wrosniete łożysko czy nie - Curly-mum

wrosniete łożysko czy nie - Curly-mum

Postprzez curly-mum » 17 gru 2014, o 15:33

Drogie Syrenki, jestem tu nowa. Prosze Was o zinterpretowowanie mojego wyniku . Usunieto mi macice z powodu krwotoku po porodzie. Mialam ciążę przenoszona. Wywoływanie porodu oksytocyna nic nie dalo. Rozwarcie nie szlo mimo dwoch wywolan. Po cesarce zaczelam mocno krwawic. Lekarze poinformowałi mnie, że muszę byc kolejny raz otwara,bo podejrzewają wrosniete lozysko. Opis makroskopowy: 1. Trzon macicy 15×9 w jamie skrzepy krwi.Makroskopowo bez cech wrastania. Skrzepy głównie w dnie macicy. 2. Fragment lewego jajnika -material śr 2cm na przekroju wypelniony koloidalna trescia.
WYNIK BADANIA
1. Miesien macicy pologowej z Ogniskowa Przemiana Doczesna oraz bardzo licznymi wylewami krwi do miesnia.
2. Torbiel surowicza jajnika.


Czym jest ogniskowa zmiana doczesnowa? Maktoskopowo bez cech wrastania a mikroskopowo?
Dodam,ze mam 27 lat i w tym wieku trudno pogodzic sie z tym,ze nie bede mogla miec wiecej dzieci. Na cale szczęście moja coreczka jest zdrowa i kochana:))))). Od tego czasu minelo pol roku a ja wciaz nie wiem czy to krwawienie bylo przez oksytocyne czy wrosniete lozysko. Proszę o pomoc.
curly-mum
 
Posty: 16
Dołączył(a): 17 gru 2014, o 15:15
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 27
Data operacji: 9 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Komplikacje po porodzie, podejrzenie łożyska wrosnietego,silny krwotok,niskoplytkowosc.
Zakres operacji: Usuniecie macicy z szyjką bez przydatkow.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: wyrosniete łożysko czy nie

Postprzez zyta » 18 gru 2014, o 00:37

Zapewne było tak,że wycieli ci macicę aby uratować twoje życie.

Rozumię twój żal, stratę ale najważniejsze że możesz cieszyć się macierzyństwem i jesteś najmniejszą osobą dla twojego małego skarba.
Pozdrawiam
z
z serdecznymi pozdrowieniami zyta
zyta
 
Posty: 183
Dołączył(a): 3 gru 2014, o 17:51
Wiek: 34
Data operacji: 1 listopada 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Torbiel przy jajowodzie (7cm), mięśniaki na macicy, liczne zmiany na szyjce macicy. Cyt. III
Zakres operacji: Usunięcie zrostów. Całkowite usuniecie macicy, obustronnie usunięcie jajowodów,usunięcie torbieli,
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: - brak

Re: wyrosniete łożysko czy nie

Postprzez olikkk » 18 gru 2014, o 01:00

przez curly-mum » środa, 17 gru 2014, 15:30

Witam. Jestem tu nowa i z ciekawością przeglądam forum. Traktuje je jako grupe wsparcia. Okazuje się , że więcej kobiet zostało syrenkami po porodzie. Przesylam pozdrowienia i najlepsze życzenia z okazji zbliżających się świąt.


Witam Cię cieplutko wśród Syrenek :ymhug: choć jesteś tak bardzo młodziutka =((
Nie jestem w stanie nic Ci odpowiedzieć w sprawie problemu o jaki pytasz , ale cieszę się że udało Ci się szczęśliwie po tym wszystkim wrócić do zdrowia i otoczyć matczyną opieką swoje maleństwo :-)
Podobnie jak Ty jestem zaskoczona jak wiele młodych kobiet doświadczyło problemów okołoporodowych, które skończyły się usunieciem macicy, a nierzadko też cudem udało się zostać przy życiu :-(
A przecież do nas trafiło tylka kilka z nich ....
Oby było ich jak najmniej , a Ciebie serdecznie pozdrawiam i życzę dużo zdrówka Tobie i Twojemu maluszkowi :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: wyrosniete łożysko czy nie

Postprzez zyta » 18 gru 2014, o 09:05

Korekta miało być najważniejszą :)

pozdrawiam
z.
z serdecznymi pozdrowieniami zyta
zyta
 
Posty: 183
Dołączył(a): 3 gru 2014, o 17:51
Wiek: 34
Data operacji: 1 listopada 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Torbiel przy jajowodzie (7cm), mięśniaki na macicy, liczne zmiany na szyjce macicy. Cyt. III
Zakres operacji: Usunięcie zrostów. Całkowite usuniecie macicy, obustronnie usunięcie jajowodów,usunięcie torbieli,
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: - brak

Re: wyrosniete łożysko czy nie

Postprzez eli-50 » 20 gru 2014, o 12:21

Curly-mum :ymhug: :x %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: wyrosniete łożysko czy nie

Postprzez Jaggoda » 20 gru 2014, o 16:24

Curly-mum też miałam przenoszone ciążę i dostałam oksytocyne ale ja urodziłam zdrowego syna i nie miałam komplikacji ja myslę że miałas wrośnięte łozysko i lekarze ratowali Ci zycie :) witam Cie miłutko na forum i zycze dużo zdrówka dla ciebie i córeczki :x :kolobok_heart:
Jaggoda
 
Posty: 108
Dołączył(a): 16 lis 2014, o 22:43
Lokalizacja: zachodnopomorskie
Wiek: 51
Data operacji: 10 października 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: endometrium G1
Zakres operacji: usuniecie macicy z przydatkami i z węzłami biodrowymi
Wynik HP: Gruczolakorak endometrialny G2
Terapia hormonalna: nic nie mogę brać ze wzgledu na przebytego raka piersi

Re: wyrosniete łożysko czy nie

Postprzez curly-mum » 21 gru 2014, o 23:30

Jaggoda napisał(a):Curly-mum też miałam przenoszone ciążę i dostałam oksytocyne ale ja urodziłam zdrowego syna i nie miałam komplikacji ja myslę że miałas wrośnięte łozysko i lekarze ratowali Ci zycie :) witam Cie miłutko na forum i zycze dużo zdrówka dla ciebie i córeczki :x :kolobok_heart:
Witam
Lekarze poinformowali mnie, że ze względu na krwotok muszą mnie otworzyć. Łożysko się nie oddzielilo. Kilka dni byłam na morfinie i tylko z relacji rodziny wiem, że było ciężko. Lekarze podejrzewali wrosniete. Pewnie bylo tylko to,ze miałam przodujace. Mój lekarz to zbagateliziwal .
Dziękuję za życzenia :). Każdej Syrence z osobna życzę cudownych Świąt.

P.S skąd nazwa ,,syrenki" ? Syrenka to uwodzicielska kobieta wabiaca (głosem) a my mimo braku macicy jesteśmy nadal kobiece i atrakcyjne;).
curly-mum
 
Posty: 16
Dołączył(a): 17 gru 2014, o 15:15
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 27
Data operacji: 9 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Komplikacje po porodzie, podejrzenie łożyska wrosnietego,silny krwotok,niskoplytkowosc.
Zakres operacji: Usuniecie macicy z szyjką bez przydatkow.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: wyrosniete łożysko czy nie

Postprzez basia65 » 28 gru 2014, o 22:21

Curly-mum witam Cię bardzo serdecznie na tym forum, :ymhug: dopiero teraz dotarłam do Twojego wątku, jesteś bardzo młodziutka, w wieku mojej córki, z tego co napisałaś, zaistniała konieczność ratowania Twojego życia, ciesz się z tego, że masz zdrową córeczkę, mam nadzieję, że teraz już czujesz się dobrze, pozdrawiam i życzę dużo zdrowia dla Ciebie Twojej córeczki i całej Twojej rodziny i wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym Nowym 2015 Roku :) :ymhug: :x :-* %%- @};-
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50


Powrót do Usunięcie macicy z powodu komplikacji okołoporodowych



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość