Witam serdecznie-Wisienka-anemia-operacja

Czego się spodziewać i jak sobie radzić

Witam serdecznie-Wisienka-anemia-operacja

Postprzez Wisienka » 19 lip 2022, o 14:59

Jestem po operacji usunięcia macicy i jajowodów 08.07.2022 nie miałam żadnych bóli czy krwotoków lecz wskazaniem były bardzo złe wyniki krwi (anemia) Po wykluczeniu wszelkich krwawień wewnętrznych (kolonoskopia, gastroskopia) stwierdzono że "mięśniak" którego miałam od około 4lat może być przyczyną i zaproponowano mi operacje oczywiście po wcześniejszym przetoczeniu krwi gdyż parametry nie pozwalały na wykonanie tak inwazyjnego zabiegu.Operacja przez powłoki brzuszne.Czytam forum i muszę przyznać że dużo wiedzy zdobyłam, zdecydowanie więcej się dowiedziałam od Was niż od lekarza ,ale co możecie mi jeszcze polecić tak od siebie? Na co uważać i w zasadzie co dalej? Czuję się nie co zagubiona w tym wszystkim😐 Pozdrawiam serdecznie
Wisienka
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 lip 2022, o 12:09
Wiek: 40
Data operacji: 8 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Anemia
Zakres operacji: Usunięcie macicy i jajowodów
Wynik HP: Czekam na wynik
Terapia hormonalna: Brak

Re: Witam serdecznie

Postprzez hugnonot » 19 lip 2022, o 20:11

Wisienka napisał(a):Jestem po operacji usunięcia macicy i jajowodów 08.07.2022 nie miałam żadnych bóli czy krwotoków lecz wskazaniem były bardzo złe wyniki krwi (anemia) Po wykluczeniu wszelkich krwawień wewnętrznych (kolonoskopia, gastroskopia) stwierdzono że "mięśniak" którego miałam od około 4lat może być przyczyną i zaproponowano mi operacje oczywiście po wcześniejszym przetoczeniu krwi gdyż parametry nie pozwalały na wykonanie tak inwazyjnego zabiegu.Operacja przez powłoki brzuszne.Czytam forum i muszę przyznać że dużo wiedzy zdobyłam, zdecydowanie więcej się dowiedziałam od Was niż od lekarza ,ale co możecie mi jeszcze polecić tak od siebie? Na co uważać i w zasadzie co dalej? Czuję się nie co zagubiona w tym wszystkim😐 Pozdrawiam serdecznie

Przede wszystkim nie moczyć blizny i nie nosić nic ciężkiego - do końca życia max 5kg.
Nie siedzieć tylko ruszać się, ale nie wyczynowo, spacer jest OK. Na początek z kimś. Żadnych ciężkich prac domowych przez dłuższy czas - odkurzanie, wieszanie firan, mycie okien zapomnij. Składanie suchego prania jest OK ale noszenie kosza z nim nie. Na sprawunki doradzam wózek na kółkach a na razie dostawcę.
Wszystko co można przesuwaj, przechylaj, wlecz ale nie podnoś. Nie wstydź się mówić nie mogę podnieść proszę mi zanieść, wstawić, położyć, zwłaszcza do kurierów.
I na razie tylko prysznic wanna odpada. Dobrym miernikiem tego co możesz jest szklanka z herbatą na początku ciężka, czajnik z wodą za ciężki, potem z czasem to mniejszy problem. Pamiętaj o probiotykach i jedz lekkostrawne.
Pozdrawiam
PS> Swoją drogą jestem bardzo ciekawa czy anemia zniknie, bo niska hemoglobina może być efektem genetycznym, jest to rzadkie ale się zdarza.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Witam serdecznie-Wisienka-anemia-operacja

Postprzez olikkk » 20 lip 2022, o 12:27

Witaj Wisienko :ymhug:
Ja polecam pozytywne nastawienie i wiarę, że z czasem wszystko będzie dobrze :-bd
Pozdrawiam cieplutko :kolobok_girl_in_love:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Witam serdecznie-Wisienka-anemia-operacja

Postprzez Wisienka » 20 lip 2022, o 13:02

Dziękuję dziewczyny za rady, muszę przyznać że jestem w dość dobrej formie poza szybszym męczeniem się i oczywiście ciągnięcie brzucha podczas dłuższego spaceru wszystko jest ok.Czekam na wynik histopatologiczny i mam nadzieję szybko wrócić do pracy (na szczęście nie pracuję fizycznie) Jeśli chodzi o probiotyki? W Jakim celu je brać po operacji? Coś chyba nie doczytałam.Dostalam od lekarza feroplex i zastrzyki przeciwzakrzepowe,dodatkowo biorę Wit.D ,B12,C i for life transfer factor plus
Wisienka
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 lip 2022, o 12:09
Wiek: 40
Data operacji: 8 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Anemia
Zakres operacji: Usunięcie macicy i jajowodów
Wynik HP: Czekam na wynik
Terapia hormonalna: Brak

Re: Witam serdecznie-Wisienka-anemia-operacja

Postprzez hugnonot » 20 lip 2022, o 13:44

Wisienka napisał(a):Dziękuję dziewczyny za rady, muszę przyznać że jestem w dość dobrej formie poza szybszym męczeniem się i oczywiście ciągnięcie brzucha podczas dłuższego spaceru wszystko jest ok.Czekam na wynik histopatologiczny i mam nadzieję szybko wrócić do pracy (na szczęście nie pracuję fizycznie) Jeśli chodzi o probiotyki? W Jakim celu je brać po operacji? Coś chyba nie doczytałam.Dostalam od lekarza feroplex i zastrzyki przeciwzakrzepowe,dodatkowo biorę Wit.D ,B12,C i for life transfer factor plus


Zwykle przed operacją dostajesz lewatywę w tej czy innej formie, zwykle też antybiotyk jedno i drugie wyjaławia, dodatkowo zaburzenie flory jest również w pochwie płukanej podczas operacji.
Probiotyki to ochrona przed grzybicą.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Witam serdecznie-Wisienka-anemia-operacja

Postprzez eli-50 » 20 lip 2022, o 13:51

Witaj Wisienko :ymhug:
Cierpliwość i oszczędzanie się to podstawa ;)
Pomyślnego powrotu do normalności %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Witam serdecznie-Wisienka-anemia-operacja

Postprzez Wisienka » 21 lip 2022, o 07:53

hugnonot napisał(a):
Zwykle przed operacją dostajesz lewatywę w tej czy innej formie, zwykle też antybiotyk jedno i drugie wyjaławia, dodatkowo zaburzenie flory jest również w pochwie płukanej podczas operacji.
Probiotyki to ochrona przed grzybicą.


Dziękuję za odpowiedź nikt mi tego nie mówił na szczęście dziś mija 2tyg i grzybica się nie pojawiła.
Wisienka
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 lip 2022, o 12:09
Wiek: 40
Data operacji: 8 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Anemia
Zakres operacji: Usunięcie macicy i jajowodów
Wynik HP: Czekam na wynik
Terapia hormonalna: Brak

Re: Witam serdecznie-Wisienka-anemia-operacja

Postprzez hugnonot » 21 lip 2022, o 11:16

Wisienka napisał(a):
hugnonot napisał(a):
Zwykle przed operacją dostajesz lewatywę w tej czy innej formie, zwykle też antybiotyk jedno i drugie wyjaławia, dodatkowo zaburzenie flory jest również w pochwie płukanej podczas operacji.
Probiotyki to ochrona przed grzybicą.


Dziękuję za odpowiedź nikt mi tego nie mówił na szczęście dziś mija 2tyg i grzybica się nie pojawiła.


ona wcale nie musi pojawić się od razu, bądź czujna
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .


Powrót do Po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości