Plamienia po usunieciu macicy

Czego się spodziewać i jak sobie radzić

Plamienia po usunieciu macicy

Postprzez Agatka » 9 kwi 2022, o 16:07

Witam serdecznie jestem świeżynką, nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie więc założyłam nowy wątek. Jestem 16 dni po usunieciu macicy z jajowodami. Została szyjka i jajniki. Chodzi o plamienie, miałam przez 6 dni po operacji takie delikatne plamienie bardziej wodniste jasno różowe. Skończyło się, 5 dni nic i od kilku dni znów plamienie się pojawiło ale jest inne, gęste jak zwykla wydzielina z pochwy ale ciemnorozowe prawie jak krew ale nie jest to żywa krew. Dzwoniłam do lekarza powiedział że do 12 tygodni mogę tak mieć ale leciał na operacje i nie miał czasu już rozmawiać. A mnie bardzo to martwi. Miałam usunięta macice z powodu krwotoków miesiączkowych i mam po nich uraz, widzę trochę krwi i już panikuje. Staram się uspokoić bo jest to tylko plamienie ale boję się że będzie gorzej. Nie znam przyczyny tego plamienia dlaczego już się skończyło i znów zaczęło tym razem ciemnorozowe i jest go ciut więcej niż po samej operacji. Mam anemię muszę duzi odpoczywać i to mnie martwi dodatkowo. Będę wdzięczna za odpowiedź tak bardzo się denerwuję czy ktoś tak miał że było plamienie potem nie i później znów i to takie ciemne? Uważam na siebie nie dźwigam dlaczego tak mi się zrobiło...
Agatka
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 kwi 2022, o 14:07
Wiek: 35
Data operacji: 23 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Adenomioza ednometrioza
Zakres operacji: Usuniecie macicy i ednometriozy z miednicy
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Nie

Re: Plamienia po usunieciu macicy

Postprzez hugnonot » 9 kwi 2022, o 16:30

Agatka napisał(a):Witam serdecznie jestem świeżynką, nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie więc założyłam nowy wątek. Jestem 16 dni po usunieciu macicy z jajowodami. Została szyjka i jajniki. Chodzi o plamienie, miałam przez 6 dni po operacji takie delikatne plamienie bardziej wodniste jasno różowe. Skończyło się, 5 dni nic i od kilku dni znów plamienie się pojawiło ale jest inne, gęste jak zwykla wydzielina z pochwy ale ciemnorozowe prawie jak krew ale nie jest to żywa krew. Dzwoniłam do lekarza powiedział że do 12 tygodni mogę tak mieć ale leciał na operacje i nie miał czasu już rozmawiać. A mnie bardzo to martwi. Miałam usunięta macice z powodu krwotoków miesiączkowych i mam po nich uraz, widzę trochę krwi i już panikuje. Staram się uspokoić bo jest to tylko plamienie ale boję się że będzie gorzej. Nie znam przyczyny tego plamienia dlaczego już się skończyło i znów zaczęło tym razem ciemnorozowe i jest go ciut więcej niż po samej operacji. Mam anemię muszę duzi odpoczywać i to mnie martwi dodatkowo. Będę wdzięczna za odpowiedź tak bardzo się denerwuję czy ktoś tak miał że było plamienie potem nie i później znów i to takie ciemne? Uważam na siebie nie dźwigam dlaczego tak mi się zrobiło...

Może rozpuszczają się szwy? Ale myślę, że dobrze by było żebyś skonsultowała się z lekarzem - żeby sprawdził szew w środku czy wszystko jest OK.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Plamienia po usunieciu macicy

Postprzez Gonia » 9 kwi 2022, o 16:33

Witaj Agatko wśród Syrenek :ymhug: To, co na zewnątrz goi się znacznie szybciej niż to, co w środku. Po operacji usunięcia macicy wewnątrz jest sporo szwów. Całkiem prawdopodobne, że to one powodują plamienie. Ja też tak miałam, trwało to około 6 tygodni. Jeżeli bardzo się niepokoisz zawsze możesz udać się do lekarza szybciej niż masz zapisaną wizytę kontrolną. Ja tak zrobiłam i potem byłam znacznie spokojniejsza.
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: Plamienia po usunieciu macicy

Postprzez Agatka » 9 kwi 2022, o 16:54

Bardzo Wam dziękuję za szybką odpowiedź i wsparcie. Jestem z Poznania nie ufam tu żadnemu lekarzowi a do mojego mam daleko (Wrocław). W moim mieście 7 lat nikt nie potrafił mnie zdiagnozować nawet na SORze. Jak nie minie plamienie do poniedziałku to będę dzwonić jeszcze raz do mojego lekarza. Dziękuję dam znać na pewno co u mnie niedługo.
Agatka
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 kwi 2022, o 14:07
Wiek: 35
Data operacji: 23 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Adenomioza ednometrioza
Zakres operacji: Usuniecie macicy i ednometriozy z miednicy
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Nie

Re: Plamienia po usunieciu macicy

Postprzez Gosiak » 9 kwi 2022, o 17:01

Agatko, a bierzesz jeszcze zastrzyki z heparyny? Bo u mnie było tak :przez 2 tygodnie po operacji czysto, potem zaczęły się plamienia. Dzwoniłam do lekarza, powiedział, że tak może być. Aż tu równo miesiąc po operacji chlupnelo ze mnie 2 razy ze skrzepami, krew zywoczerwona i lało się ze mnie jak podczas okresu. W panice wizyta u lekarza, zbadał, powiedział, że w środku jest ok i kazał odstawić te zastrzyki. Zaraz na drugi dzień było już lepiej, plamię nadal, ale tak normalnie już.
Jak widzisz, wszystko może się zdarzyć. Ale jeżeli masz się denerwować, to umów się do lekarza - sama wiem jak to uspokaja, bo przy każdej kolejnej zabrudzonej wkładce narasta panika.
Trzymaj się, będzie dobrze 😊😊😊
Gosiak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 21 mar 2022, o 10:30
Wiek: 51
Data operacji: 10 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Wynik hist-pat po abrazji : drobne fragmenty endocervix z metaplazją plaskonablonkowa oraz drobne fragmenty polipa endometrialnego mikroogniskowo z cechami małej atypii (w kilku sąsiednich cewach groczolowych)
Zakres operacji: Laparoskopia. Rozszerzone zmodyfikowane usunięcie macicy z przydatkami obustronnie /HP/
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Brak

Re: Plamienia po usunieciu macicy

Postprzez Agatka » 9 kwi 2022, o 17:26

Nie biorę już zastrzyków, brałam tylko 4 dni po operacji i lekarz kazał odstawić bo bolała mnie wątroba i miałam swędzenie skóry, odstawiłam i minęło więc może jakaś reakcja alergiczna na heparynę.
Agatka
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 kwi 2022, o 14:07
Wiek: 35
Data operacji: 23 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Adenomioza ednometrioza
Zakres operacji: Usuniecie macicy i ednometriozy z miednicy
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Nie

Re: Plamienia po usunieciu macicy

Postprzez Iwo65 » 9 kwi 2022, o 18:10

Ja miałam operację 22 marca po czym jeszcze przed wyjściem ze szpitala miałam plamienia, ale położna powiedziala mi, że to normalne bo sie czyści po operacjii i mnie wypuścili, za kilka dni do nich wróciłam z zakażeniem i teraz jak wychodziłam to Pani doktor pytala sie czy nie ma plamienia jak powiedzialam, że nie to skwitowała, że to dobrze. U Ciebie może, byc inaczej może to faktycznie normalne, ale lepiej to sprawdzic u jakiegos lekarza, na spokojnie bez nerwów, tak dla pewności 🤗zdrówka życzę i pozdrawiam :x
Iwo65
 
Posty: 117
Dołączył(a): 30 mar 2022, o 17:46
Wiek: 57
Data operacji: 22 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak płaskonabłonkowy szyjki macicy G2
Zakres operacji: Operacja radykalna
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: nie

Re: Plamienia po usunieciu macicy

Postprzez Anita71 » 9 kwi 2022, o 22:57

Hej :-h
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Plamienia po usunieciu macicy

Postprzez Sonia1979 » 11 kwi 2022, o 17:09

Hej! Ja jestem 23 dni po usunieciu macicy. Na początku nie plamiłam, dopiero ok tygodnia po zabiegu zaczęły się plamienia i trwają do dziś. Właśnie wróciłam z wizyty kontrolnej i lekarz był zdziwiony plamieniami. Pobrał materiał do wymazu i dał globulki. Za 1,5 tyg. znowu wizyta.
Sonia1979
 
Posty: 10
Dołączył(a): 3 kwi 2022, o 11:46
Wiek: 43
Data operacji: 17 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: CIN3
Zakres operacji: cała macica bez przydatków
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: nie

Re: Plamienia po usunieciu macicy

Postprzez Agatka » 12 kwi 2022, o 12:51

Sonia1979 napisał(a):Hej! Ja jestem 23 dni po usunieciu macicy. Na początku nie plamiłam, dopiero ok tygodnia po zabiegu zaczęły się plamienia i trwają do dziś. Właśnie wróciłam z wizyty kontrolnej i lekarz był zdziwiony plamieniami. Pobrał materiał do wymazu i dał globulki. Za 1,5 tyg. znowu wizyta.



Sonia1979
Dziękuję za info, daj znać proszę co powie Ci lekarz za te 1,5 tygodnia. Mi plamienie się uspokoiło jest mniejsze od 2 dni może się kończy. Jestem ciekawa co Ci lekarz powie.
Agatka
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 kwi 2022, o 14:07
Wiek: 35
Data operacji: 23 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Adenomioza ednometrioza
Zakres operacji: Usuniecie macicy i ednometriozy z miednicy
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Nie


Powrót do Po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości