Orzeczenie o niepełnosprawności.

Opieka na chorego, długość zwolnienia, odszkodowanie, zasiłek rehabilitacyjny, renta

Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez nelarosa » 19 lis 2014, o 20:41

Mam pytanko, czy ktoś się starał o orzeczenie o niepełnosprawności. Dzisiaj dowiedziałam się od lekarza, że do końca życia nie mogę dźwigać, bo mam podwiązaną macicy i predyspozycje do obniżania się poprzez dźwiganie ciężkich rzeczy. Tzn. dźwigać mogę ale mogą pracować tylko ręce - mięśnie brzucha nie mogą.
Mąż stwierdził, że tylko mi orzeczenia ze jestem inwalidą brakuje;-) niby dla żartu niby nie. Ale po rozmowie z rodziną stwierdzili że powinnam mieć jakieś zaświadczenia że mogę wykonywać tylko pracę lekką.
nelarosa
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2 lip 2014, o 21:33
Wiek: 34
Data operacji: 3 września 2014
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: obniżenie narządów, wypadanie macicy
Zakres operacji: Metoda Manchestera. Podwiązanie macicy. Plastyka przedniej i tylniej ściany pochwy. Skrócenie szyjki macicy. Wagino plastyka. Plastyka krocza
Wynik HP: brak
Terapia hormonalna: nie

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez magonia24 » 19 lis 2014, o 20:59

Jak najbardziej możesz starać się o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Stopień lekki powinnaś uzyskać bez problemu a może uda ci się umiarkowany. Udaj się do odpowiedniej instytucji (u nas Powiatowy Zespół d/s orzekania o Niepełnosprawności) i złóż stosowne dokumenty. Potem komisja i zobaczysz...
Jeśli chodzi o te przeciwwskazania w pracy to złożony problem. Jeśli pracujesz w prywatnej firmie to musisz się liczyć, że niechętnie patrzą na takie ograniczenia pracownika. No chyba, że mają pieniądze z PFRON -u, że zatrudniają niepełnosprawnych (nie wiem czy stopień lekki w to wchodzi)
Powodzenia :)
magonia24
 
Posty: 648
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:43
Wiek: 0
Data operacji: 26 lutego 2013
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez moniks » 19 lis 2014, o 23:21

witaj nelarosa myślę że powinnaś się starać o orzeczenie grópy niepełnosprawności przy takich dolegliwościach powinni ci przyznać taki dokument czasem ułatwia załatwienie niektórych spraw.
Ja mam orzeczony umiarkowany stopień dawniej nazywany drugą grupą z możliwością pracy tylko w warunkach chroninych tylko ja jestem po operacji guza mózgu i z epi. oraz jak widać po kilku operacjach ginekologicznych
nelarosa zawsze można spróbować powodzenia życzę.
Avatar użytkownika
moniks
 
Posty: 1199
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 17:03
Wiek: 0
Data operacji: 6 grudnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Torbiele jajnika mięśniak macicy, endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy wraz z przydatkami
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Fem7

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez eli-50 » 20 lis 2014, o 17:20

Nelarosa witaj :ymhug:
Próbować zawsze warto. Chodzi przecież o Twoje zdrowie, które musisz chronić. Na rynku pracy jest z tym natomiast bardzo różnie. Jeśli uda Ci się otrzymać orzeczenie o niepełnosprawności to najlepiej wtedy szukać pracy w zakładzie pracy chronionej. W takich zakładach niepełnosprawni mają najszersze uprawnienia, a pracodawcy największe korzyści z zatrudniania takich osób.
Pozdrawiam serdecznie, zdrówka i powodzenia Ci życzę :-* %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez ewikaa » 20 lis 2014, o 18:39

u mnie w pracy osoby z grupą inwalidzką ,mają dodatkową 15 minutową przerwę,nie pracują w godzinach nocnych ,nie mają nadgodzin ,przy znacznym stopniu ,dochodzi dodatkowo 10 dni urlopu wypoczynkowego więc opłaci się mieć taką grupę :)
ewika
Avatar użytkownika
ewikaa
 
Posty: 948
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 08:50
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiek: 49
Data operacji: 16 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, endometrioza
Zakres operacji: wycięcie trzonu macicy
jajniki zostały ,ale nie pracują jak powinny
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Lady Bon tabletki
Plastry Climara
plastry systen 50
od lipca 2017 nie stosuję
powrót do plastrów Systen 50

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez Anetta R. » 22 lis 2014, o 22:07

Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności przyznał mi na rok (do 26.05.2015) stopień znaczny i tak się zastanawiam nad tą pracą w warunkach chronionych - czy muszę z tego przywileju korzystać. Z jednej strony kusi, bo dlaczego nie skorzystać, skoro mam takie prawo, a z drugiej boję się, że mnie koleżanki z pracy "zjedzą" za brak nadgodzin. U nas nadgodziny to praca w soboty i wiem, że nosem kręcą, że mnie nie ma i muszą za mnie pracować. Oczywiście, że zdrowie najważniejsze, ale zawodowe życie życiem i zacznie się gadanie, że one też po operacjach (jedna jest Syrenką), a pracują normalnie itp. A w sumie kto im zabronił załatwić sobie orzeczenie o niepełnosprawności, też mogły przecież.
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez olikkk » 22 lis 2014, o 22:11

Anetko teraz takie czasy, ze trzeba samemu zadbać o swoje interesy, bo zdrowie mamy jedno :-w
Zresztą Twoje operacje nie mają się nijak do zwyklego usuniecia macicy, więc nie wyrzucaj sobie niczego, tylko korzystaj ze swoich praw L-)
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19222
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez Anetta R. » 23 lis 2014, o 09:40

Mam zamiar pogadać o tym z kierowniczką i dyrektorką, może nawet jeszcze w tym tygodniu je nawiedzę, żeby wiedziały o moich planach, choć w życie by weszły dopiero po Wielkanocy, ale niech mają czas na oswojenie się z tą myślą, zwłaszcza że jak obecne orzeczenie straci ważność będę starać się o następne.
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez olikkk » 27 lis 2015, o 18:29

Ciekawy artykuł na temat tego, co daje stopień niepełnosprawności.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/298746?utm_source=biuletyn&utm_medium=email&utm_campaign=26.11.2015
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19222
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez vika45 » 27 lis 2015, o 18:36

No to mnie przysługuje tylko zwrot z podatku paliwa za dojazd na rehabilitację :D Na PEFRON mamy za wysoki dochód a zniżki na komunikację w Gdańsku nie ma, karta mi nie przysługuje choć mam dwa symbole w orzeczeniu :(
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7121
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez e_wysowianka » 26 sty 2016, o 22:14

Cześć kobietki, czytam Wasze posty i zastanawiam się czy w każdym przypadku po usunięciu macicy przysługuje stopień niepełnosprawności? Wiem, że posiadając taki stopień pracodawcy nawet z otwartego rynku ( nie tylko z zakładów pracy chronionej) mają pewne przywileje, dlatego może warto byłoby złożyć wniosek o nabycie takich uprawnień. Czy któraś z Was wie więcej na temat działania zespołów orzekania o niepełnosprawności i zasad przyznawania takiego orzeczenia? Pozdrawiam i będę wdzięczna za odpowiedź :)
e_wysowianka
Avatar użytkownika
e_wysowianka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 27 gru 2015, o 20:13
Lokalizacja: małopolska
Wiek: 38
Data operacji: 16 grudnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: duży szybko rosnący mięśniak
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i jajowodów
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: juz nie

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez ewikaa » 5 lut 2016, o 09:42

Ja mam stopień niepełnosprawności umiarkowany od lipca 2015 r ,pisałam o tym w swoim wątku :)
ewika
Avatar użytkownika
ewikaa
 
Posty: 948
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 08:50
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiek: 49
Data operacji: 16 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, endometrioza
Zakres operacji: wycięcie trzonu macicy
jajniki zostały ,ale nie pracują jak powinny
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Lady Bon tabletki
Plastry Climara
plastry systen 50
od lipca 2017 nie stosuję
powrót do plastrów Systen 50

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez eli-50 » 9 lut 2016, o 17:52

e_wysowianko miła :x stopień niepełnosprawności przysługuje wtedy, gdy istnieje dysfunkcja organizmu ograniczająca funkcjonowanie na tzw. '' pełnych obrotach ''. Myślę, że sama operacja usunięcia macicy nie jest wystarczającym warunkiem do otrzymania orzeczenia. Ważny jest aktualny stan zdrowia. Niektóre Syrenki zbierały dokumentację medyczną dotyczącą wszelkich swoich dolegliwości i zostały czasowo zaliczone do jednego ze stopni ON. Jeśli natomiast po naszej operacji wszystko wraca do normy to raczej szanse marne na taki dokument niestety.
Pozdrawiam serdecznie :ymhug: %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez ewikaa » 10 lut 2016, o 11:52

Dla czego marne szanse?ja mam niepełnosprawnosc z powodu okładu moczowo płciowego i taki symbol .
ewika
Avatar użytkownika
ewikaa
 
Posty: 948
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 08:50
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiek: 49
Data operacji: 16 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, endometrioza
Zakres operacji: wycięcie trzonu macicy
jajniki zostały ,ale nie pracują jak powinny
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Lady Bon tabletki
Plastry Climara
plastry systen 50
od lipca 2017 nie stosuję
powrót do plastrów Systen 50

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez maria » 10 lut 2016, o 12:21

Też złożyłam taki wniosek i 12 lutego mam komisję ciekawe jaki mnie przyznają stopień :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez vika45 » 10 lut 2016, o 12:55

Ja mam zamiar składać o znaczną mimo,że umiarkowaną mam do 2018. Dostałam papier od neurologa:niezdolna do żadnej pracy i z tym kazał mi się udać do orzecznika.Mam symbole narządu ruchu i neurologii.
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7121
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez maria » 13 lut 2016, o 22:15

Byłam na komisji 12 lutego lekarz popytał pobadał ,skierował mnie jeszcze do innego pokoju gdzie pytali czy mam prawo jazdy ,czy umiem obsługiwać komputer czy w domu ktoś musi mi pomagać w codziennych pracach i powiedzieli że pocztą dostanę do dwóch tygodni orzeczenie ,swoją drogą czułam się tak jakby zasiłek wynosił przynajmniej z 1000 zł 8-} 8-}
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez olikkk » 13 lut 2016, o 22:45

Mario myślę, że stanie przed taką komisją jest zawsze mało przyjemne :-(
Moja znajoma jest bardzo chora na stawy i od kilkunastu lat na wózku inwalidzkim.
Musiała osobiście kilka razy pofatygować sie przed komisję, żeby przedłużyć zezwolenie dla syna na parkowanie w miejscach z kopertą :-(
Nie było tłumaczenia, że syn ma problemy z zalatwieniem wolnego, do tego problemy z kręgosłupem, a musi ją z wózkiem znosić na rękach po schodach :-(
Czuła sie tam jak na przesłuchaniu, po dokonaniu poważnego przestępstwa :-(
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19222
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez anulek » 14 lut 2016, o 13:18

To prawda. Jestem częstym gościem na komisjach już od 16 lat z synem. Był czas że było miło i nikt nie wmawiał mi że moje dziecko jest zdrowe ale od 3 lat muszę udawadniać że choroby mojego syna są niewyleczalne (nawet na komisji wojewódzkiej byłam dwa razy)i mimo tego, że stan mojego dziecka jest taki sam od urodzenia (ciągle piszą mi lekarze to samo w papierach)czuję się
tam jak żebrak albo złodziej. Tragedia, w czerwcu znów mam komisję syna. Ze swoimi dolegliwościami nawet nie myślę żeby iść na komisję :(
anulek
 
Posty: 687
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 11:13
Wiek: 46
Data operacji: 8 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: macica,przydatki,węzły chłonne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez Anetta R. » 15 lut 2016, o 11:31

Prawdę mówiąc i ja nie bardzo lubię tego typu komisje, choć byłam dopiero na czterech - dwóch w ZUSie, żeby dostać świadczenie rehabilitacyjne i dwóch w MZON po orzeczenie o niepełnosprawności i przeszłam je bez problemu, ale jak się człowiek i o jednej i o drugiej instytucji różnych historii nasłucha, to aż strach papiery składać.
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Następna strona

Powrót do Prawa do zasiłków i odszkodowań po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość