Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Re: Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Postprzez olikkk » 18 cze 2014, o 16:58

Chinko jak miło, że nas odwiedziłaś :ymhug:
Zawsze mam nadzieje, że jak ktos się tu nie pojawia, to znaczy, ze nie ma problemow zdrowotnych i chyba w Twoim przypadku to się sprawdza :-)
Bardzo się cieszę i życzę Ci dużo zdrówka i dużo radości z macierzynstwa, bo dzieki Bogu zdążyłaś go zaznać, co niektorym Syrenkom nie bylo dane. =((
Pozdrawiam Cię cieplutko i proszę , pamietaj o nas , tak jak my o kazdej z Was :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Postprzez bulbinka536 » 19 cze 2014, o 03:02

Chinko dziękuję ,że wpadłaś do nas :ymhug:
Gratuluję spadku wagi :-bd życzę dużo zdrówka i mnóstwo radości z maluszków :ymhug:
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Postprzez Diara » 19 cze 2014, o 09:22

Chinko :ymhug: dobre wieści zawsze mile widziane, gratuluję spadku wagi ciała - co ja bym dała za -8 kg :(( a do tego słodkie maluchy ... :ymhug: ja już czekam na wnuki, ale coś horyzont zamglony jeszcze ... :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Postprzez Stella » 26 cze 2014, o 13:38

Przeczytałam Wasze posty, również na forum gazetowym i jestem przerażona, ile rzeczy może pójść nie tak podczas porodu i połogu :(
Na forach ciążowych w sumie się o tym nie pisze. O atonii macicy czy wrośniętym łożysku dowiedziałam się dopiero z książek medycznych, które sobie kiedyś kupiłam.
Ciężko jest stracić macicę po porodzie, to mocno wpływa na psychikę. Niby z jednej strony ma się maluszka, a z drugiej.. tyle bólu, cierpienia i poczucie straty...
Dla mnie najgorsze były 2 tygodnie w szpitalu, kiedy mąż musiał się opiekować malutką, a ja jej nie widziałam, nie mogłam przytulić... Tęskniłam strasznie.
Teraz nadrabiam stracony czas, opiekuję się dziećmi i naprawdę dziękuję Bogu, że przeżyłam, bo u mnie operacja też była w ostatniej chwili.
Szkoda tylko, że nie mogę malutkiej brać na ręce, nosić w chuście, fotelika czy gondoli do wózka też nie zniosę. Ale powolutku, powolutku do przodu. Przynajmniej ból już mnie tak nie ogranicza.

No cóż, terapia u psychologa na pewno będzie mnie czekała, zmagam się z różnymi problemami. Na razie na lekach od psychiatry sobie radzę, chociaż w szpitalu miałam wrażenie, że jak wrócę do domu, to walnę się na podłogę i będę ryczeć i ryczeć, waląc głową, aż legnę z utraty sił do życia.
No różne myśli przychodzą czasami do głowy... Smutki, smuteczki pojawiają się, ale też czasami się uśmiecham, jak dzieci coś śmiesznego zrobią.
Avatar użytkownika
Stella
 
Posty: 53
Dołączył(a): 23 cze 2014, o 11:18
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiek: 35
Data operacji: 10 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: zakażenie połogowe
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków, egzekucja ropy w ilości 200 ml z jamy macicy i zatoki Douglasa, usunięte zrosty macicy z pęcherzem i odbytnicą, płukanie otrzewnej, założony dren do zatoki Douglasa. Pobrano posiewy treści ropnej z jam ciała.
Wynik HP: ok?
Terapia hormonalna: nie

Re: Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Postprzez bulbinka536 » 26 cze 2014, o 15:07

Stello życzę Ci jak najwięcej tych pięknych i wesołych chwil :ymhug: %%-
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Postprzez Stella » 27 cze 2014, o 13:44

Musi być dobrze, w końcu mam dla kogo żyć :) Ale mówię tylko, że doły naprawdę potrafią dopadać, i to tak nagle, z niewiadomej przyczyny. Jest wszystko świetnie, a tu np. wieczorem przypominasz sobie o operacji, bólu, że usunięto jakąś ważną część kobiecych organów i po prostu chce się wyć... Czasami tak właśnie mam, ale mam po prostu duże wahania nastroju - hormony i choroba dwubiegunowa robią swoje...
Ze śmiesznych rzeczy mogę opisać reakcję mojego 2,5-latka, jak przewijałam małą. Zapytał: "a gdzie ona ma dyndzel?" =)) Wytłumaczyłam mu, że dziewczynki nie mają, ale śmiałam się, że zauważył :)

Wierzę, że histerektomia okołoporodowa może być tak samo trudna jak i cięzki poród. Do głosu dochodzą lęki, poczucie, że "mogło być inaczej", a do tego spadek tych hormonów - no i baby blues może się przekształcić w pełną depresję.

Powiem tak, że miałam szczęście, że w szpitalu, w którym byłam, jest psycholog na oddziale oraz wysyłają na konsultację psychiatryczną.
Avatar użytkownika
Stella
 
Posty: 53
Dołączył(a): 23 cze 2014, o 11:18
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiek: 35
Data operacji: 10 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: zakażenie połogowe
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków, egzekucja ropy w ilości 200 ml z jamy macicy i zatoki Douglasa, usunięte zrosty macicy z pęcherzem i odbytnicą, płukanie otrzewnej, założony dren do zatoki Douglasa. Pobrano posiewy treści ropnej z jam ciała.
Wynik HP: ok?
Terapia hormonalna: nie

Re: Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Postprzez ismena » 27 cze 2014, o 14:32

Stella napisał(a):Ze śmiesznych rzeczy mogę opisać reakcję mojego 2,5-latka, jak przewijałam małą. Zapytał: "a gdzie ona ma dyndzel?" =)) Wytłumaczyłam mu, że dziewczynki nie mają, ale śmiałam się, że zauważył :)

Powiem tak, że miałam szczęście, że w szpitalu, w którym byłam, jest psycholog na oddziale oraz wysyłają na konsultację psychiatryczną.


Sama widzisz że posiadanie takich maluchów jest nie do przecenienia, nie pozwalają nam na ciągłe bycie smutną, swoimi tekstami potrafią rozbroić nas i położyć na łopatki. Swoją drogą sprytny i spostrzegawczy ten twój maluszek, jak na 2,5 latka :D

Rzeczywiście, to bardzo ważne aby na oddziale, zwłaszcza na takim jak nasze babskie oddziały był psycholog na miejscu. Tutaj czas ma bardzo duże znaczenie i im gorzej tym później...... hmmm chyba odwrotnie napisałam, ale niech tam =))

Buziaczki :x :x :-* :-*
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Postprzez bulbinka536 » 27 cze 2014, o 16:10

Stello mały super =)) dla takich chwil ,warto żyć i posiadać dzieci :)
Miałaś faktycznie szczęście ,że u Was w szpitalu zadbali o tak ważną sprawę ,jak psycholog.
Tak jak wspomniała Ismenka czym prędzej tym lepiej ,i w każdym szpitalu na takich oddziałach ,
powinna być konsultacja z psychiatrą czy psychologiem .
No ,ja znowu swoje wywody ... ;) wszyscy dobrze zdajemy sprawę, z tego co powinno być ,a co jest
w szpitalach :(
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Postprzez basia65 » 27 cze 2014, o 19:28

Stello dzieci masz superowe :ymapplause: :ymhug: :x @};- :kolobok_heart:
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Postprzez Stella » 30 cze 2014, o 20:22

Ja się swoją wagą nie martwię, bo widze, że na razie spadam.. :( Mam dośc mocny brak apetytu..
Za to córka urosła o ponad 1 kg! I to jest problem, bo _muszę_ nocić 3,6 kg dziecko krótko po operacji...
Avatar użytkownika
Stella
 
Posty: 53
Dołączył(a): 23 cze 2014, o 11:18
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiek: 35
Data operacji: 10 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: zakażenie połogowe
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków, egzekucja ropy w ilości 200 ml z jamy macicy i zatoki Douglasa, usunięte zrosty macicy z pęcherzem i odbytnicą, płukanie otrzewnej, założony dren do zatoki Douglasa. Pobrano posiewy treści ropnej z jam ciała.
Wynik HP: ok?
Terapia hormonalna: nie

Re: Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Postprzez curly-mum » 19 gru 2014, o 19:03

Syrenki w Was znalazlam psychologa. Na Lutyckiej w Poznaniu niestety nie bylo takowego. Rodzina uznała,że wszystko jest w porządku bo żyje, bo mam zdrowe dziecko. . Lecz wieczorami wracaja wizję oiomu z lutyckiej,twarze lekarzy i pocieszajace tony pielęgniarek-ze widocznie tak miało być i mam się cieszyć z teho,co mam. Zylam w przekonaniu,ze jestem odosobnionym przypadkiem (wrosniete lozysko -ponoć) a jak sie okazuje jest wiele kobiet ,które to przeżyły.
Ja jestem pół roku po zabiegu. Z seksem ciężko. Nawilżanie slabe no niby sa żele ale psychika siada i trudno myśleć o przyjemności. Mam usunięta macice, zostawiona szyjke,która mam wrażenie dziwne zwisa i to mnie najbardziej krepuje. Pozdrawiam wszystkie Syrenki. Życzę cudownych Świat a przede wszystkim zapomnienia o naszym trudnym problemie. ,
curly-mum
 
Posty: 16
Dołączył(a): 17 gru 2014, o 15:15
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 27
Data operacji: 9 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Komplikacje po porodzie, podejrzenie łożyska wrosnietego,silny krwotok,niskoplytkowosc.
Zakres operacji: Usuniecie macicy z szyjką bez przydatkow.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Histerektomia okołoporodowa - trochetrudna

Postprzez vika45 » 19 gru 2014, o 19:47

Bo my to takie dziwne stadko: pocieszą ale i opieprzą :D Mnie na suchość pomogły tampony borowinowe ale to tylko sanatoryjnie. Jeśli coś Ci tam nie pasuje na dole idź do gina niech zrobi przegląd :)
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7123
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Poprzednia strona

Powrót do Usunięcie macicy z powodu komplikacji okołoporodowych



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości