Witam. Jestem tu nowa - Stella

Re: Witam. Jestem tu nowa.

Postprzez Stella » 27 cze 2014, o 13:31

Witajcie.

Mąż miał już 14 dni opieki nade mną po porodzie - wykorzystał je, jak byłam w szpitalu. Też mi go było bardzo żal, że zamiast spędzać razem czas z dziećmi, "przyzwyczajać się" do nowej sytuacji (noworodek) on musiał przez ten czas sam zajmować się trójką. Pamiętam jego niewyspany i smutny głos przez telefon. Był wyczerpany :( A mnie bolało i nawet nie umiałam go pocieszyć. Lepiej już było, jak dochodziłam do siebie po operacji, odetchnął z ulgą, że żyję i wracam do zdrowia. Teraz zastanawia się, czy latem nie wziąć trochę dni urlopu. Miał jechać na wakacje ze starszymi synami, ale chyba będziemy musieli sobie w tym roku darować, bo ja jeszcze będę słabiutka i nie ogarnę małej przez 24/7.

Wczoraj sobie wreszcie dokładnie i szczerze omówiliśmy mój stan i tego, co będzie po. Powiedziałam, że na razie abstynencja seksualna obowiązuje mnie przez 7 tygodni, no ale są inne formy sprawiania sobie przyjemności ;) Z antykoncepcją też w sumie doszliśmy do wniosku, że będzie teraz łatwiej, bo ja się wkładek bałam (no właśnie, ten paskudny sznureczek.. No i Mirena jest cholernie droga, a słyszałam, że potrafi wypadać, albo ciąża i tak mogłaby się pojawic, na zwykłą miedziankę bym się nie zdecydowała ze względów moralnych), hormony mi nie służyły, a wazektomia to pewnie bylaby dla męża traumatycznym przeżyciem. No a teraz wszystko to odpadło, no i nie będę miała "trudnych dni", kiefy to często padałam z bólu i krwawienia.

Tak więc najważniejsze, że mąż mnie wspiera.

Przeszłam się dziś z najstarszym synem na zakończenie roku szkolnego. On pięknie ubrany na galowo, a ja... w dresiakach. Jedyne w sumie przewiewne spodnie i nie uciskające w pasie, jakie mam, to dresy. A wolę wietrzyć i nie ściskać tej rany. Reszta matek też ładnie ubrana, a ja jak bym prosto z aerobiku wyszła ;) No ale nie będę się wszystkim tłumaczyć i nie będę się wstydzić, po prostu jestem po ciężkiej operacji i musiałam tak się ubrać. Kto wie o operacji, ten wie, nie będę rozgłaszać wszem i wobec.

Trochę się zmęczyłam na tym apelu w szkole, ale w domu odpoczywałam. Moi rodzice dzisiaj przyjechali i zajęli się młodszymi dziećmi. Jestem im wdzięczna.
Boli mnie już mniej, jedynie jeden Nurofen łyknęłam przed spacerem.
Psychicznie na razie okej, ale muszę się przejś do psychiatry, ustalić dalszy tok leczenia, bo tabletki mi służą, ale trzeba znaleźć dobrego psychologa, który pomoże mi przez to wszystko przejść. Przy pierwszym porodzie nabawiłam się PTSD, ciągnie się za mną to do dzisiaj, byłam źle diagnozowana, albo złą techniką prowadzona, w sumie jestem trudnym psychicznym przypadkiem. Pomaga mi myśl, że mnie Bóg po prostu stworzył taką w jakimś celu, wrażliwą, ze złożonym mózgiem; maluję obrazy, zachwycam się przyrodą, komponowałam nawet kiedyś muzykę, jestem strasznie empatyczna i wszystko głęboko przeżywam, nawet jak tylko przeczytam smutną linijkę w internecie. Jakiś cel mojego bycia tutaj musi być...

PS. pytanie techniczne. Jak ustawiacie sobie avatary (obrazki) pod nickami?
Avatar użytkownika
Stella
 
Posty: 53
Dołączył(a): 23 cze 2014, o 11:18
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiek: 35
Data operacji: 10 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: zakażenie połogowe
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków, egzekucja ropy w ilości 200 ml z jamy macicy i zatoki Douglasa, usunięte zrosty macicy z pęcherzem i odbytnicą, płukanie otrzewnej, założony dren do zatoki Douglasa. Pobrano posiewy treści ropnej z jam ciała.
Wynik HP: ok?
Terapia hormonalna: nie

Re: Witam. Jestem tu nowa.

Postprzez bulbinka536 » 27 cze 2014, o 16:34

Stello bardzo lubię Cię ,,czytać '' ? ;) Nie znam Cię osobiście ,ale mam wrażenie jakbym Cię znała...
Jesteś bardzo silną ,mądrą i wrażliwą dziewczyną :ymhug:
Cieszę się ,że masz wsparcie ze strony męża ,to bardzo ważne aby dojść do siebie, przede wszystkim psychicznie .
Teraz jeszcze masz rodziców przy sobie ,więc jestem o Ciebie spokojna ;)
Stello kochanie ,w tłumaczeniu ,o sprawach technicznych ,to ja raczej nie jestem dobra :p
Poczytaj forum ,mamy tam watek techniczny i nasza szefowa Oliczek wszystko ładnie tłumaczy .
Przy okazji ,Olikkk nie powitała Cię osobiście ,bo jest teraz w sanatorium ,Jednak będąc w drodze ,to ona Cię wypatrzyła
na forum gazetowym i dała mi ,znać abyśmy się Tobą zaopiekowały :D
Gdybyś sobie nie poradziła ,to pytaj może któraś z dziewczyn ,podpowie co i jak .
Jak będzie ,,chodzić ''po forum ,to zwróć uwagę ,mamy też wątek o talentach ,w którym kobietki
prezentują nam swoje prace :) Piszę o tym ,ponieważ wspomniałaś ,że malujesz :) może masz jakieś zdjęcia swoich prac ,no i oczywiście, jak masz ochotę ,to możesz pochwalić się swoimi dziełami ;)
Połaź po forum ,pozaglądaj do każdego wątku ,zorientujesz się wówczas co i gdzie .
Są różne tematy .Teraz w kwietniu dużo kobietek miało operację ,więc latamy po wątkach i wspieramy dobry słowem ,
radą ,odpowiadamy na pytania :)
Znowu się rozpisałam , :-@ dobra uciekam już :-* :-h
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Witam. Jestem tu nowa.

Postprzez Lena » 27 cze 2014, o 16:56

Dzień dobry Stello
Najważniejsze,że masz wsparcie w mężu. To jest bardzo ważne!
Nie martw się ,ze byłaś dzisiaj na zakończeniu roku szkolnego w dresach. Przeciez to drobiazg. Dla swojego dziecka i tak jesteś najpiękniejszą mamą na świecie.Na pewno bardzo cieszył się,że w tak ważnym dniu, byłaś z nim.
Serdecznie ciebie pozdrawiam. Słuchaj Bulbinki i Olika i Viki,(i wszystkich pozostałych Syrenek też oczywiście :D ) one chyba najbardziej ogarniają całe forumkowo :D :D :D . Ja ciągle się gubię ;)
%%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%-
Lenka
Lena
 
Posty: 2468
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 18:59
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 0
Data operacji: 16 sierpnia 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, obfite krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i szyjką
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Climara 50

Re: Witam. Jestem tu nowa.

Postprzez Diara » 27 cze 2014, o 17:55

Stello :ymhug:kochana, teraz już z dnia na dzień będziesz czuła się lepiej, tego życzę Ci z całego serca. Masz cudowną rodzinkę, kochanego i jak widzę wyrozumiałego męża, więc kłopoty szybko miną i będziesz cieszyć się z każdego dnia. Masz dużo talentów i wrażliwą duszę a takie osoby nie mają łatwo ... jeśli masz wypróbowaną terapię to dalej walcz o siebie a nam koniecznie pokaż co tam Ci w duszy gra ...
Poczytaj różne wątki i koniecznie wątek techniczny choćby po to żeby pochwalić nam się swoimi pracami a może też pokażesz nam kiedyś swoje maluchy, szczególnie jestem ciekawa tej małej księżniczki.
Wracaj szybko do zdrowia i czuj się w Syrenkowie jak u siebie. :ymhug:
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Witam. Jestem tu nowa.

Postprzez 5anioleczek5 » 27 cze 2014, o 18:16

Stello wszystko minie tylko trzeba troche więcej czasu zobaczysz będzie niedługo dobrze serdecznie Ciebie pozdrawiam @};-
Avatar użytkownika
5anioleczek5
 
Posty: 505
Dołączył(a): 25 kwi 2014, o 12:43
Lokalizacja: podkarpackie
Wiek: 50
Data operacji: 10 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usuniecie macicy z przydatkami
amputacja trzonu
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Fem 7 combi
systen conti
Estroden MX 50 pół plasterka
teraz SYSTEN 50

Re: Witam. Jestem tu nowa.

Postprzez basia65 » 27 cze 2014, o 19:21

Stello niezmiernie się cieszę, że wszystko zaczęło się układać, że coraz lepiej się czujesz, masz przy sobie najbliższą rodzinę, która zrozumiała, że jest Ci potrzebna pomoc :) :ymhug: :x pozdrawiam :)
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Witam. Jestem tu nowa.

Postprzez bulbinka536 » 28 cze 2014, o 00:56

Stello ,zapraszamy Cię serdecznie do naszego codziennego wątku :kolobok_curtsey:

http://syrenki.net/viewforum.php?f=48
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Witam. Jestem tu nowa.

Postprzez Stella » 30 cze 2014, o 10:31

Bulbinka: dzięki za linka, będę pisać tam :)

A jak u mnie ze zdrowiem? No cóż, troszkę w weekend popracowałam, tzn. sprzątałam stare szkolne rzeczy i biurko syna, żeby na wakacje było już czysto. Troszkę się zmęczyłam. Musiałam wcześniej się położyć, bo mnie bardziej brzuszek rozbolał.
Dzisiaj już okej. Z pozytywnych rzeczy, chyba podpaski już nie będą mi potrzebne, bo plamienie wreszcie ustało :)
Z gorszych - dopadło mnie to cholerstwo pod tytułem zaparcia... :/ Łykam Laktulozę i jem jogurty, troszkę pomaga, choć jelita rozleniwione.

A tak w ogóle to wróciłam do palenia papierosów. Wiem, że nieładny nałóg, ale lubię mieć te 3 minuty przerwy, kiedy wychodzę na balkon (w domu nie palę) i mam ciiiszę i spokój od dzieci na chwilkę ;)
Avatar użytkownika
Stella
 
Posty: 53
Dołączył(a): 23 cze 2014, o 11:18
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiek: 35
Data operacji: 10 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: zakażenie połogowe
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków, egzekucja ropy w ilości 200 ml z jamy macicy i zatoki Douglasa, usunięte zrosty macicy z pęcherzem i odbytnicą, płukanie otrzewnej, założony dren do zatoki Douglasa. Pobrano posiewy treści ropnej z jam ciała.
Wynik HP: ok?
Terapia hormonalna: nie

Re: Witam. Jestem tu nowa.

Postprzez bulbinka536 » 30 cze 2014, o 11:17

Stello Z zaparaciami, to mam problem do tej pory :( czopki glicerynowe ,na wzdęcia Espmisan,
jogurty.a rano na czczo len mielony (1 łyżeczka zalana do połowy wrzątkiem)Wszędzie szukam herbaty
Figura 2 ,W smaku jest dobra ,czerwona ,jak wieczorem wypiłam kubeczek ,to rano szłam do toalety.
Fajnie zaczęły pracować jelita .Niestety jak dotąd nigdzie jej nie mogę dostać :(
Aaaa gin powiedział ,że mam minimum 2 litry wody niegazowanej pić .
Musze kończyć bo jest u mnie siostra ,pa :ymhug:
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Witam. Jestem tu nowa.

Postprzez Stella » 30 cze 2014, o 19:48

Mi pomagała kiedys Xena w herbatce, albo ewentualnie Alax w tabletkach. No nic, muszę poeksperymentować.
Avatar użytkownika
Stella
 
Posty: 53
Dołączył(a): 23 cze 2014, o 11:18
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiek: 35
Data operacji: 10 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: zakażenie połogowe
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków, egzekucja ropy w ilości 200 ml z jamy macicy i zatoki Douglasa, usunięte zrosty macicy z pęcherzem i odbytnicą, płukanie otrzewnej, założony dren do zatoki Douglasa. Pobrano posiewy treści ropnej z jam ciała.
Wynik HP: ok?
Terapia hormonalna: nie

Re: Witam. Jestem tu nowa.

Postprzez dziabdol » 1 lip 2014, o 13:47

dziewczyny,proponuje jogurty z suszonymi sliwkami,syrop laktuloza lub i to najbardziej u mnie skutkuje,2lyzeczki słonecznika,rano jedna i wieczorem i pooooooojdzie #:-s
Obrazek
Avatar użytkownika
dziabdol
 
Posty: 95
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 12:19
Lokalizacja: srodkowe wybrzeze baltyku
Wiek: 45
Data operacji: 13 maja 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: torbiele wielokomorowe,miesniak,endometrioza
Zakres operacji: usuniecie macicy z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: fem7

Re: Witam. Jestem tu nowa.

Postprzez Stella » 7 lip 2014, o 13:46

Cześć, dziewczyny.

Byłam dzisiaj na kontroli w przychodni przyszpitalnej.
Miałyście rację, wyniki histopatologii, pomimo braku tego na wypisie, "znalazły się".
Nie przetłumaczę ich dokładnie, bo są po łacinie, wiem tylko, że była martwica macicy i szyjki, masy włóknikowe. Pod względem ewentualnych nowotworów - okej. Niepokoi mnie tylko jedno.. Znacie kogoś lub jakieś forum, gdzie przetłumaczą mi z łaciny słowo zaczynające się od "Residua placentaria..."? Zwłaszcza że te dwa słowa rozumiem... x_x
Co do posiewów, to wyszło Enterococcus faecalis. Bardzo zjadliwa i bardzo powszechna bakteria. Zastanawiam się, gdzie mnie ją zarazili, a może to przez zaniedbanie od poczatku kwietnia przez wszystkich mojego zapalenia pęcherza moczowego...
Kurde, wiem, że co się stało to się nie odstanie, ale szukam przyczyn, czy ktoś coś zawalił, czy po prostu miałam pecha.

Optymistyczne jest to, że miałam usg i badanie gin., wszystko dobrze się goi, ja się całkiem nieźle czuję (zaliczyłam dzisiaj jeszcze oddanie krwi i moczu na badanie, bo moja gin chce stwierdzić, jak tam np. moja HB), brzuszek raczej nie boli, więc dochodzę do formy.
Avatar użytkownika
Stella
 
Posty: 53
Dołączył(a): 23 cze 2014, o 11:18
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiek: 35
Data operacji: 10 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: zakażenie połogowe
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków, egzekucja ropy w ilości 200 ml z jamy macicy i zatoki Douglasa, usunięte zrosty macicy z pęcherzem i odbytnicą, płukanie otrzewnej, założony dren do zatoki Douglasa. Pobrano posiewy treści ropnej z jam ciała.
Wynik HP: ok?
Terapia hormonalna: nie

Re: Witam. Jestem tu nowa.

Postprzez ismena » 7 lip 2014, o 14:03

Stello niestety nie przetłumaczę ci tego, ale może nasza Roszpunka się zjawi.... miała być w lipcu. Ona na pewno by wiedziała. No cóż grunt, że wraca wszystko do normy, widzę że twoja gin też sprawdza wszystko, aby nic nie przeoczyć.

Nie ma co szukać winnego, na pewno kilka przyczyn złożyło się na całość.

Teraz zdrowiej, ciesz się z dzieciaczków a życie będzie jeszcze piękne :ymhug: :ymhug: :ymhug:
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Witam. Jestem tu nowa.

Postprzez Yona1968 » 7 lip 2014, o 15:13

Stello (właściwie imienniczko moja Joanno) a co było dalej po tym "Residua placentaria" czyli resztki (pozostałości) łożyska? Bo istotne jest chyba to co dalej... Znam łacinę chociaż niekoniecznie tą medyczną
Bakterią mogli Cię zarazić w szpitalu niestety, przy cewnikowaniu albo innych czynnościach. Ja tak miałam po poprzedniej operacji. Walczyłam 3 miesiące żeby się pozbyć paskudy, ale udało się ostatecznie.
Avatar użytkownika
Yona1968
 
Posty: 261
Dołączył(a): 16 lut 2013, o 18:50
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 51
Data operacji: 11 grudnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: (operacja 1) macica mięśniakowata, hiperplazja endometrium, chroniczny stan zapalny szyjki
(operacja 2): torbiele
Zakres operacji: (operacja 1 - 11.12. 2012) - usunięcie macicy i szyjki bez przydatków;
(operacja 2 - 6. 05. 2014) - usunięcie obydwu jajników i torbieli (wkręconej w jelita)
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Już nie

Re: Witam. Jestem tu nowa.

Postprzez bulbinka536 » 7 lip 2014, o 15:40

Stello najważniejsze ,że wszystko dobrze się goi ,a Ty czujesz się dobrze :)
Pozdrawiam cieplutko :ymhug: @};-
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Witam. Jestem tu nowa.

Postprzez Stella » 7 lip 2014, o 15:48

Yona1968 napisał(a):Stello (właściwie imienniczko moja Joanno) a co było dalej po tym "Residua placentaria" czyli resztki (pozostałości) łożyska? Bo istotne jest chyba to co dalej... Znam łacinę chociaż niekoniecznie tą medyczną
Bakterią mogli Cię zarazić w szpitalu niestety, przy cewnikowaniu albo innych czynnościach. Ja tak miałam po poprzedniej operacji. Walczyłam 3 miesiące żeby się pozbyć paskudy, ale udało się ostatecznie.


Residua placentaria focalis in statu flammationis et partium necroticum...
Avatar użytkownika
Stella
 
Posty: 53
Dołączył(a): 23 cze 2014, o 11:18
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiek: 35
Data operacji: 10 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: zakażenie połogowe
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków, egzekucja ropy w ilości 200 ml z jamy macicy i zatoki Douglasa, usunięte zrosty macicy z pęcherzem i odbytnicą, płukanie otrzewnej, założony dren do zatoki Douglasa. Pobrano posiewy treści ropnej z jam ciała.
Wynik HP: ok?
Terapia hormonalna: nie

Re: Witam. Jestem tu nowa.

Postprzez ewikaa » 7 lip 2014, o 18:34

jak tak będziemy sćbie tłumaczyc to nie wiem ,czy będzie dobrze ,ale to partium nekroticum to część martwicza ,ja tak miałam w hp
ewika
Avatar użytkownika
ewikaa
 
Posty: 948
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 08:50
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiek: 49
Data operacji: 16 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, endometrioza
Zakres operacji: wycięcie trzonu macicy
jajniki zostały ,ale nie pracują jak powinny
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Lady Bon tabletki
Plastry Climara
plastry systen 50
od lipca 2017 nie stosuję
powrót do plastrów Systen 50

Re: Witam. Jestem tu nowa.

Postprzez Yona1968 » 7 lip 2014, o 19:57

Ja bym przetłumaczyła tak: Pozostałości łożyska zmienione zapalnie i w części martwicze.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Yona1968
 
Posty: 261
Dołączył(a): 16 lut 2013, o 18:50
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 51
Data operacji: 11 grudnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: (operacja 1) macica mięśniakowata, hiperplazja endometrium, chroniczny stan zapalny szyjki
(operacja 2): torbiele
Zakres operacji: (operacja 1 - 11.12. 2012) - usunięcie macicy i szyjki bez przydatków;
(operacja 2 - 6. 05. 2014) - usunięcie obydwu jajników i torbieli (wkręconej w jelita)
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Już nie

Re: Witam. Jestem tu nowa.

Postprzez Stella » 8 lip 2014, o 09:51

No właśnie, i to mnie niepokoi. Jakim cudem niby po cc i czyszczeniu macicy zostały tam resztki łożyska? Nie chciałabym nic insynuować, ale jeśli szpital coś zawalił, jakiś lekarz coś spaprał i przez to straciłam macicę, to.... Może warto dowiedzieć się prawdy...?
Avatar użytkownika
Stella
 
Posty: 53
Dołączył(a): 23 cze 2014, o 11:18
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiek: 35
Data operacji: 10 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: zakażenie połogowe
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków, egzekucja ropy w ilości 200 ml z jamy macicy i zatoki Douglasa, usunięte zrosty macicy z pęcherzem i odbytnicą, płukanie otrzewnej, założony dren do zatoki Douglasa. Pobrano posiewy treści ropnej z jam ciała.
Wynik HP: ok?
Terapia hormonalna: nie

Re: Witam. Jestem tu nowa.

Postprzez Yona1968 » 8 lip 2014, o 11:33

Właściwie to masz rację. Skoro to badanie było po operacji odległej w czasie od cesarki - nie powinno tam być łożyska. Może stan zapalny wziął się właśnie z powodu tych nieusuniętych resztek. Dziwne co najmniej. Ale nie jestem lekarzem, nie wiem... Kurcze, przydałby nam się jakiś ginekolog współpracujący z forum, prawda dziewczyny? Taki, który mógłby fachowo coś doradzić.
Avatar użytkownika
Yona1968
 
Posty: 261
Dołączył(a): 16 lut 2013, o 18:50
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 51
Data operacji: 11 grudnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: (operacja 1) macica mięśniakowata, hiperplazja endometrium, chroniczny stan zapalny szyjki
(operacja 2): torbiele
Zakres operacji: (operacja 1 - 11.12. 2012) - usunięcie macicy i szyjki bez przydatków;
(operacja 2 - 6. 05. 2014) - usunięcie obydwu jajników i torbieli (wkręconej w jelita)
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Już nie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Usunięcie macicy z powodu komplikacji okołoporodowych



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości