Dren przy operacji usunięcia macicy - 4wiesia63

Jakie znieczulenie, co zabrać do szpitala, czego się spodziewać w szpitalu, szczepienie przed operacją , czy walczyć o zachowanie jajników

Dren przy operacji usunięcia macicy - 4wiesia63

Postprzez olikkk » 1 lut 2013, o 19:51

Wątek jest kontynuacją założonego wcześniej, który można prześledzić tutaj

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,141363005,141363005,Dren_po_operacji.html

Wybrane posty:

4wiesia63 27.12.12, 13:42
Miałam usuwany trzon macicy, ale drenu nie miałam założonego. Czy wszystkie kobiety po takiej operacji mają dren. Trochę się boję, czy tam w środku coś mi nie zostało. Jestem 2,5 miesiąca po operacji i zaczęło mnie boleć w okolicy prawego jajnika.

4wiesia63 27.12.12, 13:46
Dodam, że odczuwam również swędzenie w okolicy prawego jajnika.

....

4wiesia63 27.12.12, 18:41
Dziękuję Wam, kochane za odpowiedzi.Trochę się uspokoiłam. Z tego wynika, że nie każda kobieta ma zakładany dren. A ten ból to może wynikać też z tego, że trochę przesadziłam ze staniem w kuchni i przygotowaniem posiłków przed świętami Bożego Narodzenia. Pozdrawiam.
---
Wiesia, 49 lat, usunięty trzon macicy z powodu mięśniaków, pozostawiona szyjka i jajniki, pełna narkoza, hp ok.

4wiesia63 28.12.12, 15:12
Dodałyście mi otuchy. Trochę przewrażliwiona na pewno jestem i od razu panikuję, ale tak już mam. Pozdrawiam wszystkie Syrenki.

4wiesia63 28.12.12, 15:38
Miesiąc po operacji to normalne, że brzuszek pobolewa.
A pytałyście może lekarza, po jakim czasie od operacji rozpuszczają się szwy wewnętrzne, bo może z tego powodu mam taki troszkę zbolały i swędzący brzuszek.
Pozdrawiam wszystkie Syrenki.
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Dren po operacji - 4wiesia63

Postprzez Rybka_piła » 7 lut 2013, o 21:14

rybka_pila 29.12.12, 09:34

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,141363005,141395890,Re_Dren_po_operacji.html?wv.x=2

Witaj, Wiesiu! Spieszę donieść, że ja również nie miałam drenu (ponoć jest on zakładany tylko, gdy pacjentka mocno krwawi), ale ja również 5 tygodni po operacji odczuwam różne bóle, przy czym te "swędząco-ściągające" pasują mi właśnie do tematu gojenia, niepokoiłam się ostatnio, gdy pojawił się inny, podobny do tego, który miałam przed operacją w czasie swoich "zalewowych" menstruacji. Pozostaje tylko cierpliwie się obserwować i mieć nadzieję, że to nic złego, o czym pewnie się przekonasz na kolejnej wizycie u lekarza, bo pewnie jeszcze się wybierzesz? Ja sama sobie tłumaczę, że teraz to już niespecjalnie można będzie "odpuścić temat" na długi czas, trzeba będzie poddawać się regularnym kontrolom przynajmniej raz na pół roku.
Co do rozpuszczania szwów, to wyczytałam, że może to trwać od dwóch do dziesięciu (!) miesięcy, więc zgaduj-zgadula! Uważam, że powinni nas uprzedzić w szpitalu, poinformować, jak i w jakim czasie ma następować to leczenie, ustępowanie różnych dolegliwości, co się może dziać, jak to może być odczuwalne, ale w moim przypadku w szpitalu w ogóle nie można było niczego się dopytać, tak że tylko swojego lekarza trzeba wypytywać (jeśli zechce łaskawie odpowiadać) i mam nadzieję, że Twój rozwieje wszystkie Twoje obawy. Pozdrawiam serdecznie i zdrówka życzę!
--
Obrazek 21.11.2012 r.Usunięcie trzonu macicy, cięcie poprzeczne, zniecz.dolędźwiowe Obrazek
Avatar użytkownika
Rybka_piła
 
Posty: 104
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 15:45
Wiek: 0
Data operacji: 21 listopada 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Zakres operacji: Usunięty trzon macicy
Wynik HP: O.K.
Terapia hormonalna: Nie


Powrót do Co warto wiedzieć przed operacją usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości