Jak długo pozostać na L-4 po operacji przez pochwę?

Re: Jak długo pozostać na L-4 po operacji przez pochwę?

Postprzez olikkk » 29 sty 2016, o 00:32

Efko zdaje się, ze to Twoje chorobowe tak będzie wyglądało jak u Ismenki :-?
A płacone też będziesz mieć za pracę na chorobowym ;)
Trochę Cię wykorzystują, choć już tyle zrobiłaś przed odejściem na operację .....
Ale jak kochasz pracę i swoich pracowników, to trudno się dziwić :-??
Tylko proszę , pamiętaj że jednak jesteś po operacji i teraz musisz najpierw zadbać o siebie [-x
Za daleko do pracy, za dużo godzin w pracy, absolutnie nie wolno Ci za szybko wracać :-(
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Jak długo pozostać na L-4 po operacji przez pochwę?

Postprzez Sonia1979 » 11 kwi 2022, o 16:43

Witam!
Podepnę się pod istniejący temat.
Jestem 3 tyg. po usunięciu macicy przez pochwę. Dziś miałam wizytę kontrolną i lekarz chciał wystawić mi L4 jeszcze tylko na 5 dni. Zaprotestowałam, bo nie czuję się na siłach wracać już do pracy. Mam przedłużone L4 o 11 dni. Ginekolog stwierdził, że więcej nie może mi już wystawić zwolnienia.
Nie chcę żeby to zabrzmiało jakbym się migała od pracy, ale wydaje mi się, że trochę mało tego L4 w sumie będzie. Pracę mam dość wyczerpującą 8 godzin obsługuję pacjentów w aptece (ok70-80 dziennie)+ ogarnięcie magazynu, często kartony po 100 op. leków..
No i jestem w kropce...
Chyba, że za te 2 tyg. stanie się cud i nabiorę sił...
Mój lekarz pierwszego kontaktu też wszystko zgodnie z przepisami robi więc nie mam co liczyć na ewentualną pomoc.
Sonia1979
 
Posty: 10
Dołączył(a): 3 kwi 2022, o 11:46
Wiek: 43
Data operacji: 17 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: CIN3
Zakres operacji: cała macica bez przydatków
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: nie

Re: Jak długo pozostać na L-4 po operacji przez pochwę?

Postprzez Gonia » 11 kwi 2022, o 18:15

Witam serdecznie Soniu,
Po laparoskopowym usunięciu macicy dostałam miesiąc zwolnienia poszpitalnego. Kolejne 7 dni dostałam od mojego lekarza pierwszego kontaktu.
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: Jak długo pozostać na L-4 po operacji przez pochwę?

Postprzez Gosiak » 11 kwi 2022, o 20:15

Ja po laparoskopii dostałam 41 dni ze szpitala. Ostatnio byłam u lekarza, bo zaczęłam krwawić i chciał mi od razu przedłużyć o kolejne 4 tygodnie, ale kończy mi się dopiero 18.04 poprzednie to muszę pojechać jeszcze raz. Jak widać podejście jest różne.
Gosiak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 21 mar 2022, o 10:30
Wiek: 51
Data operacji: 10 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Wynik hist-pat po abrazji : drobne fragmenty endocervix z metaplazją plaskonablonkowa oraz drobne fragmenty polipa endometrialnego mikroogniskowo z cechami małej atypii (w kilku sąsiednich cewach groczolowych)
Zakres operacji: Laparoskopia. Rozszerzone zmodyfikowane usunięcie macicy z przydatkami obustronnie /HP/
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jak długo pozostać na L-4 po operacji przez pochwę?

Postprzez hugnonot » 11 kwi 2022, o 21:35

Sonia1979 napisał(a):Witam!
Podepnę się pod istniejący temat.
Jestem 3 tyg. po usunięciu macicy przez pochwę. Dziś miałam wizytę kontrolną i lekarz chciał wystawić mi L4 jeszcze tylko na 5 dni. Zaprotestowałam, bo nie czuję się na siłach wracać już do pracy. Mam przedłużone L4 o 11 dni. Ginekolog stwierdził, że więcej nie może mi już wystawić zwolnienia.
Nie chcę żeby to zabrzmiało jakbym się migała od pracy, ale wydaje mi się, że trochę mało tego L4 w sumie będzie. Pracę mam dość wyczerpującą 8 godzin obsługuję pacjentów w aptece (ok70-80 dziennie)+ ogarnięcie magazynu, często kartony po 100 op. leków..
No i jestem w kropce...
Chyba, że za te 2 tyg. stanie się cud i nabiorę sił...
Mój lekarz pierwszego kontaktu też wszystko zgodnie z przepisami robi więc nie mam co liczyć na ewentualną pomoc.

Starałabym się być dłużej na zwolnieniu, za szybki powrót to nie jest dobry pomysł. Zwolnienie można dostać np. gdy jest stan zapalny pęcherza, w praktyce (poza analizą moczu niemal nie do sprawdzenia).
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Jak długo pozostać na L-4 po operacji przez pochwę?

Postprzez ganela » 11 kwi 2022, o 22:04

32 poszpitalne. I 30 od rodzinnego beż problemowo mam.....I chyba jeszcze miesiąc wezmę. Nie będę dźwigać w pracy bo potem to mój problem będzie jak będę mieć przepuklinę czy usikiwani3 czy co gorszego. ..szanujmy się..zmień ginekologa czy co.. bo czasu nie cofniesz jak wyjdą powiklania
ganela
 
Posty: 152
Dołączył(a): 11 lut 2022, o 15:20
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 46
Data operacji: 21 lutego 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak g2
Zakres operacji: Calkowita
Wynik HP: Nie był robiony
Terapia hormonalna: Nie wiem.

Re: Jak długo pozostać na L-4 po operacji przez pochwę?

Postprzez Anita71 » 13 kwi 2022, o 17:16

Nie wiem co podpowiedzieć, ale trzeba walczyć o swoje. Nie jesteś w stanie iść do pracy to nie możesz iść na siłę, to Ty wiesz najlepiej jak się czujesz a jesteś świeżo po operacji a sama piszesz, że masz plemienia. Powinnaś otrzymać dalsze zwolnienie.
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Jak długo pozostać na L-4 po operacji przez pochwę?

Postprzez Sonia1979 » 21 kwi 2022, o 12:35

Dzięki wielkie za podpowiedzi! Dziś wizyta... Już się boję co tam usłyszę.
Z każdym dniem czuję się silniejsza, ale.... to jeszcze nie to, brzuch przy większym wysiłku jest tkliwy.
Pozdrawiam!
Sonia1979
 
Posty: 10
Dołączył(a): 3 kwi 2022, o 11:46
Wiek: 43
Data operacji: 17 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: CIN3
Zakres operacji: cała macica bez przydatków
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: nie

Re: Jak długo pozostać na L-4 po operacji przez pochwę?

Postprzez Gosiak » 21 kwi 2022, o 12:39

We wtorek bez problemu, z inicjatywy lekarza, dostałam kolejne 4 tygodnie l4. Głowa do góry, będzie dobrze 😁
Gosiak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 21 mar 2022, o 10:30
Wiek: 51
Data operacji: 10 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Wynik hist-pat po abrazji : drobne fragmenty endocervix z metaplazją plaskonablonkowa oraz drobne fragmenty polipa endometrialnego mikroogniskowo z cechami małej atypii (w kilku sąsiednich cewach groczolowych)
Zakres operacji: Laparoskopia. Rozszerzone zmodyfikowane usunięcie macicy z przydatkami obustronnie /HP/
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Brak

Re: Jak długo pozostać na L-4 po operacji przez pochwę?

Postprzez Anita71 » 24 kwi 2022, o 13:27

Soniu i co tam słychać?
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Jak długo pozostać na L-4 po operacji przez pochwę?

Postprzez Sonia1979 » 26 kwi 2022, o 07:21

Witam!
Mega fuksem udało mi się otrzymać L4 do 9 maja, ustaliłam w pracy, że wezmę jeszcze 4 dni urlopu i od 16 maja wracam do pracy. To będzie akurat 2 miesiące po operacji i powinno być już bezpiecznie. Czuję się też z dnia na dzień coraz lepiej, nabieram sił więc myślę, że dam radę :) .
Nie mam wyjścia :)
Dziewczyny, czy lekarz ginekolog dawał Wam jakieś zaświadczenie, że po zakończonym leczeniu jesteście zdolne do pracy?
Mnie minęło 30 dni L4 i wiem, że będę musiala przejść badania okresowe i otrzymać zdolność od lekarza medycyny pracy. To rozumiem, ale zaświadczenie od specjalisty??? No bo gdybym zmieniła lekarza, to który wtedy musiałby coś takiego pisać?
Spotkałyście się tym?

Dzięki za wszystkie podpowiedzi! Dziękuję, że jesteście!
Sonia1979
 
Posty: 10
Dołączył(a): 3 kwi 2022, o 11:46
Wiek: 43
Data operacji: 17 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: CIN3
Zakres operacji: cała macica bez przydatków
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: nie

Re: Jak długo pozostać na L-4 po operacji przez pochwę?

Postprzez eli-50 » 26 kwi 2022, o 11:06

Soniu lekarz prowadzący leczenie powinien bez problemu wystawić takie zaświadczenie. Po zmianie lekarza ostatni z nich powinien wydać najaktualniejsze zaświadczenie, które będzie podstawą dla lekarza medycyny pracy podczas badań kontrolnych.
Super, że udało Ci się otrzymać dalsze wolne od pracy :) . Dwa miesiące to już dobry czas na dojście do siebie %%-
Pozdrawiam cieplutko :x
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Jak długo pozostać na L-4 po operacji przez pochwę?

Postprzez Stynka » 26 kwi 2022, o 17:02

Jestem tego samego zdania co Eli :)
Stynka
 
Posty: 4347
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Jak długo pozostać na L-4 po operacji przez pochwę?

Postprzez Gonia » 26 kwi 2022, o 17:45

Mi zaświadczenie na podstawie dokumentacji ze szpitala wydał lekarz rodzinny. Całą dokumentację zabrałam ze sobą. Lekarz medycyny pracy wszystko zaakceptował. To była czysta formalność :)
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: Jak długo pozostać na L-4 po operacji przez pochwę?

Postprzez eli-50 » 26 kwi 2022, o 23:33

W sumie dokumentacja medyczna jest najważniejsza i lekarz rodzinny ( jeśli zechce ) też może się nad nią pochylić i wydać stosowne zaświadczenie :kolobok_yes:
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Poprzednia strona

Powrót do Zwolnienie chorobowe po operacji usuniecia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości