciu całkowitym macicy, czego był powodem nigdy przenigdy nie zgodziłabym się na leki od razu wybrałabym operację ot i tyle w tym temacie. Pozdrawiam

Re: Zagubiona w akcji :(

PostNapisane: 11 paź 2019, o 22:53
przez eli-50
Witaj Jagienka :ymhug:
Oby do operki, a potem to już będzie z górki %%-. Trzymaj się :x

Re: Zagubiona w akcji :(

PostNapisane: 12 paź 2019, o 08:01
przez Luis
Witaj .Ja tak jak ty bałam się operacji inny powód zla cytologia itd. Dobrze że tu jesteś w grupie z problemem zawsze raźniej .Trzymam kciuki będzie dobrze. %%-

Re: Zagubiona w akcji :(

PostNapisane: 12 paź 2019, o 11:08
przez Jagienka
Dziewczyny Kochane, a powiedzcie mi proszę, zakładając że wszystko pójdzie ok, to jak długo zazwyczaj się jest w szpitalu? (Cięcie poprzeczne, amputacja trzonu z pozostawieniem szyjki i jajników)? Nie wiem ile uszykować tych wszystkich gaciów i piżamów..

Re: Zagubiona w akcji :(

PostNapisane: 12 paź 2019, o 11:15
przez eli-50
Jeśli ok to ok. 4 doby.

Re: Zagubiona w akcji :(

PostNapisane: 12 paź 2019, o 11:19
przez Kalliope
Hej Jagienko, witam się z Tobą bardzo serdecznie! :ymhug: Ja byłam w szpitalu od poniedziałku do soboty, czyli 5 dób, ale to na wyraźną moją prośbę, bo chcieli mnie zostawić do poniedziałku. Chyba to zależy jak się czujesz i jaksię goisz. Cztery doby na pewno musisz liczyć. Gatki chyba całkowicie niepotrzebn, bo brzuch jest bardzo tkliwy, ale weź kilka luźnych koszul. Piszę o kilku, bo ja się pociłam niewiarygodnie i musiałam praktycznie zmieniać codziennie. Buziaki :-*

Re: Zagubiona w akcji :(

PostNapisane: 12 paź 2019, o 17:51
przez Agatt
Witaj, nie wolno się poddawać, spróbuj leku, takie moje zdanie, jeśli nie wyjdzie wtedy operacja, przynajmniej będziesz wiedzieć, ze próbowałaś :kolobok_heart:

Re: Zagubiona w akcji :(

PostNapisane: 12 paź 2019, o 18:25
przez Lena
Witaj Jagienko :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug:

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

PostNapisane: 12 paź 2019, o 19:09
przez Jagienka
Operacja jest nieunikniona, guz bardzo szybko rośnie. Z tym lekiem chodzi tylko o to, aby tego mięśniaka ewentualnie spróbować nieco zmniejszyć, po to by mieć większe szanse na operację laparoskopową. Ale jak wiadomo, jak coś pójdzie nie tak, to i tak otwierają brzuch.. Zastanawiam się po prostu czy ryzykować- tracić 3 miesiące na tę wątpliwą terapię i sporo pieniędzy czy od razu z marszu iść pod nóż?
W całym tym szaleństwie i bezradności umówiłam się jeszcze na wizytę u ( .............) . Chyba na ten temat coś wie hehe, niech on ostatecznie rozsądzi. Będę miała spokojne sumienie, że temat do końca wyjasniłam. Jadę do niego 23.10 na 21szą.

Bardzo Wam dziękuję za życzliwość, podpowiedzi i wsparcie. Cieszę się że tu trafiłam..

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

PostNapisane: 12 paź 2019, o 19:50
przez Aneczka15
:x Trzymam kciuki za właściwą decyzję:) Powodzenia i cierpliwości w tym wszystkim. Wiem, że już chciałabyś być po. Ja też czekałam, teraz się cieszę, że się paskudy pozbyłam:) Mój nie rósł tak szybko, a i tak chciałam mieć go z głowy. Zmienilam szpital i lekarza, żeby operację mieć 2 mce szybciej.

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

PostNapisane: 13 paź 2019, o 09:19
przez Marzena17
Witaj Jagienka @};- Bierzesz qlairę i dlatego mięśniak tak szybko rośnie i przy qlairze pojawiają się nowe mięśniaki. Nie jesteś pierwszą osobą, którą lekarze faszerują qlairą, żeby przyspieszyć termin operacji. U mnie przez rok i 4 miesiące macica powiększyła się do prawie dwukrotnie. A wcześniej przez 4 lata prawie wcale mięśniaki nie rosły, męczyły mnie tylko krwotoczne miesiączki. Dlaczego bierzesz qlairę?Jeśli lekarz sugeruje przyjmowanie leku w tym przypadku esmeya, to powinien najpierw wysłać Cię na badanie mięśniaka np. na łyżeczkowanie. Poza tym masz jednego mięśniaka, po co usuwać macicę, skoro można usunąć samego mięśniaka, albo inną metodą odciąć mu dopływ krwi i wtedy się jakby zasusza, w wielu miastach to robią, to się chyba nazywa embolizacja mięśniaków. Walcz o swoją macicę, bo po operacji jest tyle ograniczeń....
Ale najpierw zrób łyżeczkowanie, czy Twój mięśniak nie ma cech złośliwych. A może miałaś już to badanie. Tak naprawdę spisób cięcia nie ma większego znaczenia, ważne jest to, że po usunięciu macicy nasze życie już nigdy nie wróci do tego stanu przed operacją, a tego lekarze nie mówią...
:x

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

PostNapisane: 13 paź 2019, o 09:21
przez Marzena17
U mnie pierwszy mięśniak pojawił się, jak miałam 38 lat, przeżyłam z macicą 11 lat, warto walczyć.

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

PostNapisane: 13 paź 2019, o 09:31
przez Marzena17
Leku esmaya bym nie brała, bo słyszałam o kilku przypadkach uszkodzenia wątroby, ale to jest moje zdanie.

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

PostNapisane: 13 paź 2019, o 09:53
przez belli812
Witam Cię kochana wśród nas :ymhug:
Jeśli chodzi o lek, faktycznie b. drogi a mięśniaki i tak rosną. Obiecywano "cuda wianki" a i tak kończy się operacją. Przed takim wyborem, już niestety jest moja siostra, po terapii tym lekiem i tak czeka na operację. Wydaje mi się, że wyrzucony pieniądz.
Ja po operacji robię wszystko jak przed, może nie chce mi się czegoś częściej niż kiedyś, ale w końcu jestem starsza więc pewnie i tak bym zwolniła.
Każda z nas jest inna i inaczej przebiega proces gojenia, inny wiek w którym wykonano operację. Jest wiele czynników wplywajacych na nasze decyzje. Życzę Tobie trafnych decyzji jaknajlepszych dla Ciebie.

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

PostNapisane: 13 paź 2019, o 19:45
przez Jagienka
Jestem ostatnią osobą która by chciała się poddać takiemu zabiegowi.. Niestety mój mięśniak nie nadaje się do wyłuszczenia, ponieważ jest śródścienny i jednocześnie podśluzówkowy, do tego duży. Nie ma po prostu takiej technicznej możliwości. Dlatego jedyne o co mogę walczyć to ewentualna operacja laparoskopowo i być może pochwowa. Mięsniak znacznie urósł przed włączeniem qlairy, teraz po 3 opakowaniu tylko około 1 cm się zwiększył. Qulaira została wprowadzona aby opanować długie i częste miesiączki. Łyżeczkowania nie miałam. Dr prowadzący kieruje mnie już od razu do szpitala. Tylko ten inny , z którym temat jeszcze w zeszłym tygodniu konsultowałam, zaproponował tę esmlę w celu próby zmniejszenia guza do operacji. Ehh..