Co zabrać do szpitala ?

Jakie znieczulenie, co zabrać do szpitala, czego się spodziewać w szpitalu, szczepienie przed operacją , czy walczyć o zachowanie jajników

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez hugnonot » 27 mar 2022, o 14:22

Monika87 napisał(a):Koszula czy pizama - spodnie plus gora co praktyczniejsze? Jaki materiał ? Co polecicie bo zapewne drenaż nie ulatwia logistyki

w szpitalu?
też nie znoszę koszul nocnych więc
przed spodenki i t-shirt ale po to już tylko koszula lub T-shirt ale taki długi i luźna, bawełna - najłatwiej uprać jest miękka, nie drapie i wchłania
po domu bardzo luźne szorty (luźna gumka + sznurek) lub spodnie piżamowe/dresowe, tak z 1-2 numery za duże żeby nie uciskały, wybierałam miękkie i bawełniane, problem był z założeniem majtek lepsze spodenki
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez Monika87 » 27 mar 2022, o 16:05

hugnonot napisał(a):
Monika87 napisał(a):Koszula czy pizama - spodnie plus gora co praktyczniejsze? Jaki materiał ? Co polecicie bo zapewne drenaż nie ulatwia logistyki

w szpitalu?
też nie znoszę koszul nocnych więc
przed spodenki i t-shirt ale po to już tylko koszula lub T-shirt ale taki długi i luźna, bawełna - najłatwiej uprać jest miękka, nie drapie i wchłania
po domu bardzo luźne szorty (luźna gumka + sznurek) lub spodnie piżamowe/dresowe, tak z 1-2 numery za duże żeby nie uciskały, wybierałam miękkie i bawełniane, problem był z założeniem majtek lepsze spodenki

Tak też uczynię. Tak chodziło mi do szpitala po operacji,
Monika87
 
Posty: 215
Dołączył(a): 22 mar 2022, o 07:32
Wiek: 34
Data operacji: 21 kwietnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Endometrioza,anemia, mięśniaki, krwotoki
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: Nieprawidlowy
Terapia hormonalna: Liczna

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez vika45 » 27 mar 2022, o 17:03

Ja tylko koszule! Mam jedną wyjazdową piźamę- najczęściej uźywam na spotkaniach syrenkowych😂 po operacji w koszuli dobrze się wietrzy brzuszek. Zresztą na oddziale mało kto zwraca uwagę jak się chodzi, nawet po korytarzu. Mile wspominam pobyt w czasie pandemii. Zero ludzi z zewnątrz, pełna wolność- moźna swobodnie nawet na golasa leźeć.😜
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7123
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez Monika87 » 27 mar 2022, o 17:05

vika45 napisał(a):Ja tylko koszule! Mam jedną wyjazdową piźamę- najczęściej uźywam na spotkaniach syrenkowych😂 po operacji w koszuli dobrze się wietrzy brzuszek. Zresztą na oddziale mało kto zwraca uwagę jak się chodzi, nawet po korytarzu. Mile wspominam pobyt w czasie pandemii. Zero ludzi z zewnątrz, pełna wolność- moźna swobodnie nawet na golasa leźeć.😜

I tu zaczynają się schody bo oddzial na którym bede operowana a pozniej bede paradować z tyłkiem lekko zakrytym koszula w jednej rece cewnik w drugiej dreny jest podzielony na 2 części na drugiej jestb99 procet panów . Ilez oni się napatrza :)
Monika87
 
Posty: 215
Dołączył(a): 22 mar 2022, o 07:32
Wiek: 34
Data operacji: 21 kwietnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Endometrioza,anemia, mięśniaki, krwotoki
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: Nieprawidlowy
Terapia hormonalna: Liczna

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez vika45 » 27 mar 2022, o 17:12

Wow, dołączyli „męską ginekologię” czyli urologię? No nie ja zawsze byłam na czysto babskiej ginekologii. Mnie przerażała lewatywa o 5 rano, ja zamulona bo nocnej tabletce, osiem bab i cztery muszle. Dobiegnij o czasie…
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7123
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez Monika87 » 27 mar 2022, o 17:13

[quote="vika45"]Wow, dołączyli „męską ginekologię” czyli urologię? No nie ja zawsze byłam na czysto babskiej ginekologii. Mnie przerażała lewatywa o 5 rano, ja zamulona bo nocnej tabletce, osiem bab i cztery muszle. Dobiegnij o pozmieniani przez covida i na tamtej połowie jest iddzial gastro urologiczny wiwc jest wesolo na szczescie średnia wieku wyższa
Monika87
 
Posty: 215
Dołączył(a): 22 mar 2022, o 07:32
Wiek: 34
Data operacji: 21 kwietnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Endometrioza,anemia, mięśniaki, krwotoki
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: Nieprawidlowy
Terapia hormonalna: Liczna

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez hugnonot » 27 mar 2022, o 18:50

Monika87 napisał(a):
vika45 napisał(a):Ja tylko koszule! Mam jedną wyjazdową piźamę- najczęściej uźywam na spotkaniach syrenkowych😂 po operacji w koszuli dobrze się wietrzy brzuszek. Zresztą na oddziale mało kto zwraca uwagę jak się chodzi, nawet po korytarzu. Mile wspominam pobyt w czasie pandemii. Zero ludzi z zewnątrz, pełna wolność- moźna swobodnie nawet na golasa leźeć.😜

I tu zaczynają się schody bo oddzial na którym bede operowana a pozniej bede paradować z tyłkiem lekko zakrytym koszula w jednej rece cewnik w drugiej dreny jest podzielony na 2 części na drugiej jestb99 procet panów . Ilez oni się napatrza :)

Może szlafrok luźny albo kimono by się sprawdziły?
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez Monika87 » 27 mar 2022, o 19:49

hugnonot napisał(a):
Monika87 napisał(a):
vika45 napisał(a):Ja tylko koszule! Mam jedną wyjazdową piźamę- najczęściej uźywam na spotkaniach syrenkowych😂 po operacji w koszuli dobrze się wietrzy brzuszek. Zresztą na oddziale mało kto zwraca uwagę jak się chodzi, nawet po korytarzu. Mile wspominam pobyt w czasie pandemii. Zero ludzi z zewnątrz, pełna wolność- moźna swobodnie nawet na golasa leźeć.😜

I tu zaczynają się schody bo oddzial na którym bede operowana a pozniej bede paradować z tyłkiem lekko zakrytym koszula w jednej rece cewnik w drugiej dreny jest podzielony na 2 części na drugiej jestb99 procet panów . Ilez oni się napatrza :)

Może szlafrok luźny albo kimono by się sprawdziły?


Wezne dluga bluzę
Monika87
 
Posty: 215
Dołączył(a): 22 mar 2022, o 07:32
Wiek: 34
Data operacji: 21 kwietnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Endometrioza,anemia, mięśniaki, krwotoki
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: Nieprawidlowy
Terapia hormonalna: Liczna

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez Szklanka » 9 sty 2023, o 20:34

Przypomniało mi się także, żeby do listy dopisać wygodne spodnie, takie na gumce, na powrót ze szpitala. Przed pierwszą operacją nikt mi nie powiedział, nie przypomniał, i wracałam w tym w czym przyjechałam do szpitala (ciuchy zostały w depozycie szpitalnym). A do szpitala przyjechałam w dżinsach z szerokim, skórzanym pasem z ogromną miedzianą klamrą. A po operacji wiadomo najwygodniejsze luźne, może nawet za duże spodnie dresowe.
Kochać i tracić, pragnąć i żałować,
Padać boleśnie i znów się podnosić,
Krzyczeć tęsknocie "precz!" i błagać "prowadź!"
Oto jest ŻYCIE: nic, a jakże dosyć...

/Leopold Staff/
Avatar użytkownika
Szklanka
 
Posty: 1388
Dołączył(a): 16 gru 2018, o 00:04
Lokalizacja: Zagłębie Miedziowe
Wiek: 46
Data operacji: 19 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Pierwsza operacja 19.12.2018: mięśniaki na macicy, guz na lewym jajniku
Druga operacja 14.03.2019: zły wynik HP z pierwszej operacji
Zakres operacji: Pierwsza operacja: macica z szyjką i przydatkami, cięcie poziome
Druga operacja: sieć większa, węzły chłonne biodrowe, ściana otrzewnej, cięcie pionowe
Wynik HP: Pierwsza operacja: rak endometrioidalny jajnika lewego G2, Figo IA
Druga operacja: OK
Terapia hormonalna: Nie mam takiej jeszcze

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez Magda08 » 2 cze 2023, o 18:04

Czytam sobie te wszystkie Wasze posty przed jutrzejszym pakowaniem.
Ja zawsze mam jeszcze listę chorób i leków, które biorę. Jak lekarz czy pielęgniarka pytaja to im daję gotowca, normalnie to z reguły czegoś zapominam a tak mam wszystko gotowe.
Magda08
 
Posty: 144
Dołączył(a): 5 sie 2022, o 14:36
Wiek: 47
Data operacji: 6 czerwca 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: endometrioza, macica mięśnikowata, torbiele endometrialne jajnika, nadmierne krwawienia , anemia, adenomioza
Zakres operacji: usunięcie macicy, prawy jajowód, szyjka macicy
Wynik HP: po łyżeczkowaniu: polipowate endometrium z cechami wydzielania,
wycinki z tarczy szyjki pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym i gruczołowym bez cech dysplazji
po operacji: endometrioza wewnątrz macicy,
Terapia hormonalna: nie mam

Poprzednia strona

Powrót do Co warto wiedzieć przed operacją usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości