Rak trzonu macicy G3 - Maria

My wygrałyśmy, Ty też wygrasz :)

Re: Rak trzonu macicy G3 - Maria

Postprzez Anetta R. » 7 sty 2016, o 10:39

Mario, ja też miałam tylko operację, a mój mięsak macicy według FIGO sklasyfikowano jak III B (nowotwór nacieka tkanki jamy brzusznej (nie tylko przylegające), choć jak na mój gust powinno być IV A - nowotwór nacieka pęcherz i/lub odbytnicę, bo u mnie naciekał jedno i drugie i jeszcze lewy moczowód, więc pewnie dlatego mam III B, bo naciekał więcej miejsc niż te określone jako IV A). Ze względu na niski poziom złośliwości nowotworu zalecono mi tylko lekką kurację hormonalną, czyli Decapeptyl Depot - jeden zastrzyk i Orgametril - dwa razy dziennie po jednej tabletce. Zero chemii, zero naświetlań. W lutym ubiegłego roku miałam badanie PET, które nie wykryło żadnych zmian nowotworowych. Ciekawe, czy w tym roku też mnie na nie skierują. Pomarzyć dobra rzecz.
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Re: Rak trzonu macicy G3 - Maria

Postprzez małgosiek » 7 sty 2016, o 17:58

maria53 napisał(a):Małgosiu tak dietetyk jest spradzony duzy to koszt ,,ale diete ustala kazdemu pacjentowi... dlatego robi sie duzo badan krwi i na razie mam wyniki dobree...tylko moja w aga ja przekracza. norme ....rozmawialma z Pania o raku bo sie obawialam zeby cos nie zaszkodziło ale ponoc nie moze zaszkodzi ..rezygnujac z niektorych produktow co raczek w lasnie lubi i sie nimi zywwi...dziekuje Gosiu ...chcialabym pozyc jeszcze zeby moc tu napisac ile schudłąm :):) :ymhug:

Mario kochana pożyjemy jeszcze długo i szczęśliwie i będziesz tutaj pisała nie tylko o swoim odchudzaniu długo jeszcze długo. Ściskam mocno jak również wierze w to że będziesz żyła długo i szczęśliwie. Pozdrawiam.
małgosiek
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2015, o 20:54
Wiek: 44
Data operacji: 6 sierpnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Zakres operacji: operacja radykalna
Wynik HP: nowotwór jajnika
Terapia hormonalna: nie wskazana

Re: Rak trzonu macicy G3 - Maria

Postprzez maria53 » 7 sty 2016, o 18:07

Gosiu ...oby oby ////ale sama wiesz jak to jest z tym gadem .. :ymhug: Dziekuje ... obysmy mogły długo długo tu klikac :ymhug:
maria53
 
Posty: 476
Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:35
Wiek: 57
Data operacji: 27 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicyg2
Zakres operacji: usunieta macica z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biore .....nic nie bralam ..tylko operacja.

Re: Rak trzonu macicy G3 - Maria

Postprzez małgosiek » 8 sty 2016, o 18:12

:) Mario bierzemy do siebie tylko dobre scenariusze,nie czytamy statystyk ,myślimy pozytywnie i cieszymy się każdym dniem.U mnie styczeń kontrolny,za tydzień genetyka,później TK w IO w Gliwicach i początek lutego kontrola po badaniach,mam gęsi skórkę na samą myśl, ale nie ma wyjścia trzeba to wszystko przeżyć. Pozdrawiam
małgosiek
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2015, o 20:54
Wiek: 44
Data operacji: 6 sierpnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Zakres operacji: operacja radykalna
Wynik HP: nowotwór jajnika
Terapia hormonalna: nie wskazana

Re: Rak trzonu macicy G3 - Maria

Postprzez maria » 8 sty 2016, o 18:36

Mario ,Małgosiek ma rację trzeba myśleć pozytywnie ja wiem że nie zawsze się to udaje też tak mam ,ale staram się czymś zająć i wtedy na chwilę mam spokój ,najgorzej mam jak przyjeżdżam z IO jak rozmawiam z kobietami które były parę miesięcy po leczeniu, i znowu musiały wrócić bo mają przerzuty wtedy czarne myśli nie dają mi spokoju ,ale Mario wielu osobom się udało i nam się uda :x :x Małgosiek też leczysz się w IO GLIWICACH ? jesteś może gdzieś z okolic? :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Rak trzonu macicy G3 - Maria

Postprzez olikkk » 8 sty 2016, o 22:38

Brawo Mario :ymapplause:
Brawo wszystkie Kobietki, które się nie poddają :-bd
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Rak trzonu macicy G3 - Maria

Postprzez ania irenka » 9 sty 2016, o 11:09

Mario serdeczne buziaczki i walcz. Mam pytanie do jakiego lekarza w CO Gliwice chodzisz i czy ten czas oczekiwania jest zawsze tak długi. I jak się nastawić do brachoterapi.
ania irenka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 9 sty 2016, o 00:03
Wiek: 55
Data operacji: 8 grudnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: Rak trzonu macicy G1 b1
Terapia hormonalna: Nie zalecana

Re: Rak trzonu macicy G3 - Maria

Postprzez maria » 9 sty 2016, o 15:43

Aniu w IO Gliwicach chodzę do pani doktor Kraszkiewicz ona ma mnie pod opieką na radiologii ,bo przed operacją leczyłam się u pani doktor Jędruś ona poleciła mi klinikę w Zabrzu, a po operacji skierowała na radiologię, czas oczekiwania na wizytę jest zawsze bardzo długi ,ale niestety Aniu jest bardzo dużo chorych i trzeba się uzbroić w ,co do brachyterapii nic pewnego Ci nie napiszę bo ja jestem dopiero po 15 naświetlaniu jak dobrze pójdzie i pani doktor mi nic nie doda to jeszcze 10 naświetlań potem trzeba iść po wypis do lekarza radiologa i dalsze leczenie jest po jakimś czasie, z tego co widzę u innych pacjentek to kwestia około dwóch tygodni ,ale to już zależy od lekarza i stanu zdrowia i skóry pacjentki bo wiem jak jedna pani miała mocno czerwony brzuch i porobiły się bąble musiała najpierw wyleczyć skórę. Aniu z tego co zrozumiałam też leczysz się w IO Gliwicach i czeka Cię brachyterapia? trochę się jej boję ,ale radio też się bałam i na razie spoko pozdrawiam buziaczki :x :x :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Rak trzonu macicy G3 - Maria

Postprzez ania irenka » 9 sty 2016, o 17:46

Mario ja piszę razem z mamą. Byłyśmy wczoraj w CO u dr Wojcieszka na pierwszej konsultacji po operacji i mama ma 25.01 pierwszą brachoterapie i na brachach ma się skończyć ma dostać od 2 do 6 ale o tym zadecyduje radiolog. Bardzo przeżywa jak się będzie czuć. MArio mama też ma rozpoznanie G1 B1 więc mam nadzieję że to wystarczy i będzie koniec z gadem. Ciebie i inne syrenki gorąco pozdrawiam walczcie bo macie o co. Dr Wojcieszek dość bezpośredni lekarz ale nam wszystko przystępnie i dokładnie wytłumaczył jest może trochę z dziwnym poczuciem humoru ale lepszy taki a nie jakiś mruk. Mario kochana moja mamusia nigdy nie chorowała w ostatnich 16 latach była tylko dwa tygodnie na zwolnieniu na anginę. Powiedz mi jak długo przebywasz na zwolnieniu i jak się czujesz skąd jesteś dokładnie . Lekarz nam wczoraj powiedział że rana zgoiła się jak na psie w środku tez wszystko ładnie . Teraz naszym celem wybić gada do końca. Pozdrawiam MArio serdecznie :D :D :D
ania irenka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 9 sty 2016, o 00:03
Wiek: 55
Data operacji: 8 grudnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: Rak trzonu macicy G1 b1
Terapia hormonalna: Nie zalecana

Re: Rak trzonu macicy G3 - Maria

Postprzez maria » 9 sty 2016, o 21:11

Aniu dobrze że wspierasz mamę na pewno jest to jej potrzebne :D ,mama ma tylko brachy bo wynik nie jest taki zły ja niestety mam dużo gorszy G3 :(( więc muszę mieć radio i brachy chemii nie miałam bo na mojego gada nie działa .Aniu ja też nigdy nie chorowałam i niestety jak zaczęłam to już poważnie na zwolnieniu nie jestem bo nie pracuję, zajmowałam się wnukami, leczę się już od sierpnia ,jestem z Rybnika .Ja też się bałam skutków ubocznych naświetlań ,ale na razie da się wytrzymać nie wiem jak będzie dalej ,ale trzeba wszystko znieść żeby być zdrowym ,dobrze Aniu że zalogowałyście się na forum ,mnie bardzo syrenki pomogły i postawiły mnie do pionu,, bo Aniu ja też się bałam i to nie jest nic dziwnego, pozdrów mamę bo z tego co napisałaś mama będzie miała brachy szybciej jak ja ,bo ja radio kończę 22 stycznia trzymajcie się cieplutko napisz skąd jesteście ? =(( =((
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Rak trzonu macicy G3 - Maria

Postprzez ania irenka » 9 sty 2016, o 21:44

Ja was już długo czytuję i postanowiłyśmy że aktywnie popiszemy. Mama jest z Gliwic a ja mieszkam w Rudzie Śląskiej . Mama ma tylko mnie bo tata chyba nie zdaje sobie sprawy z choroby. Mama ma tylko jedną wnuczkę dla której walczy. Jesteście wspaniałe można dużo się dowiedzieć. Oj ciężko by było z tym wszystkim samemu. Ten ogrom chorych mnie przeraził tyle ludzi chorych pytam czemu ta podstępna choroba atakuje młodych ludzi.Dziękuję za wsparcie
ania irenka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 9 sty 2016, o 00:03
Wiek: 55
Data operacji: 8 grudnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: Rak trzonu macicy G1 b1
Terapia hormonalna: Nie zalecana

Re: Rak trzonu macicy G3 - Maria

Postprzez vika45 » 9 sty 2016, o 21:53

Aż zajrzałam do wypisu mojej mamy:Adenocarcinoma endometroides G1 naciek <50%.teraz w sierpniu będzie sześć lat.Zaleceń żadnych!!!!
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7123
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Rak trzonu macicy G3 - Maria

Postprzez tessunia49 » 9 sty 2016, o 22:15

Mario trzymam kciuki :-bd i kibicuje Ci %%-
Aniu jak dobrze, że mama ma Ciebie. Jak dobrze mieć tak troskliwe i pomocne dziecko :-*
tessuniaObrazek
Avatar użytkownika
tessunia49
 
Posty: 527
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 21:09

vika

Postprzez ania irenka » 9 sty 2016, o 22:28

Moja mama też taki wynik a jednak brachy. Ale powiem językiem lekarskim może zmieniły się standardy. Vika dobrze że u Twojej mamy ok
ania irenka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 9 sty 2016, o 00:03
Wiek: 55
Data operacji: 8 grudnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: Rak trzonu macicy G1 b1
Terapia hormonalna: Nie zalecana

tesunia

Postprzez ania irenka » 9 sty 2016, o 22:30

Dziękuję Tesunia za kciuki
ania irenka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 9 sty 2016, o 00:03
Wiek: 55
Data operacji: 8 grudnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: Rak trzonu macicy G1 b1
Terapia hormonalna: Nie zalecana

Re: Rak trzonu macicy G3 - Maria

Postprzez vika45 » 9 sty 2016, o 22:40

Myślę, że jest dobrze.Dwa lata temu ginekolog już nie kazała przychodzić. Cóż kto by się przejmował 80-latką :( może dlatego poszło łatwo,że mama piorunem na stole była: w czwartek zakrwawiła , piątek lekarz , poniedziałek łyżeczkowanie, tydzień wynik i za tydzień operacja!
ten skorupiak był nagrodą za I grupę cytologii, robioną corocznie ;)
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7123
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Rak trzonu macicy G3 - Maria

Postprzez ania irenka » 9 sty 2016, o 22:46

U mamy też błyskawiczna operacja super lekarz. A cytologia 1 a rak był. A mama Twoja miała tego samego co moja mama i pocieszyłaś mnie że mama Twoja zdrowa wygrała z gadem
ania irenka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 9 sty 2016, o 00:03
Wiek: 55
Data operacji: 8 grudnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: Rak trzonu macicy G1 b1
Terapia hormonalna: Nie zalecana

Re: Rak trzonu macicy G3 - Maria

Postprzez vika45 » 9 sty 2016, o 22:55

Ale było trudno. Mama po operacji już trumnę kupowała.Wszędzie u innych lekarzy mówiła,że ma raka! to ci się pytali jak ją leczą onkologiczne. Tłumaczyłam,że miała raka i go osunęli!!
Ciężko to szło, i dalej jak coś zaboli to od razu rak. Ja jestem wredota i powiedziałam że raka ma w mózgu bo głupoty gada. Na razie się uspokoiła ale na jak długo??
A ile było gadania,że ja na komputerze papiery jej przerobiłam,że prawdy nie chcę powiedzieć....
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7123
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Rak trzonu macicy G3 - Maria

Postprzez ania irenka » 9 sty 2016, o 23:04

Lekarz mamie wczoraj powiedzial ze teraz to juz moze zostac leczenie psychiki. A gdzie mama byla operowana?
ania irenka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 9 sty 2016, o 00:03
Wiek: 55
Data operacji: 8 grudnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: Rak trzonu macicy G1 b1
Terapia hormonalna: Nie zalecana

Re: Rak trzonu macicy G3 - Maria

Postprzez ania irenka » 9 sty 2016, o 23:08

Moja mama po swietach miala dolki ale tez ja przypionizowalam. Teraz na mnie napiera zebym badania zrobila . Mamie chyba pracy brakuje. Nie wiecie ile zwolnienia przed nia?
ania irenka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 9 sty 2016, o 00:03
Wiek: 55
Data operacji: 8 grudnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: Rak trzonu macicy G1 b1
Terapia hormonalna: Nie zalecana

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wygrywamy z rakiem



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości