Naczyniak po usunięciu trzonu macicy

Czego się spodziewać i jak sobie radzić

Naczyniak po usunięciu trzonu macicy

Postprzez persking@wo.pl » 4 lis 2021, o 22:27

Witam wszystkie syrenki,może niektóre mnie poznają z posta ,,wątpliwości, czy dobra podjęłam decyzję,,. Pisałam dalej w tym poscie z nowym problemem ale nie dostałam odpowiedzi na swoje pytanie dlatego postanowiłam założyć osobny wątek. Byłam jakiś czas temu u gina na kontroli z objawami podobnymi jak miałam mięśniaki, nie ból tylko takie ciągnięcie w podbrzuszau i promieniowanie. I niestety okazało się że mam naczyniak. Odczuwam go po lewej stronie podbrzusza, a nie jest to lewy jajnik bo został on usunięty w czasie operacji.Po długim badaniu lekarzowi wydawało się ze nam jajowody a one są też usunięte a to były naczynia limfatyczne. I niby wszystko w porządku ale pojawił sie ten naczyniak który jest do obserwacji. Stad moje pytanie czy któraś z was miała takiego jegomościa?
persking@wo.pl
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2 mar 2020, o 18:56
Wiek: 44
Data operacji: 5 marca 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Macica miesniakowata
Zakres operacji: Trzon macicy + lewy przydatek
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie mam

Re: Naczyniak po usunięciu trzonu macicy

Postprzez eli-50 » 4 lis 2021, o 23:54

Persking witaj :ymhug:
Trudno mi coś na ten temat powiedzieć, bo nic takiego nie miałam. A leków na to nie dostałaś ?
Pozdrawiam ciepło %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Naczyniak po usunięciu trzonu macicy

Postprzez hugnonot » 5 lis 2021, o 23:57

persking@wo.pl napisał(a):Witam wszystkie syrenki,może niektóre mnie poznają z posta ,,wątpliwości, czy dobra podjęłam decyzję,,. Pisałam dalej w tym poscie z nowym problemem ale nie dostałam odpowiedzi na swoje pytanie dlatego postanowiłam założyć osobny wątek. Byłam jakiś czas temu u gina na kontroli z objawami podobnymi jak miałam mięśniaki, nie ból tylko takie ciągnięcie w podbrzuszau i promieniowanie. I niestety okazało się że mam naczyniak. Odczuwam go po lewej stronie podbrzusza, a nie jest to lewy jajnik bo został on usunięty w czasie operacji.Po długim badaniu lekarzowi wydawało się ze nam jajowody a one są też usunięte a to były naczynia limfatyczne. I niby wszystko w porządku ale pojawił sie ten naczyniak który jest do obserwacji. Stad moje pytanie czy któraś z was miała takiego jegomościa?


Naczyniak jest łagodnym nowotworem, nie miałam w środku, mam na skórze drobne. Koleżanki brat miał naczyniaka na skórze twarzy - był usuwany.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .


Powrót do Po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości