Usunięcie macicy z przydatkami plus wyrostek

Czego się spodziewać i jak sobie radzić

Usunięcie macicy z przydatkami plus wyrostek

Postprzez Ela1419 » 7 kwi 2022, o 23:34

Witam wszystkie syrenki.
Krótko opiszę mój przypadek może komuś te wiadomości się przydadzą.
Jestem trzy tygodnie po operacji usunięcia macicy z przydatkami plus wyrostek. Oprócz tego jestem amazonką bo choruję na nowotwór piersi (amputacja i profilaktyczna mastektomia drugiej piersi).
Nie jest tak źle jak brzmi. Miałam po drugiej ciąży mięśniaka i obecnie było podejrzenie że stał się mięsakiem stąd operacja która uczyniła mnie syrenką.
Czuję się już bardzo dobrze. Najgorsze chwile to zaraz po operacji i w szpitalu. Z każdym dniem jest coraz lepiej. Rana goi się prawidłowo. Rzeczywiście oponka nad raną jest obecnie najbardziej bolesna ale zmniejszyła się choć jeszcze dość mocno widoczna. Jestem osobą szczupłą z płaskim brzuchem.
Mam 44 lata i jestem mamą dwójki dzieci które wymagają wiele ruchu ode mnie więc nie mam czasu na porządną rekonwalescencję. Może to powoduje że szybciej dochodzę do siebie.
Nie dostałam HTZ bo jest ryzyko że nastąpi u mnie wznowa raka piersi. Przyjmuję tylko climea forte. Nie mam żadnych objawów menopauzy.
Na początku bardzo bolały mnie jelita ale sprawa już się unormowała. Czasem dopadnie mnie lekka kolka. Nie mam biegunek ani zaparć. Dietę miałam zaraz po wyjściu ze szpitala ale że lubię słodkie to jakoś wróciłam do jedzenia choć mimo wszystko uważam na to co jem.
Pozdrawiam. Gdyby jakaś syrenką miała jakieś pytania chętnie podzielę się odczuciami
Ela1419
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 kwi 2022, o 22:28
Wiek: 44
Data operacji: 14 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Podejrzenie mięsaka macicy. Obraz TK wzrost mięśniaka i podejrzany charakter złośliwości
Zakres operacji: Macica, jajowody, jajniki i wyrostek
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak terapii ze względu na nowotwór piersi. Climea forte jedynie.

Re: Usunięcie macicy z przydatkami plus wyrostek

Postprzez Ela1419 » 7 kwi 2022, o 23:37

Jeszcze jedno. Na szczęście wszystkie wyniki są prawidłowe i komórek nowotworowych nie znaleziono :-bd
Ela1419
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 kwi 2022, o 22:28
Wiek: 44
Data operacji: 14 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Podejrzenie mięsaka macicy. Obraz TK wzrost mięśniaka i podejrzany charakter złośliwości
Zakres operacji: Macica, jajowody, jajniki i wyrostek
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak terapii ze względu na nowotwór piersi. Climea forte jedynie.

Re: Usunięcie macicy z przydatkami plus wyrostek

Postprzez ganela » 8 kwi 2022, o 06:38

Podziwiam za lekkość opisu ,po ktorym kobietki będą się mniej bały operacji. 😉 witam.
ganela
 
Posty: 152
Dołączył(a): 11 lut 2022, o 15:20
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 46
Data operacji: 21 lutego 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak g2
Zakres operacji: Calkowita
Wynik HP: Nie był robiony
Terapia hormonalna: Nie wiem.

Re: Usunięcie macicy z przydatkami plus wyrostek

Postprzez olikkk » 8 kwi 2022, o 07:18

Elu witam Cię u nas :ymhug:
Cieszę się, że tak ładnie wracasz do sprawności po trudnej operacji :x
Trzy tygodnie to jednak krótki czas, proszę więc żebyś na siebie uważała, bo ok miesiąca po może się pojawić kryzys, jeśli zbyt szybko wrócisz do obowiązków :-s
Rozumiem że w tych warunkach musisz sobie radzić, ale jednak bądź ostrożna :ympray:
Pozdrawiam cieplutko i życzę dużo zdrówka :kolobok_give_heart:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Usunięcie macicy z przydatkami plus wyrostek

Postprzez Gosiak » 8 kwi 2022, o 07:37

Elu, olikkk ma rację, jestem przykładem na to, że po miesiącu może być gorzej. Uważaj, uważaj na siebie, jak to powiedziała mi koleżanka :"bądź dla siebie dobra".😊 Niech Cię nie zwiedzie poczucie, że właściwie to czujesz się już znakomicie 😉
Przytulam :ymhug:
Gosiak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 21 mar 2022, o 10:30
Wiek: 51
Data operacji: 10 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Wynik hist-pat po abrazji : drobne fragmenty endocervix z metaplazją plaskonablonkowa oraz drobne fragmenty polipa endometrialnego mikroogniskowo z cechami małej atypii (w kilku sąsiednich cewach groczolowych)
Zakres operacji: Laparoskopia. Rozszerzone zmodyfikowane usunięcie macicy z przydatkami obustronnie /HP/
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Brak

Re: Usunięcie macicy z przydatkami plus wyrostek

Postprzez hugnonot » 8 kwi 2022, o 09:36

Na razie trzyma Ciebie wysoka adrenalina jak opadnie wtedy możesz bardziej odczuć operację - bądź czujna i nie szarżuj.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Usunięcie macicy z przydatkami plus wyrostek

Postprzez eli-50 » 8 kwi 2022, o 10:56

Elu witaj moja imienniczko :ymhug: %%- :x
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Usunięcie macicy z przydatkami plus wyrostek

Postprzez Gonia » 8 kwi 2022, o 15:43

Elu, witam cieplutko, fajnie, że podzieliłaś się z nami swoimi wrażeniami :) Życzę dużo zdrowia %%- %%- %%-
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: Usunięcie macicy z przydatkami plus wyrostek

Postprzez Magdasz » 8 kwi 2022, o 21:15

Witaj Elu :) :ymhug: Super, że szybko do siebie dochodzisz ale tak jak pisały Dziewczyny, uważaj bo to może być zwodnicze. Jak pozwolisz sobie na za wiele to możesz to w niedługim czasie odczuć. Przekonuję się o tym co jakiś czas ;)
Magdasz
 
Posty: 160
Dołączył(a): 24 lis 2017, o 20:21
Wiek: 47
Data operacji: 21 lutego 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: Amputacja trzonu i szyjki macicy z jajowodami.
2009, 2017 - operacje usunięcia mięśniaków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: brak

Re: Usunięcie macicy z przydatkami plus wyrostek

Postprzez Monika87 » 8 kwi 2022, o 21:17

Ela1419 napisał(a):Witam wszystkie syrenki.
Krótko opiszę mój przypadek może komuś te wiadomości się przydadzą.
Jestem trzy tygodnie po operacji usunięcia macicy z przydatkami plus wyrostek. Oprócz tego jestem amazonką bo choruję na nowotwór piersi (amputacja i profilaktyczna mastektomia drugiej piersi).
Nie jest tak źle jak brzmi. Miałam po drugiej ciąży mięśniaka i obecnie było podejrzenie że stał się mięsakiem stąd operacja która uczyniła mnie syrenką.
Czuję się już bardzo dobrze. Najgorsze chwile to zaraz po operacji i w szpitalu. Z każdym dniem jest coraz lepiej. Rana goi się prawidłowo. Rzeczywiście oponka nad raną jest obecnie najbardziej bolesna ale zmniejszyła się choć jeszcze dość mocno widoczna. Jestem osobą szczupłą z płaskim brzuchem.
Mam 44 lata i jestem mamą dwójki dzieci które wymagają wiele ruchu ode mnie więc nie mam czasu na porządną rekonwalescencję. Może to powoduje że szybciej dochodzę do siebie.
Nie dostałam HTZ bo jest ryzyko że nastąpi u mnie wznowa raka piersi. Przyjmuję tylko climea forte. Nie mam żadnych objawów menopauzy.
Na początku bardzo bolały mnie jelita ale sprawa już się unormowała. Czasem dopadnie mnie lekka kolka. Nie mam biegunek ani zaparć. Dietę miałam zaraz po wyjściu ze szpitala ale że lubię słodkie to jakoś wróciłam do jedzenia choć mimo wszystko uważam na to co jem.
Pozdrawiam. Gdyby jakaś syrenką miała jakieś pytania chętnie podzielę się odczuciami

Operacja przedemna ale trzymam kciuki czytając historii takie jak Twoja ze musi byc dobrze. Zdrowiej i daj sobie czas.
Monika87
 
Posty: 215
Dołączył(a): 22 mar 2022, o 07:32
Wiek: 34
Data operacji: 21 kwietnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Endometrioza,anemia, mięśniaki, krwotoki
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: Nieprawidlowy
Terapia hormonalna: Liczna

Re: Usunięcie macicy z przydatkami plus wyrostek

Postprzez Stynka » 8 kwi 2022, o 21:25

Witaj Elu1419 w Syrenkowie i ...dbaj o siebie!
Stynka
 
Posty: 4350
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Usunięcie macicy z przydatkami plus wyrostek

Postprzez Anita71 » 8 kwi 2022, o 22:45

Hej Elu :ymhug:
Anita71
 
Posty: 8672
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Usunięcie macicy z przydatkami plus wyrostek

Postprzez hugnonot » 9 kwi 2022, o 20:10

Ela1419 napisał(a):Witam wszystkie syrenki.
Krótko opiszę mój przypadek może komuś te wiadomości się przydadzą.
Jestem trzy tygodnie po operacji usunięcia macicy z przydatkami plus wyrostek. Oprócz tego jestem amazonką bo choruję na nowotwór piersi (amputacja i profilaktyczna mastektomia drugiej piersi).
Nie jest tak źle jak brzmi. Miałam po drugiej ciąży mięśniaka i obecnie było podejrzenie że stał się mięsakiem stąd operacja która uczyniła mnie syrenką.
Czuję się już bardzo dobrze. Najgorsze chwile to zaraz po operacji i w szpitalu. Z każdym dniem jest coraz lepiej. Rana goi się prawidłowo. Rzeczywiście oponka nad raną jest obecnie najbardziej bolesna ale zmniejszyła się choć jeszcze dość mocno widoczna. Jestem osobą szczupłą z płaskim brzuchem.
Mam 44 lata i jestem mamą dwójki dzieci które wymagają wiele ruchu ode mnie więc nie mam czasu na porządną rekonwalescencję. Może to powoduje że szybciej dochodzę do siebie.
Nie dostałam HTZ bo jest ryzyko że nastąpi u mnie wznowa raka piersi. Przyjmuję tylko climea forte. Nie mam żadnych objawów menopauzy.
Na początku bardzo bolały mnie jelita ale sprawa już się unormowała. Czasem dopadnie mnie lekka kolka. Nie mam biegunek ani zaparć. Dietę miałam zaraz po wyjściu ze szpitala ale że lubię słodkie to jakoś wróciłam do jedzenia choć mimo wszystko uważam na to co jem.
Pozdrawiam. Gdyby jakaś syrenką miała jakieś pytania chętnie podzielę się odczuciami


Warto stosować probiotyki, bo brak wyrostka to brak fabryki produkującej pożyteczne bakterie.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Usunięcie macicy z przydatkami plus wyrostek

Postprzez Ela1419 » 11 kwi 2022, o 23:19

Bardzo dziękuję wszystkim syrenkom za powitanie.
Trochę mnie nastraszyłyście tym, że po miesiącu może być gorzej. A możecie powiedzieć co powinno mnie zastanowić, na co powinnam zwrócić uwagę, w jaki sposób dostanę sygnał że przeginam.
Odkąd zachorowałam inaczej podchodzę do wszystkiego, cieszę się życiem i staram się nad sobą nie użalać. Wyznaję zasadę, że jeśli jest jeszcze coś do wycięcia żeby móc dalej żyć do bardzo dobrze.
Oczywiście nie chcę sobie zaszkodzić bo oczywiście boję się ewentualnych powikłań po operacji dlatego proszę mnie nakierować.
Jedyne co obecnie może zwrócić moją uwagę to to że ten wałeczek nad blizną z lewej strony jest bardziej obrzmiały i dużo twardszy, a nie wiem czy to normalne.
Ela1419
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 kwi 2022, o 22:28
Wiek: 44
Data operacji: 14 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Podejrzenie mięsaka macicy. Obraz TK wzrost mięśniaka i podejrzany charakter złośliwości
Zakres operacji: Macica, jajowody, jajniki i wyrostek
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Brak terapii ze względu na nowotwór piersi. Climea forte jedynie.

Re: Usunięcie macicy z przydatkami plus wyrostek

Postprzez eli-50 » 12 kwi 2022, o 00:02

Jeśli będziesz się oszczędzała nic złego się nie stanie. Organizm sam Ci da znać od razu, gdy z czymś przesadzisz ( np.kłucia, bóle ). Unikaj podnoszenia, schylania i oczywiście dźwigania,
Pomyślnej rekonwalescencji %%- %%- %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona


Powrót do Po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości