Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowiskowy

Jak prawidłowo złożyć wniosek, sanatoria w których byłyśmy

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez Anita71 » 31 maja 2019, o 16:04

Wiem wiem Dziewczyny że macie dobre intencje... Kochane jesteście... :x
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez Ania55 » 31 maja 2019, o 22:46

Anitko ja też zachęcam Cię do rozważenia złożenia wniosku o sanatorium. Miałam mieszane uczucia jadąc do Dusznik, ale teraz mogę powiedzieć, że naprawdę było warto :)
Ania55
 
Posty: 296
Dołączył(a): 31 maja 2018, o 12:56
Wiek: 58
Data operacji: 10 kwietnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Wypadanie macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy wraz z szyjką. Zostawione jajniki.
Wynik HP: OK.
Terapia hormonalna: Od początku menopauzy, czyli 3 lata stosuje Climea forte, a obecnie aktiv meno. Preparaty z wyciągiem z soi.

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez belli812 » 1 cze 2019, o 12:01

A może Anitko spotkasz się tam z którąś z Syrenek i będzie przyjaźń nie tylko forumkowa.
Miałam szczęście i tak właśnie trafiłam na ten sam turnus z Anią55, nawet dzieliłyśmy pokój :kolobok_give_heart: wraz z 2 innymi Syrenkami.
Choć minęło już trochę czasu cały czas wspieramy się w życiu, to taka przyjaźń na odległość. Nie wykluczamy też spotkań.
Aneczko, dzięki że jesteś :kolobok_girl_in_love:
belli812
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 29 cze 2018, o 17:57
Wiek: 54
Data operacji: 22 lutego 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki olbrzymie, anemia, bardzo obfite miesiączki.
Zakres operacji: usunięcie macicy, szyjki i jajników
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: systen50

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez Anita71 » 1 cze 2019, o 17:37

:x
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez Iwo » 30 cze 2019, o 12:48

Anitko 71
Czytając forum Syrenkowy zdecydowałam się na wyjazd poszpitalny do uzdrowiska. 31 maja wysłałam dokumenty do NFZu w Warszawie , niestety nie zauważyłam że brakowało pieczątki przychodni w której się leczę. Dostałam pismo o uzupełnieniu braku pieczątki. zrobiłam to i odesłałam 14 czerwca. W czwartek 27 czerwca sprawdziłam w Internecie ,, sanatorium kolejka ...." byłam 1080, a w piątek 987 ..... zobaczymy jak to będzie w najbliższym tygodniu. Nigdy nie byłam w sanatorium, ale po przeczytaniu postów myślę, że warto. Czego się nie robi dla zdrowia :) :ymhug:
Iwo
 
Posty: 24
Dołączył(a): 25 maja 2019, o 07:33
Wiek: 50
Data operacji: 9 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak gładkokomórkowy śródścienny macicy
Zakres operacji: Laparotomia. Nadpochwowa amputacja trzonu macicy z obustronnymi przydatkami. Uwolnienie zrostów, wycięcie blizny
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: brak

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez Anita71 » 30 cze 2019, o 13:11

Iwo super że sprawy idą po Twojej myśli, że w końcu pojedziesz na zabiegi sanatoryjne. A jak wynik hispat?
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez Iwo » 30 cze 2019, o 16:32

Wynik na szczęście ok :)
Iwo
 
Posty: 24
Dołączył(a): 25 maja 2019, o 07:33
Wiek: 50
Data operacji: 9 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak gładkokomórkowy śródścienny macicy
Zakres operacji: Laparotomia. Nadpochwowa amputacja trzonu macicy z obustronnymi przydatkami. Uwolnienie zrostów, wycięcie blizny
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: brak

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez Anita71 » 30 cze 2019, o 21:54

:ymapplause: %%- :-bd
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez olikkk » 1 lip 2019, o 16:00

Iwo gratuluję wyniku :-bd
No i oby kolejka szybko się skracała :x
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez basia65 » 1 lip 2019, o 21:26

Iwo gratuluję dobrego wyniku :-bd :ymapplause: i dobrej decyzji w sprawie sanatorium, kolejka szybko minie i pewnie na jesień dostaniesz skierowanie :ymhug:
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez Iwo » 4 lip 2019, o 12:13

Jestem trochę niecierpliwa, bo to mój pierwszy wyjazd i .... codziennie sprawdzam kolejkę w internecie. 1 lipca jak sprawdziłam byłam 953 i narazie nic. Kolejka stanęla....nadal 953. No, ale kiedyś się doczekam ;)
Iwo
 
Posty: 24
Dołączył(a): 25 maja 2019, o 07:33
Wiek: 50
Data operacji: 9 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak gładkokomórkowy śródścienny macicy
Zakres operacji: Laparotomia. Nadpochwowa amputacja trzonu macicy z obustronnymi przydatkami. Uwolnienie zrostów, wycięcie blizny
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: brak

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez Iwo » 17 sie 2019, o 22:22

Dziewczyny wiem, że dawno się odzywałam, ale ... trochę wyjechałam / z dala od cywilizacji /,aby nie myśleć o stanie zdrowia po operacji, oderwać się od szarej rzeczywistości. Wracam a to miła niespodzianka ... sprawdzam kolejkę w sanatorium ,, od 03.10.2019 do 24.10 2019 Połczyn Zdrój ul. Solankowa 6:). także bardzo się ucieszyłam. szkoda tylko że to w roku szkolnym, no ale cóż ... ;)
Iwo
 
Posty: 24
Dołączył(a): 25 maja 2019, o 07:33
Wiek: 50
Data operacji: 9 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak gładkokomórkowy śródścienny macicy
Zakres operacji: Laparotomia. Nadpochwowa amputacja trzonu macicy z obustronnymi przydatkami. Uwolnienie zrostów, wycięcie blizny
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: brak

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez Szklanka » 17 sie 2019, o 22:33

Iwo, jedź, odpocznij :) a potem zdaj nam relację.
Kochać i tracić, pragnąć i żałować,
Padać boleśnie i znów się podnosić,
Krzyczeć tęsknocie "precz!" i błagać "prowadź!"
Oto jest ŻYCIE: nic, a jakże dosyć...

/Leopold Staff/
Avatar użytkownika
Szklanka
 
Posty: 1380
Dołączył(a): 16 gru 2018, o 00:04
Lokalizacja: Zagłębie Miedziowe
Wiek: 46
Data operacji: 19 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Pierwsza operacja 19.12.2018: mięśniaki na macicy, guz na lewym jajniku
Druga operacja 14.03.2019: zły wynik HP z pierwszej operacji
Zakres operacji: Pierwsza operacja: macica z szyjką i przydatkami, cięcie poziome
Druga operacja: sieć większa, węzły chłonne biodrowe, ściana otrzewnej, cięcie pionowe
Wynik HP: Pierwsza operacja: rak endometrioidalny jajnika lewego G2, Figo IA
Druga operacja: OK
Terapia hormonalna: Nie mam takiej jeszcze

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez olikkk » 17 sie 2019, o 23:36

Iwo SUPER :-bd
W tym samym czasie będę miała dochodzącą rehabilitację w szpitalu, będziemy więc rehabilitować się razem, tyle że w innych miejscach ;)
Powodzenia :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez Iwo » 18 sie 2019, o 13:12

olikkk napisał(a):przez olikkk » wczoraj, o 23:36

Iwo SUPER
W tym samym czasie będę miała dochodzącą rehabilitację w szpitalu, będziemy więc rehabilitować się razem, tyle że w innych miejscach


Szkoda że będziemy w różnych miejscach, zawsze byłaby bratnia dusza :). Oczywiście dam znać jak było.
Teraz przeglądam trasę jakby tu dojechać z centralnej Polski.
Iwo
 
Posty: 24
Dołączył(a): 25 maja 2019, o 07:33
Wiek: 50
Data operacji: 9 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak gładkokomórkowy śródścienny macicy
Zakres operacji: Laparotomia. Nadpochwowa amputacja trzonu macicy z obustronnymi przydatkami. Uwolnienie zrostów, wycięcie blizny
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: brak

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez basia65 » 11 wrz 2019, o 21:53

Iwo super wiadomość, też byłam w sanatorium w Połczynie, w Podhalu, chyba z 5 lat temu, byłam bardzo zadowolona, jedź i odpoczywaj :ymhug: :x :-* :-bd :ymhug:
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez Iwo » 28 wrz 2019, o 18:26

Dziewczynki po 3 tygodniach pracy jestem załamana. Przychodziłam po pracy do domu i nie mogłam opanować łez. Otóż moja dyrekcja trochę nieładnie się zachowała / tak mi się wydaje / tak jak by powiedzieć użyła szantażu. Pracuję w szkole i mam klasę 1 - fajne, cudowne dzieciaczki super rodzice. Wydawało mi się, że powinnam poinformować moja p. dyrektor o tym że mam przyznane uzdrowisko poszpitalne więc tak zrobiłam. Nie spodziewałam się reakcji p. dyrektor, nie tylko że będzie na NIE, ale tym że poinformowała mnie że jeśli pojadę a w tym czasie będzie ślubowanie klas 1 to przeniesie mnie do świetlicy szkolnej / gdzie jest okropny młyn, dużo dzieci głośno, małe salki itp, itd /. Więc powiedziałam jej, że napisze pismo do NFZ u z prośbą o przesunięcie terminu. Podała mi warunki kiedy mogłaby mnie łaskawie zwolnić tj w czasie świątecznym w grudniu lub gdy będą ferie zimowe wówczas mogę być na zwolnieniu 5 dni a reszta to te dni wolne od nauki. Ona jeszcze / chyba w darze dobroci nad zwierzętami :) / napisała kilka słów od siebie coś w stylu ,, proszę o pozytywne rozpatrzenie prośby n- la, ponieważ jest niezbędny do pracy w swojej nowej klasie pierwszej " Tak tez zrobiłam pismo wysłałam .... i otrzymałam nowy termin oczywiście nie taki jakby sobie życzyła moja Pani Dyrektor tj od od 16.11 do 7.12. 2019 r . Wcześniej dzwoniłam do NFZ u z pytaniem cy można i o ile przesunąć termin wyjazdu więc pani odpowiedziała że jeśli będzie dobre uzasadnienie to o jeden ewentualnie dwa turnusy. W czwartek pytała mnie dyrektorka czy już coś wiadomo w mojej sprawie. Nie podałam jej jeszcze nowego terminu / powiedziałam, że miałam rozmowę z NFZ u i niestety podane terminy są za późne mogą mi przesunąć o na listopad / - nie chcę aby przez ten czas robiła mi jakieś złośliwości. Powiedziała coś takiego że ona też jest po takiej operacji ale nie musiała jechać do sanatorium. Tylko nie wie że każda z nas to indywidualna osoba i trzeba do każdej podejść indywidualnie. Oczywiście była na tyle niedyskretna, że pół szkoły wie że mam jechać do sanatorium. Mam 27 lat pracy wg mojego wieku brakuje mi 9 lat do emerytury. Rozmawiałam z Radcą Prawną, na temat przeniesienia do świetlicy powiedziała że mój wyjazd to dobra wola p. dyrektor. Może, ale nie musi mnie przenosić bo wystarczy że koleżanki mnie zastąpią. Czuję się okropnie jak jakaś czarna owca, że każdy kto miał operacje nie skorzystał z uzdrowiska poszpitalnego tylko mi się zachciało. Jakbym zrobiła coś naprawdę okropnego dyrekcja patrzy na mnie spod oka. Tylko nauczyciel może zrozumieć drugiego nauczyciela, że dobro dzieci jest najważniejsze, że fajnie jak ich pani nie choruje. No ale cóż zdarzają się różne przypadki. Dziewczyny jestem załamana, z jednej strony nie chciałabym stracić tej pracy, bo jestem z nią związana chociaż wiem ze teraz jest dużo wolnych miejsc i można się zatrudnić w innej szkole. Chciałabym pojechać bo jednak odczuwam bóle brzucha w okolicy pępka - może to zrosty jest taki dziwnie twardy. Kiedyś miałam operacje na endometriozę to tez podobnie mnie bolał. Może któraś miała podobne doświadczenie z przełożoną ??? Pisałam szybko może chaotycznie ale jestem cała w nerwach
Iwo
 
Posty: 24
Dołączył(a): 25 maja 2019, o 07:33
Wiek: 50
Data operacji: 9 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak gładkokomórkowy śródścienny macicy
Zakres operacji: Laparotomia. Nadpochwowa amputacja trzonu macicy z obustronnymi przydatkami. Uwolnienie zrostów, wycięcie blizny
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: brak

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez Marzena17 » 28 wrz 2019, o 18:40

Iwo @};- Przykro mi, że spotkało i spotyka Cię tyle przykrości od przełożonej. Nie umiem Ci pomóc, ale trzymam kciuki o podjęcie dobrej decyzji. Co do brzuszka..
Jestem 4 miesiące po operacji i nadal brzuch jest duży, twardy, pobolewa i ciągnie, gdy się przemęczę. Trzeba czasu.. :-bd
Marzena17
 
Posty: 2599
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez hugnonot » 28 wrz 2019, o 18:41

pracodawcy są często bezwzględni, nauczona doświadczeniem oglądałabym się przede wszystkim na swoje zdrowie,
proponuję zastosować albo zwolnienie lekarskie na czas sanatorium - pogadaj ze swoim lekarzem czy wystawi bo nie można zabronić wzięcia zwolenienia, albo szantaż odwrócony - bierzesz zwolneinie, narzekasz i mówisz że jak nie pojedziesz do sanatorium się podleczyć to weźmiesz roczny urlop dla poratowania zdrowia
A co do mówienia pracodawcy to już pisałam - nigdy nie należy nic mówić, a szczególnie o przyczynie zwolnienia. Szef - facet czy kobieta - niemal zawsze rozniesie informację i potem ludzie obmawiają za plecami.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Mamy prawo do sanatorium po operacji - szpital uzdrowisk

Postprzez Marzena17 » 28 wrz 2019, o 18:44

Mój syn też nie miał mianowania na ucznia ze swoją wychowawczynią i nic się nie stało. Nauczyciel też człowiek i ma prawo do choroby. Skąd u pani dyrektor takie podejście?
Marzena17
 
Posty: 2599
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo do sanatorium - szpitala uzdrowiskowego, po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość