Adenocarcinoma endometrroides G1 - Danuban

My wygrałyśmy, Ty też wygrasz :)

Re: Adenocarcinoma endometrroides G1 - Danuban

Postprzez Danuban » 30 cze 2015, o 13:35

Dla mnie to raczej "bajzel po Polsku" każdy interpretuje przepisy jak mu wygodnie i jak pasuje :-\
Napisze w piątek po wizycie w ( ..........) co ze mną zrobią :D aż się boje bo samo miejsce mocno nieciekawe.
Córka moja miała tam praktyki w Zakładzie Mikrobiologii ,więc się nalatała po tych wszystkich piętrach i trochę go zna stąd wczoraj była bezcennym przewodnikiem ale mnie wystarczyły już same nazwy mijanych zakładów i oddziałów :kolobok_shok: :kolobok_swoon:
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Danuban
 
Posty: 103
Dołączył(a): 30 maja 2015, o 20:40
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 59
Data operacji: 22 maja 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrroides G1
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami i węzłami chłonnymi biodrowymi i zasłonowymi
Wynik HP: wszystko OK nic więcej nie potrzeba
Terapia hormonalna: nie biorę

Re: Adenocarcinoma endometrroides G1 - Danuban

Postprzez Anetta R. » 1 lip 2015, o 08:51

W takim razie czekam na wieści. ( ..........) rzeczywiście nie wygląda zachęcająco, może w tym nowym budynku jest przyjemniej, ale tam nie byłam i mam nadzieję, że nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Re: Adenocarcinoma endometrroides G1 - Danuban

Postprzez ismena » 2 lip 2015, o 23:17

no, ja też czekam. Danuban- napisz koniecznie jak po wizycie. I nie bojaj się %%- %%- %%-
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Adenocarcinoma endometrroides G1 - Danuban

Postprzez eli-50 » 3 lip 2015, o 00:16

Danuban %%- %%- %%- :-*
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Adenocarcinoma endometrroides G1 - Danuban

Postprzez Danuban » 3 lip 2015, o 13:06

Jak dobrze ,że tu jesteście :kolobok_heart: nawet nie wiecie jakie to cenne :(

Na godzinę 10 byłam zapisana na 1 wizytę w ( ..........) na Ursynowie w Warszawie , pojechałam z obstawą ( czujac ogromny niepokój przez skórę) formalności tam są straszne ale po godzinie 11 wylądowałam w gabinecie lekarskim.
I po kilku słowach pani doktor siedziałam przerażona i w kompletnym szoku ,ale zaczne od początku.

Pan ordynator w szpitalu w którym byłam operowana dając wynik HP mojemu mężowi powiedział ,że jest wszystko OK i nic więcej nie trzeba ,ze konsylium "II" tak orzekło, jedynie kontrole co 3 miesiące.
Potem z wynikiem byłam u swojego operatora i on też to potwierdził zapraszajac mnie do siebie we wrzesniu.

A co usłyszałam :( ,ze muszę jeszcze mieć 3 brachyterapie :kolobok_cray:
Powiedziała mi pani doktor ,ze 18 % wznów to miejsce odcięcia pochwy od usuwanej reszty dlatego teraz robi się 3 serie takiej brachyterapii bo ryzyko wznowy spada do 3 % i ,ze naprawdę warto .

Już sie wyryczałam :kolobok_cray2: kochane boje się tak ,ze brak słów , ja i tak mam całe życie nadwrażliwość sluzówek ,a tu takie coś jeszcze.
Zaczęłam szukać ale boje sie czytać , DZIEWCZYNY kochane te które miały brache do czego mam sie przygotować bo strasznie sie boje .
20 lipca rano 9-10 mam 1 brachyterapię.


Z drugiej strony jak siedziałam pod gabinetem gin.-onk. miałam wrażenie ,ze tylko ja jestem z Warszawy ,a reszta to cała Polska

Jestem na granicy załamania się :kolobok_cray: :kolobok_cray2: :kolobok_cray: :kolobok_cray2:
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Danuban
 
Posty: 103
Dołączył(a): 30 maja 2015, o 20:40
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 59
Data operacji: 22 maja 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrroides G1
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami i węzłami chłonnymi biodrowymi i zasłonowymi
Wynik HP: wszystko OK nic więcej nie potrzeba
Terapia hormonalna: nie biorę

Re: Adenocarcinoma endometrroides G1 - Danuban

Postprzez ismena » 3 lip 2015, o 13:25

Skarbie, nie płacz :ymhug: :ymhug: :ymhug: Danuban pani dr ma rację, to dla Twojego bezpieczeństwa, zminimalizować ryzyko. Jak już sie powiedziało A to trzeba ciągnąć do końca. Dziewczyny miały (niejedna) brachy, to najmniejszy problem. Tylko brachy, i tylko trzy. Ja nie przerabiałam na sobie, ale z tego co dziewczyny opowiadały to można zdecydowanie przeżyć i zapomnieć o wszystkim :kolobok_friends: strasznie Cię proszę, nie płacz i nie bój się. Za chwilę odezwą się kobietki, które są bardziej w temacie :kolobok_heart: :kolobok_give_heart:

Nie wiem co mam Ci jeszcze powiedzieć, przytulam Cię bardzo bardzo mocno :ymhug: :ymhug: :ymhug:
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Adenocarcinoma endometrroides G1 - Danuban

Postprzez Marzenka » 3 lip 2015, o 14:35

Danuban,kochanie,moja mama miała brachyterapie i nie wspominała tych zabiegów jako coś strasznego,żyje po usunięciu kobiecych narządów już ok.7 lat.
Mam wizytę w przyszłym tyg. u swojej pani onkolog,to spytam dlaczego kurka wodna ja nie mam brachyterapii??!! Jeżeli aż do 3% spada ryzyko wznowy,to ja też powinnam mieć te naświetlania.Mimo wszystko chcę żyć,tak jak Ty ,więc kobieto otrzyj łzy ,coco jambo i do przodu ;)
Avatar użytkownika
Marzenka
 
Posty: 692
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:39
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiek: 49
Data operacji: 13 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrioides
nowotwór złośliwy błony śluzowej macicy
Zakres operacji: radykalna:macica,jajniki,jajowody,węzły i wyrostek
Wynik HP: Adenocarcinoma endometrioides bene differentiatum G 1
Terapia hormonalna: Nie ma i nie będzie

Re: Adenocarcinoma endometrroides G1 - Danuban

Postprzez Fiollka » 3 lip 2015, o 20:28

Danuban i Marzenko ja jestem z tym samym stopniem zaawansowania raka i moja onkolog po zapoznaniu się z wynikiem histopatologicznym po operacji powiedziała że nie trzeba leczenia ...ważne jest czy było mniej niż 1/2 mięśniówki zajęte czy więcej jeżeli więcej to dają leczenie tak mi mówiła...poczytajcie...file:///C:/Users/Admin/Downloads/PM_Art_17583%20(1).pdf
Avatar użytkownika
Fiollka
 
Posty: 121
Dołączył(a): 28 lut 2015, o 09:14
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 46
Data operacji: 20 stycznia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G2
Zakres operacji: Znieczulenie ogólne.Całkowite usunięcie macicy z przydatkami obustronnie.Usunięcie węzłów chłonnych okolicy naczyń biodrowych str.prawa i lewa
Wynik HP: Rak endometrium nienaciekający G1 z różnicowaniem płaskonabłonkowym pT1aNx.C54.1
Terapia hormonalna: Brak

Re: Adenocarcinoma endometrroides G1 - Danuban

Postprzez Fiollka » 3 lip 2015, o 20:35

oj nici z tego linku wyskakuje błąd...szkoda ciekawie piszą o klasyfikacji według stopnia zaawansowania FIGO...
Avatar użytkownika
Fiollka
 
Posty: 121
Dołączył(a): 28 lut 2015, o 09:14
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 46
Data operacji: 20 stycznia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G2
Zakres operacji: Znieczulenie ogólne.Całkowite usunięcie macicy z przydatkami obustronnie.Usunięcie węzłów chłonnych okolicy naczyń biodrowych str.prawa i lewa
Wynik HP: Rak endometrium nienaciekający G1 z różnicowaniem płaskonabłonkowym pT1aNx.C54.1
Terapia hormonalna: Brak

Re: Adenocarcinoma endometrroides G1 - Danuban

Postprzez eli-50 » 3 lip 2015, o 23:02

Danuban jest oddzielny wątek o brachy. Niektóre nasze dziewczyny są po tym. Między innymi Kasia, która ostatnio mówiła, że obecnie zdrówko u Niej ok :) . Nie martw się na zapas. To ma Ci pomóc. Buziaczki :-* %%- %%- %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Adenocarcinoma endometrroides G1 - Danuban

Postprzez maria53 » 4 lip 2015, o 07:57

Witaj Danuban ja tez mialam chyba podobnie jak Ty i nic mi w szpitalu nie mowili o brachach ...po mc od operacjii byłąm u innego onkologa ..cos mi wspominał ze On by mi dał 3 brachy...ale juz teraz za pozno pytał czego nie przyszłąm do niego po operacjii a ja nie daąm rady bo nie goiła mi sie rana ktora powstałą na bchuchu i to długo trfało ..wiecej nic nie mowił ..pozdrawiam szystkie kobietki duzo zdrowka zycze :ymhug:
maria53
 
Posty: 476
Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:35
Wiek: 57
Data operacji: 27 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicyg2
Zakres operacji: usunieta macica z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biore .....nic nie bralam ..tylko operacja.

Re: Adenocarcinoma endometrroides G1 - Danuban

Postprzez ismena » 4 lip 2015, o 07:59

viewtopic.php?f=38&t=195&p=43073&hilit=brachyterapia#p43073

Tutaj jest troszkę o doświadczeniach dziewczyn po brachach, ale jak poszukamy to znajdziemy więcej :x
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Adenocarcinoma endometrroides G1 - Danuban

Postprzez Danuban » 4 lip 2015, o 19:56

Fiollka napisał(a):Danuban i Marzenko ja jestem z tym samym stopniem zaawansowania raka i moja onkolog po zapoznaniu się z wynikiem histopatologicznym po operacji powiedziała że nie trzeba leczenia ...ważne jest czy było mniej niż 1/2 mięśniówki zajęte czy więcej jeżeli więcej to dają leczenie tak mi mówiła...poczytajcie...file:///C:/Users/Admin/Downloads/PM_Art_17583%20(1).pdf


Według tej klasyfikacji ja tez nie powinnam miec nic ,a tu takie kwiatki :(
Odnoszę wrażenie ,ze co ośrodek to inne procedury :(

Trochę poczytałam i boje się okropnie.
W tym tygodniu musze odwiedzic jeszcze jednego onkologa i wypytać się Go o tą terapię

:-* :ymhug: ^:)^
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Danuban
 
Posty: 103
Dołączył(a): 30 maja 2015, o 20:40
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 59
Data operacji: 22 maja 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrroides G1
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami i węzłami chłonnymi biodrowymi i zasłonowymi
Wynik HP: wszystko OK nic więcej nie potrzeba
Terapia hormonalna: nie biorę

Re: Adenocarcinoma endometrroides G1 - Danuban

Postprzez hopeless » 4 lip 2015, o 23:20

Kochana! TYLKO 3 brachy, tylko - musisz sobie to powtarzać. Jeśli to ma Cię zabezpieczyć, musisz i tyle. Dużym plusem jest to, ze nie masz problemu z dostępem do szpitala. Pomyśl, gdybyś musiała jeździć po kilkaset kilometrów, tak się zdarza. Dziewczyny będą Cię wspierać. Moja kuzynka jest radioterapeutką, wspaniała dziewczyna, jak psycholog, wspiera swoje pacjentki onkologiczne. Pewnie też trafisz na życzliwy personel, bo przecież pójdziesz, prawda?
Ja z mamą jeździłam na chemioterapię, miała prze 6 m-cy, pobyty dzienne i powrót do domu. Nie było radośnie, ale dwa razy dłużej niż w Twoim przypadku, dała radę. Spotkałyśmy tam dużo miłych osób, pielęgniarki bardzo wspierały.
Wasz Hopiś
hopeless
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 19:46
Wiek: 44
Data operacji: 10 grudnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki i silne krwawienia
Zakres operacji: usunięty trzon macicy i jajowody, szyjka i jajniki zostały
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Adenocarcinoma endometrroides G1 - Danuban

Postprzez Danuban » 5 lip 2015, o 08:14

Hopisiu Obrazekbardzo Ci dziękuje kochana za dobre słowa :-* :-* wiem ,ze muszę jeżeli jest taka konieczność żeby gad nie wrócił .... :(
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Danuban
 
Posty: 103
Dołączył(a): 30 maja 2015, o 20:40
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 59
Data operacji: 22 maja 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrroides G1
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami i węzłami chłonnymi biodrowymi i zasłonowymi
Wynik HP: wszystko OK nic więcej nie potrzeba
Terapia hormonalna: nie biorę

Re: Adenocarcinoma endometrroides G1 - Danuban

Postprzez ismena » 5 lip 2015, o 10:57

DANUBAN nie panikuj prosze, strach ma tylko wielkie oczy. Dasz rade, dasz rade, dasz rade :x :x :x
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Adenocarcinoma endometrroides G1 - Danuban

Postprzez eli-50 » 5 lip 2015, o 12:37

Danuban %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- :ymhug: :-*
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Adenocarcinoma endometrroides G1 - Danuban

Postprzez Anetta R. » 8 lip 2015, o 11:35

Danuban, wszystko będzie dobrze, zobaczysz. Bądź dobrej myśli. %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%-
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Re: Adenocarcinoma endometrroides G1 - Danuban

Postprzez Jaggoda » 9 lip 2015, o 22:56

DANUBAN ja jestem po 3 brachach ,naprawdę sie nie bój to nic strasznego ,mi w Szczecinie podobnie powiedzieli jak Tobie że lepiej poddać sie brachom i miec większą pewność , bez zastanowienia wziełam te brachy , czuję się dobrze Tobie też zyczę zebys przeszła to wszystko szybko i bezproblemowo ,trzymam kciuki dasz radę :x :x %%- %%- %%- %%-
Jaggoda
 
Posty: 108
Dołączył(a): 16 lis 2014, o 22:43
Lokalizacja: zachodnopomorskie
Wiek: 51
Data operacji: 10 października 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: endometrium G1
Zakres operacji: usuniecie macicy z przydatkami i z węzłami biodrowymi
Wynik HP: Gruczolakorak endometrialny G2
Terapia hormonalna: nic nie mogę brać ze wzgledu na przebytego raka piersi

Re: Adenocarcinoma endometrroides G1 - Danuban

Postprzez hopeless » 10 lip 2015, o 00:00

Jagoda już chyba podniosła cię na duchu, prawda? :ymhug:
Wasz Hopiś
hopeless
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 19:46
Wiek: 44
Data operacji: 10 grudnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki i silne krwawienia
Zakres operacji: usunięty trzon macicy i jajowody, szyjka i jajniki zostały
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wygrywamy z rakiem



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości