Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Tu zapraszamy nowe kobietki przygotowujące się do operacji - razem z nami będzie Wam łatwiej

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez edisonka89 » 25 lis 2022, o 12:25

Magda08 napisał(a):Ręce opadają do tych lekarzy samemu trzeba o swoje walczyć.
Edisonka musisz mamę namówić na leczenie. Jakieś nawet małe szantaże albo manipulacje wszystko oczywiście w dobrej wierze.


Tak, wiem. Na razie już dzwoniła do lekarza o kartę DILO i dziś miała to załatwiac. Jutro do nich jadę i mam nadzieje, ze uda mi się jakoś przekonać je do wcześniejszej wizyty. Już nawet wydrukowałam poradnik o żywieniu i pytania do onkologa z grupy o raku płuc na facebooku
edisonka89
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 wrz 2022, o 14:45
Wiek: 34
Data operacji: 22 listopada 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy, jestem przed operacją
Zakres operacji: jeszcze jej nie miałam
Wynik HP: gruczolakorak endometrialny
Terapia hormonalna: obecnie brak

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez KatAndru » 25 lis 2022, o 13:19

Magda08 napisał(a):Ręce opadają do tych lekarzy samemu trzeba o swoje walczyć.
Edisonka musisz mamę namówić na leczenie. Jakieś nawet małe szantaże albo manipulacje wszystko oczywiście w dobrej wierze.


Ja też tak uważam, że powinnaś ją bardzo zmotywować do szybszego leczenia. 3 tygodnie to bardzo długo :( A jednak czas ma tu kolosalne znaczenie :(
KatAndru
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 lis 2022, o 14:40
Wiek: 37
Data operacji: 22 sierpnia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: -
Zakres operacji: -
Wynik HP: -
Terapia hormonalna: -nie mam

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez Magda08 » 4 gru 2022, o 12:09

Odebrałam wynik hist-pat i chyba jest dobry ale proszę Was o ocenę jesteście bardziej obeznane w tym.
1 prawidłowa błona słuzowa szyjki macicy
2 Polipowate fragmenty endometrium z cechami wydzielania
3 wycinki z tarczy szyjki macicy z nabłonkiem paraepidermoidalnym i gruczołowym bez cech dysplazji

Muszę się wybrać do lekarza ale nie wiem kiedy bo cały czas coś. Jedno jest pewne łyżeczkowanie nie wiele pomogło okres był dalej bardzo intensywny i do tego bardzo bolesny. Morfologia coraz gorsza hgb mam juz tylko 9,5 a żelaza 21 norma 37-158, inne parametry też są poniżej, do tego białko w moczu. Juto mam enterografię mr jelita cienkiego. A w ogóle poszłam dalej na studia teraz będę jeżdziła do Warszawy i od stycznia zmieniam pracę. Wszystko na raz.
Magda08
 
Posty: 144
Dołączył(a): 5 sie 2022, o 14:36
Wiek: 47
Data operacji: 6 czerwca 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: endometrioza, macica mięśnikowata, torbiele endometrialne jajnika, nadmierne krwawienia , anemia, adenomioza
Zakres operacji: usunięcie macicy, prawy jajowód, szyjka macicy
Wynik HP: po łyżeczkowaniu: polipowate endometrium z cechami wydzielania,
wycinki z tarczy szyjki pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym i gruczołowym bez cech dysplazji
po operacji: endometrioza wewnątrz macicy,
Terapia hormonalna: nie mam

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez ASAJ75 » 4 gru 2022, o 14:37

Magda zapisz się na konsultację- te polipy to sprawa błaha, ale z wydzielaniem z pkt 2 to nie jest stan idealny. Praca, nauka- wszystko ważne, ale zdrowie najważniejsze. Ale się nie denerwuj, nie jestem lekarzem. Jestem z tych co wolą dmuchać na zimne. Postaraj się to wyjaśnić z mądrą głową do świąt
ASAJ75
 
Posty: 856
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez Magda08 » 4 gru 2022, o 16:38

Asaja dziękuję za odpowiedz, na pewno pójdę (nie muszę się zapisywać) ale moja pani doktor przyjmuje w poniedziałki i środy. W poniedziałek mam eneterografię i dermatologa i gina juz nie wcisnę, a w srodę protetyka (niestety czas na pierwszy częściowy garnitur jest to dla mnie bardzo stresująca sytuacja - nie wiem czemu, ale jak poyślę o protezie to mam łzy w oczach) i stomatologa. Myślę, że w przyszłym tyg. znajdę czas ale pewna nie jestem :)
Magda08
 
Posty: 144
Dołączył(a): 5 sie 2022, o 14:36
Wiek: 47
Data operacji: 6 czerwca 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: endometrioza, macica mięśnikowata, torbiele endometrialne jajnika, nadmierne krwawienia , anemia, adenomioza
Zakres operacji: usunięcie macicy, prawy jajowód, szyjka macicy
Wynik HP: po łyżeczkowaniu: polipowate endometrium z cechami wydzielania,
wycinki z tarczy szyjki pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym i gruczołowym bez cech dysplazji
po operacji: endometrioza wewnątrz macicy,
Terapia hormonalna: nie mam

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez olikkk » 4 gru 2022, o 21:08

Magdo dużo się dzieje u Ciebie, dużo zmian i znaków zapytania ...
Oby wszystko ułożyło się szczęśliwie po Twojej myśli :ympray: :x
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez Magda08 » 6 gru 2022, o 22:28

olikkk dziękuję :x :x :x
Magda08
 
Posty: 144
Dołączył(a): 5 sie 2022, o 14:36
Wiek: 47
Data operacji: 6 czerwca 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: endometrioza, macica mięśnikowata, torbiele endometrialne jajnika, nadmierne krwawienia , anemia, adenomioza
Zakres operacji: usunięcie macicy, prawy jajowód, szyjka macicy
Wynik HP: po łyżeczkowaniu: polipowate endometrium z cechami wydzielania,
wycinki z tarczy szyjki pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym i gruczołowym bez cech dysplazji
po operacji: endometrioza wewnątrz macicy,
Terapia hormonalna: nie mam

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez Magda08 » 23 gru 2022, o 16:07

Kochane wiem, że to nie takie forum nie te problemy ale może, któraś coś będzie wiedziała. Wizytę u gastrologa mam dopiero w lutym. Odebrałam wynik enterografii MR i troszkę się niepokoję.
W zakresie śródbrzusza lewego 2-3 pętle jelita czczego o miernie pogrubionej ścianie - maks. do ok 5-6 mm, bez cech zwężenia światła , natomiast z obecnością wykładników aktywnego stanu zapalnego - ograniczeniem dyfuzji i wzmożonym wzmocnieniem kontrastowym. Niewielkie cechy proliferacji naczyń krezkowych oraz pojedyncze, drobne węzły krezkowe.
Poza tym obraz pętli jelita cienkiego , w ty okolicy zastawki k-k oraz poszczególnych części jelita grubego w badaniu RM bez zmian patologicznych .
Szerokość światła jelita jest zachowana. Zarysy ścian równe, gładkie, rzeźba błony śluzowej prawidłowa.
Magda08
 
Posty: 144
Dołączył(a): 5 sie 2022, o 14:36
Wiek: 47
Data operacji: 6 czerwca 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: endometrioza, macica mięśnikowata, torbiele endometrialne jajnika, nadmierne krwawienia , anemia, adenomioza
Zakres operacji: usunięcie macicy, prawy jajowód, szyjka macicy
Wynik HP: po łyżeczkowaniu: polipowate endometrium z cechami wydzielania,
wycinki z tarczy szyjki pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym i gruczołowym bez cech dysplazji
po operacji: endometrioza wewnątrz macicy,
Terapia hormonalna: nie mam

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez hugnonot » 25 gru 2022, o 19:16

Magda08 napisał(a):Kochane wiem, że to nie takie forum nie te problemy ale może, któraś coś będzie wiedziała. Wizytę u gastrologa mam dopiero w lutym. Odebrałam wynik enterografii MR i troszkę się niepokoję.
W zakresie śródbrzusza lewego 2-3 pętle jelita czczego o miernie pogrubionej ścianie - maks. do ok 5-6 mm, bez cech zwężenia światła , natomiast z obecnością wykładników aktywnego stanu zapalnego - ograniczeniem dyfuzji i wzmożonym wzmocnieniem kontrastowym. Niewielkie cechy proliferacji naczyń krezkowych oraz pojedyncze, drobne węzły krezkowe.
Poza tym obraz pętli jelita cienkiego , w ty okolicy zastawki k-k oraz poszczególnych części jelita grubego w badaniu RM bez zmian patologicznych .
Szerokość światła jelita jest zachowana. Zarysy ścian równe, gładkie, rzeźba błony śluzowej prawidłowa.

dyfuzja to współczynnik opisuje ruchy przypadkowe, losowe, zmniejszona wartość (ograniczenie dyfuzji) może oznaczać różne rzeczy np. obrzęk, który wiąże się z jakimś stanem zapalnym
ograniczenie dyfuzji nie jest korzystne wykorzystuje się je w różnicowaniu zmian np. łagodnych i złośliwych. Ważne jest to, że nie ma zwężenia.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez Magda08 » 25 gru 2022, o 22:03

Hugonocik dziękuję bardzo :x :x :x
Magda08
 
Posty: 144
Dołączył(a): 5 sie 2022, o 14:36
Wiek: 47
Data operacji: 6 czerwca 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: endometrioza, macica mięśnikowata, torbiele endometrialne jajnika, nadmierne krwawienia , anemia, adenomioza
Zakres operacji: usunięcie macicy, prawy jajowód, szyjka macicy
Wynik HP: po łyżeczkowaniu: polipowate endometrium z cechami wydzielania,
wycinki z tarczy szyjki pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym i gruczołowym bez cech dysplazji
po operacji: endometrioza wewnątrz macicy,
Terapia hormonalna: nie mam

Re: Mięśniaki, endometrioza i torbiele jajnika - Magda

Postprzez Magda08 » 4 sty 2023, o 21:01

Wróciłam od mojej pani dr i wynik nie jest zły. Jednak tak silne miesiączki niestety anemizują mnie a nie może mi dać hormonów ze względu na moje choroby i najlepszym wyjściem będzie usunięcie macicy. Już mi chciała dać skierowanie ale umówiłyśmy się, że przyjdę w marcu i wtedy da mi skierowanie bedę po wszystkich moich konsultacjach i umówi mnie na operację w czerwcu. Ja wtedy wezmę miesiąc zwolnienia i 2 miesiące urlopu. Mam od stycznia nową pracę i głupio od razu iść na zwolnienie.
Magda08
 
Posty: 144
Dołączył(a): 5 sie 2022, o 14:36
Wiek: 47
Data operacji: 6 czerwca 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: endometrioza, macica mięśnikowata, torbiele endometrialne jajnika, nadmierne krwawienia , anemia, adenomioza
Zakres operacji: usunięcie macicy, prawy jajowód, szyjka macicy
Wynik HP: po łyżeczkowaniu: polipowate endometrium z cechami wydzielania,
wycinki z tarczy szyjki pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym i gruczołowym bez cech dysplazji
po operacji: endometrioza wewnątrz macicy,
Terapia hormonalna: nie mam

Poprzednia strona

Powrót do Czekam na operację



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości