Zagubiona w akcji :( - Jagienka

Już są po operacji

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

Postprzez Marzena17 » 13 paź 2019, o 20:41

Jagienko @};- Przepraszam, jeśli Cię niechcący zasmuciłam, nie znałam szczegółów operacji, ale widzę, że wykorzystałaś wszystkie możliwości...
W tym wypadku jedynym wyjściem jest operacja i powiem Ci, że jest więcej pozytywów, niż negatywów takiej operacji, przede wszystkim nie będzie tych okropnych miesiączek, które prowadzą do anemii.....Przytulam Cię :ymhug: Trzymam kciuki za podjęcie odpowiedniej decyzji. @};- %%-
Marzena17
 
Posty: 2599
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

Postprzez Agatt » 14 paź 2019, o 16:05

Jagienko, ja mam 37 lat, mięśniaka podsurowicowkowego i malutkiego srodsciennego, dziady wyrosły mi przy qlairze.... ja walczyłabym o macice. Mój lekarz mówi, ze trzeba walczyć do końca i dopiero, gdy już nie ma wyjścia to tniemy. Życzę ci dużo zdrówka, ja na razie jestem na plastrach evra, ponieważ przy mięśniakach nie wolno brać tabletek. Biorąc tabletki dostarczasz duża dawkę estrogenu jednorazowo i one się tym żywią. A qlaira to syf !!! Podpisuje się pod tym świadomie
Agatt
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 18:50
Wiek: 37
Data operacji: 21 września 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki przerost endometrium polipy
Zakres operacji: Nie wiem
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Evra plastry

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

Postprzez Jagienka » 14 paź 2019, o 19:13

Ja już kurczę nie bardzo wiem jak jeszcze mogłabym walczyć o tę moją macicę.. ? guz rośnie w szybkim tempie co jest niepokojące. Teraz ma ok. 8 cm i jest cień szansy na operację laparoskopem. Esmla podobno jesli zadziała to efekt jest tylko kiedy się ją bierze, a przy okazji może jeszcze zniszczyć wątrobę i zrobić większą rozpierduchę w organiźmie... za 2 tyg kończę 3 i ostatnie opakowanie qlairy. Mogłabym oczywiście jeszcze trochę tę operację odwlec Ale co jeśli guz jeszcze bardziej urośnie?? Wtedy to już na 100% mi potną brzuch.. no i przecież ciągle nie mam pojęcia jaka to jest tkanka, czy na pewno mięśniak? (To mnie chyba martwi najbardziej)
Napisałam też maila do ośrodka który wykonuje termoablazję, ale koszt wizyty kwalifikacyjnej na ten zabieg jest bardzo wysoki. Nie mówiąc o koszcie samego zabiegu.. (również bez gwarancji że mięśniak nie odrośnie).
I takie to, Kochane Dziewczyny, człowiek ma dylematy ;)
Jagienka
 

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

Postprzez Marzena17 » 14 paź 2019, o 19:18

Wiem Kochana :ymhug: Czasem po prostu nie mamy wyboru....Najpierw trzeba zbadać mięśniaka....Z drugiej strony, ja czekałam długo i miałam pionowe. To naprawdę ciężka decyzja..
Marzena17
 
Posty: 2599
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

Postprzez Anita71 » 14 paź 2019, o 20:20

Jagienki, ale o ile dobrze rozumiem, to w najgorszym przypadku wytną trzon, tak?
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

Postprzez Jagienka » 14 paź 2019, o 20:57

Anitka- tak, w planie jest usunięcie trzonu, nadszyjkowe oraz jajowodów. Jajniki mają zostawić. Wyłuszczenie w ogóle nie wchodzi w grę, ze względu na umiejscowienie mięśniaka i jego wielkość.
Jagienka
 

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

Postprzez Anita71 » 15 paź 2019, o 17:28

To ja Tobie powiem tak, z wiedzą jaką teraz posiadam, zdobytą w wyniku własnego doświadczenia, jak i postów Syrenkowych, biorąc wszystko w temacie pod uwagę, ja poddalabym się tej operacji, żeby zamknąć ten temat wyciąć, zbadać a nie cały czas mieć to z tyłu głowy i być w ciągłym stresie @};-
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

Postprzez Aneczka15 » 15 paź 2019, o 19:13

Ja też Anitko byłam za tym, żeby to zabrać. I mam juz z głowy.
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

Postprzez Anita71 » 15 paź 2019, o 20:33

:-bd
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

Postprzez Marzena17 » 16 paź 2019, o 14:44

:x
Marzena17
 
Posty: 2599
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

Postprzez Jagienka » 16 paź 2019, o 19:20

Cześć Dziewczyny! :)
Machina ruszyłaa, nie ma odwrotu. Jestem po ostatniej wizycie, wybrałam i zaufałam w końcu jednemu doktorowi. Jutro robię całą listę badań z krwi. 6 listopada mam mieć histeroskopię- powiedzcie proszę czy to boli?? Czy dzień po, można iść do pracy? Czy raczej parę dni zwolnienia?
Oczekiwanie na wyniki około 3 tyg. Będzie nerwowo.. No a później operacja. Esmla nie będę brała.
Pozdrawiam Was wszystkie bardzo serdecznie!
Jagienka
 

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

Postprzez Anita71 » 16 paź 2019, o 20:14

Jagienko zuch Dziewczyna! Teraz już z górki tak jak mówisz machina ruszyła. Uruchomilas ja poprzez podjęcie decyzji, tylko napisz proszę, czy badanie ma pomóc w podjęciu decyzji o jako takim zakresie operacji , czy o operacji tak ogólnie. Czy niezależnie od badania i tak będziesz miała operację? Ja miałam łyżeczkowanie oczywiście w narkozie i bez bólu. Twoje badanie jest endoskopowe, nie wiem czy wykonywane w znieczuleniu? Ale i tak zapewne jest do przejścia. Super idź już tą drogą do przodu @};-
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

Postprzez Marzena17 » 16 paź 2019, o 23:11

Fajnie, że działasz. Po tego typu badaniach powinno się mieć ze dwa/ trzy dni zwolnienia. Ja miałam łyżeczkowanie, to poleżalam w domku parę dni. Życzę powodzenia :-bd
Marzena17
 
Posty: 2599
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

Postprzez Aneczka15 » 17 paź 2019, o 00:51

Tak się właśnie zastanawiałam przedtem, czy miałaś łyżeczkowanie lub coś w tym stylu. Ja nie miałam wcale, od razu operacja. Dziewczyny też się dziwiły. Na Twoim miejscu poprosilabym o 2-3 dni zwolnienia. Różnie to kobietki przechodzą. Pozdrowionka:)
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

Postprzez Jagienka » 17 paź 2019, o 16:23

Tak jak pisałam wcześniej, operacja jest nieunikniona. Badania z krwi i ta histeroskopia, są częścią procedury przedoperacyjnej. Jeśli wyniki będą dobre to na stol idę 17 lutego ponieważ dr którego wybrałam dopiero wtedy ma wolny termin.
Ale goopia ja, kupiłam dziś mieszankę ziół na mięśniaki- będę je piła zgodnie z instrukcją i liczę że może jakimś magicznym sposobem się z tego wszystkiego wywinę hehe. Guz niestety olbrzymi.. na przedniej ścianie macicy, 8,6 cm / 6 cm :(
Jagienka
 

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

Postprzez Jagienka » 17 paź 2019, o 16:25

Dziewczyny, a co myślicie o tym?
https://www.pepsieliot.com/6-najlepszyc ... /#comments

Mam 3 miesiące na ewentualne sprawdzenie tematu :)
Jagienka
 

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

Postprzez Anita71 » 17 paź 2019, o 16:28

Jagienko zrobisz jak uważasz, ja bym już odpuściła sobie zioła, bałabym się żeby czegoś tam nie rozbujać, ale ja może przewrażliwiona jestem :-??
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

Postprzez Ana » 30 paź 2019, o 15:13

Dobrą decyzję podjęłaś Jagienki :kolobok_yes3: Histeroskopie jest zabiegiem jednego dnia,wiadomo przez kilka dni trzeba się oszczędzać.Bedziesz miała problem z głowy.Ja tydzień temu wyszłam ze szpitala,udało się laparoskopowo.Na korytarzu spotkałam dziewczynę,która miała pionowe cięcie ,ze względu właśnie na duże rozmiary mięśniaka,a operował ja ten sam lekarz co mnie.Ale w czwartej dobie była wypisana i bardzo zadowolona :kolobok_yes3:
Ana
 
Posty: 261
Dołączył(a): 30 sie 2019, o 06:57
Wiek: 56
Data operacji: 22 października 2019
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Adenocarcinoma endometrioides G1
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i węzłami
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

Postprzez Jagienka » 6 lis 2019, o 18:31

Cześć Dziewczyny!
Byłam dziś na histeroskopii, czekam teraz na wyniki biopsji. Chyba oszaleję.. operacja zaplanowaną na 17lutego.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :ymhug:
Jagienka
 

Re: Zagubiona w akcji :( - Jagienka

Postprzez Anita71 » 6 lis 2019, o 18:54

Cześć Jagienki nie ma wyjścia trzeba poczekać, czyli rozumiem, że niezależnie od wyniku biopsji i tak będziesz operowana?
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości