Po operacji i co dalej ?

Czego się spodziewać i jak sobie radzić

Po operacji i co dalej ?

Postprzez Nina67 » 15 maja 2023, o 11:18

Dzień dobry ,
jestem rok po operacji usunięcia macicy z jajnikami i jajowodami z powodu nowotworu złośliwego , potem miałam brachyterapię trzykrotnie i to tyle . Co trzy miesiące zgłaszam się do kontroli , ale cała moja wizyta to może 3 minuty , martwi mnie że nie jestem kierowana na żadne badania . Czy to jest normalne ? Czy nie powinna mieć jakiś badań robionych poza usg podczas wizyty ?
Nina67
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 sty 2023, o 22:33
Wiek: 56
Data operacji: 25 sierpnia 1967
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: rak endometruim
Zakres operacji: macica z jajnikami
Wynik HP: pT1a
Terapia hormonalna: nie

Re: Po operacji i co dalej ?

Postprzez ASAJ75 » 15 maja 2023, o 16:40

Powinnaś mieć więcej badań. Jeśli nowotwór był złośliwy to kontrole o jakich piszesz są niewystarczające. No chyba, że po operacji stwierdzono w hist pat brak komórek rakowych. Napisz coś więcej o tym wyniku, jaki rodzaj złośliwości stwierdzono, czy były nacieki? Sądząc po leczeniu jakie miałaś to najprawdopodobniej bardzo początkowe stadium.
Ale… nie stresuj się, jak dobrze się czujesz na pewno jest ok. Może powinnaś na tych kontrolach na coś ponarzekać?
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Po operacji i co dalej ?

Postprzez Nina67 » 15 maja 2023, o 16:46

No właśnie już też się zastanawiałam czy nie powinnam narzekać , złośliwość w wyniku była G2 to chyba o to chodzi , i to że nie nacieka połowy grubości macicy . Mam taka nadzieję że to początkowe stadium było . przed operacją miałam zrobiony rezonans i tomografię . Pewnie nic juz mi więcej nie przysługuje :(
Nina67
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 sty 2023, o 22:33
Wiek: 56
Data operacji: 25 sierpnia 1967
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: rak endometruim
Zakres operacji: macica z jajnikami
Wynik HP: pT1a
Terapia hormonalna: nie

Re: Po operacji i co dalej ?

Postprzez Magda08 » 19 maja 2023, o 18:24

Słuchaj przysługuje Ci TK i PET a na pewno markery i podstawowe badania choćby morfologia
Ja po usunięciu części żołądka z NET g1 a(tzw rakowiak) raz, dwa razy do roku robie markery, Tk lub PET operację miałam w 2015 w 2019 wznowa. Oczywiście dodatkowo mam raz do roku gastroskopię z pobraniem wycinków
Magda08
 
Posty: 144
Dołączył(a): 5 sie 2022, o 14:36
Wiek: 47
Data operacji: 6 czerwca 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: endometrioza, macica mięśnikowata, torbiele endometrialne jajnika, nadmierne krwawienia , anemia, adenomioza
Zakres operacji: usunięcie macicy, prawy jajowód, szyjka macicy
Wynik HP: po łyżeczkowaniu: polipowate endometrium z cechami wydzielania,
wycinki z tarczy szyjki pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym i gruczołowym bez cech dysplazji
po operacji: endometrioza wewnątrz macicy,
Terapia hormonalna: nie mam


Powrót do Po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 5 gości