Jestem syrenką-Mięśniaki macicy, zmiany w szyjce - NanaM

Czego się spodziewać i jak sobie radzić

Jestem syrenką-Mięśniaki macicy, zmiany w szyjce - NanaM

Postprzez NanaM » 19 mar 2021, o 13:21

Witajcie jestem 2 tyg po usunięciu macicy jajowodów i szyjki , powód mięśniaki duże i zła cytologia . Jako ze pierwszy raz miałam taks poważna operacje nie umiem ogarnąć tego ciągłego leżenia . Staram sue funkcjonować normalnie ale poruszam się jak żółw , brzuch boli przy dłuższym siedzeniu itd . Najgorzej to odczuwam jakby ból pęcherza co chwile biegam do toalety bo wydaje się byc pełny i ból mocniejszy . Wczoraj już brałam nospe i furagine bo mówię może jakiś stan zapalny .Przy każdym korzystaniu z toalety mam wrażenie i ból jakby mi wszystko miało wypaść . Rana goi sue chyba dobrze I oszczędzam się ale już zaczynam się niepokoić ze tyle to trwa i zamiast być lepiej to tabsy łykam jak cukierki . Doradźcie coś proszę
Pozdrawiam
NanaM
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 mar 2021, o 16:33
Wiek: 40
Data operacji: 3 marca 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy oraz zmiany w szyjce
Zakres operacji: Usunięcie macicy z jajowodami plus usunięcie szyjki macicy
Wynik HP: Brak - oczekuje
Terapia hormonalna: Nie

Re: Jestem syrenką

Postprzez Enia » 19 mar 2021, o 14:27

Witaj .Nana . .To normalne ,że złe się czujesz to dopiero dwa tygodnie po operacji..Nie bierz się za żadne prace domowe .Tylko spaceruj po mieszkaniu . Przeciw bólowe brałam , pomagały .Jeśli chodzi o.pecherz to na pewno miałaś cewnikowanie .Jeśli ból jest duży to lepiej skontaktuj się z lekarzem . Każda z nas w innym tempie dochodzi do siebie .U mnie to już 6 tygodni . Ale w domu robię tylko lekkie pracę .,,,brzuch boli jak próbuję zamiatać lub długo siedzę. Powoli trzeba czasu. .poczytaj forum . Na pewno odezwą się doświadczone Syrenki i Ci pomogą .Mi nadal służą radą. Trzymaj się.
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Re: Jestem syrenką

Postprzez NanaM » 19 mar 2021, o 14:49

Dziekuje za dobre słowo
NanaM
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 mar 2021, o 16:33
Wiek: 40
Data operacji: 3 marca 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy oraz zmiany w szyjce
Zakres operacji: Usunięcie macicy z jajowodami plus usunięcie szyjki macicy
Wynik HP: Brak - oczekuje
Terapia hormonalna: Nie

Re: Jestem syrenką

Postprzez Anita71 » 19 mar 2021, o 15:00

Cześć Nana witam Cię na Forum. Wiesz praktycznie dla każdej z nas była to pierwsza tak poważna operacja. Musialysmy zmierzyć się z nową rzeczywistościa. To leżenie jak kłoda w łóżku było obezwładniające ale w końcu zaczniesz dochodzić do jako takiej formy. Nie siedz długo sama widzisz, że to męczy, stanie, siedzenie było męczące. Chodziłam po mieszkaniu powolutku ale chodziłam. Chodziłam i leżałam raczej starałam się nie siedzieć, zresztą nie dawałam rady siedzieć. Mamy tu na forum różne pokoiki tematyczne bardzo potrzebne. A jeżeli masz jakieś pytania to pytaj zawsze ktoś odpowie :ymhug:
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Jestem syrenką

Postprzez hugnonot » 19 mar 2021, o 16:24

NanaM napisał(a):Witajcie jestem 2 tyg po usunięciu macicy jajowodów i szyjki , powód mięśniaki duże i zła cytologia . Jako ze pierwszy raz miałam taks poważna operacje nie umiem ogarnąć tego ciągłego leżenia . Staram sue funkcjonować normalnie ale poruszam się jak żółw , brzuch boli przy dłuższym siedzeniu itd . Najgorzej to odczuwam jakby ból pęcherza co chwile biegam do toalety bo wydaje się byc pełny i ból mocniejszy . Wczoraj już brałam nospe i furagine bo mówię może jakiś stan zapalny .Przy każdym korzystaniu z toalety mam wrażenie i ból jakby mi wszystko miało wypaść . Rana goi sue chyba dobrze I oszczędzam się ale już zaczynam się niepokoić ze tyle to trwa i zamiast być lepiej to tabsy łykam jak cukierki . Doradźcie coś proszę
Pozdrawiam


Siedzenie nie jest dobrym pomysłem, lepiej chodzić i robić przerwy na siedzenie niż odwrotnie. Siedząc naduszasz na brzuch. Dla zrostów leżenie jest paskudne, trzeba się ruszać.
Pewnie masz zapalenie pęcherza, przy mocniejszym furagina pomoże tylko jak jest idealnie dawkowana - dokładnie z zegarkiem, lepiej zwróć się do lekarza po receptę na mocniejszy środek.
Z domowych sposobów sok z żurawiny, malin, herbatka ze skrzypu, nagietka, urosan, ciepła woda z cytryną, dużo pić tylko ciepłe - wypłukiwać bakterie, no i ograniczyć sól i przyprawy (najlepiej wcale).
Powinny trochę pomóc ale przy silnym zapaleniu nie dadzą rady.
A i ciepłe skarpetki na nogi najlepiej wełniane, ciepłe spodnie albo zawiń się ciepłym kocem. Nie możesz marznąć.
Serdeczności
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Jestem syrenką

Postprzez monte » 19 mar 2021, o 17:16

Witaj 🙂
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Jestem syrenką

Postprzez NanaM » 19 mar 2021, o 19:46

[dziekuje Wam bardzo dziś chyba za dużo podchodziłam i ból jest okropny a nawet zawroty głowy mam . Zaraz wezmę leki i się położę . Miałam ciężki dzień ...przykro mi bo chyba nie muszę się nikomu tłumaczyć co mi jest a w mojej firmie plotkują ze udaje chora i siedzę na zwolnieniu takie to
Przykre ze aż mnie dziś zmroziło
Co do pęcherza tak staram się grzać , ale nie wiem czy nie mam anemi bobte zawroty głowy dziś mam okropne a wiem ze troszkę tej krwi straciłam ale lekarze tylko uzupełnienie żelaza dawali w szpitalu potem już nie
NanaM
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 mar 2021, o 16:33
Wiek: 40
Data operacji: 3 marca 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy oraz zmiany w szyjce
Zakres operacji: Usunięcie macicy z jajowodami plus usunięcie szyjki macicy
Wynik HP: Brak - oczekuje
Terapia hormonalna: Nie

Re: Jestem syrenką

Postprzez hugnonot » 19 mar 2021, o 20:22

NanaM napisał(a):[dziekuje Wam bardzo dziś chyba za dużo podchodziłam i ból jest okropny a nawet zawroty głowy mam . Zaraz wezmę leki i się położę . Miałam ciężki dzień ...przykro mi bo chyba nie muszę się nikomu tłumaczyć co mi jest a w mojej firmie plotkują ze udaje chora i siedzę na zwolnieniu takie to
Przykre ze aż mnie dziś zmroziło
Co do pęcherza tak staram się grzać , ale nie wiem czy nie mam anemi bobte zawroty głowy dziś mam okropne a wiem ze troszkę tej krwi straciłam ale lekarze tylko uzupełnienie żelaza dawali w szpitalu potem już nie


Kup sok z buraków z jabłkiem albo sam sok z buraków i pij, jeśli nie lubisz to tabletki Burak forte. Dobrze działa Floradix żelazo, można kupić w aptece.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Jestem syrenką

Postprzez Stynka » 19 mar 2021, o 22:18

Witaj NanaM w Syrenkowie :ymhug:
Mnie pomagał, rozluźniał i uspokajał ciepły prysznic. Brałam natrysk 2 razy dziennie i po każdym się "wylegiwałam" osuszając bez mocnego pocierania ręcznikiem. Piłam ciepłe herbatki albo wodę niegazowaną. Mało siedziałam, często leżałam, trochę chodziłam i stałam w kuchni. Nie schylałam się i nie naciągałam w górę!
Co do pracy zawodowej, to ludzie zawsze gadali, gadają i będą gadać ;) Specjalnie nie mamy wpływu na to co będą mówić i trzeba się z tym pogodzić. Trudne, ale konieczne, żeby nie zwariować :|
Stynka
 
Posty: 4324
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Jestem syrenką

Postprzez eli-50 » 20 mar 2021, o 00:39

Witaj Nana :ymhug:
Ruch wskazany, ale z umiarem i oszczędzaniem się. Starałam się unikać posiadywania. Co do znajomych z pracy jeśli nic nie wiedzą to podejrzewają, że kombinujesz ze zwolnieniem. Ale to tylko świadczy o nich. To przykre, ale zdrowie ważniejsze. Trzymaj się dzielnie.
Pozdrawiam ciepło i życzę szybkiego powrotu do formy %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Jestem syrenką

Postprzez NanaM » 22 mar 2021, o 16:02

Witajcie ja dziś ledwo żywa nie wiem co się dzieje ale w nocy nie śpię bez silnych leków a nie chce się do nich przyzywaczaic mam wrażenie ze te kilka dni po operacji lepiej funkcjonowałam niż teraz ledwo chodzę po mieszkaniu a do tego ten pęcherz i wczoraj ból ucha doszedł dziś czekam na teleporade bo chyba mysze mieć jakiś antybiotyk , ciśnienie tez mi często spada a na kawę przeszła mi ochota . Nigdy nie byłam taka osłabiona i ten brzuch jak ponton , eh kiedy to wszystko wróci do normy
NanaM
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 mar 2021, o 16:33
Wiek: 40
Data operacji: 3 marca 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy oraz zmiany w szyjce
Zakres operacji: Usunięcie macicy z jajowodami plus usunięcie szyjki macicy
Wynik HP: Brak - oczekuje
Terapia hormonalna: Nie

Re: Jestem syrenką

Postprzez Enia » 22 mar 2021, o 16:48

NanaM napisał(a):Witajcie ja dziś ledwo żywa nie wiem co się dzieje ale w nocy nie śpię bez silnych leków a nie chce się do nich przyzywaczaic mam wrażenie ze te kilka dni po operacji lepiej funkcjonowałam niż teraz ledwo chodzę po mieszkaniu a do tego ten pęcherz i wczoraj ból ucha doszedł dziś czekam na teleporade bo chyba mysze mieć jakiś antybiotyk , ciśnienie tez mi często spada a na kawę przeszła mi ochota . Nigdy nie byłam taka osłabiona i ten brzuch jak ponton , eh kiedy to wszystko wróci do normy

Witaj. Mi lekarz w szpitalu polecił Apap. 4 razy po 2 tabletki .brałam na początku po 1:że trzy razy dziennie .a potem powoli odstawiłam .. u mnie jutro sześć tygodni i powoli czuję t lepiej .muszę często odpoczywać. Ciśnienie nadal mi skacze i puls też . Brzuch nadal mam duży .chodzę w szerokich """majtkach"""i w zaszerokich w pasie spodniach . Wszystko musi być luźne . Nie jedź surowych warzyw.wszystko gotowane . Śliwki suszone .sok z buraków,_ nawet jest smaczny ..gotowane buraki .warzywa .robię pulpety. U mnie pęcherz tylko popolewal to brałam ziołowe tabletki . Zobaczymy co Ci powie lekarz.. może da antybiotyk. Trzymaj się.
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Re: Jestem syrenką

Postprzez NanaM » 22 mar 2021, o 20:07

    Enia napisał(a):
    NanaM napisał(a):Witajcie ja dziś ledwo żywa nie wiem co się dzieje ale w nocy nie śpię bez silnych leków a nie chce się do nich przyzywaczaic mam wrażenie ze te kilka dni po operacji lepiej funkcjonowałam niż teraz ledwo chodzę po mieszkaniu a do tego ten pęcherz i wczoraj ból ucha doszedł dziś czekam na teleporade bo chyba mysze mieć jakiś antybiotyk , ciśnienie tez mi często spada a na kawę przeszła mi ochota . Nigdy nie byłam taka osłabiona i ten brzuch jak ponton , eh kiedy to wszystko wróci do normy

    Witaj. Mi lekarz w szpitalu polecił Apap. 4 razy po 2 tabletki .brałam na początku po 1:że trzy razy dziennie .a potem powoli odstawiłam .. u mnie jutro sześć tygodni i powoli czuję t lepiej .muszę często odpoczywać. Ciśnienie nadal mi skacze i puls też . Brzuch nadal mam duży .chodzę w szerokich """majtkach"""i w zaszerokich w pasie spodniach . Wszystko musi być luźne . Nie jedź surowych warzyw.wszystko gotowane . Śliwki suszone .sok z buraków,_ nawet jest smaczny ..gotowane buraki .warzywa .robię pulpety. U mnie pęcherz tylko popolewal to brałam ziołowe tabletki . Zobaczymy co Ci powie lekarz.. może da antybiotyk. Trzymaj się.


    Tak dostałam antybiotyk , bieliznę nosze luźna a tabletki to ja mam na tramalu na noc ehh .Lekarka powiedziała ze jak to nie pomoże to muszę iść do gina bo być mize głębszy problem z pęcherzem po stronie ginekologicznej po operacji jest oby się myliła
    NanaM
     
    Posty: 15
    Dołączył(a): 18 mar 2021, o 16:33
    Wiek: 40
    Data operacji: 3 marca 2021
    Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
    Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy oraz zmiany w szyjce
    Zakres operacji: Usunięcie macicy z jajowodami plus usunięcie szyjki macicy
    Wynik HP: Brak - oczekuje
    Terapia hormonalna: Nie

    Re: Jestem syrenką-Mięśniaki macicy, zmiany w szyjce - NanaM

    Postprzez olikkk » 23 mar 2021, o 11:45

    NanaM witaj w Syrenkowie :ymhug:
    Jak dziś się czujesz ?
    Bierzesz już antybiotyk ?
    Po cewnikowaniu często bywają problemy z drogami moczowymi, czego i ja doświadczyłam przez zatrzymanie moczu =((
    Antybiotyki pomogły i mam nadzieję, że Tobie również pomogą :kolobok_give_heart2:
    olikkk
    Avatar użytkownika
    olikkk
    Glowny Moderator
     
    Posty: 19209
    Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
    Lokalizacja: Śląsk
    Wiek: 0
    Data operacji: 23 lutego 2010
    Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
    Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
    Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
    Znieczulenie dolędźwiowe
    Wynik HP: OK
    Terapia hormonalna: Systen 50
    od kwietnia 2010 roku
    Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

    Re: Jestem syrenką-Mięśniaki macicy, zmiany w szyjce - NanaM

    Postprzez NanaM » 24 mar 2021, o 15:30

      olikkk napisał(a):NanaM witaj w Syrenkowie :ymhug:
      Jak dziś się czujesz ?
      Bierzesz już antybiotyk ?
      Po cewnikowaniu często bywają problemy z drogami moczowymi, czego i ja doświadczyłam przez zatrzymanie moczu =((
      Antybiotyki pomogły i mam nadzieję, że Tobie również pomogą :kolobok_give_heart2:



      Hej tak o niebo lepiej tem antybiotyk to monural saszetka także mam nadzieje ze teraz już będzie tylko lepiej a powiedzcie mi proszę czy używaliście jakiegoś pasa ściągającego brzuch ?
      NanaM
       
      Posty: 15
      Dołączył(a): 18 mar 2021, o 16:33
      Wiek: 40
      Data operacji: 3 marca 2021
      Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
      Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy oraz zmiany w szyjce
      Zakres operacji: Usunięcie macicy z jajowodami plus usunięcie szyjki macicy
      Wynik HP: Brak - oczekuje
      Terapia hormonalna: Nie

      Re: Jestem syrenką-Mięśniaki macicy, zmiany w szyjce - NanaM

      Postprzez Enia » 24 mar 2021, o 19:36

      Witaj Nana. Ja nie używałam pasa ale gdzieś na forum czytałam że ktoś używał..moi do odezwie .
      Enia
       
      Posty: 99
      Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
      Wiek: 68
      Data operacji: 2 lutego 2021
      Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
      Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
      Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
      Wynik HP: Nie mam
      Terapia hormonalna: Nie zastosowano

      Re: Jestem syrenką-Mięśniaki macicy, zmiany w szyjce - NanaM

      Postprzez olikkk » 24 mar 2021, o 22:03

      Super że się poprawiło :-bd
      Ja pasa nie nosiłam i większość z nas też nie nosiła.
      Są różne szkoły na ten temat...
      Zobacz ten wątek

      https://syrenki.net/viewtopic.php?f=10&t=787&start=20
      olikkk
      Avatar użytkownika
      olikkk
      Glowny Moderator
       
      Posty: 19209
      Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
      Lokalizacja: Śląsk
      Wiek: 0
      Data operacji: 23 lutego 2010
      Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
      Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
      Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
      Znieczulenie dolędźwiowe
      Wynik HP: OK
      Terapia hormonalna: Systen 50
      od kwietnia 2010 roku
      Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

      Re: Jestem syrenką-Mięśniaki macicy, zmiany w szyjce - NanaM

      Postprzez NanaM » 3 kwi 2021, o 22:28

      Dziewczyny życzę Wam zdrowia w te Święta .
      Mam jeszcze jedno pytanie dziś jest miesiąc od operacji i od wczoraj mam takie dziwne bóle brzucha jakby prądy ukłucia a i idą w uda , są tak mocne ze potrafię się zwinąć i nawet krzyknąć z bólu co to może być ? Lekarza mam w środę kontrolnie po operacji .
      NanaM
       
      Posty: 15
      Dołączył(a): 18 mar 2021, o 16:33
      Wiek: 40
      Data operacji: 3 marca 2021
      Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
      Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy oraz zmiany w szyjce
      Zakres operacji: Usunięcie macicy z jajowodami plus usunięcie szyjki macicy
      Wynik HP: Brak - oczekuje
      Terapia hormonalna: Nie

      Re: Jestem syrenką-Mięśniaki macicy, zmiany w szyjce - NanaM

      Postprzez Stynka » 3 kwi 2021, o 22:53

      NanaM,
      czy przypadkiem nie przepracowałaś się przed świętami ;) ?
      Czasem przy takich bólach pomaga ciepły prysznic.
      Stynka
       
      Posty: 4324
      Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
      Wiek: 57
      Data operacji: 3 grudnia 2018
      Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
      Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
      Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
      Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
      Terapia hormonalna: aktualnie brak

      Re: Jestem syrenką-Mięśniaki macicy, zmiany w szyjce - NanaM

      Postprzez olikkk » 3 kwi 2021, o 23:05

      Też tak pomyślałam....
      Teraz pora poleżeć i odpocząć aż przejdzie, a że są święta to da się zrobić :-bd
      Spokojnych, zdrowych i wesołych Świąt Ci życzę :kolobok_give_heart2:
      olikkk
      Avatar użytkownika
      olikkk
      Glowny Moderator
       
      Posty: 19209
      Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
      Lokalizacja: Śląsk
      Wiek: 0
      Data operacji: 23 lutego 2010
      Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
      Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
      Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
      Znieczulenie dolędźwiowe
      Wynik HP: OK
      Terapia hormonalna: Systen 50
      od kwietnia 2010 roku
      Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

      Następna strona

      Powrót do Po operacji usunięcia macicy



      Kto przegląda forum

      Użytkownicy przeglądający ten dział: CichoSza i 2 gości