L4 - ile najkrócej - edi_thael

Re: L4 - ile najkrócej - edi_thael

Postprzez Moniq77 » 25 mar 2019, o 13:13

Witam,
Dziewczyny ratunku!!! Byłam dzisiaj u ginekologa i on już 9 kwietnia chce mnie wysłać do pracy. Operowana byłam 14 lutego. Mówię mu, że mnie boli i kłuje a on nic na te moje dolegliwości. Mówię, że mam pracę w której będę musiała dźwigać powyżej 5 kg i jeździć całymi dniami samochodem służbowym i też go to nie wzruszyło. Powiedział, że z takimi sprawami to mam się już zgłosić do lekarza Medycyny Pracy bo on nie jest od tego żeby mi wystawiać dalsze L4.
Nie wiem co robić 😢
Moniq77
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23 lut 2019, o 18:16
Wiek: 42
Data operacji: 14 lutego 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak
Zakres operacji: -
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: L4 - ile najkrócej - edi_thael

Postprzez Anita71 » 25 mar 2019, o 14:54

No właśnie i jest problem, lekarze bez powodu boją się wystawiać zwolnienia, tylko że powody to z ich strony muszą być zasadne. Tak się boją, że mają gdzieś dolegliwości, skupiają się na tym, że możesz wymyślać migać się a nie patrzą, że naprawdę masz problem, że boli i ich obowiązkiem jest pomóc. Z bólem nie możesz iść do pracy, bo nie dasz rady, nie wiem może zmienić lekarza? Wiem co czujesz, wiem że boli o uwierz, że wiem, bo bujam się z tym od operacji, jak jest taki mądry niech zapewni Tobie środki pbolowe bo najnormalniej w świecie nie dasz rady. Lekarz medycyny pracy nie pomoże, bo co jak wypisze niezdolność do pracy a będziesz bez zwolnienia, co z tym zrobisz. Walcz o skierowanie do poradni leczenia bólu, ale tam są kolejki. W mojej miejscowości nie ma takowej, więc otrzymałam skierowanie do paliatywnej. Dopiero tam lekarka dała leki, zaopiekowały się mną i powiedziała, że jest 21 wiek i nie można męczyć się z bólem. Spróbuj zmienić lekarza, mój rodzinny też mi nie pomógł, jego też zmieniłam. Musisz walczyć o siebie, tak mi też mówiły Syrenki, ja walczyłam, z bólu ryczalam, a rodzinny miał na to wywalone, bo jak twierdził on tego nie leczy. Szkoda gadać..
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: L4 - ile najkrócej - edi_thael

Postprzez Anita71 » 25 mar 2019, o 15:35

Wydaje mi sie, że lekarz medycyny pracy nie pomoże.
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: L4 - ile najkrócej - edi_thael

Postprzez Moniq77 » 25 mar 2019, o 16:22

Dziękuję Wam za słowa otuchy i spróbuję jeszcze iść prywatnie do innego ginekologa i zobaczę co mi powie.
Moniq77
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23 lut 2019, o 18:16
Wiek: 42
Data operacji: 14 lutego 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak
Zakres operacji: -
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: L4 - ile najkrócej - edi_thael

Postprzez eli-50 » 25 mar 2019, o 18:53

I to jest dobry pomysł. W razie czego potem rodzinny. A medycyna pracy to już tylko orzeczenie o dopuszczeniu do pracy.
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: L4 - ile najkrócej - edi_thael

Postprzez Mi11 » 29 maja 2021, o 15:28

U nas po laparoskopii jest 4-6 tygodni zwolnienia z możliwością przedłużenia. Kocham moją pracę, mam świetny zespół na oddziale i bardzo chce tam wrócić. Nie chciałabym musieć zmienić miejsce pracy po operacji.
Mi11
 
Posty: 56
Dołączył(a): 22 kwi 2021, o 13:18
Lokalizacja: Norwegia
Wiek: 46
Data operacji: 31 maja 1921
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i jajowodów
Wynik HP: przerost endometrium bez atypii
Terapia hormonalna: nie

Re: L4 - ile najkrócej - edi_thael

Postprzez Anita71 » 30 maja 2021, o 12:11

Mi11 Twoja praca to przede wszystkim powołanie. Gdy ją kochasz a inaczej nie da się jej wykonywać to zrozumiałe że będziesz tęsknić i będziesz starać się do niej jak najszybciej wrócić! :ymhug:
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Poprzednia strona

Powrót do Zwolnienie chorobowe po operacji usuniecia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość