Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Jakie znieczulenie, co zabrać do szpitala, czego się spodziewać w szpitalu, szczepienie przed operacją , czy walczyć o zachowanie jajników

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez vika45 » 6 sty 2018, o 17:26

Kochana, to ja powinnam juź dawno ze sobą skończyć. Gdybym sie nad soba użalała to po tylu zabiegach powinnam w łepetynę sobie strzelić! Miałam zagwarantowane jeszcze dwa zabiegi, teraz to trzy. Po kaźdym znieczuleniu rzygam jak kot, włosy gubię garściami..coraz dłużej dochodzę do siebie. Dziwię się męźowi, że to wytrzymuje bo każdy normalny znalazłby sobie drugą zdrową babę. Ostatnio sześć tygodni leżalam, byłam, myta, chwilami podcierana, obsługiwana jak kaleka. Uwierz mi, teź się pytam dlaczego?! Los mi tak zaplanował a dalsze źycie też nieciekawe. Perspektywa życia z jednej pensji/ teraz drastycznie obniżonej, potem z malej emeryturki, wymiana dwóch kolan być moźe za kasę. Uwierz mi, menopauza nawet w młodym wieku to pikuś.
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez marusia71 » 6 sty 2018, o 18:01

Z małzem czy bez róznie bywa. Niekiedy to brak bratniej duszy a niekiedy brak problemu.
Moje i reszty gadanie dzis raczej nie zmieni tego co czujesz. Masz prawo do swoich uczuc bezwzgledu na ich racjonalnosc czy uzasadnienie. Nikomu nic do tego.
Ale zycie płynie jak rzeka jeden brzeg mamy zasoba inny przed , a czas rodzi zmiany. I fajnie miec nadzieje ze beda lepsze.
Co do nagłego starzenia sie. To bardzo indywidualne. Do 40 stki wygladałam na 30. Bez makijazu i ekstrawagancji. I tak po 43 nagle ze najpierw fizycznie a potem i psychicznie zaczełam sie sie szybko starzec. Patrze na kolezanki i one choc sie bronia tez maja podobnie. To przykre . Nieprawda. Wkurzajace. Ale to fakt.
Od roku widziałam ze cos sie ze mna dzieje i nad tym nie panuje. Osłabienie, kołatanie, brak koncetracji, , szara skóra i totalny brak energi. no i to cholerne wypadanie włosów -doprowadzajace mnie do histerii. Mam gdzies nadzieje ze to wina miesniaka, ale obawiam sie ze to poczatek zmian hormonalnych w moim organizmie.
Mam od wielu lat zapalenie stawów i regularnie cwicze. Stad moja sylwetka jest fit. Teraz musze zrobci stop na 6 mcy, co mnie nie bawi.
Nie podoba mi sie jak sie czuje i wygladam. Na szczesie nie jestesmy lalkami czy tylko sprawnymi maszynami. Kobiecosc to składowa wielu czynników, nie tylko zmarszczek, stanu włosów ale przede wszystkim wnetrza, Warto tam własnie zajrzec i poszukac dawnej siebie, a moze i nowej. Chocby na złosc "naturze"
Wiem ze nic na siłe. Miewam coraz czesciej gorsze dni i musze je miec. Bo gdy sie tak na maxa sobie wypłacze odbijam sie od dna i kombinuje co z soba zrobic. Bywa ze nie myslenie o mnie tylko o kims jest najlepsze. Tak było ze mna w szpitalu i bywa w domu lub wsród przyjaciół. Nie jestesmy sami, choc czesto tak sie czujemy.
Wiecej sie nie madrze. Bo wcale nie jestem madra.
marusia71
 
Posty: 56
Dołączył(a): 3 gru 2017, o 17:44
Wiek: 45
Data operacji: 27 grudnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: miesniak
Zakres operacji: wyłuszczenie miesniaka
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez bulbinka536 » 6 sty 2018, o 18:09

marusia71 napisał(a):Post przez marusia71 » sobota, 6 stycznia 2018, 13:25
u wiewióry wkradła sie zabawna literówka; małza wiec pociagne temat naszych małz po operacji.

Marusiu to nie literówka ,tak tu we własnym gronie określamy naszych mężow ,,małż'' my krewetki potem syrenki i tak wyszło :D

Vika no wiesz Ty co ...nigdy Cię małż nie zostawi ,gdyż jesteś jednorazowe wydanie dziewczyno !!! Drugiego takiego skarbu nie znajdzie !!!
Zgadzam się z Wami dziewczyny ,co jak co, ale w życiu bym nie szacowała swojej ,,kobiecości '' przez pryzmat swojej ,,macicy''
Nie wiem ile masz lat
hugnonot
ale wierz mi to wszystko siedzi u Ciebie kochana w główie niestety :(
Ja jestem w dole okropnym ,ale to moja wina ,a nie braku macicy :p
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez marusia71 » 6 sty 2018, o 18:35

wiki: Chyba sie nie dziwie ze pytasz dlaczego. W twojej sytuacji.
Pytałam sie przez wiele lat gdy w drugiej ciazy dopadło mnie i nie dpuszczało zapalene stawów. Miałam wybór albo sie poddac albo szukac i znalazłam. Co nie znaczy, ze nie mam nawrotów albo mam jakas gwaranje, ze bedzie ok.
Niejedna czytajac ciebie pomysłałaby o kurde ale bym chciała poczuc, ze mój małz jest ze mna pomimo ze .......
Ot i to tez dar losu. Szkoda ze w komplecie z choroba.
Kurde ale kto nam w dniu urodzin obiecał ze swiat bedzie słodko-pierdzacy. Patrzenie na innych przez pryzmat: Oni maja lepiej, łatwiej to pomyłka. Pozór.
Jest jak jest i trzeba sie z tym zmierzyc ile sił w d....
marusia71
 
Posty: 56
Dołączył(a): 3 gru 2017, o 17:44
Wiek: 45
Data operacji: 27 grudnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: miesniak
Zakres operacji: wyłuszczenie miesniaka
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez marusia71 » 6 sty 2018, o 18:41

wiesz co wiki, Ty chyba cos w sobie musisz miec extra zego inne babki nie mają. I jak wynika z twojej historii choroby. To nie hest macica. Hi hi!!!!
Sorki ze nawracam do tego ałego miesnia w srodku, ale przez ostani miesiac ciagle o niej myslałam i teraz rozprawiam sie z tematem na Amen.
marusia71
 
Posty: 56
Dołączył(a): 3 gru 2017, o 17:44
Wiek: 45
Data operacji: 27 grudnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: miesniak
Zakres operacji: wyłuszczenie miesniaka
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez hugnonot » 6 sty 2018, o 18:52

wyglądałam na mniej o 15 lat niż wskazywała metryka, teraz wyglądam o 20 więcej niż metryka, biegałam, teraz z trudem siedzę, mogłam dorabiać teraz mam gołą pensję, chcieli mnie wywalić
z pracy za to, że zachorowałam itp.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez vika45 » 6 sty 2018, o 19:42

Bulbiś, to nie małź ma szczęście tylko ja!! Powinnam iść do Częstochowy na kolanach w podzięce ;) a ja będąc w Częstochowie nie mogłam klęknąć :(( :(( patrząc na emerytów zasuwających o kulach czyję się jak 100 latka. Czołgam się doslownie! I to jest jedyny moment gdy czuję się stara i bezradna, to poruszanie się :( niemniej jednak do Warszawy dotrę, choćby tylko na kawę :D
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez Karolina1982 » 6 sty 2018, o 21:33

Vika uwielbiam Cię za Twoje pozytywne nastawienie do życia 👍👍👍👍
Karolina1982
 
Posty: 362
Dołączył(a): 28 wrz 2017, o 21:05
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 36
Data operacji: 17 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Macica mięśniakowata, anemia, obfite miesiączki
Zakres operacji: Usunięcie macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez hugnonot » 6 sty 2018, o 23:18

Karolina1982 napisał(a):Vika uwielbiam Cię za Twoje pozytywne nastawienie do życia 👍👍👍👍

:-bd
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez pusia » 7 sty 2018, o 21:36

Hugnonot twój wiek jest przede wszystkim w twojej głowie.
Nie jestem dobrym doradcą bo sama jeszcze nie uporałam się ze sobą.
Dzięki dziewczynom na forum bardzo często się uśmiecham. I myślę, że już szczerze.

Masz prawo do smutku i łez.
Nadrzędnym Twoim prawem jest przede wszystkim żyć tak jak teraz potrafisz.
Pozdrawiam i ściskam bardzo mocno.
pusia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sty 2018, o 00:42
Wiek: 39
Data operacji: 7 grudnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Podczas operacji raka jelita grubego znaleziono dużą zmianę której nie dało się oddzielić od macicy i z uwagi na niemożliwość oceny co to jest lekarz podjął decyzję o usunięciu macicy.
Zakres operacji: usunięto macicę i szyjkę macicy
Wynik HP: Ok (jeśli chodzi o macicę )
Rak jelita we wczesnym stadium bez przerzutów do węzłów (nie muszę mieć chemii)
Terapia hormonalna: Nie muszę mieć terapii hormonalnej.

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez olikkk » 7 sty 2018, o 22:16

Hugnonot nie wiemy w jakim jesteś wieku, nie wiem jak wyglądałaś przed operacją, a jak wyglądasz po , ale masz prawo do prywatności i pewnie nie zobaczę tej różnicy =((
Ale tak sobie myślę, czy to nie jest tylko Twoja subiektywna ocena .... :-?
Biorąc pod uwagę własne doświadczenia, zwykle kiedy nie jestem w najlepszej formie psychicznej, z lustra patrzy na mnie jakaś straszna , pomarszczona kobieta z worami pod oczami x_x
Kiedy jestem w dobrym nastroju, u tej pani po drugiej stronie nie widać ani worków, ani zmarszczek ;)
Chętnie spotkałabym się z Tobą, zerknęłabym na Twoje fotki sprzed operacji i na Ciebie dzisiaj. Zastanawiam się, czy też widziałabym znaczną różnicę na Twojej twarzy :-? Jest taka możliwość ?
Zechciej popatrzeć na siebie bardziej łaskawym wzrokiem :ympray:
Stan naszej psychiki jest jak okulary, przez które wszystko widzisz ciemne, albo kolorowe :-B
Taka myśl mnie jeszcze nurtuje, czy masz jakąś bliską osobę, przyjaciółkę, z którą mogłabyś porozmawiać, gdzieś wyjść i spędzić miło czas ?
Jeśli brakuje wsparcia partnera, męża, może być trudno =((
Potrzebujesz kogoś, kto przytuli i da Ci energię do tego, żebyś mogła siebie polubić :x
Nie masz takiej bratniej duszy ?
To by wiele wyjaśniało :-?
Jeśli chodzi o pracę, to popatrz na to z tej strony, że jednak Cię nie wyrzucili :ympray:
Mam nadzieję, że brak dodatkowej pracy nie wpłynął znacząco na Twoje zarobki i możesz nadal żyć godnie :x
Sama doświadczyłam utraty pracy z powodu choroby, choć była to inna choroba , a pracodawca z którym przyszło mi się rozstać, był najlepszym ze wszystkich jakich miałam i u którego pracowałam najdłużej. Choć było mi bardzo przykro, wzięłam to na klatę i rozstałam się z nim w zgodzie. Do dziś łączą nas dobre relacje. Nie żałuję niczego, bo choć załatwił mi inną pracę, z którą szybko musiałam się rozstać, to kiedy zostałam bez pracy, życie przyniosło mi nowe doświadczenia, których nigdy bym nie przeżyła, bo nie miałabym na to czasu ... To tak w skrócie, żeby nie zanudzać.
Zagospodaruj siebie ten czas jaki Ci spadła z Nieba, bo to prezent, którego szkoda zmarnować :kolobok_yes: Uwierz mi, ale docenić będziesz to mogła dopiero z perspektyw czasu, o ile nie zmarnujesz danej Ci szansy, czego Ci z całego serca życzę :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez olikkk » 7 sty 2018, o 22:23

I do Pusi :)
Tak napisałaś 2 stycznia 2018r.

Nie wiem tylko jak poradzić sobie z tym, że straciłam swoją kobiecość. Tu mogę napisać: fizycznie czuję się ok a psychicznie do d...


Dziś piszesz tak :

pusia napisał(a):Nie jestem dobrym doradcą bo sama jeszcze nie uporałam się ze sobą.
Dzięki dziewczynom na forum bardzo często się uśmiecham. I myślę, że już szczerze.


A minęło zaledwie 5 dni !

Za to kocham Syrenkowo :ympray: :-bd
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez moniks » 11 sty 2018, o 21:09

Po operacji psychicznie czułam się bardzo źle wręcz fatalnie :( ciągle czułam ,, dziurę,, w brzuchu
Pomogły plasterki i ciężka walka ze samą sobą którą wygrałam dzięki pomocy syrenek :-* Jakoś nie przywiązywałam większej uwagi co do swojego wyglądu wydaje mi się że człowiek po przejściach ma prawo wyglągać gorzej czego nikomu nie życzę
Avatar użytkownika
moniks
 
Posty: 1199
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 17:03
Wiek: 0
Data operacji: 6 grudnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Torbiele jajnika mięśniak macicy, endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy wraz z przydatkami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Fem7

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez Mia » 29 mar 2018, o 11:58

Bosszzz oby to faktycznie były bzdury w internecie, bo ja niestety przed operacją usuniecia macicy przez pochwe czytałam ze mogę miec problemy z nietrzymaniem moczu ale to zbagatelizowałam. Teraz trzy tygodnie po operacji zamieniłam podpaskę z plamieniem na podpaskę z moczem :( . ale faktycznie pomimo tego faktu wierze, że czasami "rożne bzdury w necie na temat histerektomii" wypisywane są.
Mia
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 mar 2018, o 22:30
Wiek: 47
Data operacji: 15 marca 2018
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Non stop miesiączka przez dwa lata. Mięśniaki.
Zakres operacji: Usunięcie macicy przez pochwe
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie mam

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez annwy » 2 kwi 2018, o 08:08

Witajcie Kochane :)

Powiem Wam, ze ja to juz nie moge sie doczekac wycięcia macicy. Chcę sie jej pozbyc skoro mam przez nia same problemy i bardzo utrudnia mi zycie.
Idąc do kogoś z wizytą - musze brac ze sobą paczke podkładów poporodowych i zapasowe spodnie. Siadam zazwyczaj na jednym półdupku albo prosze o coś bez pokrycia materiałowego. Taki stan trwa od połowy grudnia. A przede mna jeszcze 1,5 misiąca. Ostatnio lekarz wypisujący chemię powiedział: "ma pani kiepską hemoglobinę" (miałam 9,1). A j mu na to że nie widział wcześniejszych, które oscylowały w granicach 8 :p
pozdrawiam,
Ania
annwy
 
Posty: 21
Dołączył(a): 11 mar 2018, o 18:24
Wiek: 43
Data operacji: 22 maja 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: długotrwałe i bardzo obfite krwawienia
Zakres operacji: macica z przydakami , przymaciczami i marginesem pochwy
Wynik HP: G3
Terapia hormonalna: nie

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez Agnieszka » 26 cze 2018, o 19:35

Ja po operacji gwaltownie sie postarzalam. Mam sucha skore, wypadaja mi wlosy, nie mam libido. Nie mowiac juz o suchosci pochwy i innych problemach. Uwazam ze ta operacja to powinna byc absolutna ostatecznosc i ze sa juz mniej radykalne sposoby na miesniaki. Te operacje wykonuje sie zdecydowanie zbyt pochopnie i zbyt czesto. Ja czuje sie fatalnie po i zaluje tej decyzji.
Agnieszka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 18 mar 2016, o 18:06
Wiek: 0
Data operacji: 14 marca 2016
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki
Zakres operacji: Macica
Wynik HP: nie ma
Terapia hormonalna: nie ma

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez olikkk » 26 cze 2018, o 22:28

Agnieszko przykro mi że tak Ci się przytrafiło =((
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez Joanna80 » 28 cze 2018, o 18:11

Mam 38 lat, jestem ponad 3 miesiące po wycięciu macicy i jajników z powodu raka trzonu macicy, nie mogę jeszcze stosować terapii hormonalnej i nie mam żadnego z problemów opisanych przez Agnieszkę poza mniejszym nawilżeniem pochwy. Podobno nie wyglądam nawet jeszcze na swój wiek. Myślę, że "gwałtowne postarzenie się", które zauważyła u siebie Agnieszka, może mieć inne powody niż operacja... Wiele też pewnie zależy od naszego nastawienia psychicznego. Ja się naprawdę bałam tego "gwałtownego starzenia", a okazało się, że zupełnie niepotrzebnie!

Wiele kobiet - tak jak ja - po prostu nie miało wyboru - musiało się poddać usunięciu macicy z powodu raka. Panie, które twierdzą, że postarzały się z powodu usunięcia macicy, ale które mogły uniknąć tej operacji, nie zdają sobie, niestety, sprawy, jak się czują koleżanki ze zdiagnozowanym rakiem, które czytają ich opowieści...

Wszystkim osobom, które mają raka i z tego powodu muszą poddać się operacji, radzę, żeby się nie martwiły, że brak macicy oznacza, że nagle się postarzeją i przestanie je interesować seks. Wcale tak nie musi być! Można nadal czuć się młodą i atrakcyjną po takiej operacji! A suchość pochwy przecież nie oznacza, że mamy się pożegnać z radością z seksu - są na to różne łatwo dostępne specyfiki...

Joanna
Joanna80
 
Posty: 85
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 20:08
Lokalizacja: Opole
Wiek: 42
Data operacji: 19 marca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G-1 (adenocarcinoma)
Zakres operacji: macica z przydatkami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: na razie nie stosuję

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez maria » 28 cze 2018, o 18:34

Joanno jestem prawie 3 lata po usunięciu macicy z przydatkami i węzłami chłonnymi ,też z powodu raka trzonu macicy
i nie myślałam,przed operacją o tym ,że się szybciej zestarzeję ,ale myślałam o mojej chorobie i o tym by być zdrowym
nie wiem może są kobiety ,że wolą wyglądać młodo ,ja chciałam przede wszystkim Żyć
Dalej czuje się kobietą ,dbam o siebie i nie widzę ,żeby nagle zrobiła się zemnie staruszka
Agnieszko ,każdemu przybywa lat nie na daremno mówią STAROŚĆ NIE RADOŚĆ ,MŁODOŚĆ NIE WIECZNOŚĆ
może sprawdż tarczycę bo bardziej pasuje mi to do kłopotów z tarczycą
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Różne bzdury w necie na temat histerektomii

Postprzez kasiakrk » 28 cze 2018, o 19:43

Ja rozumiem Agnieszkę... Poza niezaprzeczalnymi korzyściami (brak silnych krwawien, anemii i silnych bólow podbrzusza) wiele zmieniło się u mnie niestety na gorsze. Od operacji mam duże problemy z pamięcią (aktualnie zazegnane lekami od neurologa), ciągłe infekcje dróg moczowych i postarzalam się zdecydowanie bardziej, niz przez poprzednie 9 miesięcy (tyle minęło od histerektomii). Hormonów nie dostane, bo na szczęście nie mam jeszcze menopauzy. Może dla wielu Syrenek to moje fanaberie, ale życie po jest dla mnie trudniejsze, niż przed operacją. Nie mialam nowotworu,wiec nie mialam noza na gardle i z perspektywy czasu wiem, że można było spróbować inaczej problem rozwiązać.
Zazdroszczę Wam Dziewczyny... też chciałabym powiedzieć "jest dobrze". 😢
Myślę, że warto i o tych niekorzystnych skutkach wspominać, a nie atakować osoby, które dopadly "bzdury.."
kasiakrk
 
Posty: 248
Dołączył(a): 27 sie 2017, o 17:57
Wiek: 46
Data operacji: 12 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki krwotoczne miesiaczki bol podbrzusza
Zakres operacji: Usuniecie macicy z jajowodami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Co warto wiedzieć przed operacją usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość