Rak in situ - Gosiak

Czego się spodziewać i jak sobie radzić

Re: Rak in situ - Gosiak

Postprzez Gosiak » 19 kwi 2022, o 20:43

No i tak, byłam na wizycie, lekarz zbadał (bezboleśnie całkowicie) i stwierdził, że wszystko jest w porządku. Ale usg nie zrobił 😠 Jak w porządku, to powinien zakazy odwoływać, a usłyszałam :nadal zakaz kąpieli, wspolzycia, dźwigania pow 1,5 kg, zakaz ćwiczeń na kręgosłup. No i co najgorsze zakaz HTZ w okresie przejściowym, kazał póki co kupić promensil forte.
I wytłumaczył jak to się stało, że w hp po łyżeczkowaniu były komórki atypowe, a po operacji nie było: podczas łyżeczkowania cała zmiana została usunięta, ale jedynym sposobem żeby się o tym przekonać było usunięcie, pocięcie na paseczki i zbadanie przez histopatologa. Oczywiście można było czekać z pół roku na moją odpowiedzialność i zrobić ponowne badanie. Ale gdyby wtedy było rozsiane już po węzłach chłonnych to do kogo miałaby pani pretensje? Tak że o tak usłyszałam.
Na koniec najlepsze : l4 do 16.05 i wtedy kolejna wizyta kontrolna 😊
Oby tylko pogoda się poprawiła, bo już się nudzę.
Przytulam Was :ymhug:
Gosiak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 21 mar 2022, o 10:30
Wiek: 51
Data operacji: 10 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Wynik hist-pat po abrazji : drobne fragmenty endocervix z metaplazją plaskonablonkowa oraz drobne fragmenty polipa endometrialnego mikroogniskowo z cechami małej atypii (w kilku sąsiednich cewach groczolowych)
Zakres operacji: Laparoskopia. Rozszerzone zmodyfikowane usunięcie macicy z przydatkami obustronnie /HP/
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak in situ - Gosiak

Postprzez Stynka » 19 kwi 2022, o 21:11

Gosiak :ymhug:
skoro jest dobrze, to jest dobrze i tak miało i ma być. L4 się należy i wykorzystaj je dla siebie najlepiej jak możesz :kolobok_lazy: :kolobok_read: :kolobok_dance3:
Stynka
 
Posty: 4349
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Rak in situ - Gosiak

Postprzez olikkk » 19 kwi 2022, o 21:14

Cieszę się że przynosisz dobre wieści :-bd
Delektuj się wolnością, czasem dla siebie, bo przyjdzie czas kiedy za tym zatęsknisz ;)
Zdrówka :kolobok_girl_in_love:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Rak in situ - Gosiak

Postprzez eli-50 » 20 kwi 2022, o 21:45

Przytulam Cię Gosiak :ymhug: %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Rak in situ - Gosiak

Postprzez Anita71 » 24 kwi 2022, o 13:54

Gosiak super! A co lekarz miał na myśli mówiąc o okresie przejściowym?
Anita71
 
Posty: 8672
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak in situ - Gosiak

Postprzez Gosiak » 24 kwi 2022, o 14:50

Anita71 napisał(a):Gosiak super! A co lekarz miał na myśli mówiąc o okresie przejściowym?

A wiesz Anitko, że nie dopytałam z tego rozczarowania 😁 byłam nastawiona, że da mi jakieś hormony, a tu zonk 😠 wydaje mi się, że chodzi o 3 m-ce po operacji, bo wszystko nie wolno mi 3 miesiące właśnie. Dopytam 16.05.na wizycie. I mam nadzieję, że się zgodzi, bo naczytalam się o problemach z układem krążenia, a moja mama umarła w wieku 67 lat na zawał właśnie. O osteoporozie nie mówiąc. Muszę się przyznać, że mam takie momentu, że myślę sobie, że może zbyt pochopnie poddałam się tej operacji. Wiem, że to głupie, ale ja nadal jestem w fazie zaprzeczenia...
Gosiak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 21 mar 2022, o 10:30
Wiek: 51
Data operacji: 10 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Wynik hist-pat po abrazji : drobne fragmenty endocervix z metaplazją plaskonablonkowa oraz drobne fragmenty polipa endometrialnego mikroogniskowo z cechami małej atypii (w kilku sąsiednich cewach groczolowych)
Zakres operacji: Laparoskopia. Rozszerzone zmodyfikowane usunięcie macicy z przydatkami obustronnie /HP/
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak in situ - Gosiak

Postprzez Anita71 » 28 kwi 2022, o 17:38

Gosia też boję się o serce i pewnie czeka mnie zawał bo i brak hormonów i stres i obciążenia genetyczne chorób układu krążenia i cukrzyca.
Anita71
 
Posty: 8672
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak in situ - Gosiak

Postprzez ganela » 28 kwi 2022, o 22:08

Kobieto...ciesz się życiem...brak hormonów to mała niedogodnosc...😁 mówiłam Ci co cię wyleczy..endorfiny...masa endorfin
ganela
 
Posty: 152
Dołączył(a): 11 lut 2022, o 15:20
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 46
Data operacji: 21 lutego 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak g2
Zakres operacji: Calkowita
Wynik HP: Nie był robiony
Terapia hormonalna: Nie wiem.

Re: Rak in situ - Gosiak

Postprzez Gosiak » 28 kwi 2022, o 22:51

ganela napisał(a):Kobieto...ciesz się życiem...brak hormonów to mała niedogodnosc...😁 mówiłam Ci co cię wyleczy..endorfiny...masa endorfin

🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️😜😜😜
Gosiak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 21 mar 2022, o 10:30
Wiek: 51
Data operacji: 10 marca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Wynik hist-pat po abrazji : drobne fragmenty endocervix z metaplazją plaskonablonkowa oraz drobne fragmenty polipa endometrialnego mikroogniskowo z cechami małej atypii (w kilku sąsiednich cewach groczolowych)
Zakres operacji: Laparoskopia. Rozszerzone zmodyfikowane usunięcie macicy z przydatkami obustronnie /HP/
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Brak

Poprzednia strona

Powrót do Po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości