Witam ))

Tu zapraszamy nowe kobietki przygotowujące się do operacji - razem z nami będzie Wam łatwiej

Witam ))

Postprzez Sylwia Gwozdz )) » 16 cze 2018, o 13:00

Mam na imie Sylwia mam 30 lat.I potrzeuje waszej porady wsparcia ,jak rozwniez polecenia dobrego gienkologa onkologa.Od 3 miesiecy jestm juz wykonczona myslami bo nic nie wiem i wiaz czekam na wyniki.

Po krotce opisze moje wyniki , wiec kolkoskopia wizualnie wporzadku , cytologia 3 badanie histopatpologiczne po wylyzeczkowaniu kanalu szyjki macicy brzmia ASC-H pojedyncze komorki nablonka plaskiego poderzanego o atypie. Ze wzgledu ,ze bylo pobrane za malo materialu.wylyzeczkoanie zostalo powtorzone na zywca bez znieczulenia. Bylo okropne myslalm ,iz umre przy tym skrobaniu ((((( Do tego od lat odczuwam pieczenie w dole brzucha .\,lekarze po zrobionym posiewie i pozytywnym wyniku odsylaja mnie do domu. teraz zastanawiam sie czy to nie stan rakowy lub endometrioza. Prosze Was kochane kobietki ,jezli bylyscie w podobnej sytuacji odpiszcie bo ja od 3 miesiecy nie daje juz psychicznie rady ( Buziaki dla WAS :) :)
Sylwia Gwozdz ))
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 cze 2018, o 11:38
Wiek: 30
Data operacji: 16 grudnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Wynik cytologi 3 i podejrzane komorki nablonka palskiego o atypie. Wylyzeczkowanie kanalu szyjki macicy 2 razy czekam na wyniki (
Zakres operacji: Usuniecie szyjki macicy.
Wynik HP: Czekam na wynik tego badnia.
Terapia hormonalna: nie

Re: Witam ))

Postprzez maria » 17 cze 2018, o 13:40

Sylwio bardzo mi przykro,że musiałaś tyle wycierpieć ,powinni Cię znieczulić, :x ale jeżeli byłby to rak dostałabyś to napisane
na wyniku hist .i kartę Dilo przynajmniej ja tak miałam
więc jest wszystko ok i nie martw się ,jeżeli chodzi o pieczenie to może to pęcherz ?
pozdrawiam Marysia :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Witam ))

Postprzez olikkk » 18 cze 2018, o 11:53

Hej Sylwio :ymhug:
Nie mam wiedzy na ten temat, ale chciałam Cię u nas serdecznie powitać i życzyć, żeby Twoje wątpliwości szybko się wyjaśniły na Twoją korzyść :kolobok_give_heart:
Życzę Ci szczęśliwego powrotu do zdrowia :ympray: :kolobok_air_kiss:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Witam ))

Postprzez Joanna80 » 22 cze 2018, o 19:54

Sylwia, na Twoim wyniku histopatologicznym będzie napisane, co to jest. Wynik histopatologiczny może się różnić od wcześniejszej diagnozy - ja przed operacją miałam stwierdzonego raka trzonu macicy, ale w wyniku histopatologicznym po operacji już nie wykryto raka.
Joanna80
 
Posty: 85
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 20:08
Lokalizacja: Opole
Wiek: 42
Data operacji: 19 marca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G-1 (adenocarcinoma)
Zakres operacji: macica z przydatkami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: na razie nie stosuję

Re: Witam ))

Postprzez Martyna90 » 24 cze 2018, o 00:42

Witaj Sylwia, ja w pierwszej cytologii również miałam stwierdzone komórki ASC-H, jestem już zdrowa :) Łyżeczkowanie nie jest miarodajnym badaniem , powinnaś mieć raczej pobrane wycinki celowane z podejrzanych miejsc. Współczuję łyżeczkowania na żywca , do takich zabiegów pacjentki się znieczula , jest to standard i należy się tego domagać .
Martyna90
 
Posty: 176
Dołączył(a): 29 lis 2017, o 14:48
Wiek: 27
Data operacji: 28 grudnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja HSIL
Zakres operacji: Amputacja szyjki macicy
Wynik HP: HSIL
Terapia hormonalna: nie


Powrót do Czekam na operację



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość