Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Jakie znieczulenie, co zabrać do szpitala, czego się spodziewać w szpitalu, szczepienie przed operacją , czy walczyć o zachowanie jajników

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez vika45 » 15 maja 2015, o 09:08

Nic u siebie nie zauważyłam.A może mięśniaki uciskały gdzieś i teraz inaczej????
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez Anetta R. » 15 maja 2015, o 10:59

Hopeless, i u mnie to się zmieniło (zamiast trzech razy w ciągu dnia, trzy razy w ciągu godziny albo i pół wieczorem, konsystencja przypominająca kluski lane, czasem coś twardszego się zdarzy, obwód brzucha wieczorem o 3-4 cm większy niż rano), ale mi usunęli również odbytnicę i to jest główną przyczyną innych niż wcześniej wypróżnień. Problemów uchyłkowych nie zauważyłam, wypadania pęcherza również (w tym z kolei mam cewnik).

Co do cytowanego artykułu, to dopóki komuś nie powiem, co mnie spotkało i ciętego na krzyż brzucha nie pokażę, to nawet się nie domyśli, że jakaś wybrakowana jestem, więc się nie chwalę, bo i po co? Czy się postarzałam od operacji? Pewnie troszkę tak, ale to raczej wina upływającego czasu niż braku macicy i jajników.
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez hopeless » 15 maja 2015, o 13:35

Artykuł cytowany na samym początku pochodzi z angielskiego szmatławca, bardzo głupi brukowiec, więc nie powinnyśmy o nim nawet wspominać. Natomiast rectoctele i cystocele to są częste przypadłości m.in. po histerektomii. Dlatego o to pytam, ale może żadna syrenka nie jest aż tak długo po operacji żeby już to mieć, a może uda się przeżyć bez tych atrakcji.
Wasz Hopiś
hopeless
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 19:46
Wiek: 44
Data operacji: 10 grudnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki i silne krwawienia
Zakres operacji: usunięty trzon macicy i jajowody, szyjka i jajniki zostały
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez Anetta R. » 15 maja 2015, o 14:35

Oby nam się udało.
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez hopeless » 15 maja 2015, o 15:37

Wczoraj widziałam młodą kobietę na wózku jak byłam na zakupach, obie nogi amputowanie i wtedy pomyślałam, że moje dolegliwości to jakaś bzdura. Staram się z różnym skutkiem...
Wasz Hopiś
hopeless
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 19:46
Wiek: 44
Data operacji: 10 grudnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki i silne krwawienia
Zakres operacji: usunięty trzon macicy i jajowody, szyjka i jajniki zostały
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez Anetta R. » 16 maja 2015, o 08:47

Kiedyś na terenie naszego szpitala młody mężczyzna bez nóg poprosił mnie, żebym schowała jego wózek do bagażnika samochodu. Właśnie przywiózł żonę na porodówkę. On oczywiście najpierw do samochodu wsiadł, a wózek na szczęście był lekki. Wszystko zależy od naszego podejścia i czasami ci bardziej doświadczeni lepiej sobie w życiu radzą niż niejeden zdrowy.
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez hopeless » 17 maja 2015, o 22:55

Zgadza się.
Wasz Hopiś
hopeless
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 19:46
Wiek: 44
Data operacji: 10 grudnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki i silne krwawienia
Zakres operacji: usunięty trzon macicy i jajowody, szyjka i jajniki zostały
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez katarzynka1988 » 27 lis 2015, o 10:21

"Info-Hers. W wyniku operacji / histerektomia/ zostaje usunięta macica i jej funkcje są permanentnie utracone. Jest powszechną i często nieuzasadnioną praktyką ginekologów że podczas histerektomii usuwane są także i zdrowe jajniki i jajowody (ze względu „na wiek pacjentki i/lub teoretyczne zagrożenie chorobą nowotworową”). Operacja ta zwana jest obustronną ovarektomią. Ani histerektomia ani ovariektomia NIE są operacjami konstruktywnymi i uzdrawiającymi (jeśli nie są wykonane w przypadku bezwzględnie ratującym życie). Z definicji medycznej, są to operacje destruktywne i nie istnieje żadne rekonstruujące leczenie ani medykamenty które mogą zastąpić i zrekompensować utratę funkcji usuniętych organów kobiecych. Zarówno skutki permanentne jak i natychmiastowe komplikacje pooperacyjne zostały zbadane i szeroko udokumentowane we współczesnej literaturze medycznej. Wiedza medyczna w tym zakresie jest powszechnie znana w kręgach lekarskich i medycznych. Jakie problemy zgłaszają i co mówią o swoim życiu kobiety po operacji: utrata seksualności, zmysłowości, orgazmu, uczuciowości, emocjonalności, zdolności do odczuwania przyjemności, bolesne stosunki i brak pożądania, utrata libida i energii życiowej, chroniczne zmęczenie i uczucie wyczerpania bez możności wypoczęcia i regeneracji sił witalnych, niemożność powrotu do dawnych wysiłków, zadań, zatrudnienia, krzyżowo-miednicowy ból pleców, drętwienie i ból nóg, pośladków suchość skóry, oczów, pochwy, szybkie postarzenie się i utrata korzystnego wyglądu, ból uciskowy w piersiach, problemy kardiologiczne, arytmia, depresja, stany lękowe, ataki lęku panicznego, w skrajnych przypadkach myśli samobójcze, chroniczne problemy w oddawaniu moczu, wzmożony odór, fistulae: wyciek moczu do pochwy, spowodowany otworami chirurgicznymi, uciskowe bóle w miednicy, pochwie, pozostanie chorób i dolegliwości dla których zalecono histerektomie jako leczenie (endometrioza, rak-jeśli były przerzuty,
bezsenność, trudności w koncentracji i przypominaniu sobie nazw, słów, utrata pamięci długiej i krótkiej, tycie, uderzenia gorąca. Co trzeba wiedzieć: literatura medyczna potwierdza występowanie w.w dolegliwości jako następstwa histerektomii i/lub ovarektomii (usunięcia jajników). "

Dziewczyny takie komentarze wiszą w necie, jest ich masa, gdyby nie to, że trafiłam do was i wiem, że nie jest to aż taka tragedia, czytając te komentarze miałabym chyba zawał.. :-o :-o
katarzynka1988
 
Posty: 38
Dołączył(a): 13 lis 2015, o 10:25
Wiek: 27
Data operacji: 29 maja 2013
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: rak szyjki macicy w stopniu 0,
Zakres operacji: konizacja Sturmdorf
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez ismena » 27 lis 2015, o 10:30

o matko jedyna, Katarzynko litości!!!!!!!!!!!!!!! :-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o

mam parę lat więcej od Ciebie ale w takim przypadku powinnam w ogóle nie wychodzić z cmentarza ze strachu że mnie nie zdążą tam dowieźć =)) =)) =)) =)) =))

ale tak poważnie to nóż się w kieszeni otwiera jak się czyta takie bzdury, :kolobok_ireful3: :kolobok_ireful2: :kolobok_wild: X( :-l

ja nie mówię że usunięcie macicy to to samo co usunięcie zęba, ale nie dajmy się zwariować.

To co??? w ostatnim czasie jestem permanentnie zmęczona, nie mam na nic siły i ochoty, jestem rozdrażniona i wszystko mnie boli- to wynik usuniecia macicy 1,5 roku temu???? BZDURA

Dzięki Bogu jest to forum i przynajmniej część kobietek ma rozjaśnione w głowie, ma rzetelną informację pochodzącą z pierwszej ręki, u źródła.

Jak suche fakty wrzuca się do jednego wora i statystycznie wyciąga się wnioski to są one tak samo statystycznie prawdziwe jak to że wszyscy Polacy zarabiają po 4.000 zł (coś koło tego jest średnia krajowa).

Nie czytaj tych bzdur!!!
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez katarzynka1988 » 27 lis 2015, o 10:35

właśnie dlatego, że jest to forum śmiałam się z czytania tych komentarzy =)) szczególnie rozbawił mnie zanik pamięci, moja ciocia miała 32 lata kiedy usunęli jej macicę i jajnik, dzisiaj ma 76 lat i hmmm całkiem dobrą pamięć baaa jak na swój wiek jest straszliwie ruchliwą kobietą, nie da się jej przegadać :)) :)) jednak takie komentarze mogą przerazić kobiety, które szykują się do takiej operacji a nie trafiły na to forum :|
katarzynka1988
 
Posty: 38
Dołączył(a): 13 lis 2015, o 10:25
Wiek: 27
Data operacji: 29 maja 2013
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: rak szyjki macicy w stopniu 0,
Zakres operacji: konizacja Sturmdorf
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez ismena » 27 lis 2015, o 10:39

no niestety , w tym masz rację, nikt nie zastanawia się przed publikacją, że każdy przypadek jest inny i takim uogólnianiem robi kobietom tylko wodę z mózgu i nie dającą się przewidzieć szkodę i po prostu krzywdę
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez Lu-krecja » 27 lis 2015, o 10:52

A kto takie bzdury wypisuje!!! Jestem ponad 6 lat po usunięciu wszystkiego i żadna z tych przypadłości mnie nie dopadła :) Współczuję kobietkom, które te rewelacje przeczytały, a są przed taką operacją. Mam nadzieję,że większośc trafi na to forum a nie na te głupoty.
Lu-krecja
 
Posty: 43
Dołączył(a): 29 lip 2015, o 16:11
Wiek: 0
Data operacji: 23 czerwca 2009
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: krwawienia kilka lat po menopauzie
Zakres operacji: całkowite usunięcie narządu rodnego,wyrostka, węzłów biodrowych i sieci większej
Wynik HP: rak trzonu macicy G1, dojrzały rak endometrialny na jajniku
Terapia hormonalna: nie

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez eli-50 » 27 lis 2015, o 11:22

To nic innego jak demonizowanie problemu ~x(
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez olikkk » 27 lis 2015, o 11:27

Ja w lutym też będę miała 6 lat i z tej listy, którą wyczytałam , podpisuję się tylko pod wystepujacymi falami ciepła, ale tylko wtedy jak kleję za mały plasterek.
Jak kleją tyle co trzeba, jest w porządku :-)
Czego i Wam życzę , a bzdur nie czytajcie plissss :ympray:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez katarzynka1988 » 27 lis 2015, o 11:56

Dlatego cieszę się, że trafiłam do was a nie czytałam tych głupot, początkowo myślałam, że to jedna wiela tragedia ale dzięki wam jestem spokojna i jeżeli bedzie taka potrzeba pójdę na operację bez stresu :kolobok_give_heart2:
katarzynka1988
 
Posty: 38
Dołączył(a): 13 lis 2015, o 10:25
Wiek: 27
Data operacji: 29 maja 2013
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: rak szyjki macicy w stopniu 0,
Zakres operacji: konizacja Sturmdorf
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez hugnonot » 12 gru 2017, o 23:21

wypadają mi garściami mi włosy, pojawiły się zmarszczki, skóra zrobiła się nieprzyjemnie sucha (nie tylko tam),
pamięć i wydolność umysłowa siadła, brakuje mi sił fizycznych
wg. mnie optycznie przybyło mi z 10 lat w ciągu roku, mimo htz.
Nie powiem, że jest to bezproblemowe bo nie jest.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez olikkk » 13 gru 2017, o 00:18

=(( Nie masz innych problemów zdrowotnych ?
Nie spotkałam się z takimi objawami :-?
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez hugnonot » 13 gru 2017, o 00:45

olikkk napisał(a):=(( Nie masz innych problemów zdrowotnych ?
Nie spotkałam się z takimi objawami :-?

nic z tego wcześniej nie miałam, przed wyglądałam na mniej lat (sporo) niż metryka, przepraszam, że studzę Wasz entuzjazm ale nigdy nie wiemy czy to co jest dobre dla jednej osoby drugiej bardzo nie zaszkodzi.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez olikkk » 13 gru 2017, o 01:22

Tego nigdy nie możemy być pewni, ale warto też pokusić się i przeprowadzenie badania pod innym kątem :-?
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez maria » 13 gru 2017, o 13:44

Ja sprawdziłabym tarczycę ,też miałam bardzo suchą skórę ,włosy wypadały mi garściami ,na dłoniach
pojawiło się dużo przebarwień ,byłam stale zmęczona ,nic mi się nie chciało ,w ciągu paru miesięcy przybyło mi
prawie 10 kg ,też myślałam ,że to skutki operacji ,ale po badaniach okazało się ,że mam bardzo złe wyniki tarczycy
wyniki były przekroczone 10 krotnie ,okazało się ,że mam niedoczynność tarczycy ,od maja przyjmuję tabletki ,
wyniki nie są jeszcze idealne ,ale bardzo się poprawiły ,skóra już nie jest tak sucha ,przebarwienia z dłoni znikają
a i kondycja włosów jest lepsza ,sprawdż TSH pozdrawiam :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Co warto wiedzieć przed operacją usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości