Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Jakie znieczulenie, co zabrać do szpitala, czego się spodziewać w szpitalu, szczepienie przed operacją , czy walczyć o zachowanie jajników

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez vika45 » 13 gru 2017, o 23:45

najlepiej całą trójcę: TSH, ft3, ft4. kochana tarczyca rządzi wszystkim :(
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez hugnonot » 14 gru 2017, o 01:59

Dziękuję, ale sprawdzałam TSH i wszystkie tarczycowe - są bardzo w normie.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez basia65 » 14 gru 2017, o 22:32

To możesz jeszcze zrobić USG tarczycy i idź ze wszystkimi wynikami do dobrego endokrynologa, pozdrawiam :ymhug:
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez hugnonot » 15 gru 2017, o 13:57

basia65 napisał(a):To możesz jeszcze zrobić USG tarczycy i idź ze wszystkimi wynikami do dobrego endokrynologa, pozdrawiam :ymhug:


Basiu dziękuje, ale miałam USG kilka lat temu i było czysto, a aktualne wyniki włącznie z antytpo widział mój lek. i też stwierdził, że OK...
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez olikkk » 17 gru 2017, o 12:42

Kilka lat to spory okres czasu jak na takie badanie :-?
Może warto powtórzyć ?
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez hugnonot » 17 gru 2017, o 16:01

olikkk napisał(a):Kilka lat to spory okres czasu jak na takie badanie :-?
Może warto powtórzyć ?

Tylko USG miałam kilka lat temu i nie powtarzałam, natomiast wszystkie analizy TSH, ft3, ft4 i anty-TPO mam świeże, anty-TPO jest OK,
a bardzo czułe nawet gdy pozostałe nic nie pokazują, dlatego nie sądzę by to był powód.
W każdym razie jestem daleka od stwierdzenia, że po nie ma problemów i jakość życia się wcale nie pogarsza (lub tylko nieznacznie).
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez olikkk » 18 gru 2017, o 00:39

Przykro mi =((
Jesteśmy inne i nie można zakładać, że po operacji każda z nas będzie w równie dobrej formie :ymsigh: choć każdej z Was życzę jak najlepszej :ympray:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez marusia71 » 18 gru 2017, o 21:28

do hugnonot i nie tylko:
Mi tez wypadają mi garściami włosy od ponad roku, sa juz mega przerzedzone i wygladaja jak sucche druty, tez pojawiły się zmarszczki, skóra zrobiła jest szara i sucha a na dłoni plamy, nic nie utyłam ale jestem notorycznie zmeczona , niewyspana, zdekoncentrowana i miewam nagłe i nieuzasadnione kołatania.
A !!!:
Wyniki w normie (poza ferytyna i vit, D), macica do konca roku jeszcze na swoim miejscu tylko jeden miesniak w srodku , moze i złosliwy; to sie okaze, brak wiekszych krwawien tylko ucisk na jelita i pecherz.
Wczesniej myslałam , że to zwykłe starzenie...
Jak sie Nas czyta widac, że nie ma reguły. Chciałabym wierzyc , ze po operacji poczuje sie soba. Ostatnio nie bardzo sie identyfikuje ze swoim ciałem.
Po wszystkim powiem Wam prawde- jakie jest moje po.
marusia71
 
Posty: 56
Dołączył(a): 3 gru 2017, o 17:44
Wiek: 45
Data operacji: 27 grudnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: miesniak
Zakres operacji: wyłuszczenie miesniaka
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez olikkk » 18 gru 2017, o 23:34

Z założenia operacja ma nam pomóc wrócić do zdrowia i tego wszystkim z całego serca życzę :kolobok_give_heart:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez hugnonot » 23 gru 2017, o 01:09

olikkk napisał(a):Z założenia operacja ma nam pomóc wrócić do zdrowia i tego wszystkim z całego serca życzę :kolobok_give_heart:

Z założenia, bo nie mam wątpliwości czy mój wynik to powrót do zdrowia czy do stanu wegetacji w stanie umysłowego warzywa.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez hugnonot » 23 gru 2017, o 01:13

marusia71 napisał(a):do hugnonot i nie tylko:
Mi tez wypadają mi garściami włosy od ponad roku, sa juz mega przerzedzone i wygladaja jak sucche druty, tez pojawiły się zmarszczki, skóra zrobiła jest szara i sucha a na dłoni plamy, nic nie utyłam ale jestem notorycznie zmeczona , niewyspana, zdekoncentrowana i miewam nagłe i nieuzasadnione kołatania.
A !!!:
Wyniki w normie (poza ferytyna i vit, D), macica do konca roku jeszcze na swoim miejscu tylko jeden miesniak w srodku , moze i złosliwy; to sie okaze, brak wiekszych krwawien tylko ucisk na jelita i pecherz.
Wczesniej myslałam , że to zwykłe starzenie...
Jak sie Nas czyta widac, że nie ma reguły. Chciałabym wierzyc , ze po operacji poczuje sie soba. Ostatnio nie bardzo sie identyfikuje ze swoim ciałem.
Po wszystkim powiem Wam prawde- jakie jest moje po.

Przed operacją i jej efektem sztuczną menopauza nic z tych objawów nie miałam. Całe spektrum problemów pojawiło się po.
[Ja właśnie po nie identyfikuję się z ciałem, nie jestem już sobą, jestem po prostu nieodwracalnie martwa. I nic tego już nie zmieni więc czekam na finis... ]
Życzę Tobie żeby się Tobie udało, z całego serca życzę. Masz sporą szansę bo Twój zakres zniszczeń ma być znacznie mniejszy.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez Wiewiórka » 30 gru 2017, o 18:53

Wydaje mi się, ze po tak radykalnej operacji wiele się zmienia. Oszukiwaniem się byłoby stwierdzenie, ze wszytsko jest bez zmian. Ja ostatnio zaczynam odczuwać efekty menopauzy i po nowym roku będę się konsultowała ze swoim lekarzem w sprawie HTZ. Wiem wiec, ze będzie inaczej, ale wiem tez ze w dużym stopniu to ode mnie będzie zależało czy będzie gorzej. Od tego co mam w głowie i jak się nastawie... jak przyszłam do domu z wynikami potwierdzającymi, ze jajnik nie działa powiedzialam to mężowi i wymieniłam objawy menopauzy: m.in.zmęczenie, wahania nastrojów i drażliwość. Usłyszałam wtedy " ejj Ty masz menopauzę co najmniej od 5 lat" 😂😜
Wiewiórka
 
Posty: 157
Dołączył(a): 29 lip 2017, o 07:11
Wiek: 33
Data operacji: 10 sierpnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Diagnoza taka szyjki 2b1
Zakres operacji: Wycięcie macicy wraz z jednym jajnikiem
Wynik HP: Nowotwór szyjki macicy G3, przerzuty do 9 węzłów
Terapia hormonalna: Nie

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez vika45 » 30 gru 2017, o 19:08

Uwierzcie mi, po operacji stałam się łagodna jak baranek. Mąż mówi, że mnie wyleczyli z choleryctwa :D pięć tygodni ciągnęłam na rezerwie hormonalnej a potem uderzyło gorąco i zlewne poty. Walczyłam dzielnie do siódmego miesiąca po operacji i na kolanach poczołgalam się do gina po plastry. Były to jedyne dolegliwości menki a żadne ziołowe cuda nie działały.
Oczywiście jest inaczej. Teraz blisko sześć lat po nie czuję nic. Schodzę skutecznie z plastrów- połówka co pięć dni plus remifemin i juź zero przykrych objawów. Jeszcze trochę i będzie raz na tydzień.
Starzenie fizyczne czyli zmarszczki mi nie grożą bo przodkowie dali mi cudne geny. Bardziej dokucza mi tarczyca, która skutecznie niszczy moje zdrowie :(
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez Wiewiórka » 30 gru 2017, o 20:57

No to widzę, ze u mnie podoba historia się kroi ;) tyle, ze uderzenia gorąca zaczęły się 3 miesiące po operacji, pod koniec chemii. Może mój jeden ocalały jajnik nie wytrzymał, biedaczek 😢 A teraz czuje się jak na plaży coraz częściej, wiec nie czekam na znaczne pogorszenie i lecę do mojego profa 8 stycznia 😊
Wiewiórka
 
Posty: 157
Dołączył(a): 29 lip 2017, o 07:11
Wiek: 33
Data operacji: 10 sierpnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Diagnoza taka szyjki 2b1
Zakres operacji: Wycięcie macicy wraz z jednym jajnikiem
Wynik HP: Nowotwór szyjki macicy G3, przerzuty do 9 węzłów
Terapia hormonalna: Nie

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez hugnonot » 30 gru 2017, o 21:54

Tylko, że niestety HTZ niewiele zmienia. A komentarz męża no cóż należałaby się cięta riposta - andropauzę to on ma od 20 lat...!
Co do reszty to pomijając różne dolegliwości, mogę powiedzieć jedno: od operacji na niczym mi nie zależy.
Moje życie się już definitywnie skończyło.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez olikkk » 30 gru 2017, o 22:41

Hugnonot smutne jest to co piszesz =((
Objawy menopauzy to raczej norma po naszej operacji, najczęściej daje się je wyciszyć stosując HTZ, o ile można ją stosować, bo nie w każdym przypadku jest taka możliwość.
Mówisz, że Twoje życie po operacji się skończyło =(( Paradoksalnie u mnie jest zupełnej inaczej .... Mogę nawet powiedzieć, że dopiero teraz znalazłam prawdziwy sens życia i gdyby nie operacją, byłoby znacznie uboższe , mniej ważne , mniej wartościowe ...
Chciałbym, abyś mogła inaczej spojrzeć na to, co teraz przeżywasz, odnaleźć sens w tym co Cię spotkało ...
Życie potrafi zaskakiwać, oby zaskoczyło Cię pozytywnie :kolobok_give_heart:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez marusia71 » 5 sty 2018, o 23:11

Za nic nie chce sie wymadrzac. Bo nie jestem namiejscu.... wiec moje odczucia sa inne. Sadze jednak ze sprowadzenie naszej kobiecosci do macicy czy menopauzy to poddanie sie jakiejsc szowinistycznej histerii. To my w naszej głowie dajemy impuls odczuwaniu.To my decydujemy co czujemy. I tylko my decydujemy o swojej kobiecosci. Mam gorszy czas i ogólnego doła i nie wiem czy fakt posiadania w jamie brzusznej macicy lub nie ma na to wpływ.
Oczywiscie objawy menopauzy sa dołujace ale one mijaja i kazda kobiete wczesniej czy pozniej dopadaja. Tak jak dopada nas i facetów starosc a z nia choroby i ograniczenia. Zyjemy w dziwnym wymyslonym swiecie młodych i pieknych ludzi. To jednak złudzenie. Pamietajmy ze wielu z tych młodych i pieknych jest niekiedy bardziej samotna od nas . My mamy swoje gorsze lata ale tez minione lepsze . Mamy swoje wspomnienia, przezycia i madrosc a oni czesto czuja wyłącznie pustke i podobny do naszego brak poczucia bezpienczenstwa. A co do facetów to powiem, ze nie których nalezy poprostu olac lub łagodnie zignorowac. Niektóre ich przypadki lubia sie niedowartosciowywac kosztem swoich kobiet. Lubia nas miec w zasiegu i nawłasnosc , niezawsze dajac cos w zamian.
Odrobina emancypacji i egoizmu w powyzszych przypadkach jest wrecz wskazana. I o tym równiez my decydujemy. Jak by co;-) to sobie tylko głosno myśłam o swoim zyciu,
marusia71
 
Posty: 56
Dołączył(a): 3 gru 2017, o 17:44
Wiek: 45
Data operacji: 27 grudnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: miesniak
Zakres operacji: wyłuszczenie miesniaka
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez Wiewiórka » 6 sty 2018, o 00:26

To ja tylko dodam, w obronie mojego ukochanego małża, ze to był żarcik na rozładowanie napięcia i on, okropnie przejmujący się cała sytuacja i dzielnie stający przy moim boku, nie miał nic złego na myśli 😉 Opisałam tą sytuacje jako żarcik sytuacyjny i absolutnie nie chciałam się żalić ani na niego narzekać, bo nie mam do tego żadnych podstaw 😊
Wiewiórka
 
Posty: 157
Dołączył(a): 29 lip 2017, o 07:11
Wiek: 33
Data operacji: 10 sierpnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Diagnoza taka szyjki 2b1
Zakres operacji: Wycięcie macicy wraz z jednym jajnikiem
Wynik HP: Nowotwór szyjki macicy G3, przerzuty do 9 węzłów
Terapia hormonalna: Nie

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez marusia71 » 6 sty 2018, o 13:25

u wiewióry wkradła sie zabawna literówka; małza wiec pociagne temat naszych małz po operacji.
W szppitalu stwierdziłam, biorac pod uwage ból i zabiegi towarzyszac, że to nie jest oddział dla facetów. Zostali by pacjentami- morfinistami ;-)
Mam jednego małza i ten po operacji był przerazony moim stanem ; mimo ze ja sama sie usmiechałam. Stwierdził nawet ze juz nigdy - hi hi !!! (nie uwierzyłam) nie bedzie sie skarzył, ze cos go boli. Zapytał mnie jak szeroki miałam zakres operacji i wiecie co sobie wtedy pomyslałam, ze bezwzgledu na moja odpowiedz poczuł by to co ja. Gdyby słyszał w moim głosie strate i lek tez by go te uczucia dotkneły. Faceci w babskich sprawach sa nieco zdezorientowani wrecz bezbronni. Oni wyniosa smieci, ugotuja .... jednak emojonalnie opieraja sie na naszej sile i pewnosci.
marusia71
 
Posty: 56
Dołączył(a): 3 gru 2017, o 17:44
Wiek: 45
Data operacji: 27 grudnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: miesniak
Zakres operacji: wyłuszczenie miesniaka
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez hugnonot » 6 sty 2018, o 17:13

To nie jest takie proste, bo zupełnie inaczej to wygląda gdy starzenie jest stopniowe a inaczej gdy gwałtowne.
Wyobraź sobie, że miesiąc wcześniej funkcjonujesz normalnie na wysokich obrotach a miesiąc później masz problem ze wszystkim,
mija rok i zamiast jakoś wyjść na prostą sypie się wszystko: kości, włosy, mięśnie, skóra... nie stopniowo ale bardzo gwałtownie
Nie chcesz nie wierz. Ja napisałam co czuję i jak się czuję. Nie staram się pokazywać ludziom co czuję, ale to nie zmienia faktu, że
nocami ryczę w poduszkę i chętnie bym już znalazła się na tamtym świecie bo ten nie ma już mi nic do zaoferowania.
Nie chodzi o użalanie się nad sobą. I nie mam problemu małża bo zwyczajnie go nie mam.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Co warto wiedzieć przed operacją usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość