Histeroskopia endoskopowa

Łyżeczkowanie, operacją przez pochwę, laparoskopia, histeroskopia endoskopowa, embolizacja, histerektomia okołoporodowa, operacja przy wypadaniu pochwy, macicy, nietrzymaniu moczu, plastyka pochwy

Histeroskopia endoskopowa

Postprzez olikkk » 28 sty 2013, o 20:44

Wątek jest kontynuacją założonego wcześniej, który można prześledzić tutaj

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,121691573,121691573,Histeroskopia_endoskopowa.html
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19222
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Histeroskopia endoskopowa

Postprzez Jaiza » 30 sty 2014, o 14:15

Miłam wykonywaną jedną w zeszłym roku. Sympatyczny odlot po znieczuleniu :) dla mnie trwało to chwilę, po godzinie było po wszystkim. Kolejny lekarz (gin-onkolog) u którego byłam stwierdził, że tamta wykonana była niedokładnie... pozostały małe polipy... i był zaskoczony, że histeroskopia była w 17 dc, jego zdaniem powinna być między 6 a 10, bo wtedy endometrium jest cienkie i wszystkie patologiczne zmiany ładnie widać.
Idę więc drugi raz na histroskopię z łyżeczkowaniem za miesiąc, ale już do innego lekarza.
Jaiza
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 sty 2014, o 16:49
Wiek: 44
Data operacji: 11 lutego 2016
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Przerost endometrium, mięśniak, polipy macicy
Zakres operacji: trzon macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Histeroskopia endoskopowa

Postprzez babeczka » 8 maja 2014, o 23:49

Zastanawiam się czy muszę zabrać coś ze sobą do szpitala, ,koszulę, kapcie?
Niby zabieg w ciągu 1 dnia i do domku,'ale jak to w praktyce wygląda?
Mam mieć histeroskopię albo łyżeczkowanie, w zależności od wyniku usg.
babeczka
 
Posty: 158
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 00:19
Wiek: 35
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: ?
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: -

Re: Histeroskopia endoskopowa

Postprzez vika45 » 8 maja 2014, o 23:56

U mnie łyżeczkowanie jest na oddziale dziennym. Ubranko szpitalne/ koszulka, szlafroczek, ciapy/ po przyjęciu łózio na dużej sali i czekamy leżąc.Zabieg w sali obok, potem 2-godzinna drzemka . i do domciu. Ja miałam w torbie kanapkę i wodę bo wychodziłam około 15 a rano przychodziłam na czczo.
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7121
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Histeroskopia endoskopowa

Postprzez sten.ia » 9 maja 2014, o 07:41

Ja przyszłam rano na czczo,miałam koszule,szlafrok,ręcznik itp a zrobiono mi o ok godz 12 i następnego dnia do domu po sniadaniu wypuścili :)
Czyli u kazdego inaczej :x
sten.ia
Avatar użytkownika
sten.ia
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 5 lut 2014, o 21:51
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiek: 56
Data operacji: 23 września 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: nawracający polip ,endometrium
Zakres operacji: usuniecie trzonu z przydatkami
Wynik HP: nie potrzeba
Terapia hormonalna: nie potrzeba

Re: Histeroskopia endoskopowa

Postprzez ismena » 9 maja 2014, o 08:26

musisz miec wlasne ciuszki, przebierasz sie w szlafrok i pizamke(lepiej koszulke), przyjmuja cie na oddzial, daja lozeczko, mysle ze w tej sali bedziesz co ja bylam na koniec bo to jest taka tzw. sala przejsciowa. Potem w kolejnosci biora na zabieg. Nie wiem gdzie, ale chyba na jakas mala sale operacyjna bo w zabiegowym jest za malo miejsca, i nie wiem od czego to zalezy, ale albo ze 2 godziny polezysz na pooperacyjnej albo przywioza cie z powrotem na ta sale (przy mnie dwie kobitki mialy zabieg, jedna wrocila od razu na sale a druga po dwoch godzinach-nie wiem dlaczego moze dlatego ze ta co wrocila, to miala chyba 25 lat i byla z mama , mama czekala kolo lozka, a straszny problem tego dnia mieli z miejscami) . a ta druga babka wrocila po 2 godzinach tylko salowa przyszla i jej telefon zaniosla.
a wieczorkiem poszly obie do domu. dziwnie to bylo bo bardzo dlugo musialy sie prosic o wypis, lekarz byl zajety, a to porod a to cesarka i chyba grubo po 20 ej wyszly dopiero.
ale zawyczaj wszedzie jest podobnie.
poprzednio lyzeczkowanie mialam na madalinskiego, to rano poszlam na oddzial, tez z wlasnymi ciuszkami, potem wezwali mnie na przeciwko tam jest taka duza sala zabiegowa, najpierw przy biurku jeszcze kontynuacja papierologii, potem na samolot (dobrze ze ktoras mi przykryla moja myszke ;) ), a potem dopiero mi zakladali wenflon z ktorym byl ogromny problem. po wybudzeniu przewiezli mnie na moje lozeczko, kazali sie przesunac z wozka na lozko i tyle. a po poludniu przyszedl lekarz zapytal sie jak sie czuje, czy wstawalam juz i ze moge isc do domu, ale ze mnie strasznie glowa bolala zapytal sie czy chce do rana zostac-nie chcialam. i tyle.
nie ma sie czego bac.
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Histeroskopia endoskopowa

Postprzez ismena » 9 maja 2014, o 08:28

a! Viki miala swietny pomysl z ta kanapka, bo nie jestes tam zaprowiantowana, a od rana to pozniej zoladek sciska, o9d tego mogla mnie ta glowa bolec. no koniecznie miej wode do picia. nie duzo, ale trzeba miec.
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Histeroskopia endoskopowa

Postprzez babeczka » 9 maja 2014, o 14:04

I co ja bym bez was zrobiła? ;;)
He, he, he dobrze,że dopytałam bo jakoś nie miałam pewności czy coś mi będzie potrzebne.
Raczej myślałam, że dostanę koszulę szpitalną, zrobią co mają zrobić, ubiorę się w swoje ubranka, posiedzę z godzinkę na korytarzu i pojadę do domu;)
Muszę powiedzieć mężowi, żeby sobie jakoś czas zorganizował bo nie wiadomo ile godzin będą mnie tam trzymać. A jeździć tam i z powrotem to bez sensu, czyli do domu i za chwilę do szpitala( od teściów niby 30 min ale i tak jeżdżenie wkółko nie ma sensu)
Człowiek całe życie się uczy :D
babeczka
 
Posty: 158
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 00:19
Wiek: 35
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: ?
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: -

Re: Histeroskopia endoskopowa

Postprzez ismena » 9 maja 2014, o 15:29

mysle ze 6-8 godzin to minimum. wiec nie wiem co ten bidulek bedzie robil tyle czasu pod szpitalem tym bardziej ze parking nie jest bezplatny. lepiej niech pojedzie do rodzicow moze sie przyda na cos ;)
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Histeroskopia endoskopowa

Postprzez sten.ia » 9 maja 2014, o 16:21

Ja to byłam zszokowana jak wypełniali paierologię i dowiedziałam sie że to robią na sali operacyjnej,dali koszulę do przebrania,ale poszło tak fajnie ale że nie wiem kiedy zabrali a jak już wrociłam to się ocknęłam.Tak że spokojnie nie bój się :) ale potem odpoczywałam jedną nockę,i tak było dobrze.
sten.ia
Avatar użytkownika
sten.ia
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 5 lut 2014, o 21:51
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiek: 56
Data operacji: 23 września 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: nawracający polip ,endometrium
Zakres operacji: usuniecie trzonu z przydatkami
Wynik HP: nie potrzeba
Terapia hormonalna: nie potrzeba

Re: Histeroskopia endoskopowa

Postprzez Lu-krecja » 2 maja 2016, o 23:34

Witajcie Syrenki. Mam prośbę do kobietek z Trójmiasta - który szpital polecacie do wykonania histeroskopii? Córka musi poddać sie takiemu zabiegowi i nie chciałaby przebywać w szpitalu 3 dni z tego powodu. a podobno są takie, w których tak się dzieje. Z góry dziekuję za info i bardzo serdecznie pozdrawiam wszystkie Syrenki :x @};-
Lu-krecja
 
Posty: 43
Dołączył(a): 29 lip 2015, o 16:11
Wiek: 0
Data operacji: 23 czerwca 2009
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: krwawienia kilka lat po menopauzie
Zakres operacji: całkowite usunięcie narządu rodnego,wyrostka, węzłów biodrowych i sieci większej
Wynik HP: rak trzonu macicy G1, dojrzały rak endometrialny na jajniku
Terapia hormonalna: nie

Re: Histeroskopia endoskopowa

Postprzez vika45 » 3 maja 2016, o 11:18

Ja polecam szpital uniwersytecki na Klinicznej. Ja i Alicja byłyśmy tam operowane :)
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7121
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona


Powrót do Rodzaje zabiegów i operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość