czy radiochemioterapia jest niezbędna ,gdy hist.pat jest ok

My wygrałyśmy, Ty też wygrasz :)

czy radiochemioterapia jest niezbędna ,gdy hist.pat jest ok

Postprzez janat » 13 maja 2016, o 13:44

:-* Witam niezwykłe SYRENKI. :-h Jestem Dolnoślązaczką 6 tydzień po operacji raka szyjki 1B1,G3.Usunięto:fr.sieci większej,przymacicz prawych,węzły chłonne biodrowe:zewn.,wewn.,zasłonowe lewe;biodrowe wspólne,zewn.wewn.zasłonowe prawe;macicę z mankietem pochwy,przymaciczami oraz przydatkami.Margines odpochwowy1.5cm,radialny 0,7.Wszystko czyste \:D/ ...A jednak dostałam skierowanie na radiochemioterapię!
Decyzję o operacji podjęłam "bez zająknięcia"chcąc się pozbyć tego intruza.,Natomiast teraz nie mogę zrozumieć po co mam pozwolić się niszczyć na wszelki wypadek. Mam 70 lat,czuję się dobrze prócz drobnych powikłań pooperacyjnych(uporczywe obstrukcję mimo przeróżnych środków naturalnych i aptecznych)oraz twardegonaciekyw okolicy pępka(byłam rozpłatana, podobno z powodu zrostów, 10 cm ponad pępek). Zasięgam opinii onkologów i słyszę o procedurach,co nie jest dla mnie logicznym uzasadnieniem.Nawet spotkałam się z pewnym rodzajem szantażu,że gdy odmówię tej terapii,to mogę "zostać na lodzie".Przecież te procedury nie dają gwarancji braku wznowy,a jedynie nadzieję.Dlaczego "na wszelki wypadek" mam się dać podniszczać.
Czy jest wśród Was osoba podzielająca mój pogląd?
Pozdrawiam wszystkie wspaniałe SYRENKI i życzę duuuuuużo zdrowia.JanaT :ympeace:
janat
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 maja 2016, o 06:54
Wiek: 70
Data operacji: 4 kwietnia 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy G3 1b1
Zakres operacji: Radykalne usunięcie macicy sp.W-M wraz z przydatkami i lymfadenektomia miednicza.Operacja niepowiklana
Wynik HP: Wszystko czyste,guz G3
Terapia hormonalna: Brak

Re: czy radiochemioterapia jest niezbędna ,gdy hist.pat jest

Postprzez maria » 13 maja 2016, o 15:42

Witaj jestem po usunięciu raka trzonu macicy g3 miałam radioterapię i brachyterapię ,też byłam zdziwiona po co przecież lekarze wszystko usunęli ,ale lekarka radiolog -onkolog powiedziała że to dla pewności i zabicia komórek rakowych które mogły zostać niezauważone przez lekarzy ,więc dla świętego spokoju zgodziłam się lepiej mieć pewność niż póżniej żałować pozdrawiam Maria :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: czy radiochemioterapia jest niezbędna ,gdy hist.pat jest

Postprzez małgosiek » 13 maja 2016, o 22:23

:) Witaj Jana ja jestem po radykalnym usunięciu macicy z przydatkami,rozpoznanie nowotwor jajnika.U mnie chemię została podana profilaktycznie (słowa Pani dr) Tak jak wyżej napisała Maria po otwarciu lekarze są w stanie zauważyć zmiany,ale też te zmiany które nie uda im się wychwycić ma za zadanie dobić chemia.Decyzje musisz podjąć sama,niestety nie doradze .czy masz brać radio z chemią czy też odmówić ku czemu jesteś sklonna (tak wywnioskowalam z postu)jeżeli odmowisz a faktycznie coś się zacznie dziać,wtedy mogą być problemy.Kochana życzę Tobie podjęcia mądrej decyzji
małgosiek
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2015, o 20:54
Wiek: 44
Data operacji: 6 sierpnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Zakres operacji: operacja radykalna
Wynik HP: nowotwór jajnika
Terapia hormonalna: nie wskazana

Re: czy radiochemioterapia jest niezbędna ,gdy hist.pat jest

Postprzez ismena » 14 maja 2016, o 09:20

Janat z tego co piszesz, miałaś doś obszerną operację, i to ci wycięli, i to ciapnęli i jeszcze tu i tu - z każdej strony po kawałku, myślę że przy tak obszernej ingerencji jest realne prawdopodobieństwo że "coś", chociaż malutkie, ale "coś" zostało. Dlatego dla pewności stosuje się dodatkowo chemię.

Tak jak Małgosiek napisała-decyzja należy do Ciebie. Ja osobiście bym się zgodziła, ale to JA a nie TY. :ymhug: :ymhug: :x :x
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: czy radiochemioterapia jest niezbędna ,gdy hist.pat jest

Postprzez janat » 14 maja 2016, o 20:40

Ismino,trochę to mało konsekwentny wniosek,że przy tak obszernej ingerencji musiało coś zostać.Operowal mnie świetny fachowiec!
Ale dziękuję za wszystkie uwagi. Pozdrawiam :kolobok_yu:
janat
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 maja 2016, o 06:54
Wiek: 70
Data operacji: 4 kwietnia 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy G3 1b1
Zakres operacji: Radykalne usunięcie macicy sp.W-M wraz z przydatkami i lymfadenektomia miednicza.Operacja niepowiklana
Wynik HP: Wszystko czyste,guz G3
Terapia hormonalna: Brak

Re: czy radiochemioterapia jest niezbędna ,gdy hist.pat jest

Postprzez ismena » 15 maja 2016, o 01:58

Ależ ja nic takiego nie powiedziałam! Po prostu uważam że gdy więcej miejsc jest zaatakowanych to większe ryzyko że gdzieś coś.....
Nie chciałam Cię przestraszyć, ani nic innego. Nie miek i za złe tego co mówię. Lekarze wycięli to co uważali że powinno się wyciąć aby nic nie zostawić. I skoro margines czysty to zapewne im udało, ale.......
W każdym razie życzę Ci podjęcia dobrej decyzji i obyś szybko zapomniała o całej chorobie :kolobok_secret: :x
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: czy radiochemioterapia jest niezbędna ,gdy hist.pat jest

Postprzez maria » 15 maja 2016, o 11:27

Janat dziewczyny mają rację decyzja należy do Ciebie Twoja wola i Twoje zdrowie mnie też operował bardzo dobry specjalista (...........). i muszę przyznać że nie miałam takiego dylematu,, czy poddać się jeszcze leczeniu uzupełniającemu czy nie ,po prostu kazali mi się zarejestrować do lekarza radiologa-onkologa i już,też się bałam skutków ubocznych ,ale zawsze mogę powiedzieć że zrobiłam wszystko by wyzdrowieć pozdrawiam i życzę podjęcia dobrej decyzji :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: czy radiochemioterapia jest niezbędna ,gdy hist.pat jest

Postprzez janat » 15 maja 2016, o 18:32

:-* dzielna Mario. proszę napisz trochę o leczeniu pooperacyjnym i samopoczuciu w jego trakcie. Jestem niemloda i boję się że łatwo nie zniosę tego "na wszelki wypadek".Pozdrawiam i życzę zdrowia. :kolobok_dash1: . :x
janat
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 maja 2016, o 06:54
Wiek: 70
Data operacji: 4 kwietnia 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy G3 1b1
Zakres operacji: Radykalne usunięcie macicy sp.W-M wraz z przydatkami i lymfadenektomia miednicza.Operacja niepowiklana
Wynik HP: Wszystko czyste,guz G3
Terapia hormonalna: Brak

Re: czy radiochemioterapia jest niezbędna ,gdy hist.pat jest

Postprzez maria » 15 maja 2016, o 20:09

Janat wcale nie jestem dzielna i też się bałam i nadal się boję ,a wiek tu nie ma nic do rzeczy po operacji lekarz radiolog stwierdziła że 25 naświetlań i 4 zabiegi brachyterapii muszę mieć, więc się nie sprzeciwiałam bo i po co ,byłam wystraszona i załamana ,a o leczeniu raka nic nie wiedziałam, nawet takie pojęcie jak brachyterapia, było dla mnie jak kosmos szukałam w necie co to i jak wygląda dane leczenie i znowu kochane syrenki które przechodziły te leczenie krok po kroku opisywały jak to wygląda ,mogę śmiało powiedzieć że dzięki kochanym syrenkom czułam że trzymają mnie za rękę że są ze mną ,na naświetlania jeździłam codziennie ,gdy pani doktor przyniosła zgodę na radioterapię, a w niej napisane skutki uboczne myślałam że zwieję spod drzwi ,ale nie było tak żle Janat poznałam tam dużo kobiet i z paroma nadal utrzymuję kontakt ,wspólnie jedna drugiej podpowiadałyśmy jak dbać o miejsca naświetlane nie masz pojęcia jak choroba zbliża, a ja bardzo dobrze się czułam, i prócz małych kłopotów z pęcherzem i anemii ,no może jeszcze małych poparzeń skóry wszystko znosiłam dobrze ,nie miałam żadnych wymiotów ,utraty smaku ,choć to ostatnie dobrze by mi zrobiło =)) ,dziewczyny które były zemną też czuły się dobrze ,nawet była z nami kobietka 76 lat i to ona stawiała do pionu te które się poddawały, więc nie martw się kochana dasz radę, kobiety zawsze dają radę a już syrenki się nie poddawają napisz gdzie masz być leczona ?i głowa do góry :kolobok_air_kiss: Maria

pisz jak chcesz jeszcze coś wiedzieć buziaczki .
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: czy radiochemioterapia jest niezbędna ,gdy hist.pat jest

Postprzez olikkk » 15 maja 2016, o 20:16

Janat sporo nasze Syrenki pisały o leczeniu po operacji, zerknij sobie do tych watków, znajdziesz pomocne doświadczenia :-)

http://syrenki.net/viewforum.php?f=38
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19222
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: czy radiochemioterapia jest niezbędna ,gdy hist.pat jest

Postprzez janat » 18 maja 2016, o 14:25

@};- Dziękuję za wszystkie posty i podpowiedzi. Jutro radiolog pomoże mi podjąć ostateczną decyzję,bo onkolog ucieszył mnie wczoraj wiadomością,że chemia jest zbędna :kolobok_yahoo:
janat
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 maja 2016, o 06:54
Wiek: 70
Data operacji: 4 kwietnia 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy G3 1b1
Zakres operacji: Radykalne usunięcie macicy sp.W-M wraz z przydatkami i lymfadenektomia miednicza.Operacja niepowiklana
Wynik HP: Wszystko czyste,guz G3
Terapia hormonalna: Brak

Re: czy radiochemioterapia jest niezbędna ,gdy hist.pat jest

Postprzez małgosiek » 18 maja 2016, o 14:57

;) Janat to wspaniała wiadomość.Życzę zdrowia :)
małgosiek
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2015, o 20:54
Wiek: 44
Data operacji: 6 sierpnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Zakres operacji: operacja radykalna
Wynik HP: nowotwór jajnika
Terapia hormonalna: nie wskazana

Re: czy radiochemioterapia jest niezbędna ,gdy hist.pat jest

Postprzez maria » 18 maja 2016, o 15:02

Janat to dobra wiadomość ,napisz jaką decyzję podjęłaś z pomocą radiologa :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: czy radiochemioterapia jest niezbędna ,gdy hist.pat jest

Postprzez janat » 25 maja 2016, o 07:57

Kochane Syrenki :kolobok_yes:radiolog mnie zbyła twierdząc,ze nie specjalizuje się w onkologii ginekologicznej :kolobok_thank_you2: Ale P.dr 3 specjalizacji,gdy wyznałam,że jestem niechętna profilaktyce w postaci radio,ustaliła konieczność monitorowania i sposób życia. :kolobok_victory: Pozdrawiam Was serdecznie i życzę zdrowia :kolobok_party:
janat
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 maja 2016, o 06:54
Wiek: 70
Data operacji: 4 kwietnia 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy G3 1b1
Zakres operacji: Radykalne usunięcie macicy sp.W-M wraz z przydatkami i lymfadenektomia miednicza.Operacja niepowiklana
Wynik HP: Wszystko czyste,guz G3
Terapia hormonalna: Brak

Re: czy radiochemioterapia jest niezbędna ,gdy hist.pat jest

Postprzez olikkk » 25 maja 2016, o 11:59

Nie rozumiem jak mogli Cię skierować do radiologa bez specjalizacji z onkologii ginekologicznej :-o
No tak, u nas jest wszystko możliwe =((
Wolałabym na Twoim miejscu, żeby jednak decyzję o dalszym leczeniue bądź jego zaniechaniu podejmował ktoś bardziej kompetenty :-?
Wiem, że bardzo chciałaś uniknąć naświetlań i ta decyzja jest Ci na rękę, dlatego z całego serca Ci życzę, żeby to była dobra decyzja :ympray:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19222
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: czy radiochemioterapia jest niezbędna ,gdy hist.pat jest

Postprzez janat » 25 maja 2016, o 14:22

Dzięki. Myślę,że wszystko będzie ok. W kompetencje dr nauk medycznych 3 specjalizacji:onkologiem,radio i chemio nie smiałabym wątpić. :x Pozdrawiam i życzę zdrowia :kolobok_yahoo:
janat
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 maja 2016, o 06:54
Wiek: 70
Data operacji: 4 kwietnia 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy G3 1b1
Zakres operacji: Radykalne usunięcie macicy sp.W-M wraz z przydatkami i lymfadenektomia miednicza.Operacja niepowiklana
Wynik HP: Wszystko czyste,guz G3
Terapia hormonalna: Brak

Re: czy radiochemioterapia jest niezbędna ,gdy hist.pat jest

Postprzez maria » 25 maja 2016, o 14:53

Dziwię się że lecząc się onkologicznie nie zostałaś skierowana do radiologa-z onkologii ginekologicznej ,ale mam nadzieję że będzie dobrze pozdrawiam :x :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak


Powrót do Wygrywamy z rakiem



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości