Co zabrać do szpitala ?

Jakie znieczulenie, co zabrać do szpitala, czego się spodziewać w szpitalu, szczepienie przed operacją , czy walczyć o zachowanie jajników

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez Anita71 » 2 maja 2019, o 11:16

Jagna witam się z Tobą, fajnie, że zagościłaś w Syrenkowie, może pozostaniesz z nami na dłużej? :)
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez Kama » 2 maja 2019, o 13:20

JagnaK napisał(a):Kochane Syrenki, bardzo pomógł mi ten wątek. Jestem właśnie po operacji. Laparotomia, usunięcia macicy z jajowodami.
Spakowałam się pod Wasze dyktando i to bardzo pomocne.
Torba z ubraniami- ułożone w kolejności wyjmowania koszule, ręczniki, na dnie rzeczy na wyjście. Bardzo ważne jakieś nieuciskające spodnie i majtki. Szlafrok zawsze pod ręką. Osobną przezroczysta kosmetyczka z tym co w łazience potrzebne czyli szczoteczka mała pasta, mydło szare, mały żel pod prysznic, mała szczotka do włosów plus gumki i opaska, mały dezodorant w kulce. Praktyczne są te małe pojemności podróżne kosmetyków.
Zamiast dużej kosmetyczki miałam sportowy plecaczek, w dużej przegrodzie różne chusteczki nawilżane do twarzy, higieny intymnej, odświeżające, zwykłe husteczki, jedna mała woda, krem uniwersalny, sztućce zawinięte w ściereczkę kuchenną.W małej kieszeni dokumenty czyli dowód, telefon, ładowarka, etui na okulary z husteczką do okularów, pomadka nawilżająca. Wody kupiłam kilka sztuk chyba z 8zabrałam, w dużej torbie były. Przydały się nie tylko mi, okazuje się że pacjentki nie miały, mogłam się podzielić. Klapki były przy łóżku.
Szpital ma osobną szatnię na rzeczy cięższe więc buty i kurtkę mogłam tam zostawić. Poza tym wszystkie środki higieniczne i sztućce, naczynia też były dostępne, jeśli ktoś nie miał nie było problemu.
Miałam wszystko co potrzebne i bez stresu mogłam się sama obsłużyć. Chociaż trafiłam na super szpital z cudowną opieką i zapewnieniem wszystkiego co potrzebne. Bardzo dobra organizacja i podejście do każdego pacjenta. Nawet panie salowe pomagały i podpowiadały co i jak najlepiej zrobić.
O czym nie pomyślały sasiadki- jedna nie wzięła koszuli tylko piżamy, drugą wzięła tylko jedną koszule, mi przydały się 4, lepiej się czuję jak codziennie mam świeżą, niektóre nie miały wody niegazowanej, husteczek nawilżanych, etui na okulary. Drobne sprawy a ułatwiają życie. Najgorsze już za mną, dochodzę do siebie w domu. W domu najbardziej potrzebny octenisept, woda, Espumisan, no i leki zapisane na wypisie.


Witaj Jagna:), czytałam Twój wpis bardzo powoli oczami wyobraźni pakując już moja torbę oraz zapisując czego mi brakuje. Nie planowałam kupować wszystkiego w wersji mini ale teraz myślę że to ma sens i jest ważne kiedy człowiek obolały ma dojść z kosmetyczka do łazienki na pierwszy prysznic to miło jak zbytnio nie ciąży .
Zdrowiej :kolobok_air_kiss:
Avatar użytkownika
Kama
 
Posty: 164
Dołączył(a): 25 kwi 2019, o 21:36
Wiek: 39
Data operacji: 7 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak srodscienny w trzonie macicy
Zakres operacji: Wyłuszczenie mięśniaka oraz usuniecie licznych zrostów otrzewnowych
Wynik HP: .OK
Terapia hormonalna: .

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez Aneczka15 » 2 maja 2019, o 14:08

:ymhug: by Jagna:) Ja też, podobnie, jak Kama, jestem przed. Trzymam za Ciebie kciuki, też skorzystam z porad:)
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez Stynka » 2 maja 2019, o 20:42

Jagna, dbaj o siebie i zdrowiej :x :ymhug:
Stynka
 
Posty: 4324
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez JagnaK » 3 maja 2019, o 07:32

Zapomniałam o ważnej rzeczy, wzięłam swoją poduszkę taka z gąbki ortopedyczną. Okazało się strzałem w 10, szpitalne płaskie i uklepane. Fajnie weszła w torbę podróżną pod rączki spinane. No i krzyżówki, ale to na dobę przed operacją, bo wtedy czas się służy. Po operacji 2 doby i do domu, ale to takie doby przespane i bez siły na cokolwiek. Jak coś mi się przypomni to dopiszę. Ale faktycznie brać co najlżejsze, tą kosmetyczka łazienkowa z drobiazgami w mini rozmiarach po operacji swoje ważyła. I pamiętajcie o nieuciskajacych spodniach i bieliźnie na powrót. Ja miałam takie, ale dziewczyny w szpitalu nie bardzo, ale porównały je do dresów ciążowych. Może w takich poszukać sobie. Przydadzą się też na okres poszpitalny. Pozdrawiam serdecznie.
JagnaK
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 mar 2019, o 16:41
Wiek: 48
Data operacji: 29 kwietnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki 9,6,4 cm i jeszcze kilka małych, mocny ucisk na pęcherz i okoliczne narządy
Zakres operacji: usunięcie macicy z jajowodami
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: jeszcze nie

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez JagnaK » 3 maja 2019, o 07:35

Anita71 napisał(a):Jagna witam się z Tobą, fajnie, że zagościłaś w Syrenkowie, może pozostaniesz z nami na dłużej? :)

Bardzo mi miło, pewnie zostanę, chociaż teraz już szukam porad co po operacji. Pozdrawiam :-h
JagnaK
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 mar 2019, o 16:41
Wiek: 48
Data operacji: 29 kwietnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki 9,6,4 cm i jeszcze kilka małych, mocny ucisk na pęcherz i okoliczne narządy
Zakres operacji: usunięcie macicy z jajowodami
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: jeszcze nie

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez Anita71 » 3 maja 2019, o 10:54

Jagna tak ja my wszystkie nadal szukamy porad co po operacji .. tylko zmienia sie watki tematyczne ale nadal w ramach Naszego Syrenkowa!
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez Rose » 3 maja 2019, o 13:19

Jagna witaj :) Syrenkowo to nie tylko wątki okołooperacyjne, ale i wiele wiele innych :)
Warto zostać ;)
Avatar użytkownika
Rose
 
Posty: 397
Dołączył(a): 3 lut 2019, o 15:57
Wiek: 46
Data operacji: 20 marca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, cyt. III b
Zakres operacji: usunięcie macicy z jajowodami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: -

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez Eter » 5 maja 2019, o 11:00

Zgadzam się z Jagną. Dobrze skorzystać z Waszych porad. I mi się bardzo przydały :)
Ja nie wzięłam chusteczek nawilżanych i bardzo żałowałam bo miałam dren, nie poradziłabym sobie sama pod prysznicem i niestety radziłam sobie jak umiałam: wycierałam sie małym ręczniczkiem takim do rąk zamoczonym w umywalce. Chusteczki bardzo ułatwiły by życie.
No i koszula nocna. Pakujac się pomyślałam, że to tylko dwa,trzy dni więc po co mi więcej niż jedna. Niestety już po pierwszym dniu po operacji strasznie żałowałam, że nie wzięłam ich więcej bo pociłam się jak mops.
Eter
 
Posty: 56
Dołączył(a): 3 kwi 2019, o 14:45
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 37
Data operacji: 6 kwietnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak
Zakres operacji: Usunięta macica z jajowodami
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: Bez :)

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez JagnaK » 5 maja 2019, o 14:18

Staram się w życiu wykorzystywać dobre strony, to ułatwia podejście do tematów trudnych. Dla mnie samo przygotowanie i spakowanie torby było kilkudniowym rytuałem, myśląc jak sobie ułatwić i dogodzić kupiłam kilka przydatnych ale ładnych drobiazgów. Kilka nowych koszul, które przed szpitalem wyprałam i starannie wyprasowałam, nowy szlafrok na którym myślałam od roku, oczywiście wszystko pod kolor. Nawet nowy długopis pod kolor torebki do ulubionych krzyżówek, na które mało kiedy mam czas. To była taka dobrze przygotowana wyprawa, a nie duży stres. Bardzo mi to pomogło, a dbanie o siebie bardziej niż na co dzień sprawiło przyjemność.
JagnaK
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 mar 2019, o 16:41
Wiek: 48
Data operacji: 29 kwietnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki 9,6,4 cm i jeszcze kilka małych, mocny ucisk na pęcherz i okoliczne narządy
Zakres operacji: usunięcie macicy z jajowodami
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: jeszcze nie

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez Kama » 8 maja 2019, o 15:10

JagnaK napisał(a):Staram się w życiu wykorzystywać dobre strony, to ułatwia podejście do tematów trudnych. Dla mnie samo przygotowanie i spakowanie torby było kilkudniowym rytuałem, myśląc jak sobie ułatwić i dogodzić kupiłam kilka przydatnych ale ładnych drobiazgów. Kilka nowych koszul, które przed szpitalem wyprałam i starannie wyprasowałam, nowy szlafrok na którym myślałam od roku, oczywiście wszystko pod kolor. Nawet nowy długopis pod kolor torebki do ulubionych krzyżówek, na które mało kiedy mam czas. To była taka dobrze przygotowana wyprawa, a nie duży stres. Bardzo mi to pomogło, a dbanie o siebie bardziej niż na co dzień sprawiło przyjemność.


Z każdej sytuacji trzeba starać się wyciągnąć coś pozytywnego.Ja tez sprawiłam sobie nowy szlafroczek,dwie koszule i klapeczki :kolobok_curtsey:
Avatar użytkownika
Kama
 
Posty: 164
Dołączył(a): 25 kwi 2019, o 21:36
Wiek: 39
Data operacji: 7 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak srodscienny w trzonie macicy
Zakres operacji: Wyłuszczenie mięśniaka oraz usuniecie licznych zrostów otrzewnowych
Wynik HP: .OK
Terapia hormonalna: .

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez Anita71 » 8 maja 2019, o 15:35

Dziewczyny i luźne gatki, żeby nic nie cisnęło na brzuszku! :D
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez Aneczka15 » 8 maja 2019, o 15:39

:kolobok_fool: Właśnie na wczasach majowych zakupiłam Anitko fajne luźne gatki a la spodenki, nie mają szwów w kroku, luźno opasają brzuszek i mogą być nawet dołem do letniej piżamy :) Bardzo trafiony zakup:)
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez Aneczka15 » 8 maja 2019, o 15:40

Sorki, jakaś nietrafiona emotka:)
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez Anita71 » 8 maja 2019, o 15:53

:)) :)) Za tę buźkę!
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez Aneczka15 » 24 maja 2019, o 21:10

:-* Kochane moje doświadczone Syrenki:) Mam pytanko. A raczej kilka. Po co majteczki jednorazowe, gdzie i jakie kupić? Czy jeśli nie krwawie w ogole, to po operacji będę? Czy brać podpaski czy wieksze wkładki, a może to i to. Gdzie trzymalyscie te wieksze torby, pod łóżkiem? To może durne pytania, ale takie mam dylematy:)
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez maria » 24 maja 2019, o 21:52

Aneczko nie miałam żadnych majtek ,podkładów ,zabrałam tylko podpaski
po operacji wcale nie krwawiłam
jeżeli chodzi o torbę trzymałam ją pod łóżkiem do szafki wyjęłam tylko
potrzebne rzeczy kosmetyczka ,koszule nocne na zmianę :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez Stynka » 24 maja 2019, o 22:11

Majtki miałam "wielorazowe" :D Zabrałam z sobą podpaski i krwawiłam po operacji. Duża torba pod łóżkiem, tak jak Maria pisze, bo my najprawdopodobniej spod tego samego noża jesteśmy :)) :kolobok_girl_prepare_fish:
Stynka
 
Posty: 4324
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez olikkk » 24 maja 2019, o 22:12

U mnie tak samo jak u ;) Marysi :kolobok_yes:
Mieliśmy szafy w pokoju na większe rzeczy :)
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Co zabrać do szpitala ?

Postprzez Aneczka15 » 24 maja 2019, o 22:56

:-*
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Co warto wiedzieć przed operacją usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość