Pieczenie w miejscach intymnych po usunięciu macicy

Czego się spodziewać i jak sobie radzić

Pieczenie w miejscach intymnych po usunięciu macicy

Postprzez Justi77 » 30 cze 2023, o 17:47

Witam Was, Kochane Syrenki. Mam pytanie, czy po usunięciu macicy też zaczęły się u Was problemy w rodzaju pieczenia i kłucia warg sromowych, wejścia do pochwy, pieczenie cewki, a nawet odbytu? Jajniki pozostawiono u mnie. Wg usg pracują. Ginekolog mówi, że to przejściowe. Czy rzeczywiście tak jest? Czy żadna z Was nie wspomagała się maścią z hormonem? Czy to mija?
Justi77
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 cze 2023, o 19:57
Wiek: 46
Data operacji: 1 marca 2023
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: bez HTZ

Re: Pieczenie w miejscach intymnych po usunięciu macicy

Postprzez ASAJ75 » 30 cze 2023, o 18:03

Mnie piecze tylko po użyciu niektórych żeli z hialuronowym kwasem, których używam przed sexem. Już wiem które mi nie służą…
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Pieczenie w miejscach intymnych po usunięciu macicy

Postprzez Magenta74 » 29 sie 2023, o 15:15

Justi77 miałam dokładnie tak jak opisujesz pojawiło się to kilka tygodni po operacji, nie wiem ile ty masz lat, ale ja w tym momencie miałam 48 Niestety lekarze twierdzili że nie widzą przyczyny dolegliwości, było to bardzo uciążliwe i miałam wrażenie że dzieje się ze mną coś niedobrego, a nikt nie potrafi rozwiązać problemu dopiero wizyta chyba u 4 lekarza spowodowała że zweryfikowałam poziom hormonów. No i okazało się że jestem w pełnej menopauzie,a te dolegliwości wynikają z niedoboru estrogenów.W tkankach i śluzówkach okolic i tymnych znajdują się właśnie receptory estrogenowe. Następnie Podjęłam terapię przezskórną estrogenami oraz dopochwową bo samo podawanie przezskórne nie przynosiło efektów w okolicach cewki pochwy i odbytu Ale co jakiś czas to jeszcze wraca. Tak naprawdę to ja musiałam przeczytać artykuły medyczne na ten temat i wymuszać na lekarzach bo większość z nich najchętniej wysłałaby mnie do psychiatry zamiast sprawdzić jaki może być powód tych dolegliwości. Przepraszam że tak rozwlekle i chaotycznie ale nadal wywołuje to we mnie duże emocje.
Magenta74
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 lis 2022, o 21:05
Wiek: 48
Data operacji: 29 września 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Mięśniakowatość macicy, anemia
Zakres operacji: Trzon macicy i jajowody
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Pieczenie w miejscach intymnych po usunięciu macicy

Postprzez Joanna80 » 4 wrz 2023, o 22:17

Ja nie mam problemów z pieczeniem, ale pojawiła się suchość. Na wszelkie problemy z pieczeniem itp. bardzo polecam olejek migdałowy (najlepiej ekologiczny) - bardzo mi pomógł, kiedy jeszcze przed operacją miałam bolesne pęknięcie poniżej wejścia do pochwy. Też inne olejki mogą być dobre, np. z pestek śliwki.
Joanna80
 
Posty: 85
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 20:08
Lokalizacja: Opole
Wiek: 42
Data operacji: 19 marca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G-1 (adenocarcinoma)
Zakres operacji: macica z przydatkami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: na razie nie stosuję

Re: Pieczenie w miejscach intymnych po usunięciu macicy

Postprzez Joanna80 » 4 wrz 2023, o 22:18

Magenta74, to bardzo przykre, że trzeba było wymuszać na lekarzach, żeby potraktowali poważnie Twój problem!
Joanna80
 
Posty: 85
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 20:08
Lokalizacja: Opole
Wiek: 42
Data operacji: 19 marca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G-1 (adenocarcinoma)
Zakres operacji: macica z przydatkami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: na razie nie stosuję


Powrót do Po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości