Badania przed operacją usunięcia macicy

Jakie znieczulenie, co zabrać do szpitala, czego się spodziewać w szpitalu, szczepienie przed operacją , czy walczyć o zachowanie jajników

Re: Badania przed operacją usunięcia macicy

Postprzez mech » 8 lut 2018, o 21:35

No napisalam wyżej. Po pól godzinie skanowania, 15 minut przed koncem podaja kontrast i znowu wjazd do tunelu. Ja nie miałam żadnych problemow z kontrastem, ogolnie tylko tak jakby cos rozgrzewalo mnie od srodka i bylam bardzo zmeczona jak wyszlam, ale to wszystko. Nie miałam zawrotów glowy, bo o to jedynie sie pytala pani radiolog, jak sie czuje.
mech
 
Posty: 123
Dołączył(a): 16 sty 2018, o 12:32
Wiek: 47
Data operacji: 5 marca 1918
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy, krwotoczne miesiączki i bóle
Zakres operacji: zaczęto laparoskopowo, były problemy i krwotok, skończono cieciem pionowym po starych bliznach i wyłuskaniem mięśniaka.
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Badania przed operacją usunięcia macicy

Postprzez mech » 9 lut 2018, o 21:16

Mam juz wynik. :)
No i jak zwykle, jak czytam to przy okazji jakies nowe rzeczy wyszły #:-s , Jedne moze nie tak poważne jak niewielkie torbiele Nabotha w szyjce macicy ale inne jak poszerzone sploty zylne w przymaciczu, moga juz stanowic problem....hmmmmmm moga dawac objawy jak doczytałam podobne do miesniaków...znaczy różne bóle i krwawienia.
Potrzebuje pomocy w odszyfrowaniu jednego zdania:
"IS mięsniaka w T2 porównywalna z sygnałem myometrium - typ III wg klasyfikacji Funaki".
Szukam wszędzie w necie ale nie moge sie dokopac co to za klasyfikacja i co ona oznacza? Może ktos ma jakies mozliwosci dopytania lekarza lub jakos literature ?.Będę wdzięczna za pomoc.
mech
 
Posty: 123
Dołączył(a): 16 sty 2018, o 12:32
Wiek: 47
Data operacji: 5 marca 1918
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy, krwotoczne miesiączki i bóle
Zakres operacji: zaczęto laparoskopowo, były problemy i krwotok, skończono cieciem pionowym po starych bliznach i wyłuskaniem mięśniaka.
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Poprzednia strona

Powrót do Co warto wiedzieć przed operacją usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość