Usunięcie macicy i Ciąża pozamaciczna wrośnięta w bliznę

Czego się spodziewać i jak sobie radzić

Usunięcie macicy i Ciąża pozamaciczna wrośnięta w bliznę

Postprzez Tusia9031 » 12 paź 2021, o 12:02

Hej jestem tu nowa nowa pierwszy raz do szpitala trafiłam z krwawieniem w 8tc po tygodniu mnie wypuścili poszłam na kontrolę do mojego gin i spowrotem do szpitala podejrzenie ciąży pozamacicznej wrośniętej w bliznę po poprzednich CC do tego wielki krwiak. W szpitalu spędziłam 3mies najpierw na onkologii potem na ginekologii dostałam najpierw lek igłą w brzuch na uśmiercenie i obumarcie płodu potem metotreksat czekali czy się sama oczyszcze niestety się nie udało mieli założyć balonik ale tego nie zrobili założyli dziewczynie która przyszła po mnie z tym samym podejrzeniem co ja . do tego było ryzyko krwotoku że względu na moje ukrwienie i krwiaka po prawie 3 miesiącach trafiłam na stół operacyjny było już za późno na inne wyjście:laparotomia całkowite przezbrzuszne usunięcie macicy z pozostawieniem przydatków. Po operacji spędziłam tylko chwile na swojej sali: zaczęłam się zwijać i wrzeszczeć z bólu oczywiście najpierw twierdzili że może boleć a ja tam prawie po ścianach chodziłam i trafiłam przytomność z bólu jak leki przeciwbólowe nie pomogły trafiłam na USG miałam za wysoko nadszyty pęcherz i krwawilam do środka skończyło się znowu na stole operacyjnym relaparotomia ewakuacja krwiaka podkłucie miejsc krwawiących potem przetaczanie krwi i osocza na OIOMie no i po 3 miesiącach opuściłam szpital minęło pół roku brzuch często boli do tego problemy z jelitami masakra
Tusia9031
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 paź 2021, o 16:40
Wiek: 31
Data operacji: 23 marca 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Ciąża pozamaciczna wrośnięta w blizne
Zakres operacji: Laparotomia całkowite przezbrzuszne Usunięcie macicy wraz z szyjką z pozostawieniem przydatków
Wynik HP: _
Terapia hormonalna: Brak

Re: Usunięcie macicy i Ciąża pozamaciczna wrośnięta w bliznę

Postprzez CzarnoMi » 12 paź 2021, o 12:15

Czy otrzymałaś jakieś wsparcie psychologa?
Lub czy korzystasz teraz z takiej pomocy?
Przesyłam dużo siły!
Tutaj dziewczyny wiele przeszły i mają wiele mądrego nam do przekazania
CzarnoMi
 
Posty: 9
Dołączył(a): 19 lip 2021, o 20:38
Wiek: 40
Data operacji: 20 grudnia 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki
Zakres operacji: histeroktomia
Wynik HP: mięsak
Terapia hormonalna: brak, nieskazana

Re: Usunięcie macicy i Ciąża pozamaciczna wrośnięta w bliznę

Postprzez Tusia9031 » 12 paź 2021, o 16:46

W szpitalu psycholog była u mnie może z 2razy przelotem i tyle a teraz nie korzystam z psychologa
Tusia9031
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 paź 2021, o 16:40
Wiek: 31
Data operacji: 23 marca 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Ciąża pozamaciczna wrośnięta w blizne
Zakres operacji: Laparotomia całkowite przezbrzuszne Usunięcie macicy wraz z szyjką z pozostawieniem przydatków
Wynik HP: _
Terapia hormonalna: Brak

Re: Usunięcie macicy i Ciąża pozamaciczna wrośnięta w bliznę

Postprzez eli-50 » 12 paź 2021, o 17:02

Witaj Tusia :ymhug:
Sporo przeszłaś w tak młodym wieku :( . Dużo razy byłaś cięta, to i więcej czasu organizm potrzebuje na regenerację. A co powiedział lekarz na ostatniej kontrolnej wizycie ? Stosujesz dietę lekkostrawną ? Miejmy nadzieję, że pomału wszystko się uspokoi %%- %%- %%- . Trzymaj się mocno !
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Usunięcie macicy i Ciąża pozamaciczna wrośnięta w bliznę

Postprzez Szklanka » 12 paź 2021, o 19:35

Ku....Mać! Przepraszam, ale nóż sie w kieszeni otwiera jak czytam takie historie.
Tusiu jesli boli Cię jeszcze brzuch i jelita idź do lekarza powiedz o bólach, bo tak nie może być. Nie umiem Ci inaczej pomóc.
Życzę zdrowia :)
Kochać i tracić, pragnąć i żałować,
Padać boleśnie i znów się podnosić,
Krzyczeć tęsknocie "precz!" i błagać "prowadź!"
Oto jest ŻYCIE: nic, a jakże dosyć...

/Leopold Staff/
Avatar użytkownika
Szklanka
 
Posty: 1380
Dołączył(a): 16 gru 2018, o 00:04
Lokalizacja: Zagłębie Miedziowe
Wiek: 46
Data operacji: 19 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Pierwsza operacja 19.12.2018: mięśniaki na macicy, guz na lewym jajniku
Druga operacja 14.03.2019: zły wynik HP z pierwszej operacji
Zakres operacji: Pierwsza operacja: macica z szyjką i przydatkami, cięcie poziome
Druga operacja: sieć większa, węzły chłonne biodrowe, ściana otrzewnej, cięcie pionowe
Wynik HP: Pierwsza operacja: rak endometrioidalny jajnika lewego G2, Figo IA
Druga operacja: OK
Terapia hormonalna: Nie mam takiej jeszcze

Re: Usunięcie macicy i Ciąża pozamaciczna wrośnięta w bliznę

Postprzez hugnonot » 12 paź 2021, o 22:23

Tusia9031 napisał(a):Hej jestem tu nowa nowa pierwszy raz do szpitala trafiłam z krwawieniem w 8tc po tygodniu mnie wypuścili poszłam na kontrolę do mojego gin i spowrotem do szpitala podejrzenie ciąży pozamacicznej wrośniętej w bliznę po poprzednich CC do tego wielki krwiak. W szpitalu spędziłam 3mies najpierw na onkologii potem na ginekologii dostałam najpierw lek igłą w brzuch na uśmiercenie i obumarcie płodu potem metotreksat czekali czy się sama oczyszcze niestety się nie udało mieli założyć balonik ale tego nie zrobili założyli dziewczynie która przyszła po mnie z tym samym podejrzeniem co ja . do tego było ryzyko krwotoku że względu na moje ukrwienie i krwiaka po prawie 3 miesiącach trafiłam na stół operacyjny było już za późno na inne wyjście:laparotomia całkowite przezbrzuszne usunięcie macicy z pozostawieniem przydatków. Po operacji spędziłam tylko chwile na swojej sali: zaczęłam się zwijać i wrzeszczeć z bólu oczywiście najpierw twierdzili że może boleć a ja tam prawie po ścianach chodziłam i trafiłam przytomność z bólu jak leki przeciwbólowe nie pomogły trafiłam na USG miałam za wysoko nadszyty pęcherz i krwawilam do środka skończyło się znowu na stole operacyjnym relaparotomia ewakuacja krwiaka podkłucie miejsc krwawiących potem przetaczanie krwi i osocza na OIOMie no i po 3 miesiącach opuściłam szpital minęło pół roku brzuch często boli do tego problemy z jelitami masakra


zwróć uwagę na to co jesz, lekkostrawne, wyeliminuje mocno cukier, wszystko wzdymające cebulę, kapustne, ogórki.
Jedz probiotyki najlepiej 2 rodzaje jelitowe typu dicoflor, sanprobi oraz dla kobiet np. Provag.
Uzupełnij magnez - jego niedobory powodują bolesne skurcze również jelit. Najlepiej mała dawka 2 razy dziennie.
Powinno pomóc na jelita. Na pęcherz zastosowałabym zioła - herbaty ziołowe - ale nie wiem czy możesz.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Usunięcie macicy i Ciąża pozamaciczna wrośnięta w bliznę

Postprzez olikkk » 12 paź 2021, o 22:24

Nie wiem co powiedzieć =((
To jest straszne co Ci się przytrafiło =((
Czy tu przypadkiem nie mamy do czynienia z błędem medycznym ?
Uważam, że powinnaś dochodzić swoich praw na drodze sądowej L-)
Bogu trzeba dziękować, że po tym wszystkim żyjesz 🙏
Obyś jak najszybciej pozbyła się bólu :kolobok_heart:
Tusia przytulam Cię bardzo mocno. :ymhug: :kolobok_heart:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Usunięcie macicy i Ciąża pozamaciczna wrośnięta w bliznę

Postprzez Anita71 » 14 paź 2021, o 17:50

To jest tak przykre i smutne że aż boli =((
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Usunięcie macicy i Ciąża pozamaciczna wrośnięta w bliznę

Postprzez Marzena17 » 16 paź 2021, o 21:44

Ten ból ciągle nowych młodych kobiet...Serce się kroi. =(( Czas goi rany, ale trzeba trzymać rękę na pulsie. Przy trójce pociech nie posiedzisz.
Dużo zdrówka :ymhug:
Marzena17
 
Posty: 2597
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.


Powrót do Po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości