Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowiskowy

Jak prawidłowo złożyć wniosek, sanatoria w których byłyśmy

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez Pianka » 16 cze 2017, o 23:50

Święte słowa olikkk gdy poważnie zachorujemy ten wytarty slogan "zdrowie jest najważniejsze" nabiera zupełnie innego znaczenia. Wtedy tak naprawdę zaczynamy rozumieć ze to nie tylko puste słowa, że zdrowie jest rzeczywiście najważniejsze.
i jeszcze jedno: tego że wcześniej wrócisz do pracy raczej nikt nie doceni, ani ci pewnie nie podziękuje, czy cie nie będzie miesiąc czy pięć to jakoś sobie poradzą, nie ma ludzi nie zastąpionych. Pomników za krótkie chorowanie nie stawiają, lepiej dojść do siebie i wrócić w pełni sił (albo prawie w pełni) niż wrócić szybko i stękać że cię boli.
Może są jakieś szczególne przypadki, ze inaczej się nie da i trzeba wrócić do pracy jak najszybciej, ale to jakieś chyba wyjątkowe sytuacje.
ja jestem teraz ponad 5 msc po operacji, od miesiąca w pracy, a wciąż jeszcze tak całkiem nie doszłam do siebie. I naprawdę jestem w szoku że któraś wraca po miesiacu czy dwóch do pracy. No chyba że to ja wyjątkowo powoli wracam do pełni sił
Pianka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 27 lut 2017, o 20:02
Wiek: 43
Data operacji: 10 stycznia 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i jajowodów
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: ok

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez malutka » 23 cze 2017, o 13:36

Witam Was serdecznie drogie Syrenki dawno mnie tu nie było ale chciałam się czegoś dowiedzieć a mianowicie 29 czerwca idę ne operację na nie trzymanie moczu powiedzcie mi czy po tej operacji mogę składać wniosek do szpitala uzdrowiskowego ale jest jeszcze jedna sprawa ja w tej chwili czekam już prawie rok w kolejce do sanatorium sprawy neurologiczne jeżeli złożę drugi wniosek poszpitalny to tamten zostanie pewnie anulowany. Bardzo Was proszę o jakieś informacje.
malutka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 27 sty 2015, o 11:32
Wiek: 49
Data operacji: 15 października 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: macica mięśniakowata
Zakres operacji: Usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez olikkk » 26 cze 2017, o 10:34

Malutka poszperałam w przepisach i wygląda na to, że możesz starać się o szpital uzdrowiskowy po operacji :)

XV. Choroby nerek i dróg moczowych (nefrologia i urologia)
Szczegółowe wskazania:
1) szpital:
a) Q61-Q63 – stany po operacjach wad wrodzonych nerek oraz po usunięciu nerki, w
okresie do 12 miesięcy od przebytej operacji,
b) Z94 – stany po przeszczepie nerek, ze stabilną czynnością przeszczepu, bez powikłań
ogólnoustrojowych,
c) N30 – N34, N39 – stany po przebytych ostrych cewkowo-śródmiąższowych zapaleniach
nerek leczonych szpitalnie, w okresie do 12 miesięcy od przebytego zapalenia,
d) N11 – przewlekłe kłębuszkowe zapalenie nerek w okresie początkowym, mało
zaawansowanym, w okresie remisji,
e) Q61 – zwyrodnienie torbielowate nerek,
f) T52 – T60 – stany po zatruciach z objawami uszkodzenia nerek,
g) N04, N05 – zespół nerczycowy w początkowym okresie bez obrzęków, nadciśnienia,
h) N18 – przewlekła niewydolność nerek,
i) Z98 – stany po operacjach na drogach moczowych w okresie do 12 miesięcy od przebytej
operacji;


Zdaje się że punkt "i" dotyczy Twojej operacji, więc można powołać się na ten symbol , który podają.
Nie wiem jak to się ma do sanatorium, na które czekasz. Na chłopski rozum to inne schorzenie i inna forma sanatorium, więc nie powinno się to wykluczać, ale jak to wygląda, najlepiej zapytać w NFZ :-?
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19224
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez Ixi » 28 cze 2017, o 08:59

A mi się nadal nie udało :(:( byłam już u kilku ,prosiłam podawałam kod itd każdy mówi to samo ,oczywiście musiałam płacić bo bym musiała się przepisywać ciągle do przychodni .Nie wiem czy lekarze w Bielsku wszyscy są tacy dziwni. Czy ja mam pecha. :( i szczerze tracę nadzieję.Do pracy nie wracam jeszcze ,sytuacja w pracy mnie bardzie jw tym przekonała,więc i jej szukam.Wiem juże do końca lipca mam L4 muszę go tylko odebrać ostatniego.A może Wy kochane kobietki macie znacie z okolic Bielska ,moge nawet pojechać do innego miasta (jeżeli tak można) o ile będzie lekarz który mi ten wniosek wypisze. Choć wiadomo nikt 100% pewności nie da..Pozdrawiam..
Ixi
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2 maja 2017, o 16:11
Wiek: 44
Data operacji: 18 kwietnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak
Zakres operacji: usunięcie trzonu bez przydatków
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez olikkk » 28 cze 2017, o 09:38

Ixi masz wyjątkowego pecha =((
Jedno co mogę Ci poradzić, to udać się do Waszego NFZ i zapytać co masz zrobić w tej sytuacji, a może dadzą Ci coś na piśmie, co przekona lekarzy, że są w błędzie ?
A może jest możliwość samodzielnego wypisania wniosku ?
Proponuję najpierw telefon do NFZ i niech Ci poradzą jak wyjść z tego pata :-?
Nie poddawaj się L-)
Powodzenia :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19224
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez Pianka » 28 cze 2017, o 21:05

Ixi bnie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale czemu musiałaś płacić? tzn że chodziłaś doi prywatnych gabinetów do tych lekarzy? Z prywatnego ci raczej nie wypisze bo to musi być od lekarza który ma kontrakt z NFZ czyli chyba z przychodni. Ja to tak przynajmniej rozumiem.
Co do pomysłu żeby samej sobie taki wniosek wypisać to chyba nie jest to dobry pomysł. Są pewne procedury, i nie wydaje mi się żeby akurat to można było obejść. Wyobrażasz sobie ile wtedy takich "samodzielnych " wniosków wpływało by do NFZ? Wniosek to jest pewien dokument i jeśli ma być podpisany przez lekarza to tego nie ominiesz bez tego podpisu będzie po prostu nieważny. Takie jest moje zdanie. I raczej wątpię żeby ci telefonicznie w NFZ coś poradzili.
Raczej radziłabym udać się do swojej przychodni, spytać pielęgniarek który lekarz jest taki najbardziej "ludzki" i do którego z tą prośbą o wypisanie wniosku najlepiej iść.
Powodzenia :)
Pianka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 27 lut 2017, o 20:02
Wiek: 43
Data operacji: 10 stycznia 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i jajowodów
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: ok

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez olikkk » 28 cze 2017, o 21:29

Nie miałam na myśli całkowicie samodzielnego wypisania wniosku, bo wiadomo, że to niemożliwe.
Ale z pomocą pracownika NFZ może byłoby możliwe sporządzenie takiego wniosku i gotowca dać do podpisu lekarzowi zapewniając go, że NFZ potwierdza prawo do takiego leczenia.
O ile mi wiadomo z tego co czasem mówiły Syrenki, lekarzom zwyczajnie nie chce się tracić czasu na pisanie wniosków ....
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19224
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez vika45 » 28 cze 2017, o 23:30

Gdzieś mam ksero swojego wniosku muszę poszukać. Jak znajdę to wrzucę :D
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7123
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez Ixi » 3 lip 2017, o 18:26

Hej
Ja dziś otrzymałam wiadomość telefoniczna z NFZ w Katowicach bo tam są kierowane osoby z BB .Wcześniej napisałam do nich email. Opisałam zabieg,jak także to iż mam problem z otrzymaniem wniosku od lekarza,że udają że nie wiedzą o co chodzi na jakiej podstawie i itd. I tak pan z NFZ powiedział mi tak :
- Ze lekarz nie ma prawa odmówić Nam wypisania wniosku bo nam się to należy.
- Ze jak lekarz ma z tym problem to mam wejść na stronę NFZ (ustawa o leczeniu uzdrowiskowym)
- Wejść na lecznictwo uzdrowiskowe
-Wydrukować sobie wniosek i z tym wnioskiem oraz z badaniami ,wypisem udac się do lekarza,
Tak dziś usłyszałam więc będę działać.Postanowiłam że pójdę z ustawą wnioskiem i innymi dokumentami i nie wyjde jak tego nie dostanę. Jak co podam lekarzowi nr telefonu do pana ktory do mnie dzwonił.
Jeśli chodzi to dlaczego chodziłam też do prywatnych.Znaczy chodziłam do przychodni na NFZ ale jeśli idzie się do swojej przychodni to sie nie płaci jest ok.ale jeśli chce się do innej i nie płacić to bym musiała się przepisywać do przychodni by mnie przyjeli bezpłatnie.
Byłam przed chwilą na stronie NFZ ale tam są wnioski ale na środku pisze "wzór " więc nie wiem czy to może być. Tu chyba na forum gdzieś wniosek widziałam więc muszę poszukać. Przepraszam iż zawracam tym Was głowę.Chciałam wysłać wzor czy taki macie ale pisze mi że rozszerzony pdf zablokowany
Ixi
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2 maja 2017, o 16:11
Wiek: 44
Data operacji: 18 kwietnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak
Zakres operacji: usunięcie trzonu bez przydatków
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez malutka » 5 lip 2017, o 15:06

Witam Was wszystkie Syrenki chcę Wam powiedzieć że jestem już po operacji i w domu jestem jeszcze osłabiona ale mam nadzieję że codziennie będzie coraz lepiej. Chciałam Wam bardzo podziękować za informacje o którą prosiłam zawsze mogę na Was liczyć.Dziękuję Wam bardzo serdecznie i gorąco pozdrawiam wszystkie Srenki.
malutka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 27 sty 2015, o 11:32
Wiek: 49
Data operacji: 15 października 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: macica mięśniakowata
Zakres operacji: Usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez Ixi » 14 lip 2017, o 16:25

Hej wszystkim to znów ja.Wiem że już w tej kwestii robię się nudna .Sama też dziś do siebie to stwierdziłam.Ale chciałam tylko powiedzieć ,iż chyba się poddam to nie na moje nerwy.
Bo tak dziś byłam w przchodni u rodzinnego tym razem przygotowałam się jak do egzaminu,wziełam z sobą wydrukowany i częściowo wypełniony wniosek ,drugi jak co pusty,rozporządzenie pierwszą stronę i 17,potrzebne badania o którch pisze we wniosku Morfologia,ob, mocz,rtg klatki ,ekg , meila od NFZ i się tylko wkurzyłam.Podawałam jej argumenty takie jak wiele z Was mówi ,oraz że rozmawiałam z NFZ który stwierdził że lekarz nie ma prawa odmówić wypisania wniosku.A pani na to że jakim prawem ,że to tylko mały zabieg,ze nie należy mi się sanatorium ponieważ czeka się 4 lata a ja już jestem prawie 3 miesiące po zabiegu to już jestem wg niej zdrowa, że dziwi się też czemu tak dlugo jestem na L4 ,wtedy już jej powiedziałam że o tym decduje lekarz moj a nie ona.To stwierdziłą że to on niech wypisze, ale niestety mimo z jego strony dużych chęci nie może bo jest prywatny nie na NFZ. Wyszłam wkurzona,Podałam jej wszystko na tacy a ona ciągle zapierala się że nie mam podstaw. Co wiecej dałam jej wniosek , poprosiłam żeby mi przybiła pieczątkę a resztę wypisze inny lekarz to się oburzyła ze tak nie może zrobić.Znieczulica straszna,Jak można odmówić pacjętowi który ma tylko zlożyć podpis i pieczątkę że nie wie jak to zrobić. Wiec stwierdziłąm że chyba odpuszcze.Pewnie takich osób jak ja jest mnostwo.Zapisałam się do innego rodzinnego na poniedziałek jak on też stwierdzi że nie wie co i jak to odpuszczę.Ale postanowiłam że napisze do NFZ ws.tej pani lekarz ktory odmówiła mi wystawienia wniosku ,który defacto zajeło by jakies 2min.by wypisac. Pozdrawiam
i przepraszam iż ciągle o tym wspominam ,ale musiełam się wygadać.
Ixi
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2 maja 2017, o 16:11
Wiek: 44
Data operacji: 18 kwietnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak
Zakres operacji: usunięcie trzonu bez przydatków
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez olikkk » 14 lip 2017, o 16:43

Malutka cieszę się, że już po operacji :x
Wracaj szybciutko do zdrowia i powodzenia w załatwieniu sanatorium pooperacyjnego :-bd
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19224
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez olikkk » 14 lip 2017, o 16:47

Ixi już nie wiem jak nazwać postawę upartego lekarza, który mając wszystko na piśmie idzie w zaparte i nie chce podpisać Ci wniosku =((
Chyba powinnaś złożyć skargę na lekarza, skoro tak Cię traktuje =((
Nie odpuszczaj w żadnym wypadku [-x
Przecież czytasz i widzisz ile naszych Syrenek było już w sanatorium po operacji , to niby na jakiej podstawie, skoro nie mają prawa ?
Ręce i nogi się uginają =((
Pora zmienić lekarza , nie masz innego wyjścia :-??
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19224
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez Ixi » 14 lip 2017, o 17:31

No napisałam skargę na tą panią, jpewnie w poniedziałek przeczytaja,bo jak w NFZ mówili że lekarz rodzinny ma w obowiązku to musi wypisać.Tym bardziej że właściwie miała tylko wpisać wyniki badań by nie było że sama wpisuję,i podbić.Wniosek można samemu wypisać.Poza tym wkurzyła mnie tym że to mały zabieg,że kobiety bez macicy żyją i nie jest potrzebna kobiecie tak naprawdę. Więc powiedziałam jej co o niej myślę.Miałam wrażenie że ta kobieta powinna sama udać się do specjalisty od głowy. Bo jak inaczej to nazwać? mając wszystko na tacy podane. No i jak można takie rzeczy mówić,I to jest lekarz? A ona w zaparte co ma wpisać ,jaką podstawę jeśli to tylko jak stwierdziła usunięcie macicy.Trochę jej tam powiedziałam aż inni pacjenci słyszeli. Idę do kolejnego .Nie wiem czy tu na śląsku są tylko takie problemy?? Bo to przecież chwila tym bardziej iż pacjent wszystko przynosi.No może chciała łapówkę , ale nie dostanie jej. Dziwi mnie że się wkurzyła jak mówiłam o NFZ. Musi mieć coś na sumieniu,,,ech brak słów.Szkoda nerwów na takiego "lekarza" ..
Ixi
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2 maja 2017, o 16:11
Wiek: 44
Data operacji: 18 kwietnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak
Zakres operacji: usunięcie trzonu bez przydatków
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez vika45 » 14 lip 2017, o 19:40

Ixi, podaj mi na Pw maila. wyślę Ci kopię mojego wniosku, zamażesz tylko moje dane i lekarza nazwisko
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7123
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez basia65 » 16 lip 2017, o 08:43

Ixi trzymaj się i nie odpuszczaj, idź do innego lekarza, który mam nadzieję, że wypisze ten wniosek, a postawa tego lekarza,to po prostu brak słów, chyba był zły na Ciebie, że go pouczasz i wiesz co Ci się należy, życzę powodzenia w załatwieniu sanatorium, pozdrawiam %%- :-bd :ymhug:
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez Ixi » 25 lip 2017, o 07:24

Dziękuję Wam bardzo.Vika45 wysłalam Ci meila, Wielkie dziękuję..W czwartek mam innego lekarza.Oby ostatmi . Ech że człowiek musi się upominać o wszystko ...
Ixi
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2 maja 2017, o 16:11
Wiek: 44
Data operacji: 18 kwietnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak
Zakres operacji: usunięcie trzonu bez przydatków
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez olikkk » 25 lip 2017, o 10:27

Trzymam kciuki :ympray:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19224
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez Ixi » 27 lip 2017, o 18:27

No to tak. Dziś byłam u tego lekarza,powiedziałam sobie że to będzie już ostatni,bo szczerze nie mam sił juz się prosić .Więc poszłam ze wszystkim co do innym, Nawet wniosek ołówkiem wypełniłam.Dzięki pomocy Vika45 ktora napisała mi co miała we wniosku,więc uzupełniłam i powiedziałam ze w NFZ tak mi powiedzieli. Lekarz w miarę miły, obejrzał wszystko i stwierdził że nie ma wniosków pustych (nie ma to jak zbycie i ściema) to ja mu na to że NFZ twierdził że lekarze maja ,ale jeśli nie ma to ja z sobą pusty przyniosłam. Więc praktycznie poprzepisywał, zbadał jeszcze tętno i brzuch,no i wypisał. Więc w końcu wniosek mam.
Jedynie nie wiem co napisał ponieważ to pismo lekarskie przy chorobach współistniejących jedynie co odczytałam to kod 054 więc musze poszukać w necie co to. No i nie wiem czy dobrze zaznaczył bo zaznaczył Uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne, mimo że ja mu zaznaczyłam "uzdrowiskowa rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym. Więc nie wiem czy to ma duże znaczenie ,czy to i tak NFZ weryfikuje,nie zaznaczył też gdzie mnie wysyła czy w góry czy morze.Więc nie wiem czy mam sama zaznaczyć czy to puste zostawić..
Mam jeszcze pytanko czy do tego wniosku dołączałyście :wypis,wynik histopat.,wyniki badań. ?? dziękuje Wam bardzo za pomoc ,bez Was bym dawno sprawę zostawiła.pozdrawiam
Ixi
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2 maja 2017, o 16:11
Wiek: 44
Data operacji: 18 kwietnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak
Zakres operacji: usunięcie trzonu bez przydatków
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez vika45 » 27 lip 2017, o 18:39

Yes. yes! do wniosku dołącz ksero wypisu, hispatu, morfologia, ob, rtg płu i ekg. jeśli nfz nie poprawi na poszpitalne to złożysz odwolanie. Ale tam potrafią czytać wypis. Przy poszpitalnym nie ma wyboru miejsca. na babskie jest tylko Busko, Krynica i Połczyn
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7123
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo do sanatorium - szpitala uzdrowiskowego, po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość