Stopien niepelnosprawnosci

Opieka na chorego, długość zwolnienia, odszkodowanie, zasiłek rehabilitacyjny, renta

Re: Stopien niepelnosprawnosci

Postprzez Anita71 » 30 maja 2019, o 18:38

Czyli Basiu miałam rację z tym urlopem. Stynko ubiegaj się o wszystko co Ci się należy i bierz wszystko co dają. Potem będziesz się zastanawiać po co Ci to. Teraz masz więcej wolnego czasu, ogarniaj to zanim wrócisz do roboty. Zobacz ile już w pracy z tego skorzystasz, krótszy dzien pracy bez proszenia o to i więcej urlopu! Jesteś kierowcą tam też są przewidziane te możliwości parkowania dla kierowców. Tylko zaznaczaj we wniosku ile wlezie o co chcesz się ubiegać! I przejazdy PKP itd naprawdę warto! :)
Anita71
 
Posty: 8669
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Stopien niepelnosprawnosci

Postprzez Anita71 » 30 maja 2019, o 18:40

Nawet do 10 dni dodatkowego urlopu super :-bd
Anita71
 
Posty: 8669
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Stopien niepelnosprawnosci

Postprzez Stynka » 30 maja 2019, o 20:17

Anitko... :x
"... ale, kiedyś się wezmę" ;)
Na razie czuję niemoc :( Każde pójście do urzędu jest dla mnie dużym wyzwaniem :-o
Stynka
 
Posty: 4339
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Stopien niepelnosprawnosci

Postprzez Anita71 » 30 maja 2019, o 21:10

Wiem Stynko rozumiem, ale to może zadziałać na Twoją korzyść. Wiesz ja należę do tej społeczności której nigdy nic się nie należało, na nic się nie łapałam, Ty pewnie też. Dlatego też może nie jesteśmy zwyczajne biegać i coś sobie załatwiać. Ale Stynko jak tylko złapiesz wiatr w żagle i trochę odzyskasz siły to działaj. Wypełniasz wniosek dostajesz zaświadczenia od lek med pracy wysylasz do zespółu ds orzekania i czekasz na termin. :x
Anita71
 
Posty: 8669
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Stopien niepelnosprawnosci

Postprzez Anita71 » 30 maja 2019, o 21:11

Są tacy co żyją takim załatwianiem i braniem braniem....
Anita71
 
Posty: 8669
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Stopien niepelnosprawnosci

Postprzez Stynka » 30 maja 2019, o 21:45

Czasem załatwianie spraw podnosi adrenalinę "dadzą czy nie dadzą" :D Jest to czasem potrzebne, żeby przerwać monotonię :-?
Stynka
 
Posty: 4339
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Stopien niepelnosprawnosci

Postprzez Anita71 » 31 maja 2019, o 07:00

O wlasnie tak do tego podejdz ale bez dadza nie dadza bo dadza i juz!!
Anita71
 
Posty: 8669
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Stopien niepelnosprawnosci

Postprzez basia65 » 31 maja 2019, o 22:00

Zaświadczenie o stanie zdrowia może wypełnić lekarz specjalista u którego aktualnie się leczysz lub nawet lekarz rodzinny, do tego wypełnić wniosek o przyznanie stopnia niepełnosprawności, załączyć kopie dokumentów medycznych, wypisy ze szpitala, wyniki badań itp. wysłać lub zanieść do powiatowego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności i czekać na wezwanie na komisję. Poproś kogoś aby Ci stosowne druki dostarczył, można też poszukać na stronie internetowej właściwego zespołu.
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Stopien niepelnosprawnosci

Postprzez eli-50 » 1 cze 2019, o 02:38

Stynko droga powinnaś ubiegać się o stopień niepełnosprawności %%- %%- :ymhug: . Zawsze plusy się znajdą. Szczególnie w pracy korzysta się z ulg takich jak krótszy wymiar czasu pracy i większy wymiar urlopu przy stopniu znacznym bądź umiarkowanym. W orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności są podane szczegółowe wskazania dotyczące ewentualnych możliwości wsparcia w konkretnym przypadku.

Hugnonot oj nie chciałabym, aby mi poodrastało to co mi powycinali ...no chyba, że byłoby zdrowe :-?
Po pomyślnie przebytej operacji w oczach lekarzy jesteśmy wyleczone. Przynajmniej mój operator tak twierdził.
Co innego Syrenki onkologiczne, gdzie potrzebne jest dodatkowe leczenie. Albo gdy są choroby współistniejące.
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Stopien niepelnosprawnosci

Postprzez Stynka » 1 cze 2019, o 09:41

Dzięki Eli :)
Stynka
 
Posty: 4339
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Stopien niepelnosprawnosci

Postprzez Anita71 » 1 cze 2019, o 17:40

Eli zawsze trafia w sedno sprawy. Nie ma Jej z nami codziennie (szkoda :( ) ale się pojawi to zawsze bardzo mądrze, racjonalnie i życzliwie wspiera i radzi! Fajno że jesteś Eli Kochana :ymhug: :x
Anita71
 
Posty: 8669
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Stopien niepelnosprawnosci

Postprzez hugnonot » 1 cze 2019, o 21:44

eli-50 napisał(a): oj nie chciałabym, aby mi poodrastało to co mi powycinali ...no chyba, że byłoby zdrowe :-?
Po pomyślnie przebytej operacji w oczach lekarzy jesteśmy wyleczone. Przynajmniej mój operator tak twierdził.
Co innego Syrenki onkologiczne, gdzie potrzebne jest dodatkowe leczenie. Albo gdy są choroby współistniejące.

Raczej tymczasowo wyleczone ale nie zdrowe, to nie są włosy albo paznokcie które można skrócić , zmiany w środku są nieodwracalne, co z tego, że na wierzchu nie widać? Wyleczyć można z grypy, a to jest po prostu zaleczone.
To bardzo wygodne twierdzić że wyleczone, tylko dlaczego podnieść czegoś cięższego nie można, na pęcherz trzeba uważać,
kręgosłup często boli, w brzuchu też są sensacje, nie mówiąc o tym, że starzenie idzie szybciej.
To nie jest tak, że wycinamy i już OK, jeśli tak twierdzi lekarz to jest przepraszam za kolokwializm zwykłym idiotą. X(
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Stopien niepelnosprawnosci

Postprzez Anita71 » 1 cze 2019, o 21:57

W tych operacjach często dochodzi wybór mniejszego zła. Ale ponieważ nie mamy często wyboru to musimy poddać się tym leczeniom. Wybieramy mniejsze zło, widocznie tak musi być. Wiesz Hugnonot jest mi ciężko, ale dobrze że mi to dziadostwo wycięli, wiem też że już nigdy nie będzie tak jak kiedyś, bo mój organizm daje znać mi o przebytej operacji w wielu aspektach życia. Jest jak jest ..
Anita71
 
Posty: 8669
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Stopien niepelnosprawnosci

Postprzez hugnonot » 1 cze 2019, o 23:00

Anita71 napisał(a):wiem też że już nigdy nie będzie tak jak kiedyś, bo mój organizm daje znać mi o przebytej operacji w wielu aspektach życia. Jest jak jest ...

No właśnie... dokładnie o to mi chodzi o tę "drobną" różnicę w jakości egzystencji. Myślę, że gdyby lekarz sam przechodził te choroby co pacjent to jego poziom rozumienia by się poprawił a głupota zmalała. W zamierzchłych czasach chińskich cesarzy
lekarz cesarski żył w szczęściu tak długo jak długo cesarz był zdrowy, gdy zachorował groziła mu nawet śmierć. Można się domyślać, że stawał na głowie by cesarz żył jak najdłużej w całkowitym i dobrym zdrowiu.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Stopien niepelnosprawnosci

Postprzez Anita71 » 2 cze 2019, o 21:35

:) :(
Anita71
 
Posty: 8669
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Stopien niepelnosprawnosci

Postprzez czarna_andzia » 3 cze 2019, o 11:47

Witam
04.01.2018 Laparotomia, Radykalne usunięcia macicy z przydatkami oraz sieci większej. Nowotwór złośliwy jajnika prawego oraz nowotwór złośliwy trzonu macicy.. 17.01.18 złożyłam wniosek o stopień niepełnosprawnosci. Byłam w trakcie chemioterapii i dostałam stopień znaczny do 31.03.2019. Chemia zrobiła swoje. Mam 90% uszkodzone nerwy w stopach oraz jestem bolowa i objęta hospicjum domowym. W marcu dr z hospicjum wypełniła mi wniosek. Nawet mnie nie wzywali tylko dali mi stopień znaczny już na stałe.
czarna_andzia
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 cze 2019, o 11:32
Wiek: 38
Data operacji: 5 lipca 1981
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Ból podbrzusza, krwawienie, wodobrzusze, Ca125----650
Nowotwór złośliwy raka jajnika prawego, oraz nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Laparotomia
Radykalne usunięcia macicy z przydatkami oraz usunięcie sieci większej
Wynik HP: Rak endometrioidny jajnika G2. IHC: CK20(-), CK7(+)słabo ogniskowo, CA125 (-) CDX-2(+)ogniskowo, CD56(-), KI60%, WT-1(-), CEA(-). OLBRZYMI policykliczny guz 28cm.

Rak endometrialny gruczołowy trzonu macicy G1, typ. 1. pT1A IHC: ER(+), PgR(+), p53(+) ogniskowo. Guz lity 3,3cm
Terapia hormonalna: Chemioterapia
6 cykli taxol + karboplatyna

Re: Stopien niepelnosprawnosci

Postprzez Anita71 » 3 cze 2019, o 13:58

Czarna_Andzia tak mi przykro z powodu Twojej choroby, ale mam nadzieje, ze masz odpowiednia opieke i dobrze otoczono Ciebie leczniem pozdrawiam mocno :)
Anita71
 
Posty: 8669
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Stopien niepelnosprawnosci

Postprzez eli-50 » 3 cze 2019, o 17:27

Witaj Czarna _Andziu i mi jest bardzo przykro z powodu Twojej choroby. Opieka hospicjum domowego to spora pomoc. Trzymaj się mocno kochana %%- . Syrenkowo jest z Tobą :kolobok_heart:

Hugnonot masz sporo racji. Nie mam siły się spierać. Jednak mimo wszystko mój operator uchodzi za dobrego fachowca. Ma też pewne minusy. Słaba komunikacja z pacjentem. Po operacji ucieszyłam się, że wszystko poszło dobrze. I już nie ubiegałam się o nic.

A swoją drogą jestem ciekawa czy jest Syrenka nieonkologiczna, która otrzymała stopień niepełnosprawności tylko i wyłącznie z powodu usunięcia narządu rodnego...??

Anitko zawstydzasz mnie. Dzięki za miłe słowa :x. Staram się dać z siebie tyle ile mogę ;)
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Stopien niepelnosprawnosci

Postprzez Stynka » 3 cze 2019, o 17:32

Andzia... 2 w 1? I jajnik i macica?
Bardzo mi przykro... i jeszcze piszesz, że jesteś bólowa :(
Nie piszę więcej bo sama nie wiem, co ze mną będzie :(
Trzymaj się Andziu i moc uścisków :ymhug: :ymhug: :ymhug:
Ps.
jeśli zechcesz to napisz coś więcej o sobie. O zainteresowaniach, o czasie wolnym "bez bólu", jak radzisz sobie z bólem @};- @};- @};-
Stynka
 
Posty: 4339
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Stopien niepelnosprawnosci

Postprzez anulek » 3 cze 2019, o 17:55

Teraz jest bardzo trudno o stopień.Wiem bo mam z tym doczynienia. Niepełnosprawny syn. Ze stopnia znacznego przesuwają na umiarkowany, z umiarkowanego na lekki, a resztę odrzucają. Mamy za dużo osób w stopniu znacznym i państwa nie stać na utrzymanie tak dużej grupy. A protesty robią swoje na pewno nie na korzyść niepełnosprawnym niestety.
anulek
 
Posty: 687
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 11:13
Wiek: 46
Data operacji: 8 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: macica,przydatki,węzły chłonne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawa do zasiłków i odszkodowań po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości