Dieta po operacji

Czego się spodziewać i jak sobie radzić

Dieta po operacji

Postprzez Iwo65 » 4 kwi 2022, o 18:34

Cześć dziewczyny zastanawiam się czy po operacjii można pić jakieś soki bardzo lubię np sok z buraków ,a nie wiem czy mogę bo przecież jest z surowych buraków a surowego nam nie można albo tak samo sok z pomidorów? Wspomnę ,że trafiłam zaraz po operacjii po kilku dniach znowu na stół operacyjny z powodu zakażenia i krwiaka. Także można powiedzieć ,że jestem w miarę świeżo po operacjii bo 2 dni. Chciałabym się jakoś wzmocnić ,rodzinka mi coś "podrzuci" do szpitala ,ale tak naprawdę nawet nie wiem co mogę a czego nie. Może macie jakieś doświadczenie co zdrowe ,wzmacniające i co nam wolno? Pozdrawiam Was gorąco :ymhug: :x
Iwo65
 
Posty: 117
Dołączył(a): 30 mar 2022, o 17:46
Wiek: 57
Data operacji: 22 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak płaskonabłonkowy szyjki macicy G2
Zakres operacji: Operacja radykalna
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: nie

Re: Dieta po operacji

Postprzez Gosiak » 4 kwi 2022, o 18:38

Po powrocie do domu ze szpitala piłam sok kiszony z buraka i ładnie mi się wyniki poprawiły.
Gosiak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 21 mar 2022, o 10:30
Wiek: 51
Data operacji: 10 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Wynik hist-pat po abrazji : drobne fragmenty endocervix z metaplazją plaskonablonkowa oraz drobne fragmenty polipa endometrialnego mikroogniskowo z cechami małej atypii (w kilku sąsiednich cewach groczolowych)
Zakres operacji: Laparoskopia. Rozszerzone zmodyfikowane usunięcie macicy z przydatkami obustronnie /HP/
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Brak

Re: Dieta po operacji

Postprzez Iwo65 » 4 kwi 2022, o 18:49

Ale teraz do szpitala jakby mi mąż przywiózł to nie bardzo? Za wcześnie? Wiem że jak po pierwszej operacji zapytałam się jednej lekarki o sok z kiszonych buraków to powiedziała, że jeszcze nie bo to surowy burak i dlatego nie można 🤔a bardzo lubię i zawsze piłam w domku, wiem że zdrowy jest🤗💪
Iwo65
 
Posty: 117
Dołączył(a): 30 mar 2022, o 17:46
Wiek: 57
Data operacji: 22 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak płaskonabłonkowy szyjki macicy G2
Zakres operacji: Operacja radykalna
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: nie

Re: Dieta po operacji

Postprzez Gosiak » 4 kwi 2022, o 19:33

Czy za wcześnie to Ci nie powiem, ja wyszłam na 4 dobę po operacji
Gosiak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 21 mar 2022, o 10:30
Wiek: 51
Data operacji: 10 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Wynik hist-pat po abrazji : drobne fragmenty endocervix z metaplazją plaskonablonkowa oraz drobne fragmenty polipa endometrialnego mikroogniskowo z cechami małej atypii (w kilku sąsiednich cewach groczolowych)
Zakres operacji: Laparoskopia. Rozszerzone zmodyfikowane usunięcie macicy z przydatkami obustronnie /HP/
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Brak

Re: Dieta po operacji

Postprzez Iwo65 » 4 kwi 2022, o 19:42

:ymhug: :x Dziękuję za szybką odpowiedź
Iwo65
 
Posty: 117
Dołączył(a): 30 mar 2022, o 17:46
Wiek: 57
Data operacji: 22 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak płaskonabłonkowy szyjki macicy G2
Zakres operacji: Operacja radykalna
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: nie

Re: Dieta po operacji

Postprzez hugnonot » 11 kwi 2022, o 21:52

Iwo65 napisał(a):Ale teraz do szpitala jakby mi mąż przywiózł to nie bardzo? Za wcześnie? Wiem że jak po pierwszej operacji zapytałam się jednej lekarki o sok z kiszonych buraków to powiedziała, że jeszcze nie bo to surowy burak i dlatego nie można 🤔a bardzo lubię i zawsze piłam w domku, wiem że zdrowy jest🤗💪

kiszony może powodować wzdęcia, podobnie jak kiszona kapusta. Barszcz zrób :)
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Dieta po operacji

Postprzez Iwo65 » 12 kwi 2022, o 10:11

O dobry pomysł, barszczyk na obiad👍🤗Teraz jak mam te diete to mam problem co zjesc. Zawsze jadlam tradycyjne polskie i tym samym ciężkostrawne, takze teraz nie wiem co gotować 😁Pozdrawiam
Iwo65
 
Posty: 117
Dołączył(a): 30 mar 2022, o 17:46
Wiek: 57
Data operacji: 22 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak płaskonabłonkowy szyjki macicy G2
Zakres operacji: Operacja radykalna
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: nie

Re: Dieta po operacji

Postprzez hugnonot » 12 kwi 2022, o 22:17

Iwo65 napisał(a):O dobry pomysł, barszczyk na obiad👍🤗Teraz jak mam te diete to mam problem co zjesc. Zawsze jadlam tradycyjne polskie i tym samym ciężkostrawne, takze teraz nie wiem co gotować 😁Pozdrawiam

gotowany normalnie lub w małej ilości wody indyk/kurczak, kurczak w galarecie, klopsy z kurczaka, pulpety z kurczaka, ryba gotowana na parze - można dodać obok warzywa.
do tego ziemniaki albo płatki jaglane, jęczmienne. Z gotowanych jarzyn: marchewka, seler, pietruszka, buraki (tnę w talarki warzywa i ewentualnie ziemniaki i gotuję na parze bo szybciej)
kurczak/indyk pokrojony w paski lekko odsmażony na małej ilości tłuszczu podlany wodą podduszony, potem dorzucone warzywa jakie masz (bez cebuli! kapusty i tym podobnych) może być seler naciowy, zwykły, pomidor papryka marchewka, seler pietruszka.
Wszelkie zupy: szparagowa (z przecieru), pomidorowa, barszcz, jarzynowa, w sezonie dyniowa. Może coś z tego się przyda. Mi klasyczne ciężkie potrawy nawet już nie smakują.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Dieta po operacji

Postprzez Iwo65 » 13 kwi 2022, o 18:31

Dzięki za fajne pomysly, a co polecacie na kolację jakieś kanapki, ale z czym? Z wedlina wiem a z pomidorem moga byc oczywiscie bez skórki? Pozdrawiam :x
Iwo65
 
Posty: 117
Dołączył(a): 30 mar 2022, o 17:46
Wiek: 57
Data operacji: 22 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak płaskonabłonkowy szyjki macicy G2
Zakres operacji: Operacja radykalna
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: nie

Re: Dieta po operacji

Postprzez hugnonot » 13 kwi 2022, o 21:37

Iwo65 napisał(a):Dzięki za fajne pomysly, a co polecacie na kolację jakieś kanapki, ale z czym? Z wedlina wiem a z pomidorem moga byc oczywiscie bez skórki? Pozdrawiam :x

pomidor OK, choć o tej porze roku jest mało smaczny bo sztucznie pędzony, z serkiem białym i z pietruszką zieloną, z awokado w plasterkach jak tanio kupisz, kurczak/indyk w galarcie na zimno - dobre źródło kolagenu
innych pomysłów poza dżemem nie mam niestety.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Dieta po operacji

Postprzez Iwo65 » 14 kwi 2022, o 09:33

Dzięki :ymhug:
Iwo65
 
Posty: 117
Dołączył(a): 30 mar 2022, o 17:46
Wiek: 57
Data operacji: 22 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak płaskonabłonkowy szyjki macicy G2
Zakres operacji: Operacja radykalna
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: nie


Powrót do Po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości