Orzeczenie o niepełnosprawności.

Opieka na chorego, długość zwolnienia, odszkodowanie, zasiłek rehabilitacyjny, renta

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez maria » 24 lut 2016, o 17:27

Dzisiaj dostałam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ,stopień umiarkowany na dwa lata
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez vika45 » 24 lut 2016, o 18:21

To super. Ja powinnam złożyć wniosek o pogorszeniu stanu zdrowia-polecenie neurologa :( Ale mnie trzęsie jak mam tam iść
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez eli-50 » 24 lut 2016, o 19:28

Właśnie...ludzie schorowani mają niejednokrotnie problemy z uzyskaniem stopnia niepełnosprawności.
Gratulacje tym, którym to się jednak udało.

Ewiko myślę, że po naszej operacji szansa na otrzymanie statusu osoby niepełnosprawnej istnieje wtedy, gdy pojawiają się problemy w układzie moczowo-płciowym, bądź nowotwór złośliwy lub współistnieją inne choroby utrudniające życie.
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez basia65 » 24 lut 2016, o 20:40

Mario gratuluję :ymhug: :ymapplause:
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez olikkk » 24 lut 2016, o 21:17

Mario bardzo się cieszę :-bd
Może się do czegoś przyda :x
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez maria » 24 lut 2016, o 22:59

Nie wiem Oliku bo nie pracuję ale gdybym miała stopień niepełnosprawności znaczny mogłabym ubiegać się o kartę parkingową bilety darmowe ,a tak nie wiem co z tego stopnia umiarkowanego mam za korzyści? :-o
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez olikkk » 24 lut 2016, o 23:18

olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez Anetta R. » 25 lut 2016, o 11:39

Mario, gratuluję.

Mimo że mam znaczny stopień, który daje więcej uprawnień niż umiarkowany, to tak naprawdę korzystam tylko ze skróconego czasu pracy, dodatkowych 10 dni urlopu, darmowych przejazdów komunikacją miejską, zniżki na przejazdy koleją i PKS oraz zasiłku pielęgnacyjnego, bo do reszty się nie kwalifikuję. Gdyby mi obniżyli do umiarkowanego, zostałyby mi tylko i na szczęście uprawnienia pracownicze.

Karta parkingowa przysługuje tylko osobom z niepełnosprawnością narządu ruchu.
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez vika45 » 25 lut 2016, o 15:10

Od 2004 mam grupę na niezdolność narządu ruchu i neurologiczna. Początkowo kartę dali mi sami-nawet nie doczytałam,że ją mogę mieć. W 2013 zmieniły się przepisy i zabrali mi ją. Od roku łażenia z kulami nie mogę z tego przywileju korzystać.Teraz neurolog dał mi papier: do żadnej pracy się nie nadaję :( i może znaczną dostanę :-? :-? najbardziej mi przydałyby się darmowe przejazdy :D
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez Marzenka » 25 lut 2016, o 15:37

Wiecie,mnie wkurza to przyznawanie na czas określony,kiedy NIE MA SZANS na poprawę.Bo nagle za rok macica,jajniki i cała reszta w cudowny sposób mi odrosnie i będę mogła jak normalny pracownik dźwigać ciężary wg ogólnych przepisów BHP?!Paranoja i tyle :(
Avatar użytkownika
Marzenka
 
Posty: 692
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:39
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiek: 49
Data operacji: 13 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrioides
nowotwór złośliwy błony śluzowej macicy
Zakres operacji: radykalna:macica,jajniki,jajowody,węzły i wyrostek
Wynik HP: Adenocarcinoma endometrioides bene differentiatum G 1
Terapia hormonalna: Nie ma i nie będzie

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez vika45 » 25 lut 2016, o 15:57

Marzenko, na komisjach można obejrzeć absurdy! Gość z amputowaną nogą- grupa na dwa lata- a nóż odrośnie!, dziecko z porażeniem mózgowym,co trzy lata komisja-może być cud ozdrowienia, pani niewidoma od urodzenia, co pięć lat komisja, bo może przejrzy na oczy....a ja próbuję się tam wbić ze swoimi błahostkami .....
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez eli-50 » 25 lut 2016, o 19:10

Marzenko w takiej sytuacji ( gdy się nie ma stopnia niepełnosprawności ) pomocne może być orzeczenie lekarskie z uwzględnieniem przeciwwskazań do dźwigania ciężarów. Wtedy chronisz swoje zdrowie. Pracodawca nie może zmusić do dźwigania. Ale też nie ma z tego powodu żadnych ulg. I wtedy taki pracownik może stać się kłopotliwy. Dużo zależy od podejścia, a z tym jak wiadomo bywa bardzo różnie.

A swoją drogą ciekawa jestem czy jest jakaś Syrenka, która została zaliczona do osób niepełnosprawnych tylko i wyłącznie z uwagi na wycięcie macicy i całej reszty...?
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez maria » 25 lut 2016, o 19:42

Mnie wydaje się że osoby które brały chemię dostawały stopień znaczny
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez Anetta R. » 25 lut 2016, o 21:49

Już to gdzieś pisałam - za pierwszym razem dostałam stopień znaczny na rok z powodu nowotworu złośliwego i niepewnych rokowań mimo, że nie miałam ani chemii ani radioterapii. Teraz to już jest bardziej z powodu problemów z pęcherzem moczowym i jedyną nerką (skutek operacji onkologicznej) - też znaczny i też na rok, choć lekarz wahał się, czy nie dać mi umiarkowanego na dwa lata, bo mu w moich papierach brakowało informacji o tym, jak pęcherz umila mi życie i czy się jeszcze bardziej nie zepsuje. Dziś mija dokładnie pół roku od wymiany cewnika, więc pora na kolejną - po niedzieli się przypomnę na oddziale urologicznym, że czekam w kolejce i jak już pójdę na zabieg, to mam nadzieję, że uda mi się konkretnie pogadać z urologiem o pęcherzu i jednak zdecyduje się wypisać mi zaświadczenie o stanie zdrowia dla orzecznika, bo w tamtym roku nie chciał i dał mi tylko takie zaświadczenie jak dla lekarza rodzinnego, w którym napisał, że dobrze toleruję cewnik - w ogóle go nie dołączyłam do orzeczenia. Kiedy dobrze, to dobrze, a kiedy źle, to źle. I brak możliwości wstrzymania moczu też jest uciążliwy, zwłaszcza gdy się pracuje, albo na zakupy wyjdzie do sklepu, w którym WC dla klientów nie ma, albo w ogóle gdy wyjdzie się na spacer. Mam toy-toya na plecach nosić? Przecież i pampersy i wkładki, nawet te największe, mają ograniczoną pojemność. Wiem, że są ludzie w gorszym stanie niż ja i znacznego nie dostają, ale i takie "drobiazgi" jak moje potrafią życie utrudnić.
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez ewikaa » 26 lut 2016, o 09:40

Na komisji przed rozmową z lekarzem przeprowadzany jest wywiad z doradcą zawodowym na temat naszej pracy ,w moim przypadku pracy w hipermarkecie na kasie gdzie przerzucam dziennie kilka ton ,siedzę nawet 9 godz w wymuszonej pozycji bez możliwości zmiany tej pozycji siedzącej .boli kręgosłup ,puchną nogi i uciskany jest brzuch .We wniosku jaki składałam o przyznanie mi grupy moj lekarz gin opisał ,że długotrwałe siedzenie w wymuszonej pozycji powoduje ucisk na kręgosłup i brzuch ,dodam ,że ja mam ciecie pionowe od pępka w dół i blizna jest duża ..Leczę się też na nadciśnienie
.Marzenko takie zaświadczenie od lekarza ,że jest zakaz dżwigania u mnie nie może być brane pod uwagę ,ze względu na pracę w markecie
.Mario tobie ta grupa na niewiele się zda ,ja nie korzystam z żadnych ulg ,nie jeżdzę komunikacją miejską ,słyszałam ,że bilet do kina jest tanszy o 2 zł, a karty parkingowej nie dostala moja koleżanka z pracy ,pomimo ,że ma znaczny stopien niepełnosprawnośći ,ale nie ruchowej .
ewika
Avatar użytkownika
ewikaa
 
Posty: 948
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 08:50
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiek: 49
Data operacji: 16 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, endometrioza
Zakres operacji: wycięcie trzonu macicy
jajniki zostały ,ale nie pracują jak powinny
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Lady Bon tabletki
Plastry Climara
plastry systen 50
od lipca 2017 nie stosuję
powrót do plastrów Systen 50

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności.

Postprzez maria » 26 lut 2016, o 11:04

Marzenko żal mi Ciebie masz naprawdę pod górkę a ja użalam się nad sobą że nie dostałam stopnia znacznego bo i parę groszy by wpadło chociaż na waciki :)) trzymaj się dzielna kobietko :x Ewiko masz rację mnie na nic ten stopień umiarkowany nasza kochana OLIK podrzuciła mi parę informacji na co się przydaje stopień umiarkowany,ale nie dla mnie jedynie chyba zwolnienie z płacenia abonamentu TV pozdrawiam =((
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Poprzednia strona

Powrót do Prawa do zasiłków i odszkodowań po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość